K. Vary – Vítkovice 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 3:4 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 3:2 (po pr.)
Motor ČB – Kladno 7:5 (kon.) | Plzeň – Třinec 3:2 (kon.) | Litvínov – Liberec 3:2 (3:2 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 12.09.2021, 15:30Tipsport extraliga • 2. kolo

Pro tento zápas je to ode mě za dnešek vše, já vám děkuji za pozornost a u dalších online přenosů se s vámi na počtenou loučí Vlastimil Mourek. (18:03:35)

Je tu konec! Ve třetí části Vítkovice opět zkoušely tlačit co to šlo, jenomže chyběla nějaká ta překvapivá finální přihrávka. Na druhé straně to bylo ohledně produktivity mnohem lepší, což je ostatně vidět i na konečném výsledku. Ve 42. vyslal Jiří Kulich do útočného pásma Ondřeje Beránka, který se trefil parádní střelou do horního rohu brány. Sedmnáctiletý talent si tak připsal první extraligový bod. Ke konci Vítkovicím nevyšel ani risk v šesti, do prázdné branky se naopak minutu před koncem trefil Tomáš Rachůnek. Energie si tak připisuje po utkání s Brnem další tři body.

Hráči zápasu:

HC Energie Karlovy Vary: Martin Kohout
    HC Vítkovice Ridera: Marek Kalus

59:37
    Vítkovice ještě kombinují a zkouší alespoň upravit stav.
    59:00 Tomáš RACHŮNEK - 4:1

59:00
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A risk se nevyplatil! Jan Hladonik uzmul kotouč ve středním pásmu a posunul na TOMÁŠE RACHŮNKA, který se trefil do prázdné. Asistence: Jan Hladonik.

58:46
    Hosté se však k žádné pořádné střele zatím nedostali.

58:21
    Je to tak, Ridera riskuje hru bez brankáře!

58:21
    Stezka usednul na střídačku a Vítkovice to nejspíše zkusí v šesti!

58:21
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění a hosté si berou oddechový čas.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:28
    Plášil od modré prověřil Novotného pozornost.

56:54
    Kotouč teď různě poskakoval kolem Novotného a u karlovarské branky se tak utvořila skrumáž, ve které domácí gólman ztratil svou helmu.

56:19
    Novotný zachytil volný kotouč a přerušuje se.

55:37
    Ridera se vyhání z útoku dalším icingem.

Dnešní utkání sleduje 2305 diváků.

55:20
    Hanousek trefil jednoho z hostujících obránců.

54:27
    Energetici zamkli své obranné pásmo a Vítkovickým se nedaří rozjet nějakou útočnou akci.

53:29
    Vítkovice se nepřesnou hrou vyhnali z pásma až k vlastní bráně.

52:37
    Hladonik to zkusil z otočky, Stezka jeho střelu vykopl betonem.

52:09
    Bondrovo nahození chytil Novotný do lapačky a následuje komerční přestávka.

51:42
    Hra je nestálá a přelévá se z jednoho konce kluziště na druhý.

50:33
    Beránkova střela z mezikruží byla sražena mimo.

50:17
    Kotouč zapadl na trestnou lavici a bude se vhazovat před Novotným.

49:57
    Domácí rozehrávají za brankou a obě mužstva střídají.

49:13

48:52
    Proti Koblasově ráně zprvní se vytáhl Stezka výborným přesunem.

48:30
    Vítkovice vyhazují a střídají.

48:20
    Nakonec se k jedné dostal Flek, Stezku však nepřekonal.

48:02
    Západočeši kombinují a hledají prostor ke střele.

47:13
    Roberts Bukarts (VIT) se po odpískání pustil do jednoho z energetiků a inkasuje za to dvouminutový trest za hrubost.

47:12
    Po kombinaci na jeden dotek mezi Rachůnkem, Pulpánem a Flekem se ke střele dostal první jmenovaný, Stezka se ale stihl výborně přesunout.

46:27
    Kohout našel připraveného Černocha v pěkné střelecké pozici, jemu ale střela nesedla a Stezka puk jednoduše pokryl. Následuje komerční přestávka.

45:47
    Ridera kombinuje, žádný prostor ke střele však není.

45:11
    Novotného svatyně vyjela z obvyklého stanoviště a tak se přerušuje.

44:38
    Weinhold při pokusu o střelu od modré zlomil hůl a spěchá na střídačku pro novou.

43:39
    Karlovarští na chvíli pobyli v útočném pásmu, Vítkovičtí je ale rychle vyhnali.

43:02
    Domácí se dostali z vítkovického sevření a mohou po delší době střídat.

42:48
    Energetici se dopustili dalšího icingu.
    41:13 Ondřej BERÁNEK - 3:1

41:13
    Jiří Kulich nahrál křižně ve středním pásmu ONDŘEJI BERÁNKOVI, který se po přejezdu přes modrou s ničím nepáral a parádní dělovkou vymetl levý horní roh Stezkovy svatyně. Sedmnáctiletý Kulich si tedy připisuje první bod v extraligovém utkání. Asistence: Jiří Kulich a Jiří Průžek.

40:42
    Flek zpoza kruhů trefil Stezku do ramene.

40:11
    Energetici se po vhazování propracovali dopředu a hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

40:01

Druhá část u konce! V té se utkání výrazně vyostřilo a na ledě se tak strhla nejedna strkanice. Herně iniciativu převzali hosté a domácí byli pod tlakem zejména druhou polovinu třetiny. Nejprve se gólu ovšem radovali energetici, když ve 33. minutě zachytil Stezkovu rozehrávku Petr Koblasa, který poté nabil Martinu Kohoutovi. Po chvíli se radovali i hosté, Novotného propálil Marek Kalus. Strkanice pokračovaly až do konce třetiny a vyhrocenost se tak v další třetině určitě nesníží. Další část začne přibližně v 17:18.

40:00

39:48
    Vítkovice ještě zkouší nějaké ty střely.

38:40
    Domácím se vůbec nedaří rozehrát a tlak hostů tak nadále přetrvává.

37:44
    Karlovarský brankář se obětavě vložil do přihrávky hostů a přerušil tak vítkovickou kombinaci.

37:24
    A bude se znovu vhazovat před Novotným, tentokrát kvůli dalšímu icingu.

37:15
    Novotného zákrok a na ledě se strhla další strkanice.

36:21
    Fridrich trefil z pravé strany Novotného do lapačky.

35:43
    Energetici ostřelují vítkovickou svatyni ze všech stran.
    35:10 Marek KALUS - 2:1

35:10
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Radovan Bondra posunul ve středním pásmu MARKU KALUSOVI, jenž střelou zpoza kruhů prostřelil Novotného a využívá tak přesilovku. Asistence: Radovan Bondra a Petr Gewiese.

34:59
    Domácím se podařilo vyhodit a jedou střídat.

34:33
    Vítkovice kombinují a vyčkávají na střelu.

33:16
    Na ledě to jiskří! Na ledě se strhla potyčka mezi Lukášem Pulpánem (KVA) a Janem Hruškou (VIT). Vyloučeni jsou oba na dvě minuty za hrubost, další trest za krosček si odpyká první jmenovaný. Druhý menší trest odpyká Jiří Kulich (KVA).

33:07
    Vítkovičtí tlačí a zkouší zvrátit stav.

32:43
    Kovářovu střelu vyrazil Novotný vyrážečkou.

Komerční přestávka.
    32:30 Martin KOHOUT - 2:0

32:30
    Tak tohle se Stezkovi nepovedlo! Jeho rozehrávku zachytil Petr Koblasa, který si sjel s kotoučem za branku odkud pak nabil MARTINU KOHOUTOVI, jehož první střelu sice vítkovický brankář zachytil, na následnou dorážku už byl však krátký. Asistence: Petr Koblasa.

31:27
    Další icing ze strany Vítkovic.

31:16
    Flekovo nahození lapil Stezka, načež následovala mezi hráči strkanice.

30:37
    Roberts Bukarts trefil z kruhů Novotného beton.

29:45
    Pulpán nahodil od modré, nikdo z jeho spoluhráčů puk netečoval a Stezka ho tak jednoduše chytil.

29:11
    Hraje se na obě strany, nedá se říct, že by měl nějaký z celků převahu.

28:34
    Fridrich provětral z pravého kruhu Novotného lapačku.

27:58
    Nyní se toho na ledě moc neděje, přišla hluchá pasáž utkání.

27:14
    Odpískána přihrávka rukou a následuje komerční přestávka.

26:57
    Zakázané uvolnění domácích a tlak Ridery se ještě trochu prodlouží.

25:45
    Vítkovičtí kombinují v útočném pásmu a hledají příležitost ke srovnání.

24:57
    Kreneželok zprava trefil Novotného připravenou lapačku.

23:56
    Havlínova střela od modré skončila ve Stezkově náruči.

23:19
    Vítkovice kombinují a Novotný má po nějaké době plné ruce práce.

22:40
    Další nepřesnost v domácí rozehrávce a další icing.

22:17
    Ofsajd domácích.

21:53
    Kotouč skončil na střídačkách a vhazuje se po Stezkově levici.

21:09
    Zatím se nikomu nedaří rozjet nějakou delší kombinaci.

20:45
    Tenkrát se icingu dopustil jejich soupeř a domácí si prodlouží pobyt v útočném pásmu.

20:05
    Úvodní buly tentokrát ovládli energetici, zakázaným uvolněním se však zahnali před vlastní bránu.

20:01

Je za námi první část! V té měli navrch domácí, což se odráží i na výsledku. Navzdory velkému množství šancí padla jen jedna branka. Brankář Aleš Stezka nedosáhl jen na střelu Michala Plutnara, kterému pěknou přihrávkou nabil Jakub Flek. Další třetina začne přibližně v 16:20.

20:00

19:33
    Energetici ještě zkoušejí ke konci třetiny nějakou tu kombinaci, hosté ale dobře brání a k žádné příliš nebezpečné akci se neschyluje.

19:02
    Karlovarští sice hrají v útočném pásmu, nedaří se jim však přihrát.

17:56

17:35
    Koblasa zkusil svou oblíbenou střelu zprvní, Stezka na něj byl připravený.

17:07
    Teď se navíc domácí dopustili icingu a zatím se jim přesilovka nedaří úplně podle představ.

16:53
    Hosté vyhazují a získávají čas.

16:27
    Rachůnkovu střela srazili obránci mimo.

15:56
    Karel Plášil (VIT) je vykázán na dvě minuty za držení.

15:20
    Další nepřesná přihrávka a Karlovarští rozehrávají opět zpoza vlastní branky.

14:42
    Nakonec se domácí vyhnali z pásma sami.

14:30
    Energetici nepolevují v tlaku a po Stezkově zákroku následuje komerční přestávka.
    13:59 Michal PLUTNAR - 1:0

13:59
    Jakub Flek ukradl Vítkovickým kotouč a rozjel se spolu navrátilcem z trestné lavice MICHALEM PLUTNAREM, který po přihrávce prvního jmenovaného střelou zprvní posílá Energii do vedení. Asistence: Jakub Flek.

13:44
    Svačina zprava prověřil Novotného pozornost.

13:28
    Západočeši vyhazují a střídají.

12:45
    Ridera kombinuje a hledá prostor ke střele.

11:49
    Hokejka Michala Plutnara (KVA) se zamotala pod nohy jednoho z Vítkovických a karlovarský obránce je tak vyloučen za podrážení.

10:43
    Teď si ovšem Západočeši moc nerozuměli v rozehrávce a budou tak muset začít kombinovat až od vlastní branky.

09:56
    Vítkovičtí se nachvíli usadili v útoku, nedařilo se jim ale pořádně si přihrát a na puku jsou tak opět energetici.

09:15
    Hostům se vůbec nedaří cokoli vymyslet, Karlovarští je k ničemu nepouští.

08:37
    Domácí kombinují v útočné třetině.

07:32

07:20
    Energetici většinu střel posílají vedle a Stezka tak nemá moc práce.

06:37
    Flek z kruhů mířil těsně mimo vítkovické brány.

05:41
    První možnost v přesilovce měl v mezikruží Jiří Černoch, proti němu stál připravený Stezka.

05:32
    Robert Flick (VIT) se dopustil držení a posílá Rideru do oslabení.

05:11
    V signalizované výhodě Karlovarští na hosty velmi tlačí.

04:25
    Zatím mají více ze hry Karlovarští, Novotný si skoro nesáhl na puk.

03:31
    Hladonik našel před brankou Fleka, ten z blízka trefil připraveného Stezku.

03:03
    Hra je nestálá a přelévá se ze strany na stranu.

02:09
    Energetici kombinují a vysílají na Stezku střely ze všech stran.

01:40
    Karlovarští se dopustili ofsajdu.

01:17
    Zatím se nikomu nepodařil delší pobyt v útočném pásmu, hraje se na obě strany.

00:39
    Jenže se pořádně nepodařilo rozehrát ani jim a první střelu na bránu si připsal Jiří Kulich.

00:29
    Nepřesná rozehrávka domácích a u kotouče jsou tak znovu hosté.

00:09
    Vítkovice vyhráli úvodní buly a jedou útočit.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Parkkonen, Plutnar, Dlapa, Pulpán (A), T. Havlín, T. Hanousek, Weinhold – T. Rachůnek (A), Hladonik, Flek – Průžek, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – Plášil, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, Machů – Roberts Bukarts, J. Hruška (A), Svačina – L. Krenželok (A), Marosz, Fridrich – R. Bondra, Flick, M. Kalus – Bernovský, Chlán, Dej.

Rozhodčí: Pražák, Šindel – Frodl, Komárek.
    Trefí se dnes znovu?

Vítkovice v loňské sezoně skončily ve stejné fázi sezony jako Karlovy Vary. Ridera se v základní části umístila na osmém místě, když v dvaapadesáti zápasech nasbírala čtyřiasedmdesát bodů. Cesta celku z Moravy ale skončila už v předkole vyřazovací části, Vítkovičtí nedokázali zužitkovat hned tři mečboly, a nakonec jim sezonu ukončila brněnská Kometa.

A přišlo divoké mimosezonní období, v němž se celkem výrazně obměnil kádr. Klub opustilo několik zvučných jmen – do zámoří se vydali Filip Pyrochta či produktivní Dominik Lakatoš. Dále už dres ostravského celku neobléknou ani Mallet, Irgl, Schleiss nebo brankář Miroslav Svoboda. Jeden přesun se odehrál i na trase Vítkovice – Karlovy Vary, do lázeňského města se přesunul zadák Lukáš Doudera. A co příchody? Po sezoně v Kladně se k týmu připojil Rostislav Marosz, jenž se ve své kariéře objevil i v Energii. Novou tváří mezi třemi tyčemi je gólman Aleš Stezka, velkou posilou do ofenzívy pak lotyšský forvard Roberts Bukarts.

Svěřenci Miloše Holaně už za sebou mají i první extraligové utkání ročníku. V pátek se představili v chomutovské aréně, kde mají dočasný azyl kladenští Rytíři. Urputná bitva o tři body nakonec skončila vítkovickým vítězstvím 2:1, na obou gólech hostí se podílel Rostislav Marosz (1+1).

Energetici vstoupili do nové sezony skvěle. Ve středeční předehrávce prvního kola přivítali na svém ledě posilněnou Kometu. Hostům se povedla první část, ve které odskočili na dvě branky. Jenomže pak se ke slovu přihlásila hvězda tohoto utkání Jiří Černoch, který dvěma brankami srovnal. Pak si tedy ještě Brňané na chvíli vzali vedení gólem na 3:2, tím se však kompletně vystříleli. Dále už válel jen centr karlovarské třetí formace, který dalšími dvěma trefami zařídil Energii výhru 4:3.

O tom, že v kabině panuje dobrá nálada, nás přesvědčil i Tomáš Mariška: „Budeme chtít navázat na ten bojovný a týmový výkon, který se nám podařilo podat proti Kometě. Věřím, že využijeme toho, že v týmu je teď velmi dobrá a porveme se před domácími fanoušky o další body.“

Na karlovarský led tentokrát zavítají hokejisté z Vítkovic. Ti za sebou mají také první vítězství proti Rytířům z Kladna. „V cestě nám bude stát zase těžký a nepříjemný soupeř, který hraje fyzický hokej a má spoustu velkých, fyzických hráčů. Určitě budeme muset mít dobrý pohyb a vyvarovat se zbytečným faulům, abychom soupeře zbytečně nedostávali na koně. Naopak si ideálně pomoct, stejně jako proti Brnu, nějakou přesilovou situací,“ říká Pešoutův asistent.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 14. Plutnar (Flek), 33. Kohout (Koblasa), 42. O. Beránek (Kulich, Průžek), 59. T. Rachůnek (Hladonik) – 36. M. Kalus (R. Bondra, Gewiese)

Rozhodčí: Pražák, Šindel – Frodl, Komárek