K. Vary – Vítkovice 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 3:4 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 3:2 (po pr.)
Motor ČB – Kladno 7:5 (kon.) | Plzeň – Třinec 3:2 (kon.) | Litvínov – Liberec 3:2 (3:2 po s.n.)
po s.n. (3:2)
HC VERVA Litvínov
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 12.09.2021, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Bíli Tygři Liberec
    V úvodním extraligovém kole se v prvním ligovém zápasem utkali Tygři s Hradem Králové. Skóre zápasu otevřel ve 23. minutě Ladislav Šmíd, který ukončil svůj únik bekhnedovým zakončením. Liberec zvítězil nad Lvy fotbalovým výsledkem 1:0.

„Odehráli jsme velmi vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem, které nakonec rozhodla jediná branka, Hradec hrál jednoduše, přímočaře a tlačil se do branky. Klukům patří gratulace, byl to velmi těžký zápas, vítězství jsme si vypracovali," zhodnotil vítězné utkání Patrik Augusta.

Chemici odjeli k prvnímu zápasu na Stadion Luďka Čajky do Zlína. V přesilové hře se o první branku postaral Richard Jarůšek, před koncem první třetiny si premiérovou extraligovou trefu zapsal Giorgio Estephan, který taktéž yužil přesilovou hru. Ve druhé dvacetiminutovce zkoumal gól Šlahaře videorozhodčí, poté co Vladimír Országh vzal trenérskou výzvu, se kterou proti zlínskému útočníkovi vyhrál. Cheze se ale dařilo také v oslabení, konkrétně Petr Straka překonal Libora Kašíka z úniku. V závěru druhého dějství přišla další trenérská výzva, tentokrát po střele Uvise Balinskise. I trenér Zlína uspěl a branka Litvínova nebyla uznána. Posléze poslal kotouč za Godlova záda Tomáš Fořt. Třetí třetina hrála ve prospěch Zlínu, který do závěrečné dvacetiminutovky nastoupil s plnou vervou. To vyústilo v další gól, o který se postaral Lukáš Vopelka. Nakonec se ještě Patriku Zdráhalovi podařilo prosadit ze samostatného úniku a upravil tak skóre na konečných 2:4 ve prospěch Vervy. Chemici v zápase využili dvě přesilové hry, ale ani v oslabení se nenechali zastrašit a skórovali, navíc na svého soupeře vyslali 41 střel.

„Pro nás je to důležitý start do extraligy proti těžkému a urputnému soupeři. Velmi si vážíme vítězství, které se nerodilo lehce. Soupeř byl v úvodní třetině aktivnější, nás do hry dostaly dvě přesilové hry, které jsme proměnili. Naopak ve druhé části jsme více jak půlku hráli v oslabení, trochu jsme vypadli z role. To stejné bylo ve třetí třetině, podržel nás gólman Godla," uvedl trenér Vladimír Országh pro klubový web.

Návštěvníci se mohou těšit i na předzápasový ceremoniál, během něhož se oslaví výročí 25 let litvínovské hokejové hymny. Tu zazpívá přímo Lešek Semelka. Zazní také oblíbená píseň Ivana Hlinky "Šaty z šátků". Před úvodním vhazováním proběhne rovněž poděkování osobnostem pevně spojeným s litvínovským hokejem – rozloučíme se s dlouholetým vedoucím týmu Miroslavem Ryklem a kustodem Františkem Pincem, útočníky Jakubem Petružálkem a Peterem Jánským, kteří ukončili aktivní hráčskou kariéru.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Demel, Irving, Balinskis, D. Zeman, Strejček, Stříteský, O. Baláž – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – Straka (A), Jícha, Jarůšek – L. Stehlík, M. Havelka, Zygmunt.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), Melancon, Vitásek, Rosandić, Derner, M. Ivan – Birner (A), Filippi, Ordoš – Záborský, Gríger, M. Zachar – Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek (C), Rychlovský – Šír.

Rozhodčí: Hejduk, Micka – Ondráček, Špůr.

Jak jsem již avizovala, před samotným zápasem proběhne krátký ceremoniál ve znamení oslav výročí 25 let litvínovské hokejové hymny. Proběhne taktéž poděkování a zároveň rozloučení s osobnostmi, které jsou se zdejším hokejem spjaty. Jedná se o dlouholetého vedoucího mužstva Miroslava Rykla, kustoda Františka Pince, útočníky Jakuba Petružálka a Petera Jánského.

Domácí kotel dává najevo, jak jsou rádi, že vládní nařízení jim dovolila vstoupit na zimní stadion a podporují své oblíbence ještě před vhazováním.

Ovšem hosté nezůstávají pozadu a pouštějí se také do fandění.

Fanouškovské tábory se vzájemně přitvítali na dnešním utkání. Na ledové ploše se připravuje vše potřebné k ceremoniálu.

Na zimním stadioně nyní živě zazní litvínovská hymna v podání jejího autora Leška Semelky.

Miroslav Rykla i František Pinc dostávají dárkový koš a celožitovní permanentku na zimní stadion.

Na závěr patří minuta ticha panu Vladimíru Papouškovi.

Utkání může odstartovat.

00:01

00:07
    Kotouč zastavuje za vlastní bránou Kváča. Do útoku se hrnou Tygři.

00:31
    Před brankou tečoval střelu Jan Ordoš, ale minul litvínovskou klec.

01:00
    Verva střídá a začíná nový útok.

01:17
    Střelou z mezikruží prozkoušel Kváčovu pozornost kapitán Viktor Hübl, ale brankář hostů zastavil kotouč lapačkou.

01:50
    Kotouč opustil hrací plochu v útočném pásmu Liberce, hra se přerušuje.

01:53
    Stříteský poslal prudkou střelu od modré čáry na hostujícího gólman, puk ale maskovaný muž v tygřím dresu zastavil.

02:05
    Další tvrdá rána od modré čáry Matěje Stříteského, ale Kváča znovu přesný jako švýcarské hodinky.

02:46
    Straka nabíjel na najíždějícího Lukáše Stehlíka, jemu ale kotouč přeskočil hokejku a do útoku se vzápětí hrnou hosté.

03:15
    Martin Havelka se napřáhl na modré čáře a poslal dělovou ránu, kterou Petr Kváča se štěstím vyrazil bruslí.

03:30
    Demelova střela z levého kruhu, kterou brankář Liberce bez problému vyrazil betonem.

03:42
    Při přechodu do útočné třetiny se Verva dopustila ofsajdu.

04:01
    Andrej Kundra má na svědomí parádní akci, když překonal dva bránící hráče a poslal na Kváču tvrdou střelu, kterou liberecký brankář vyrazil hlavou!

04:40
    Tomáš Pospíšil byl u hostující brány seslán k zemi, ale dle pravidel. Hra se přesunula do obranného pásma Vervy. Pospíšil zůstal za libereckou obranou, kam dostal dlouhý pas. V úniku ale proti maskovanému muži mezi třemi tyčemi neuspěl.

05:24
    Jakub Rychovský zasáhl do litvínovské rozehrávky a dostal tak příležitost ke střele od levého kruhu. Denis Godla byl připravený k zákroku.

06:10
    Tygři se motají v útočném pásmu a hledají pozici ke střele. Nakonec se chemikům daří osvobodit z libereckého sevření.

06:35
    Zakázané uvolnění Tygrů, hra se přesouvá do útočné třetiny domácích.

07:00
    Zachar se s kotoučem přesouval do útočné třetiny, Patrik Demel mu důkladně bránil v akci.

07:30
    František Lukeš těsně minul libereckou klec při velké šanci.

07:44
    Za napadení si odsedí dvě minuty na trestné lavici Lukáš Derner (LIB). Následuje komerční přestávka.

07:54
    Z předbrankového prostoru se pokoušel propasírovat puk za Kváčova záda Richard Jarůšek.

07:59
    Marek Zachar vyhazuje puk po mantinelu.

08:17
    Jarůšek nabil mezi kruhy na připraveného Františka Lukeše, který bombou jako z děla trefil pouze plexisklo za hostující brankou.

09:03
    Zdráhalův pokus schoval liberecký brankář do lapačky.

09:11
    Puk znovu opustil své obvyklé působiště, hra se přerušuje.

09:17
    Liberec znovu vyhazuje kotouč do bezpečné vzdálenosti.

09:35
    Hosté hrají v plném počtu.

09:51
    Dvě po sobě jdoucí přerušení, protože kotouč znovu opustil ledovou plochu.

10:13
    Petr Straka se pouštěl do úniku, ale puk mu sjel z čepele a dostal se tak tedy do ofsajdu.

10:30
    Hüblovu střelu z levého kruhu vyrazil znovu pozorný Kváča betonem.

11:11
    V obranném pásmu chemiků se bojovalo o kotouč, v souboji zvítězila Verva.

11:33
    Další dělovka tentokrát z hole Aarona Irvinga, která taktéž nezavítala do hostující klece. Litvínovský obránce přidal posléze ještě jednu střelu od modré čáry, která byla sražena do ochranné sítě.

11:59
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jan Strejček – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Lukáš Stehlík.

12:15
    Tygři hledají pozici ke střele. Nakonec z mezikruží pálil Dávid Gríger.

13:02
    Verva se osvobozuje.

13:22
    Další přesný zákrok, tentokrát proti střeleckému pokusu Jaroslava Vlacha. Následně posílají Litvínovští znovu puk do bezpečí.

13:48
    Dělovku od modré čáry vyrazil Denis Godla do ochranné sítě.

13:57
    Tygři znovu přicházejí o útočnou třetinu.

14:37
    Petr Straka měl na holi obrovskou šanci v oslabení, když chtěl pálit z mezikruží. Střela mu ale nesedla.

15:01
    Liberec právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš. Po Strakově akci se skóre mění, ale na druhé straně. JAROSLAV VLACH vymetl pavučiny v Godlově bráně po střele z pravého kruhu. Asistence: Mislav Rosandič, Michal Birner.
    15:01 Jaroslav VLACH - 0:1

15:37
    Při přechodu do pásma Vervy se Liberec dopustil ofsajdu.

15:50
    Jakub Klepiš to zkusil prudkou střelou, kterou Denis Godla zlikvidoval.

16:17
    Hosté znovu manipulují s pukem v útočné třetině.

16:35
    Verva se štěstím vyhazuje puk až ke Kváčově svatyni.

17:06
    Litvínov hraje v plném počtu.

17:16
    Vervě se nadále nedaří osvobodit z tygřího sevření.

17:43
    Domácí se na nějaký čas dostali do útočného pásma, ale přišlo mnoho osobních soubojů, které litvínovští hráči příliš neustáli a k pořádné střele si nevytvořili prostor.

18:24
    Po dalších úspěšném Godlově zákroku proti střele od modré čáry následuje komerční přestávka.

18:24
    Do konce prvního dějství zbývají necelé dvě minuty.

18:33
    Balinskis zastavil střelu před bránou vlastním tělem, vzápětí se Verva hrne před Kváču.

18:56
    Na modré byl připravený Stříteský, ale střela mu nesedla.

19:20
    Kotouč se pokoušel propasírovat za záda hostujícího gólmana František Lukeš, posléze ještě Hübl, ale Kváča jej nepustil.

19:46
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Čtrnáct vteřin před koncem první třetiny Verva vyrovnala a stadionem se šíří euforie. Po Demelově střele zůstal kotouč volný před brankovou čárou, puk doklepl do brány RICHARD JARŮŠEK. Asistence: Patrik Demel.
    19:46 Richard JARŮŠEK - 1:1

20:00

Zdálo se, že si Liberec odnese z první třetiny jednogólový náskok po trefě Jaroslava Vlacha, ale čtrnáct vteřin před koncem prvního dějství došťoural puk za Kváčova záda Richard Jarůšek. Chemikům ve 12. minutě ublížilo vyloučení Jana Strejčka za faul do oblasti hlavy a krku, za který si odnesl pět minut + do konce utkání. Z počátku byla aktivnějším celkem na ledové ploše Verva, ale jak šel čas, také Liberec nabíral na obrátkách. Zdali se chemikům podaří uspět a urvat tříbodové vítězství na domácí půdě, to se dozvíme v dalším průběhu zápasu. Druhá třetina začne přibližně v 18.29.

Před začátkem druhé třetiny ještě Leška Semelka zazpívá oblíbenou píseň Ivana Hlinky "Šaty z šátků."

Na led mezitím vstupují hráči obou celků.

20:01

20:10
    Verva bleskově nahazuje kotouč do útočné třetiny.

20:28
    Od modré čáry pálil Aaron Irving jehož pokus ještě jeden z litvínovských hráčů před brankovištem tečoval.

20:40
    Michal Birner to zkoušel z vrcholu levého kruhu, ale Godla vytasil zákrok lapačkou.

20:50
    František Lukeš vyhazuje puk přes mantinel, ale Liberec jej rychle vrací zpět do útočné třetiny.

21:12
    Nakonec zastavuje puk Denis Godla, ujímá se Balinskis a Verva začíná nový útok.

21:30
    Ale zatím se jí nepodařilo projít přes tygří obranu.

21:53
    Litvínovští získali útočné pásmo, o puk si řekl Matěj Stříteský, který jej také dostal a od modré poslal dělovou ránu, kterou Petr Kváča schoval do své výstroje.

22:20
    Liberečtí hokejisté se zmocnili kotouč ve vlastním pásmu a přesouvali se do útoku, ale kotouč opustil působiště s dopomocí Patrika Demela (LIT), kterého čekají dvě minuty na trestné lavici.

22:46
    Chemici ihned vyhazují puk do bezpečné vzdálenosti.

23:05
    Straka zachytil ve vlastním obranném pásmu libereckou rozehrávku a dovezl puk až ke Kváčovi. Získal tak pro tým cenné vteřiny.

23:44
    Andrej Kudrna se zjevil volný u kotouče, o střelu se postaral hostující gólman.

23:52
    Posléze na druhé straně přišla střela Rosandiče, kterou zpracoval maskovaný muž chemiků.

24:23
    Balinskis úspěšně zastavil dva střelecké pokusy Tygrů.

24:36
    Dvě minuty za podrážení soupeře si vysloužil Jaroslav Vlach (LIB).

24:42
    Liberec se ihned po vhazování zmocnil puku a poslal jej až ke Godlovi.

25:00
    Litvínovu se nedaří ani projít do útočného pásma.

25:23
    Nakonec chemici získali útočnou třetinu, ale ke střele se nedostali. Po chybné přihrávce, která se odrazila od brusle bránícího tygřího hráče, musí Verva zpět pro kotouč.

26:19
    Přesilovková formace v čele s Hüblem dokázala před Kváčou zatopit. Ale hosté jsou už v plném počtu.

26:49
    Zakázané uvolnění libereckých hokejistů.

26:55
    Petr Straka promáchl volný kotouč, se kterým měl ideální prostor ke střele. Následoval pokus Patrika Demela, který taktéž neskončil za zády libereckého brankáře. Následuje komerční přestávka.

27:29
    Estephan kroužil s kotoučem v přebrankovém prostoru.

28:02
    Jelínek pálil z první z levého kruhu, ale těsně minul domácí klec.

28:22
    V obranné třetině se Verva ujímá puku, ale Liberec dobře napadá litvínovskou rozehrávku.

29:00
    Verva v rohu vybojovala kotouč a pokouší se najít druhý recept na Petra Kváču.

29:22
    Zeman střílel od modré čáry, ale minul hostující klec.

29:42
    Pospíšil pospíchal za kotoučem a bruslařský souboj s libereckým Tygrem vyhrál, nicméně Verva přesto pásmo nezískala.

30:11
    Hra se přerušuje. Bude se vhazovat po Kváčově pravici.

30:30
    Rosandič zachytil volný kotouč letící z obranného pásma chemiků na modré čáře, odkud ihned vypálil. Domácí gólman zakročil včas.

31:10
    Následně přišel střelecký pokus Filippiho z mezikruží, Denis Godla i jeho počin zlikvidoval.

31:54
    Kudrnova nepřesná rozehrávka mohla skončit pro Litvínov špatně. Zachytil ji totiž jeden z libereckých hráčů, který ke štěstí chemiků zakopl o ledovou plochu a ke střele se nedostal.

32:53
    Komerční přestávka.

32:53
    Verva se snažila přejít přes libereckou obranu, ale dělalo jí to velké potíže. Byť litvínovští hokejisté pálí ze všech sil, jejich střelecké pokusy nejsou přesné. Již několikrát mohli jít domácí do samostatného úniku, ale právě nepřesná rozehrávka je o tuto možnost připravila.

33:00
    Pospíšil posílá kotouč do útočné třetiny, kde si jej ale přebírá Liberec.

33:18
    Matěj Stříteský pálil od modré čáry, Kváča toho moc neviděl, a tak měl s jeho střelou pořádné problémy.

34:12
    Zdráhal nabil na Petra Straku, který prudkou střelou z mezikruží sice zvedl fanoušky ze sedaček, ale hostující brankoviště minul.

35:25
    Andrej Kudrna vypálil od modré čáry, ale jeho pokus nebyl přesný.

36:24
    Se štěstím nyní Denis Godla vyrazil kotouč nad sebe. A Liberec dál pokračuje v dobývání litvínovské branky.

36:51
    Nakonec se domácím podařilo vyhodit, pro kotouč ještě pospíchal jeden z litvínovských hráčů, ale sjel si pro něj Petr Kváča, který jej poslal až na druhou modrou, kde se jej zmocnil liberecký hráč a způsobil ofsajd.

37:12
    Verva posílá další puk od vlastní brány, ale Tygři se ihned vrací zpět útočit.

38:00
    Od modré to zkoušel Rosandič, ale s jeho pokusem si Denis Godla poradil.

38:20
    Verva se takes snaží ještě něco vymyslet na liberecké hráče.

38:49
    Zachar koketoval s kotoučem, ale byl obsazený Patrikem Demelem.

39:03
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

39:27
    Verva má ponechanou výhodu, jelikož v předbrankovém prostoru byl Jarůšek faulován.

39:48
    Baláž to zkusil z vrcholu kruhu, Kváča puk schoval do výstroje.

39:48
    Ladislav Šmíd (LIB) získal dvouminutový trest za krosček.

40:00

Ve druhé třetině nebyla k vidění žádná branka a skóre po 40 minutách hry je stále 1:1. Verva měla několik kvalitních příležitostí k navýšení skóre, ale trápily ji nepřesné střely. Liberec se několikrát postaral o Godlův rozruch, ale litvínovský brankář si se střeleckými pokusy počínal na výbornou. Chemici zahájí třetí třetinu přesilovou hrou, která bude trvat ještě 1:48.
    Závěrečná dvacetiminutovka začne v 19:17.

Oba týmy jsou připraveny k poslední dvacetiminutovce dnešního zápasu.

40:01

40:02
    Liberec posílá kotouč do útočné třetiny, kde se jej ujímají litvínovští hokejisté.

40:28
    Verva se zabydluje v útočné třetině. Z kruhu pálil Aaron Irving, ale dvakrát po sobě trefil pouze plexisklo za Kváčou.

40:59
    Dvě minuty za držení inkasoval Matěj Stříteský (LIT). Ve hře se pokračuje 4 na 4.

41:08
    Chemici se drží na puku, ale Liberec je o něj rychel připravil. V předbrankovém prostoru ale hosté nezahrozili. Na druhé straně prověřil Kváčovu pozornost Lukeš. Liberecký brankář schoval kotouč do lapačky.

41:40
    Zygmunt napadá libereckou rozehrávku a hosté hrají v plném počtu.

41:57
    Tygři zavítali před Denise Godlu, ale domácím se podařilo vybojovat kotouč.

42:18
    V akci znovu Petr Straka, jenže opět se mu nepodařilo překonat maskovaného muže v libereckém brankovišti.

42:47
    Poté, co Liberec zavezl puk do třetiny, Verva ihned vyhazuje.

43:01
    Domácí hrají v plném počtu.

43:16
    Litvínov posílá kotouč na zakázané uvolnění.

43:22
    Po vhazování pálil Michal Birner, střelu bez problémů vyrazil Denis Godla.

43:39
    Nyní zakázané uvolnění hostů, hra se vrací před branku hostů.

43:55
    Od modré pálil Zygmunt, posléze ještě Patrik Zdráhal, oba mířili vysoko nad hostující klec.

44:21
    Šmídovu střelu vyrazil litvínovský brankář, do útoku se znovu pouští domácí.

44:57
    Hübl střílel z pravého kruhu, poté ještě Baláž. Petr Kváča oba pokusy zlikvidoval.

45:10
    Patrik Demel zachytil ve středním pásmu rozehrávku Liberce a domácím se podařilo zavítat do útočné třetiny.

45:36
    Další střelecký počin, tentokrát Tomáše Pospíšila, ale zdá se, že Kváča zavřel brány do svatyně.

46:49
    Josef Jícha to zkoušel z vrcholu pravého kruhu, střelu mu zblokoval Ladislav Šmíd. Následuje komerční přestávka.

47:10
    Godla zastavuje kotouč za svou brankou, Verva se pokoušel projít do útočné třetiny, ale Liberec ji zastavil.

47:36
    Chemici získali. Pásmo od modré pálil Baláž, další pokus si zapsal Stříteský. Tygří gólman byl připravený k zásahu.

47:49
    Kudrnův pokus z levého kruhu vyrazil pozorný liberecký brankář. Následuje zakázané uvolnění hostů.

48:14
    Lukeš nabízel kotouč před branku Pospíšilovi, ale ten byl obsazený a nemohl kotouč tečovat.

48:38
    Gríger vyváží puk z obranného pásma.

48:56
    Stříteský za vlastní brankou s kotoučem zakládá útok a Verva míří před Kváču.

49:21
    V útočném pásmu se ale nic zasádního nesemlelo. Jenže poté dostal Matěj Stříteský parádní přihrávku mezi kruhy, ale Petr Kváča vytasil dobrý zákrok.

49:45
    Kvůli přihrávce rukou je Liberec vyhoštěn z útočné třetiny.

49:56
    Liberec opět na kotouči a proplul až do útočné třetiny, nicméně tam si puk znovu přebrala Verva.

50:22
    Jan Ordoš byl v dobré palebné pozici, ale trefil pouze plexisklo za domácí bránou.

50:48
    Balinskis prověřil Kváčovu pozornost střelou z kruhu. Gólman hostů opět svůj tým podržel.

51:52
    Oba týmy se velmi snaží navýšit svůj náskok, ale za oběma mužstvy stojí dva maskovaní muži, kteří nedají svému soupeři nic zadarmo.

52:28
    Chemikům se jejich tlak nakonec vyplatil a RICHARD JARŮŠEK jako správný kuchař, našel recept na Petra Kváču, když střelou z pravého kruhu vsítil svůj druhý gól v zápase. Asistence: Matěj Stříteský.
    52:28 Richard JARŮŠEK - 2:1

53:40
    Viktor Hübl se pokoušel navýšit skóre, ale trefil se do připravené lapačky hostujícího brankáře.

54:22
    Liberec přidává také na síle v osobních soubojích, ale Verva zatím úspěšně drží krok.

54:46
    Litvínov nahazuje do útočné třetiny, kde si puku přebírá Liberec, který se ještě pokusí skóre upravit.

55:16
    Vitásek s pukem manipuluje ve vlastním pásmu a Liberec se znovu pokouší dostat do útoku.

55:49
    Nakonec se puku zmocnil Pospíšil, který nejspíš fauloval a byl faulován. Následně přišel další zákrok, který litvínovské fanoušky nenechal klidné.

56:03
    Na trestnou lavici za velkého pískotu zamířili rovnou dva litvínovští hráči. Petr Straka (LIT), jenž se provinil podrážením a Tomáš Pospíšil (LIT), jenž se dopustil držení.

56:22
    Liberec v pásmu hledá recept na Godlu.

56:40
    Střela Birnera mířila do ochranného plexiskla za domácí bránou.

56:54
    Z první pálil Filippi, ale domácím se podařilo střelu zastavit a nakonec se Verva také osvobodila.

57:21
    Přesilovou hru pět na tři nakonec Tygři využili. Po Klepišově nahrávce se od pravého kruhu napřáhl TOMÁŠ FILIPPI a srovnal skóre zápasu. Asistence: Jakub Klepiš a Ladislav Šmíd.
    57:21 Tomáš FILIPPI - 2:2

57:30
    Po chybě se dostal Liberec do obrovské šance, kdy ujížděl Gríger spolu se svým kolegou. Ke štěstí chemiků se Tygrům nepodařilo poslat puk za brankovou čáru.

58:47
    Do konce třetí třetiny zbývá minuta.

58:56
    Litvínovské nahození schoval Petr Kváča do lapačky.

59:11
    Jelínkovu střelu vyrazil Godla před sebe.

Dnešní utkání sleduje 3356 diváků.

59:52
    Od modré čáry střílel Aaron Irving, kotouč ještě před brankou tečoval Andrej Kudrna, který byl zároveň faulován.

59:52
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Kváča – 2 min., podrážení). Trest odpyká Tomáš Filippi.

59:55
    Lukeš si sjel do mezikruží, odkud pálil. Liberecký gólman proti jeho střele zakročil.

59:56
    Ještě poslední pokus měl na čepeli Viktor Hübl, trefil se přímo do Kváčova hrudníku.

60:00

Je za námi šedesát minut hry. V poslední třetině se podařilo Richardu Jarůškovi navýšit na rozdíl jedné branky, ale v 58. minutě ve dvojité přesilové hře Tomáš Filippi vyrovnal. Posléze měla Verva ještě několik solidních pokusů ke zvýšení, ale Petr Kváča za svá záda další gól nepustil.

O vítězi tak rozhodne nastavené prodloužení nebo případně až samostatné nájezdy.

60:01

60:01
    Verva se drží na kotouči a Kudrna zavezl puk do pásma.

60:38
    Bomba Aarona Irvinga letěla mimo libereckou klec.

61:00
    Zdráhal z vrcholu pravého kruhu olízl střelou Kváčovo rameno.

61:18
    Patrik Zdráhal trefil z mezikruží horní tyčku!

61:36
    Další pokus Zdráhala, tentokrát Kváča použil k zákroku betony.

61:53

61:58
    Chemiky zastavuje ofsajd.

62:02
    Balinskis na kotouči míří do útočné třetiny.

62:23
    Denis Godla se vytáhl proti samostatnému úniku Michala Birnera.

62:42
    Nyní se Šmíd motá kolem litvínovské svatyně, ale hra se zastavuje z důvodu faulu.

62:49
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (František Lukeš – 2 min., sekání).

Oddechový čas pro hosty.

62:51
    Irving na podruhé vyhodil kotouč, který zastavuje Kváča u vlastní branky.

63:13
    Od modré pálil Filippi, ale puk minul domácí branku.

63:51
    Demel vyhazuje podél mantilenu.

64:00
    Tygři se znovu chystají zaútočit.

64:12
    Ale Verva má za sebou další úspěšné vyhození.

64:37
    Jaroslav Vlach pálil z pravého kruhu, posléze Stříteský vyhazuje.

64:54

64:59
    Současně se sirénou ještě pálil Petr Straka, ale proti libereckému brankáři neuspěl.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani nastavené prodloužení neurčilo vítěze dnešního vyrovnaného souboje. Po úpravě ledové plochy se předvedou individuality v podobě samostatných nájezdů.