Švýcarsko – Česko 3:8 (kon.)
konec
Švýcarsko
3:8 (0:3, 3:5)
Česko
Středa 15.09.2021, 17:15Mistrovství světa v inline hokeji
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.
   
  V prvním utkání Češi přehráli Kolumbii, když o výhře rozhodli už v první polovině, kdy se jim povedlo třikrát skórovat a na úvod druhé poloviny přidat další branku, čímž otupili snahu Kolumbie, která měla problém s českou obranou.

  Česko – Kolumbie 4:0 (3:0)
  Branky a nahrávky: 5. Loskot (Šebek), 10. Bernad (Fiala), 14. Fiala (Bernad), 21. Školoud (Loskot)

  Hodnocení trenéra Martin Mecery po utkání: "Velice důležitý a vítězný vstup do tohoto specifického a post-covidového mistrovství. Kluci se dobře popasovali s rolí favorita a především v první polovině utkání soupeře přehráli. Ve druhé polovině jsme trochu polevili v koncentraci a zbytek utkání se rozdrobil ve více osobních soubojích. Velkým pozitivem je efektivita v přesilových hrách. Věřím, že budeme zápas od zápasu sehranější a vydržíme hrát inline hokej."
   
  Druhým soupeřem ve skupině A bude Švýcarsko, které také už má za sebou jedno utkání. Švýcaři ale nestačili na Španělsko, kterému podlehli 1:5.
   
  Úvodní sestavy:

  Švýcarsko: Brunner, Annel – Hunziker, Villger, Heinrich, Edri, Eichenberger, Farrer, Steger, Kamber, Rohner, Dietrich, Carmona

  Česko: Mahdal (Brabec) – Chamrád, Cik, Strýček, Bernad, Školoud, Skácel, Andrýsek, Šebek, Fiala, Vyoral, Loskot, Novák L., Novák J..
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:28
  Češi aktivně nastoupili a na švýcarskou branku chtěl po přihrávce Strýčka pálit Loskot. Obránce soupeře ale jeho pokus zblokoval.
   
  00:56
  Úvodní šanci měl na lopatě Cik, který se uvolnil a dostal se mezi kruhy. Jeho svižný pokus skončil vedle tyče.
   
  01:28
  Česko právě vstřelilo branku!
  Bleskový úvod. MARTIN FIALA přebruslil soupeře a pověsil kotouč nad rameno švýcarského brankáře, který již ve druhé minutě inkasuje. Asistence: Aleš Chamrád.
   
  02:29
  Před brankou Švýcarska je nadále rušno, a tak brankář má plné ruce práce. Kolem jeho brankoviště teď zatopila třetí česká čtverka.
   
  03:18
  Česko právě vstřelilo branku!
  Zatímco Švýcaři v útoku akci k zakončení nedovedli, na druhé straně se kotouče zmocnil MAREK LOSKOT, který si položil brankáře a pohodlně zasunul za jeho záda.
   
  04:21
  Mahdal v české brance si sáhnul na puk, když jej od levého mantinelu prověřil Carmona.
   
  05:11
  S kotoučem teď hrají Švýcaři, jenže přes českou obranu se jim nedaří vůbec dostat k zakončení.
   
  06:08
  Švýcarský tým stále nenašel cestu. Držení kotouče se jim daří, ale je jim málo platné.
   
  06:40
  Role se obrátily zpět a Češi po získání mohou kompletně vystřídat a poslat do hry čerstvé síly.
   
  07:24
  Eichenberger se cpal do šance a povedlo se mu i vystřelit. Z výhodné pozice ale netrefil branku připraveného Mahdala.
   
  08:21
  Fiala zkoušel střílet přes clonícího hráče, ale neuspěl. Kotouč končí na síti za brankou.
   
  08:50
  Villgerova přihrávka nenašla Edriho, takže potenciální šance Švýcarska končí zase bez zakončení.
   
  09:46
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Sivan Edri – 2 min, podrážení).
   
  10:25
  Česká přesilovková sestava už je rozestavěna a Švýcaři hluboko brání.
   
  10:47
  Šebek na Loskota k tyči, jenže tam se rychle přesunul Annel. Češi dále kombinují kolem švýcarské branky.
   
  11:11
  Annel raději zakryl neposedný kotouč lapačkou a oba týmy pošlou do hry čerstvé síly.
   
  11:38
  Ani Bernad nedokázal překvapit Annela, který stál připraven u tyče.
   
  11:45
  Vyloučení v týmu Česko (Martin Fiala – 2 min, sekání).
   
  12:28
  Švýcaři hrají v plném počtu a mohou zkusit přesilovou hru. Z pravé strany to na Mahdala zkusil Lukas Dietrich, jenže český brankář také pozorně ucpal prostor u tyče.
   
  12:36
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Lukas Kamber – 2 min, hákování).
   
  14:11
  Češi pokračují v další přesilovce. Školou vybízel Šebka, jenže tato kombinace zatím nefunguje na rychlého Annela v brance.
   
  15:02
  Česko právě vstřelilo branku!
  Sice po skončení přesilové hry, ale třetí gól je tady. PATRIK ŠEBEK se spolu s Loskotem uvolnili do přečíslení, vyšachovali obránce a po Loskotově nabídce nemohl Šebek selhat. Asistence: Marek Loskot.
   
  15:41
  Lukas Dietrich zlobí českou obranu, ale zatím se hledá a zastřeluje. Jeho další rána z pravého kruhu byla sražena a přerušuje se.
   
  16:10
  Jakub Novák nastřelil jen beton brankáře Annela a Češi musí spěchat do obrany, protože Švýcaři chtějí využít rychlého protiútoku.
   
  17:17
  Po špatné kombinaci na své polovině Švýcarsko přichází o kotouč. Zase budou vymýšlet Češi, jak přelstít Annela.
   
  17:59
  A zase Loskot se Šebkem. Tentkrát si prohodili role, ale Loskot neměl moc prostoru, kam poslat kotouč. Annel vyráží ramenem.
   
  19:21
  Noah Manuel Heinrich mířil z levého kruhu pod břevno, ale tudy dnes prostor nevede. Mahdal se ve svém postoji ani nehnul a ramenem vytěsnil střelu ven z branky.
   
  20:00
  První poločas skončil.
   
  Stejně jako s Kolumbií, tak i proti Švýcarsku vedou Češi po dvaceti minutách 3:0. Už ve 2. minutě skóre otevřel Fiala, na což navázal brzy Loskot, který ještě v 16. minutě vybídl ke skórování Šebka. Zatím ale není vyhráno, protože Švýcaři jsou mnohem aktivnější ve střelbě než poslední soupeř a Mahdal několikrát tým dobře podržel.
   
  20:01
  Začal druhý poločas.
   
  20:31
  Švýcaři tentokrát úvod nepodcenili a jsou to oni, kteří se roztočili kolem branky Mahdala. Český brankář nadvakrát a především za pomoci obětavého kapitána Pavla Strýčka zastavil střelu Lukase Dietricha.
   
  21:11
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  Češi poprvé na šampionátu inkasují. SILVAN EDRI se zbavil kličkou českého obránce a dostal se do výhodné pozice, odkud nezaváhal a překonal Mahdala střelou na vzdálenější tyč.
   
  21:52
  Jan Andrýsek ještě posouval na Jakuba Nováka, jenže situaci asi měl zakončovat sám, protože Novák nebyl v tak výhodné pozici. Annel nemusel zasahovat po střele, která minula jeho tyč.
   
  23:36
  Česko právě vstřelilo branku!
  Petr Školoud se dokázal prokličkovat mezi kruhy, jenže neměl úplně výhodnou pozici, a tak puk poslal bekhendem na volného MARKA LOSKOTA, který jej opět pověsil za Annela. Češi se mohou uklidnit po inkasované brance a pokračovat ve své hře. Asistence: Petr Školoud.
   
  24:06
  Annel má plné ruce práce. Nejprve zlikvidoval skrytou střelu, kterou na něj poslal Martin Fiala a po následném vhazování bylo zase nebezpečno před jeho brankou, aby musel zakrýt kotouč rukavicí.
   
  25:19
  Po střele Jakuba Nováka poskakoval volný puk před ležícím Annelem, jenže Kamil Skácel jej nedokázal poslat za jeho záda.
   
  26:11
  Sivan Edri se už jednou prosadil, ale tato rána od levého mantinelu nemohla za Mahdala projít.
   
  27:29
  Česko právě vstřelilo branku!
  Je to už o čtyři branky a dá se říct, že Češi kráčejí za vítězstvím. JAKUB BERNAD střílel zpoza obránce a švýcarský brankář měl zakrytý výhled, takže pozdě reagoval a puk mu prošel mezi tělem. Asistence: Aleš Chamrád.
   
  28:45
  Švýcarsku se nedaří přejít na českou polovinu.
   
  29:06
  Marek Loskot dostal přihrávku do jízdy a ihned pálil. Annel se musel natahovat, aby střelu vytěsnil.
   
  29:29
  Česko právě vstřelilo branku!
  Souhra dvojice Loskot a Šebek zase zafungovala, když dokonale vyšachovali obranu a po Loskotově pasu měl PATRIK ŠEBEK snadnou pozici, když střílel nad padajícího Annela. Asistence: Marek Loskot.
   
  29:29
  Švýcaři si po šesté inkasované brance berou oddechový čas.
   
  30:29
  Jakub Bernad byl sám u tyče, ale neměl kudy procpat kotouč do branky, a tak se snažil alespoň udržet kotouč, což se mu povedlo.
   
  31:18
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  NOAH MANUEL HEINRICH se dvakrát dostal do výhodné pozice na pravém kruhu po přihrávkách Lukase Dietricha a tu druhou už zužitkoval, když o tyč otřel střelu a Mahdal nestihl zareagovat. Asistence: Lukas Dietrich.
   
  32:25
  V signalizované výhodě stihl Mahdal utéct z branky a Češi sevřeli soupeře kolem jeho brankoviště. Na Loskota přišla dobrá přihrávka přes šířku hřiště, jenže Annel se vyznamenal a vytáhl parádní zákrok na brankové čáře.
   
  32:30
  Česko právě vstřelilo branku!
  To byla rychle využitá přesilová hra. Nejprve se kotouč k brance nedostal, ale na druhý pokus, který vyslal MARTIN FIALA už nedokázal Annel reagovat a loví posedmé kotouč z branky. Asistence: Jakub Bernad.
   
  33:58
  Česko právě vstřelilo branku!
  Češi přidávají další branku a Annel si ji tentokrát za rámeček nedá. MARTIN FIALA se snadno dostal do brankoviště a z otočky poslal kotouč mezi jeho betony. asistence: Jakub Bernad.
   
  35:04
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  S góly se doslova roztrhl pytel. DARRYL JAMES CARMONA pravděpodobně za pomoci teče českého brankáře prostřelil Mahdala na první tyči.
   
  35:58
  Jakub Cik nabral rychlost a ze středu hřiště vyslal další střelu na švýcarskou branku. Annel obstál.
   
  36:50
  Patrik Annel zase musel ukázat své kvality. Zkoušel to na něj Aleš Chamrád, ale Švýcar zase dokázal střelu ukrýt ve výstroji.
   
  37:49
  Kamil Skácel si zkrotil na holi skákající puk a bekhendem z mezikruží vyslal další ránu na švýcarskou branku. Annel raději přerušuje hru.
   
  38:29
  Dietrich neprošel přes české obránce a Mahdal může zůstat v klidu a bez práce.
   
  39:17
  Běží poslední minuta a Češi kontrolují hru.
   
  39:48
  Vyloučení v týmu Česko (Jakub Bernad – 2 min, držení).
   
  39:58
  Mahdal si ještě sáhne na kotouč, když jej z dálky otestoval Carmona, ale to už bude vše.
   
  Konec zápasu.
   
  I druhý zápas českého týmu končí vítězstvím. Tentokrát Čechům nestačilo Švýcarsko, které ale dokázalo třikrát skórovat. Produktivita ovšem ozdobila výkon Česka, které si zajistilo postup do play-off. V posledním zápase skupiny se rozhodne, zda skupinu ovládnou Češi nebo Španělsko. (18:39:02)

  David Šimon

  Branky a nahrávky: 22. Edri, 32. Heinrich (Dietrich), 36. Carmona – 2. Fiala (Chamrád), 4. Loskot, 16. Šebek (Loskot), 24. Loskot (Školoud), 28. Bernad (Chamrád), 30. Šebek (Loskot), 33. Fiala (Bernad), 34. Fiala (Bernad)


  Švýcarsko: Annel (Brunner) – Hunziker, Villger, Heinrich, Edri, Eichenberger, Farrer, Steger, Kamber, Rohner, Dietrich, Carmona
  Česko: Mahdal (Brabec) – Chamrád, Cik, Strýček, Bernad, Školoud, Skácel, Andrýsek, Šebek, Fiala, Vyoral, Loskot, Novák L., Novák J.