Montpellier – Saint-Étienne 2:0 (kon.) | Bordeaux – Lens 2:3 (kon.) | Brest – Angers 1:1 (kon.)
Méty – Troyes 0:2 (kon.) | Rennes – Remeš 0:2 (kon.) | Nantes – Nice 0:2 (kon.)
Lyon – Štrasburk 3:1 (kon.)
Stade Brestois 29
1:1 (0:0)
Angers SCO
Neděle 12.09.2021, 15:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 5. kolo

Z tohoto klání je to všechno. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek víkendu. Na viděnou. (17:39:28)

V příštím kole se Brest představí na hřišti pátého Clermontu. Angers bude hostit třinácté Nantes.

Fotbalisté Angers přidali ke svým třem letošním výhrám druhou remízu a s 11 body zůstávají v tabulce Ligue 1 druzí za suverénním PSG. Brest je se třemi remízami a stejným počtem bodů na osmnácté pozici.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 19:9.

Zápas mezi Brestem a Angers skončil nerozhodně 1:1, když o výsledku rozhodly dva proměněné pokutové kopy. Domácí celek do utkání vlétl ve velkém stylu a vypracoval si během úvodní desetiminutovky celkem tři nadějné šance na otevření stavu. Cardona ale po centru z levé strany mířil vedle a Honorata dvakrát parádně vychytal brankář Bernardoni. Tempo utkání postupně opadlo, na další zajímavé možnosti se čekalo do druhé půle. V 55. minutě se domácí radovali z vedení po standardce, Duverne ale zakončoval z ofsajdu. O šest minut později už mohla propuknout euforie naplno. Faivre proměnil penaltu a Brest byl blízko první letošní výhře. Angers ale naopak nepřipustil premiérovou porážku, když po faulu Mbocka vyrovnal rovněž z pokutového kopu Mangani. V nastavení pak ještě bombou zpoza vápna protáhl Bizota Bahoken, tři body ale hostům nevystřelil.

90+5
    90+4. Bahoken mohl být hrdinou.

90+4
    Hosté zničehonic naposledy zahrozili. Zpoza pokutového území vyslal dělovku Stéphane Bahoken a Marco Bizot tygřím skokem k levé tyči uchránil domácím bod!

90+4
    Tribuny teď hnaly jako jeden muž domácí do rychlého kontru, Julien Faussurier ale u postranní čáry celou akci zbrzdil.

90+3
    Dlouhý nákop doputoval jen do rukavic připraveného brankáře Paula Bernardoniho. Více než polovina z avizovaného nastavení je pryč.

90+2
    Zdálo se, že Angers podnikne akci po pravé straně, nakonec z toho ale nic nebylo. Teď už hrají s balonem domácí.

90+1
    Youssouph Badji vyrazil na levé straně proti trojnásobné přesile. Na okraji šestnáctky si zasekl balon, pak o něj ale dle očekávání přišel.

90
    Naplnila se řádná hrací doba. Rozhodčí Jérémy Stinat ovšem přidá ještě čtyři minuty navrch.

89
    Angers drží balon na vlastní polovině a nikam s ním nepospíchá. Nerozhodný výsledek by hosté zřejmě brali. Znamenal by, že letos nenašli přemožitele ani v pátém ligovém utkání.

88
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Lucien Agoumé, přichází Haris Belkebla.

88
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Faríd Al Milálí.