Poruba 2011 – Šumperk 2:3 (1:2 po s.n.) | Přerov – Kolín 4:0 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 2:0 (kon.)
Litoměřice – Frýdek-M. 4:3 (po pr.) | Slavia – Havířov 10:4 (kon.) | Sokolov – Prostějov 0:5 (kon.)
Třebíč – Ústí n/L 5:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 11.09.2021, 17:00Chance liga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V letošní sezóně už se bude sestupovat a postupovat do Extraligy. Formát je následující: prvních šest týmů se dostanou rovnou do čtvrtfinále play off, čtyři celky si to pak mezi sebou rozdají v předkole play off. Týmy na jedenácté a dvanácté pozici ukončí základní část. Třináctá a čtrnáctá pozice znamená baráž o udržení a poslední tři týmy budou rovnou sestupovat!

Šumperk mohl v minulé sezoně děkovat, že se nesestupovalo. Obsadil předposlední sedmnáctou pozici. Ta už v letošním ročníku bude sestupovou pozicí.
    I Šumperk odehrál celkem osm přípravných zápasů. Na začátku se utkal s Novou Pakou (snadná výhra 4:1), s prvoligovými Vítkovicemi taky sehrál dobrou partii (prohra 4:5), proti Plzni naopak dokázal překvapit výhrou 3:1! Následovalo dvojutkání s Přerovem (prohra 2:3 po prodloužení a výhra 3:1). Další dva zápasy odehrál se Vsetínem (výhra 4:1 a prohra 4:5 na nájezdy). Generálkou na start ročníku byl zápas proti Frýdku-Místku (výhra 3:2 po nájezdech).

Celkem osm přípravných duelů si zahrála Poruba před startem nového ročníku. Porážky střídala s prohrami. Dvě utkání sehrála s Kopřivnicí (výhry 5:3 a 8:0), s polským celkem Jastrzebie (prohra 1:3 a výhra 4:3 po nájezdech) a s Prostějovem (výhry 4:3 a 2:1). Následně ještě po jednom zápase s Tychy (prohra 3:4 po nájezdech) a Zvolenem (prohra 2:5).
    I v letošní sezoně má Poruba ty nejvyšší ambice. V minulém ročníku se ostravský celek dostal až do semifinále, kde vypadl s pozdějším vítězem Chance ligy Kladnem.

Utkání budou řídit jako hlavní rozhodčí pánové Michal Dědek s Ondřejem Šudomou, na čarách jim budou pomáhat Milan Gančarčík s Michaelem Hranošem.

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Brízgala) – Husa, Szathmáry, Žovinec, Kozák (A), Urbanec, T. Voráček, M. Houdek – Korkiakoski, Bitten, Gřeš – Stloukal, Vachovec (C), Guman – Špaček, Toman, Jenyš – Brodek, Hotěk, Kanko (A).

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (M. Holík) – Drtil (A), Pěnčík, Hrachovský, Březák, L. Rutar, Řezáč – Vachutka, D. Kindl (C), Žálčík (A) – Vildumetz, Macuh, Šilhavý – A. Furch, Kohút, P. Kratochvíl – Scheuter, Spratek, L. Kučera – Antoníček.

Rozhodčí: Dědek, Šudoma – Gančarčík, Hranoš.

Oba týmy už jsou na ledě, utkání může každým okamžikem začít.

00:01

00:18
    První útočnou akci Poruby zastavuje hvizd čárových – ofsajd.

00:41
    V hodně zajímavé pozici se ocitl šumperský navrátilec Lukáš Žálčík, ale před Muštukovsem nedokázal přehodit jeho beton.

01:29
    Zachytal si ze střídačky i náhradní brankář Brízgala, vhazuje se po Muštukovsově pravici.

02:26
    Petr Kanko se dostal za šumperskou obranu, ale v dobré střelecké pozici netrefil branku Draků.

03:40
    A znovu agilní Žálčík v akci. Tentokrát obkroužil porubskou klec, ale k jejímu ohrožení se nakonec nedostal.

04:15
    Guman šikovně tečoval před Mokrým, ale rovněž mimo prostor tří tyčí. Zatím sledujeme zajímavý, rychlý hokej.

05:05
    Pěnčík nabruslil do útočné třetiny a pokusil se překvapit Muštukovse, který nakonec po teči jednoho z obránců nemusel zasahovat.

06:00
    Hraje se v solidní atmosféře, o kterou se starají nejen domácí příznivci, ale i skupinka přibližně dvaceti šumperských fanoušků.

06:42
    Poruba okupovala útočné pásmo, ale k ničemu se nedostala, a tak u puku jsou opět Draci.

06:58
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

07:19
    Teď se pro změnu píská zakázané uvolnění, kterého se dopustil RT TORAX.

07:37
    Šumperk v zajímavě rodící se akci zapomněl puk u útočné modré, hra je opět přerušena pro ofsajd.

08:01
    Porubští fanoušci si připravili choreo, za které sklidili potlesk hostujících příznivců.

08:43
    Houdkova střela od modré neohrozila Mokrého, který v pátečním utkání mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví kryl záda Janu Lukášovi.

09:45
    Hosty opět zastavuje hvizd čárového rozhodčího Hranoše, jenž signalizuje ofsajd.

10:22
    Muštukovs si připisuje další zákrok po střele Kratochvíla, která ale příliš gólové parametry neměla.

11:08
    Pěnčík to nyní překombinoval a poslal přihrávku do země nikoho.

11:51
    Poruba poslala puk přes všechny čáry, Draci zůstávají v útočné třetině.

12:00
    A znovu stejná situace.

12:19
    A do třetice. Poruba zatím moc neví, co má proti aktivnímu soupeři hrát.

12:35
    Nyní se ale útočným faulem provinil Tomáš Vildumetz a Porubu čeká dvouminutová přesilovka.

14:13
    Kozák nabil na kruh Gumanovi, ale i s jeho tvrdou ranou si šumperský brankář poradil.

14:35
    Šumperk přečkal úvodní oslabení zápasu bez brankové újmy a hraje v plném počtu.

14:52
    Toman se mezi obránci šikovně dostal do střelecké pozice, ale z mezikruží přestřelil.

15:45
    S Hrachovského propagačním pokusem od modré nemohl mít lotyšský brankář v dresu Poruby žádné problémy.

16:39
    Poruba v útočné třetině, ale Šumperk dobře brání a znovu jí nic nedovolil.

17:35
    Špaček po přejetí červené čáry vyzkoušel pozornost Mokrého a vybojoval pro svůj tým alespoň vhazování v útočné třetině.

18:19
    Zmatky v porubském obranném pásmu. Muštukovs se za brankou nepohodl s obráncem, ale Vachutka toho využít nedokázal.

19:00
    Závěr třetiny je plný nepřesností.

19:39
    Stloukal tečoval před Mokrým, ale jen do jeho betonů. Zdá se, že v první části branku neuvidíme.

20:00

V Porubě máme za sebou první třetinu, v níž Šumperk potvrdil, že jeho výborné výsledky z přípravy nebyly náhodné. Ambicióznímu domácímu favoritovi je zatím víc než vyrovnaným soupeřem. Gól jsme ale prozatím neviděli.

Další třetina začne přibližně v 17:47.

Oba celky i rozhodčí jsou na ledě, vše je připraveno na start druhého dějství.

20:01

20:24
    Gřeš posunul puk na Korkiakoskiho, který střelou zápěstím trefil Mokrého do masky. Hra je přerušena.

20:58
    Vildumetz namazal Gumanovi přímo mezi kruhy, ale porubský útočník tohoto dárku nevyužil.

21:07
    Kozákova rána od modré trefila Březáka, který se skácel k ledu. Hra je přerušena, věřme, že šumperský obránce bude v pořádku.

21:07
    Vypadá, že bude v pořádku. Po svých, i když s bolestivou grimasou, zamířil na střídačku.

21:55
    Poruba začala druhou část živěji. Kotouč ale nyní opustil hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

22:39
    Bitten se po pravé straně šikovně dostal až před Mokrého, ale byl už v těžkém úhlu a nepropasíroval tak kotouč do branky.

23:14
    RT TORAX pokračuje v aktivitě, Korkiakoskiho pokus končí v Mokrého lapačce.

23:23
    Na opačné straně vystřelil Vildumetz, ale jen do připraveného gólmana Poruby.

23:59
    Brodek málem zaskočil Draky, když plácl do poskakujícího kotouče, který skončil jen těsně vedle branky.

24:40
    Korkiakoski dostal přihrávku do úniku, jenže neměl potřebnou rychlost a nic z toho tak pro RT TORAX nebylo.

25:35
    Na druhé straně musel být pozorný Muštukovs po střele Drtila i následné dorážce Vachutky.

26:06
    Kindl ani nadvakrát na porubského gólmana nevyzrál, při dorážce už byl v hodně těžkém úhlu.

26:12
    Poruba si zahraje druhou přesilovku, menším trestem za hákování se provinil Jakub Řezáč.

26:51
    Poruba obstřeluje šumperskou branku, ale její pokusy jsou zatím dost nepřesné.

27:40
    Ani Vachovcova teč po střílené přihrávce od modré si prostor mezi třemi tyčemi nenašla.

28:07
    Poruba právě vstřelila branku!
    Pět sekund před koncem šumperského trestu se domácí přece jen prosazují a vedou 1:0. Guman na pravé straně nabral rychlost, Vachovec protečoval kotouč na volného PAVLA JENYŠE a ten mířil naprosto přesně za záda šumperského gólmana. Asistence: Michal Vachovec, Tomáš Guman.
    28:07 Pavel JENYŠ - 1:0

29:00
    A Poruba pokračuje v tlaku, druhá třetina zatím patří jí.

29:53
    Kohút se dobře nezorientoval před Muštukovsem, hra se opět otáčí na druhou stranu před Mokrého.

30:40
    Drakům nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.

31:33
    Zakázaným uvolněním se provinili i domácí hokejisté, vhazovat se bude po levici Muštukovse.

32:07
    A další icing, tentokrát na šumperské straně. V posledních momentech je k vidění znovu řada nepřesností.

32:37
    Kanko na Kozákovu střílenou přihrávku nedosáhl, kotouč končí v lapačce mladého gólmana Draků.

33:00
    Kus černé pryže skončil mezi střídačkami, hra je opět přerušena a bude se vhazovat před Mokrým.

33:14
    Muštukovs raději přikryl kotouč před dotírajícími Draky.

33:28
    Žálčík si rovnal puk do střelecké pozice, ale přes porubskou obranu se nedostal, navíc zlomil hůl a prchá střídat.

34:07
    Na opačné straně si připisuje už jedenáctý zákrok v této třetině Vojtěch Mokry.

34:49
    Pěnčíkův pokus od modré zablokoval Špaček, lotyšský brankář tak byl bez práce.

35:15
    Draci právě vstřelili branku!
    Tomáš Drtil se dostával do zajímavé pozice, ale zajel s pukem až za branku. Tím však vyhnal Muštukovse ze své pozice, poslal přihrávku naslepo zpátky do brankoviště, kde už měl lehkou práci PETR KRATOCHVÍL. V RT TORAX Areně máme vyrovnáno. Asistence: Tomáš Drtil.
    35:15 Petr KRATOCHVÍL - 1:1

36:10
    Poruba posílá kotouč přes všechny čáry, vhazovat se bude znovu před domácím gólmanem.

36:54
    Hosty vstřelená branka očividně nabudila, Pěnčík v rodícím se přečíslení netrefil puk.

37:27
    A Draci si svou aktivitou vynutili přesilovku. Na lavici hanby usedá Michal Hotěk – 2 minuty za vysokou hůl.

38:02
    Ale síly na ledě se nám vyrovnají. Zbytečný faul ve středním pásmu předvedl Rok Macuh, sudí Dědek ukazuje podražení.

38:30
    Porubští si teď nerozuměli a poslali kotouč přes všechny čáry.

39:09
    Březák dostal nabito na modrou, Muštukovs jeho pokus nadvakrát zkrotil.

39:59
    Poruba tak dlouho vymýšlela, až se už ke střele nedostala.

40:00

V RT TORAX Areně máme za sebou čtyřicet minut hry. Skóre je nadále nerozhodné, ale už se nám aspoň posunulo. Skóre otevřel v přesilové hře Pavel Jenyš, ale vyrovnat dokázal Petr Kratochvíl. Třetí dějství tak slibuje zajímavou podívanou.

Další třetina začne přibližně v 18:41.

Střely na branku ve 2. třetině: 11:11, celkově 19:15.

40:01

40:29
    Gřeš po straně nabral rychlost a vyzkoušel pozornost Mokrého, jenž nadvakrát zkrotil kotouč pod svou lapačku.

40:49
    Šumperský brankář si připisuje další zákrok, když jen tak tak dokázal udržet kotouč před brankovou čarou.

41:05
    Žovincova dělovka končí až na zadním mantinelu, Mokry nemusel zasahovat.

41:59
    Pěnčík nahozením ze středního pásma Muštukovse příliš neohrozil.

42:55
    Poruba vstoupila do třetího dějství aktivněji.

43:22
    Pěkná akce domácích. Tomáš Gřeš jen posunul puk na MICHALA HOŤKA, jenž udělal blafák a k tyči zasunul puk za Mokrého. Nechyběl ani jeho klasický oslavný jednorožec. Poruba vede 2:1. Asistence: Tomáš Gřeš.
    Michal HOTĚK - 2:1

44:00
    Rozhodčí vracejí porubské hráče ze střídačky, pískají zakázané uvolnění.

44:28
    Poruba si zahraje další přesilovku, vysokou holí se provinil Ludvík Rutar, který od sudího Šudomy vyfasoval 2 minuty.

45:30
    Poruba se drží v útočné třetině, ale chybí tomu znovu přesnost.

45:56
    Hosté se osvobozují, vyhazují puk až za Muštukovsovu branku.

46:25
    Kotouč končí na šumperské střídačce, kde smolně zasáhl Macuha. Věřme, že útočník Draků bude v pořádku.

46:28
    Pokračuje se ve hře, Draci jsou v plném počtu.

47:15
    Oba tábory fanoušků se neustále starají o důstojnou atmosféru v RT TORAX Areně.

48:00
    Hra teď rychle plyne, Šumperk má už jen dvanáct minut na to, aby smazal manko.

48:43
    Draci se nemohou k ničemu dostat, ale po zakázaném uvolnění Poruby budou nastěhováni v útočné třetině.

49:27
    Kozák spíš jen nahodil kotouč na Mokrého, aby vybojoval pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.

49:59
    Jenyš posílal puk do brankoviště Draků, kde ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.

50:33
    Bekhendový pokus Brodka nemohl mladému šumperskému brankáři nadělat problémy, vhazuje se po jeho levici.

50:53
    Porubská obrana úplně zapomněla na volného Vachutku, který dostal přihrávku mezi kruhy, ale z ideální střelecké pozice přestřelil.

51:44
    RT TORAX se sám připravil o útočné pásmo. Ve třetí třetině hra plyne hodně rychle.

52:21
    Žovinec sám před Mokrým, ale ten výborně vykryl střelecký úhel a domácí bek tak neměl moc možností, kam kus černé pryže procpat.

53:10
    Furch se pokoušel najít najetého Kratochvíle, kterému chyběly jenom centimetry.

53:22
    Ale bylo to s faulem. Draci mají ideální šanci na vyrovnání, na lavici hanby usedá Jiří Brodek – 2 minuty za hákování.

53:49
    Poruba se osvobozuje.

54:27
    Toman výborně zblokoval Drtilovu střelu od modré, ale Draci dál okupují útočné pásmo.

55:02
    Vachutka dostal nabito, ale střela z první mu vůbec nesedla.

55:22
    Poruba díky obětavosti přestála těžké chvíle, do střely lehl po Tomanovi také Houdek.

55:59
    Porubští posunuli kotouč aspoň do středního pásma. Čeká nás hodně dramatická koncovka utkání.

56:16
    Draci zkusili pozornost Muštukovse po přejetí modré, vhazuje se po levici porubského gólmana.

56:58
    Domácí dlouhý čas drželi kotouč za Mokrého brankou a ušetřeili tak cenné sekundy.

57:13
    Tak tohle může hosty pořádně mrzet. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby inkasují 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Rok Macuh.

57:30
    V oslabení zahrozil rychlonohý Žálčík, Muštukovs chytá.

57:57
    Husa střílel od modré, Mokry vyrazil, ale Gřeš se z následné dorážky na brankovišti neprosadil a trefil jen připraveného gólmana.

58:32
    Draci opět zahrozili i ve vlastním oslabení, Kohút viděl mezírku v horní části porubské branky, ale Muštukovs si vše ohlídal.

59:00
    Domácí už zase v poklidu kombinují v útočné třetině.

59:13
    Hosté jsou v plném počtu.

59:23
    Tak tohle si Poruba za rámeček jistě nedá. Rok MACUH se po návratu z trestné lavice zapojil do útoku, dostal přihrávku od Šilhavého a ač bráněn, dokázal střelou do horní části klece překonat Muštukovse. Velká radost na straně Draků, je vyrovnáno. Asistence: Daniel Spratek, Vojtěch Šilhavý.
    Rok MACUH - 2:2

59:57
    Poruba se snaží něco vymyslet, ale už nemá čas. Duel půjde do prodloužení.

60:00

Poruba po trefě Michala Hoťka sahala po tříbodovém triumfu, jenže 37 sekund před koncem základní hrací doby poslal utkání do prodloužení Rok Macuh.

Po tříminutové přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení se třemi hráči v poli na obou stranách.

60:01

60:24
    Kindl si odstavil porubskou trojici, dostal se do ideální střelecké pozice, ale kotouč mu v poslední chvíli sjel z hole.

61:05
    Kohút se přes bránícího hráče natlačil až před Muštukovse, Draci jsou zatím v prodloužení nebezpečnější.

61:20
    Píská se přihrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu.

61:35
    RT TORAX zastavuje v nadějné situaci hvizd čárového sudího. Ofsajd.

61:54
    Macuh po drzém průniku ztroskotal na betonech domácího gólmana.

62:35
    Vidíme řadu nepřesností na obou stranách, prodloužení jde do své druhé poloviny.

63:04
    Špačkova zadovka Tomana nenašla, Mokry je v těchto chvílích prakticky bez práce.

63:21
    Pěnčík v situaci dva na jednoho volil střelu a protáhl Muštukovse.

63:44
    Tak přece jen zahrozili i domácí, střelu Korkiakoskiho tečoval Bitten, ale jen do míst, kde operoval Mokry.

64:20
    Poruba za brankou váhá s rozehrávkou.

64:54
    Vachovcova střela byla ztečována do rohu kluziště, už se nejspíš v prodloužení nic nestane.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách nerozhodlo, drama v Porubě rozseknou až samostatné nájezdy.

Jako první pojedou Draci, konkrétně David Kohút.