Kostarika – Venezuela 0:1 (kon.) | Egypt – Guatemala 6:3 (kon.) | Litva – Kazachstán 0:3 (kon.)
Uzbekistán – RFU 2:4 (kon.)
konec
Uzbekistán
2:4 (0:2)
Ruská fotbalová unie
Středa 15.09.2021, 19:00 • Vilnius Arena • Mistrovství světa • Skupina B
Předzápasové kurzy
   
  To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:53:25)
   
  Futsalisté Ruské fotbalové unie potvrdili roli favorita a připsali si druhé vítězství na šampionátu, byť se na něj pořádně nadřeli, Uzbekistán porazili 4:2. Svěřenci kouče Skoroviče si v prvním poločase vypracovali dvougólový náskok, ale Uzbeci zásluhou Čorijeva a Adilova vyrovnali. Rusové se nepovedeným úvodem druhé půle nenechali rozhodit a dvěma góly Arťjoma Nijazova v průběhu jedné minuty rozhodli o své výhře. Rusko tak má po dvou zápasech na kontě plný počet šesti bodů, zatímco Uzbekistán zůstává na nule a o postup bude muset zabojovat proti Egyptu.
   
  Konec zápasu.
   
  39:51
  Asadov byl zřejmě tím posledním, kdo dnes vystřelil. Ze střední vzdálenosti trefil balón nártem do středu brány, Jelibajev hrací předmět vyrazil do zámezí.
   
  39:20
  Utkání se dohrává. Svěřenci kouče Skoroviče si přihrávají na své polovině, zatímco presink Uzbekistánu je minimální.
   
  39:00
  Probíhá poslední minuta zápasu.
   
  38:46
  Romulo vyzkoušel oblouček za obranu, kde hledal Abramova. Ruský kapitán se málem k míči dostal, nakonec ale Achadjonov v záklonu zvedl míč nad bránu.
   
  38:22
  Futsalsité v bílých dresech získali balón pro sebe, nicméně k powerplay se neodhodlali, přestože příležitost měli. Trenér Achmedov zřejmě už nevěří na bodový zisk.
   
  37:53
  Pěknou kombinaci na jeden dotek završil Robinho střelou z levé strany na zadní tyč. Jelibajev zakročil špičkou levé sálovky.
   
  37:17
  Pokud by Uzbekistán měl míč, určitě by zkusil powerplay. Jenže Rusko drží míč na svých sálovkách a žádné nebezpečí pro vlastní branku nepřipouští.
   
  36:45
  Kudzijev si vyměnil míč s Davydovem a zkusil štěstí levačkou. Technický pokus nebyl vůbec špatný, ale mezi tři tyče se nevešel.
   
  36:21
  V poslední chvíli so rozmyslel střelu Ropijev, hledal u levé tyčky Čorijeva, jenž ve skluzu usměrnil hrací předmět do boční sítě.
   
  35:43
  Z poloviny hřiště vypálil pravačkou Nišonov. Rána nepostrádala razanci, ale přesnost, balón o výrazný kus minul pravou tyčku.
   
  35:10
  S největší pravděpodobností je rozhodnuto. Hráči Ruské fotbalové unie dali soupeři dva direkty v krátkém časovém sledu a lze očekávat, že si zbytek utkání pohlídají.
  34:39 Arťjom NIJAZOV - 2:4
   
  34:39
  Tým Ruské fotbalové unie právě vstřelil branku!
  Ani oddechový čas nepomohl, favorit střílí druhý gól v rozmezí půl minuty! A opět sehrál hlavní roli ARŤJOM NIJAZOV, který doběhl nejrychleji gólmanem vyraženou střelu Antoškina, prázdnou bránu trefil bez problémů. Bez asistence.
   
  34:14
  Oddechový čas pro Uzbekistán.
  34:14 Arťjom NIJAZOV - 2:3
   
  34:14
  Tým Ruské fotbalové unie právě vstřelil branku!
  Rusko je za zvýšenou aktivitu odměněno třetím gólem! Robinho si vyměnil míč s Kudzijevem, aby následně poslal míč k ARŤJOMOVI NIJAZOVOVI, ten našel mezeru mezi nohama Jelibajeva. Asistence: Robinho.
   
  33:40
  Technické schopnosti ukázal Robinho. Vymíchal na malém prostoru dva protihráče, aby vzápětí nahrál Nijazovovi, ten z první přestřelil.
   
  33:14
  Čorijev vystál Antoškina, jemuž nedovolil zakončení. Rus proto musel z poloviny hřiště poslat malou domů Putilovovi, protože jiný spoluhráč volný nebyl.
   
  32:44
  Hráči v červeném zvyšují aktivitu. Delší dobu kombinují na útočné polovině, ale zatím se jim nepodařilo strhnout vedení zpátky na svou stranu.
   
  32:20
  Za parádní defenzivní práci zaslouží pochvalu Chamrojev. Všiml si za záda nabíhajícího Milovanova a těsně před ním ve skluzu píchl míč do autu.
   
  31:55
  Rusko si vedení zpět do své moci, zatím, nevzalo. Antoškin zkusil vystřelit z velkého úhlu, míč poslal pouze do boční sítě.
   
  31:09
  Za dlouhým pasem Davydova vystartoval Kudzijev. I přes veškerou snahu míč na hrací ploše nestihl, zachytil jej až mimo hrací plochu.
   
  30:57
  Gólman Jelibajev se rozhodl pro rozehrávku na krátkou vzdálenost. Na Adilova okamžitě zatlačil Antoškin, následoval odkop do zámezí.
   
  30:27
  Druhá žlutá karta v zápase, první do řad Ruska. Pěkně zblízka si ji prohlédl Sergej Abramovič, jenž podrazil Erkinova.
   
  29:40
  Po dlouhé době o sobě dal vědět Achadjonov. Pěknou stahovačkou vyřadil ze hry Čiškalu, avšak Robinho již byl nad jeho síly.
   
  29:24
  Po pravé lajně vystartoval Abramovič. Po zpracování vypálil pravou nohou, ale Jelibajev mohl zůstat klidný, balón proletěl vysoko nad.
   
  28:57
  Nišonov zkusil dlouhým nákopem oslovit Ropijeva. Tomu nevyšlo zpracování, s balónem doběhl mimo hrací plochu.
   
  28:30
  Rusové zatím ve druhém poločase nehrají vůbec dobře. Uzbekistán soka svou houževnatou hrou přehrává a klidně může pomýšlet na vítězství.
  27:44 Mašrab ADILOV - 2:2
   
  27:44
  Uzbekistán právě vstřelil branku!
  Máme zaděláno na překvapení! MAŠRAB ADILOV rozehrál rohový kop na Usmonova, načež naběhl před bránu, aby jeho střelu kolegy z voleje tečoval za záda Putilova. Asistence: Akbar Usmonov.
   
  27:33
  Rychlý protiútok odstartoval Erkinov. Sám akci začal, sám ji i zakončil, tvrdou střelu levačkou nasměroval jen těsně vedle levé tyče.
   
  27:20
  Narážečka mezi Kudzijevem a Abramovem neskončila úspěchem. První jmenovaný na zpětný pas nedosáhl, byť těsně.
   
  26:52
  Hodně času i prostoru měl Asadov, nicméně i přesto přihrávku umístil mimo vymezený prostor. Unaveně pak odběhl na střídačku.
   
  26:11
  Jurajev udržel míč ve hře jen na chvíli. Poslal jej po lajně a chtěl si ho sám doběhnout, ale za záda Davydova se neprotlačil.
   
  25:40
  Do ideální palebné pozice obdržel nahrávku Antošin. Neporadil si ovšem vůbec dobře, protože pravačkou vystřelil míč do své levé nohy.
   
  25:19
  Pochvalu od spoluhráčů si vysloužil Chamrojev. Skvěle vystál Robinha, aby mu následně těsně před zakončením balón čistým způsobem vypíchl.
   
  24:44
  Zatím marně. Čiškala viděl rozběhnutého Asadova, nicméně dlouhou nahrávku poslal mimo jeho možnosti.
   
  24:18
  Rusko postupně začíná přebírat iniciativu do svých rukou. Kombinují na útočné polovině a hledají cestičku ke třetímu gólu.
   
  23:40
  Aut rozehrál Romulo na Davydova. Ten si dobře srovnal krok, nicméně pravačkou vystřelil jenom do středu brány, kde stál Jelibajev.
   
  23:24
  Robinho zkusil otočku kolem Erkinova. Ten ovšem před konkurenta natlačil tělo a ještě než ztratil stabilitu, tak míč odkopl do autu.
   
  22:50
  Útočným faulem se provinil Čiškala. Kulatý nesmysl si dal příliš daleko od pravé nohy, načež přišlápl levačku Chamrojevovi.
   
  22:31
  Na druhé straně musel zasahovat Jelibajev. Poradil si bez problémů, protože střela Antoškina postrádala přesnost i razanci.
   
  21:44
  Futsalisté v bílých dresech se ženou za vyrovnáním. Čorijev tentokráte trefil obránce, Jurajev vzápětí minul prostor u pravé tyče.
   
  21:15
  Utkání je rázem zase otevření. Psychická výhoda nyní bude určitě na straně Uzbeků, ty musel vstřelený gól ohromně nakopnout.
  20:48 Davron ČORIJEV - 1:2
   
  20:48
  Uzbekistán právě vstřelil branku!
  Tak to byla fotbalový paráda v podání DAVRONA ČORIJEVA! V záklonu vypálil dělovku nártem pravou nohou a balón s odrazem od břevna skončil v síti! Zaskočený Putilov reagoval hodně pozdě. Asistence: Ichtijor Ropijev.
   
  20:10
  Druhý poločas je v plném proudu. Rusko vede rozdílem dvou gólu, avšak o jeho vítězství ještě není jasno, Uzbekistán určitě může pomýšlet minimálně na remízu.
   
  20:01
  Začal druhý poločas.
   
  Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
   
  Reprezentanti Ruské fotbalové unie potvrzují roli favorita, po prvním poločase vedou nad Uzbekistánem 2:0. Góly padly v rozmezí mezi 9. a 11. minutou. Skóre otevřel povedenou střelou z úhlu Robinho, na nějž navázal šikovnou patičkou Arťjom Nijazov. Uzbeci v roli outsidera nehrají vůbec špatně a také si vypracovali několik zajímavých příležitostí, ale Putilov i přesto drží čisté konto.
   
  20:00
  První poločas skončil.
   
  19:51
  Uzbekistán měl k dispozici rohový kop. Tulkinov vymyslel parádní přihrávku před bránu, adresát Nišonov pravačkou zasáhl Putilovova do hrudi.
   
  19:20
  Vysunutým presinkem Erkinov zaskočil Čiškalu, dokonce ho obral o balón. Posléze ale příliš dlouho otálel se střelou a Milovanov mu špičkou pravé nohy vypíchl míč.
   
  19:00
  Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
   
  18:32
  Achadjonov si narazil s Jurajevem a pokračoval ve sprintu po pravé lajně. Střelou z velkého úhlu se Putilov zaskočit nenechal.
   
  18:11
  To se nepovedlo. Romulo poslal příliš dlouhou nahrávku Robinhovi, ten na míč nedosáhl ani ve skluzu. Následně odklidil míč do bezpečí Ropijev.
   
  17:37
  Výrazně zajímavější příležitost měl Abramov. Před branku obdržel ideální pas do pravačky od Nijazova, avšak napálil dobře postaveného brankáře.
   
  17:21
  Z jedničky vyzkoušel zakončení Milovanov. Šance na úspěch byla minimální, před brankou stál velký počet hráčů. Rus zamířil hned do toho prvního.
   
  16:40
  Akce Uzbekistánu pokračovala rohovým kopem. Erkinov vyslal vysokou nahrávku na Ropijeva, jehož pokus krátce po zpracování proletěl nad horní tyčkou.
   
  16:09
  Gólman Putilov se v první půli nenudí, ačkoli se očekávalo, že tolik práce mít nebude. Vystartoval proti pasu na Chamrojeva a míč vyboxoval za sebe.
   
  15:56
  Velká škoda, že Usmonovovi nevyšlo zpracování. Prvním dotekem se zahnal o velkého úhlu, odkud ani nevystřelil.
   
  15:15
  Tulkinov zkoušel posunout míč k Ropijevovi, nicméně našel pouze nohu Čiškaly. Měl štěstí, že protihráči nevyšlo ideálně zpracování.
   
  14:52
  Dlouhý nákop Jurajeva se stal snadnou kořistí brankáře Putilova. Achadjonov předem vzal souboj s gólmanem.
   
  14:19
  Rusové kombinovali, když v tom zničehonic vystřelil Kudzijev. Jelibajev kontroloval balón letící vysoko nad břevno očima.
   
  14:00
  Oddechový čas pro Rusko.
   
  13:53
  Putilov má na kontě další úspěšný zákrok. Zakončení z přímého kopu v podání Čorijeva jej nepřekvapilo, zakročil pravou nohou.
   
  13:20
  Snížení byl blízko! Čorijev nejprve ztroskotal na brankáři, ale po nahrávce od Erkinova se k balónu dostal znovu, tentokráte z pravé strany vypálil jen do na brankové čáře stojícího Milovanova.
   
  12:56
  Po oddechovém čase měl Uzbekistán k dispozici aut. Nišonov nabil Chamrojevovi, ten vyslal tvrdý projektil do prvního blokujícího soka.
   
  12:42
  Oddechový čas pro Uzbekistán.
   
  12:30
  Tulkinov hledal před branku nabíhajícího Usmonova. Nenašel, v defenzivě skvěle zakročil Romulo, když natáhl pravou nohu.
   
  11:55
  I navzdory faulu ještě zvládl Davydov pravou nohou vystřelit. z bezprostřední blízkosti ovšem napálil nohu připraveného Jelibajeva.
   
  11:20
  Rychlá opověď Uzbekistánu nevyšla. Ropijev se opřel do balónu z voleje, nicméně napálil jenom prostor, kde stál pozorný Putilov.
  10:46 Arťjom NIJAZOV - 0:2
   
  10:46
  Tým Ruské fotbalové unie právě vstřelil branku!
  Favorit disponuje již dvoubrankovým náskokem. Romulo rozehrál aut před branku na nepokrytého ARŤJOMA NIJAZOVA, jenž patičkou usměrnil míč za záda bezmocného gólmana. Asistence: Romulo.
   
  10:10
  Standardka z nebezpečné vzdálenosti od brány skončila neúspěchem. Robinho nabil Čiškalovovi, jenž zasáhl skluzujícího Chamrojeva.
   
  10:03
  První žlutou kartu střetnutí obdržel Uzbek Čorijev. Nezachytil pohyb Antoškina, jehož zezadu stáhl za dres k zemi.
   
  09:52
  Jurajev viděl uličku na Nišonova, avšak nahrávku neprovedl vůbec dobře. Zachytil ji Romulo a hru zklidnil zpětným pasem brankáři.
   
  09:20
  Individuálně zkusil štěstí Nijazov. Zbavil se dvou protihráčů, ale třetí už byl nad jeho možnosti. Míče si, alespoň na chvíli, může užít Uzbekistán.
   
  08:52
  Nechybělo moc, aby hráči v červeném okamžitě odskočili do vedení o dva góly. Slibnou příležitost nevyřešil Romulo vůbec dobře, loboval příliš vysoko.
  08:03 ROBINHO - 0:1
   
  08:03
  Tým Ruské fotbalové unie právě vstřelil branku!
  ROBINHO znovu ukázal svoji genialitu. Na pravé straně si míč zvedl do vzduchu a pravačkou jej pak z velkého úhlu propasíroval Jelibajevovi mezi nohama. Parádní akce, ale gólman si je vědom, že tato střela se měla chytat. Bez asistence.
   
  07:35
  Ne, ani druhý rohový kop ruského celku neskončil úspěchem. Jurajev skvěle vystoupil proti Asadovovi, jehož pokus schytal do žeber.
   
  07:08
  Už to vypadalo, že Jelibajev bude muset zasahovat, ale těsně před ním zastavil tvrdou střelu dobře postavený Erkinov.
   
  06:53
  Rusko je zatím podle očekávaní aktivnějším týmem, ale soupeř nebrání vůbec špatně, zatím nepřipustil žádnou gólovku.
   
  06:30
  Rozehrávka rohového kopu směřovala na Čiškalu. Jeho rána pravou nohou z voleje proletěla výrazně nad horní tyčkou.
   
  05:45
  Antoškin vypálil pravačkou zajímavou střelu přes obránce. Jelibajev reagoval pozdě, ale měl štěstí, zasahovat totiž nemusel.
   
  05:11
  Kličkovaná Chamrojeva neměla dlouhého trvání. Sám se vytlačil k pravé lajně, aby ve snaze obelstít Kudzijeva s míčem opustil hrací plochu.
   
  04:55
  O první akumulovaný faul se postaral Rus Abramov. Ve skluzu sice trefil balón, ale ještě dříve pravý kotník Ropijeva.
   
  04:20
  Erkinov obral Abramoviče a zamířil do protiútoku. Měl před sebou posledního protihráče, avšak na Asadova nevyzrál.
   
  03:44
  Davydov dlouho držel míč na sálovkách, až nakonec vypálil pravou nohou. Balón prosvištěl o kousek nad břevnem.
   
  03:21
  Nedorozumění mezi Antoškinem a Asadovem vedlo ke ztrátě míče. Druhý jmenovaný očekával pas do nohy, dostal nahrávku do běhu.
   
  02:46
  Pěkná narážečka gólem neskončila. Dilšod Rachmatov si narazil s Jurajevem, načež levačkou vypálil vedle levé tyče.
   
  02:03
  Robinho sice sáhl do přihrávky Nišonova, jenže špičkou kopačky posunul míč pouze k brankáři Jelibajevovi, jenž míč schoval v rukavicích.
   
  01:44
  Jako poslední obránce Chamrojev dlouho neváhal. Pod tlakem presujícího Davydova odkopl kulatý nesmysl mimo hrací plochu.
   
  01:12
  Čiškala se tentokráte k míči dostal a tvrdou střelou prověřil pozornost Jelibajeva, ten si mezeru mezi nohama pohlídal.
   
  00:41
  První útok se favoritovi nepodařil, neboť Afanasjev vyslal nepřesnou nahrávku Čiškalovi. Hrát může Čorijev.
   
  00:10
  Rozehrávka patřila ruskému výběru, který do utkání vstoupil v dresech červené barvy. Uzbekistán pro dnešní střetnutí oblékl bílé dresy.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Úvodní sestavy:

  Uzbekistán: Jelibajev (Umarov (C)) – Ropijev, Hamrojev, Nišonov, Čorijev, A. Rachmatov, Adilov, Achadjonov, D. Rachmatov, Tulkinov, Usmonov, Erkinov, Jurajev.

  Ruská fotbalová unie: Putilov (Caider) – Robinho, Čiškala, Davydov, Afanasjev, Romulo, Antoškin, Kudzijev, Asadov, Milovanov, Abramov (C), Nijazov, Abramovič.

  Rozhodčí: Espindola (CHI) – Castro Zumbado (CRC), Pinto (ARG).
   
  Roli velkého favorita budou v utkání plnit futsalisté Ruské fotbalové unie. Ti vstoupili do světového šampionátu hladkým vítězstvím 9:0 nad Egyptem, formu tak ukázali velmi solidní. Uzbekové odešli z prvního utkání překvapivě s prázdnou, když v roli jasného favorita podlehli Guatemale v divoké přestřelce 4:5. Případná druhá porážka by Uzbekistánu výrazně zkomplikovala cestu za postupem, ale sebrat body Rusům nebude vůbec nic lehkého.
   
  Všem fanynkám a fanouškům futsalu přeju krásný středeční večer. Vítám vás při sledování mistrovství světa, u zápasu skupiny B mezi Uzbekistánem a Ruskou fotbalovou unií.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

  Milan Huppert

  Branky: 21. Čorijev (Ropijev), 28. Adilov (Usmonov) – 9. Robinho, 11. Nijazov (Romulo), 35. Nijazov (Robinho), 35. Nijazov

  Karty:   11. Čorijev (UZB) – 31. Abramovič (RFU)


  Uzbekistán: Jelibajev (Umarov (C)) – Ropijev, Hamrojev, Nišonov, Čorijev, A. Rachmatov, Adilov, Achadjonov, D. Rachmatov, Tulkinov, Usmonov, Erkinov, Jurajev.
  Ruská fotbalová unie: Putilov (Caider) – Robinho, Čiškala, Davydov, Afanasjev, Romulo, Antoškin, Kudzijev, Asadov, Milovanov, Abramov (C), Nijazov, Abramovič.

  Rozhodčí: Espindola (CHI) – Castro Zumbado (CRC), Pinto (ARG)