Hostivař – Ústí n/L 4:3 (po pr.) | Kovo Praha – Most 2:4 (kon.) | Hr. Králové – Plzeň 7:1 (kon.)
Pardubice – Dobřany 3:2 (2:0 po s.s.) | Letohrad – Kert Park Praha 4:2 (kon.) | Karviná – Kladno 1:2 (kon.)
HbK Karviná
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
HBC Kladno
Sobota 11.09.2021, 15:30CROSSDOCK Extraliga • 2. kolo

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne. (17:32:23)

Vítěz základní části v loňské sezoně vítězí i ve druhém zápase, to Karviná opět prohrává. Hosté byli valnou část zápasu lepším mužstvem. Vyšel jim úvod a hlavně poslední třetina, ve které se Karviná nedostala do souvislejšího tlaku. Nakonec si tak Středočeši připisují plný bodový zisk díky vítěznému gólu Kamenáře z 20. minuty při přesilovce pět na tři. Karvinou dlouho držel ve hře výborný Heczko, ale domácí i tak vyšli bodově naprázdno. V závěru ještě měli možnost powerplay pět na čtyři kvůli vyloučení nejlepšího obránce minulé sezony Dědiče (tou dobou odpykával Jakub Wrobel trest gólmana Heczka), ale Kladno se ubránilo.

Statistiky zápasu
    Střely na branku – 18:21
    Vyloučení – 7:5
    Využití – 0:1

44:52
    Špaček vyhnal Karvinou z útočného pásma a tohle už Kladno zvládne.

44:36
    Křižná střela golfákem z levé strany nekončí v síti.

44:21
    Čapek kryje střelu Římana z pravé strany na tělo.

44:13
    Dědič vyrovnává poměr sil na ledě, když si pomohl hákováním u své branky. Karviná bude hrát pět na čtyři a bez brankáře. Hosté si berou timeout.

44:00
    Oddechový čas pro domácí.

44:00
    Brankář Heczko je dnes podruhé vyloučen, dostane dvě minuty za podrážení a situace pro domácí už je kritická. Trest odpyká Jakub Wrobel.

43:29
    Karviná chybovala, jenže Soukup s Kohoutem nerozhodli v situaci dva na nikoho.

43:01
    Prokop s Kohoutem drží míček na pravé straně a tahají čas, ten utíká pro domácí velice rychle.

42:23
    Ten poté vybojoval balónek pro Kladno na polovině hřiště proti Lumíru Rosůlkovi.

41:47
    Při brejku Kladna dva na jednoho se domácí na poslední chvíli vložili do souhry Procházky se Schnaubeltem.

41:27
    Stromko vypálil z levé strany na lapačku a pozice to nebyla vůbec špatná, poté se ještě před bránu tlačil zprava Fárský.

41:19
    Kladenské zakázané uvolnění stěhuje hru před Čapka.

41:02
    Kladno hraje výborně ve třetí třetině, Karviná se nemůže dostat k souvislejšímu tlaku a i poslední minuty mají hosté kontrolou.

40:05
    Prokop byl dohrán z levé strany, ale podle rozhodčích se jednalo o zákrok v rámci hokejbalových pravidel.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 15. Diviš (L. Rosůlek, Říman) – 1. Kohout (Špaček, Kudela), 20. Kamenář (Soukup, Šíma)

HbK Karviná: Heczko (Klepač) – Kalus, Pilch (A), Říman, Sladký, J. Wrobel, Zaremba (A) – Diviš, Fárský, Kaluža, Mikeš, Pala, Řehůřek, J. Rosůlek (C), L. Rosůlek, Stromko.
    HBC Kladno: Čapek (Jirotka) – Dědič, Důras, Kamenář, Kudela, Pliml, Soukup (A) – Barnošák, Javůrek, Kohout, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Šíma, Špaček (C).

Rozhodčí: Filipec, V. Olesz