Tábor – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.) | Kobra – Pardubice 2:3 (po pr.) | Plzeň – Mladá Boleslav 2:3 (0:2 po s.n.)
Liberec – Chomutov 4:3 (kon.) | Hvězda Praha – K. Vary 4:6 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 1:5 (kon.)
Zlín – Poruba 3:5 (kon.) | Technika Brno – Jihlava 2:9 (kon.) | Sparta – Motor ČB 11:4 (kon.)
Slavia – Mountfield HK 2:4 (kon.) | Olomouc – Havířov 5:1 (kon.) | Přerov – HK MD Šumperk 3:5 (kon.)
PZ Kladno – Kladno 0:8 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 2:5 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Škoda Plzeň
2:3 (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 16.09.2021, 16:00 • LOGSPEED CZ Aréna, Malá hala. • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké čtvrteční odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na čtvrteční den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od čtyř hodin se totiž v malé hale plzeňské LOGSPEED CZ Arény odehraje třetí kolo Extraligy dorostu, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým BK Mladá Boleslav.

Loňská sezóna se kvůli pandemii prakticky neodehrála, plzeňští hokejisté zvládli odehrát pouhých pět zápasů, z toho čtyři svěřenci Petra Kořínka vyhráli, jen duel v Karlových Varech Škodovka ztratila v prodloužení.

Plzeňské mladé pušky letos v přípravě odehráli celkem jedenáct přátelských zápasů a hned z toho jich devět dokázali vyhrát. Předminulé úterý v rámci generálky Plzeň zavítala na led Bílých Tygrů a zápas Západočechům vyšel na jedničku, vyhráli ho jasně 4:0.

I samotný úvod soutěže se Plzni povedl na jedničku. Nejprve na svém ledě přejela pražskou Hvězdu vysoko 6:0, poté tři body Škoda přivezla z Litvínova, kde vyhrála 5:2.

I Bruslaři už mají za sebou zápas se severočeským Litvínovem a také ho zvládli vítězně. Po gólech Grona a Vlasáka vedli 2:0. nicméně Verva zásluhou Tůmy a Dudáčka vyrovnala. Mladá Boleslav nakonec bonusový bod vybojovala v nájezdech, kde rozhodl Steklý. Nicméně následný duel na domácím ledě už tak slavný nebyl, v derby Boleslav podlehla Bílým Tygrům z Liberce 1:5.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
    Sestřih utkání z prvního kola, kdy Plzeň porazila Hvězdu Praha 6:0.

HC Škoda Plzeň: Jansa (Mečl) – Tolar, Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Skala, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší (C), Mazanec, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec.

BK Mladá Boleslav: Hora (Vystrčil) – Skok, Sypecký, Vochvest (C), Hlinský, Halman, Vlasák, Průšek – Šachl, Hasman (A), Hradec (A), Steklý, Moyseyev, Král, Vítek, Gron, Šindelář, Lisler.

Rozhodčí: Battěk – Hradil, Dědek.

Jako první přicházejí na ledovou plochu hostující hráči, v doprovodu trojice rozhodčích.

Už i domácí hráči jsou na ledě, samotné utkání za malou chvíli začne.

Hosté dnes nastoupí v černozelené kombinaci dresů, Plzeň v klasických modrobílé kombinaci.

00:01

00:23
    Plzeň vyhrála úvodní buly, nicméně jako první zahrozili hosté, konkrétně Lisler, který ovšem z pravé strany Jansu nepřekonal.

01:14
    Zakázané uvolnění domácího mužstva, vhazovat se bude po pravici plzeňského brankáře.

01:58
    Marek Hořejší se probíjel do šance, brankáře Horu ovšem nezaměstnal.

02:39
    Na ledě zůstával ležet jeden z hostujících hráčů, hlavní rozhodčí raději přerušil hru.

03:09
    Hosté mohli jet dva na jednoho, nicméně hráči Bruslařů se nedomluvili a je pískán ofsajd.

03:46
    Tomáš Skala vypálil od modré čáry, puk ovšem až k brankáři nedoletěl.

04:33
    První formace indiánů si vytvořila tlak v útočném pásmu, celé akci ovšem opět chybělo zakončení.

05:02
    Na vrchol pravého kruhu si sjel obránce Josef Eichler, plzeňský bek měl čas, leč puk následně poslal nad branku soupeře.

05:52
    Matyáš Beran na hraně brankoviště tečoval pobídku od modré čáry, jenomže puk zamířil opět mimo tři tyče.

07:03
    Hosté se tlačili před Jansu, domácí brankář si svědomitě pohlídal první tyčku, stále pokračujeme za stavu 0:0.

07:51
    Bruslařům v dobré pozici utekl kotouč od hokejek, sledujeme dlouho pasáž bez přerušení, hraje se už dobrých pět minut v kuse.

08:51
    Hráči obou celků si zatím nedarují ani metr ledu, dohrávaný je každý souboj u mantinelu.

09:18
    Až teď se přerušuje. Adam Benák zůstal volný na brankovišti, leč Hora domácího hráče vychytal svou lapačkou.

10:53
    Další akci domácího celku zastavuje ofsajd.

11:15
    Eichler pálil z otočky, Hora nemohl vůbec nic vidět, přesto puk si cestu do brány nenašel.

11:29
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Hořejší – 2 min., napadení).

11:48
    Puk u Hory, domácí začínají dobře své první oslabení v zápase.

12:02
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Nicméně Bruslaři se brzo vrátili do útočného pásma a domácího brankáře povedenou střelou překonal ADAM VLASÁK. Asistence: Vojtěch Hradec, Oskar Lisler.

12:19
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté se z vedení radovali jen sedmnáct vteřin. Pittr střelou prověřil Horu, leč ten puk jen vyrazil k volnému ALEŠI HOFRAJTROVI, který pohotovou dorážkou srovnává účty. Asistence: Tomáš Pittr, Petr Makovec.

13:16
    Hosté znovu nebezpeční. Halman vypálil od modré čáry, Jansa vůbec nic neviděl, přesto na poslední chvíli stačil zasáhnout svým levým betonem.

14:06
    Šindelář si to namířil mezi dvojici domácích obránců, ti mu cestu zkřížili a nakonec ho o puk i oloupili.

14:46
    Krátce před modrou čárou napřáhl Marek Hořejší, Hora jeho ránu kontroloval očima, puk skončil až na zadním mantinelu.

16:51
    Domácím se nepovedl přechod z obranné třetiny, po špatné přihrávce může hrát opět Mladá Boleslav.

17:11
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Lisler – 2 min., držení).

18:00
    Plzeň se zatím nemůže na delší dobu usadit v útočném pásmu.

18:34
    Adam Buzek si našel odražený kotouč na pravém kruhu, jeho projektil skončil těsně vedle brány.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:11

19:21
    Krátce před odchodem do šaten střílí Bruslaři druhou branku. Domácí obrana zachybovala, před Jansou zůstali zcela sami dva hráči hostí a OSKAR LISLER po přihrávce Vítka překonal Jansu díky povedenému blafáku do bekhendu. Asistence: Jakub Vítek.

20:00

Je za námi úvodních dvacet minut utkání a šťastnější do kabin zatím mohou odcházet hosté, kteří v Plzni vedou 2:1. Bruslaři šli jako první do vedení, když se prosadil Vlasák, jenomže odpověď indiánů přišla za sedmnáct vteřin, kdy srovnal Hofrajtr. V poslední minutě ovšem Boleslav udeřila podruhé, když Jansu bekhendem překonal Lisler.

Druhá třetina začne přibližně v 16:41.

20:01

20:19
    Po dvaceti vteřinách druhé periody je pískáno zakázané uvolnění hostů.

20:38
    Jakub Vítek prověřil Jansu střelou z levé strany, domácí maskovaný muž byl na svém místě.

21:36
    Tomáš Skala napřáhl po rychlém brejku na modré čáře, nicméně rána domácímu obránci nevyšla dle představ, Hora zasahovat nemusel.

22:49
    Opět rána od modré a ani tentokrát hostující brankář nemusel zasahovat, obrana Bruslařů zatím svému strážci brankoviště hodně pomáhá,

23:44
    Opět hosté nerozehráli dle svých představ, po icingu se opět bude vhazovat před Horou.

24:33
    Jakub Vítek byl opět v dobré šanci, tentokrát se dokonce řítil sám na Jansu, ten odolal a stále drží Plzeň ve hře.

25:12
    Puk v hledišti, vhazovat se bude v obranném pásmu Boleslavi.

25:12
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vítek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

25:32
    Hosté se dokázali osvobodit a domácí musí začít opět až od své branky.

26:24
    Denis Řehoř pálil bez přípravy, ale stále pořád dokola to stejné. Obrana hostů dnes pracuje velmi dobře, Hora opět bez práce.

27:12

27:18
    Už při rovnovážném stavu na ledě si našel puk na ose hřiště Adam Benák, branku těsně minul.

28:26
    Plzeň přebrala otěže zápasu, začíná být lepší, leč domácí hře stále chybí kvalitnější zakončení.

29:05
    Král se před domácí obranu neprobil do šance, na druhé straně z rychlého brejku pálil Hořejší jen do připraveného Hory.

30:48
    Jan Kučera nahodil kotouč do útočného pásma a domácí pětice šla střídat.

30:56
    Zakázané uvolnění Bruslařů, vhazovat se bude po pravici Hory.

31:09
    Rána Buzka konečně dolétla až k Horovi, nicméně ten neměl zakrytý výhled a puk bez větších problémů zachytil do své výstroje.

31:50
    Hosté se po delší době dostali opět před Jansu, ten zasahovat nemusel.

32:23
    Hradec pálil přes obránce těsně vedle brány domácího týmu, hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

33:13
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Bílek – 2 min., hákování).

33:20
    Rána Sypeckého od modré čáry jen prolétla hrstkem těl, puk nakonec zastavil až zadní mantinel.

33:55
    Puk za brankou Hory domácí čtveřice spěchá na střídačku.

34:46
    Hosté kombinovali v útočném pásmu, leč puk jim ujel a čároví rozhodčí píská ofsajd.

35:03
    Daniel Jansa kryje střelu Grona krátce za modrou čárou.

35:13

35:51
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Řehoř – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vochvest – 2 min., hrubost).

36:30
    Jan Bílek chtěl při hře ve čtyřech pálit z otočky, jeho rána byla sražená do rohu ledové plochy.

37:30
    Máme opět srovnáno. Josef Eichler nadvakrát dostal puk před branku, tam ho jemně tečoval Makovec, puk nakonec vyplaval u PETRA PITTRA, který puk pohodlně dopravil do prázdné brány. Asistence: Petr Makovec, Josef Eichler.

37:51
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

38:20
    Plzeň se snaží překlopit skóre na svou stranu, má puk v útočném pásmu, hosté ale stále dobře brání.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:36
    Ránu Vochvesta od modré čáry v klidu kryje Jansa svou lapačkou.

40:00

Je za námi čtyřicet minut hry a stav je tentokrát už vyrovnaný. Ve druhém dějství se o to postaral Tomáš Pittr, který pohotově dorazil kotouč do brány. Ve třetí třetině tak uvidíme velké drama o vítězství.

40:01

40:20
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vítek – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

40:42
    Dvakrát pálil Denis Řehoř, leč ani jednou přesně, oba jeho pokusy šly mimo brány.

41:17
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

41:40
    Antonín Lučan napřáhl na modré čáře, Hora jeho pokus dobře viděl a tak mu nedělalo problém kotouč svou lapačkou zachytit.

42:03
    Kučera chtěl brankáře Horu nachytat střelou na první tyč, tu si ovšem hostující brankář pohlídal.

42:20

43:23
    Steklý zachytil domácí vyhození, následně hráč Bruslařů proti Janosvi neuspěl.

43:54
    Adam Benák hezky přihrával na brankoviště, smůla pro domácí, že nikdo nezavíral zadní tyč.

44:39
    Úmyslný ofsajd Plzně, vhazovat se bude před Jansou.

45:20
    Adam Benák se neprobil do střelecké pozice. Lépe si už vedl Aleš Mazanec, jenomže branku Bruslařů minul.

46:31
    Denis Řehoř už se chystal střílet, jenomže rozhodčí pískají na poslední chvíli ofsajd.

47:42
    Hraje se hodně nahoru dolů, obě mužstva by ráda tento duel vyhrála.

48:44
    Řehoř s Benákem měli šanci na vstřelení branky, jenomže oba vychytal brankář Hora.

49:22
    Jan Kučera se dokázal proháčkovat až před brankáře, toho se snažil překonat bekhendovou kličkou, Hora připraven.

50:01
    Třetí třetina se nám přehoupla do své druhé poloviny a my stále nevíme, kde je blíže vítězství.

51:04
    Další šance domácího celku a opět u toho byl Denis Řehoř, domácí hráč vyzkoušel pozornost Hory, ten nadále drží ambice svého mužstva hodně vysoko.

52:03
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lučan – 2 min., podrážení).

Oddechový čas pro hosty.

52:33
    Boleslav tlačila, přesto domácí dokázali dostat kotouč pryč ze své obranné třetiny.

53:08
    Daniel Jansa podržel své mužstvo, Bruslaři nadále usazení v útočném pásmu.

54:03

55:35
    Utkání nám pomalu spěje ke konci. Hlavní rozhodčí píská vysokou hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:17
    Daniel Jansa drží puk ve své výstroji, teď už může rozhodnout jakákoliv maličkost.

56:38
    Po přihrávce Benáka pálil z levé strany Marek Hořejší, jeho rána byla zblokována vysoko do ochranné sítě.

57:27
    Hostům se nedaří vyvést kotouč, Plzeň toho využívá a tlačí se ke střele.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:22
    Rána Lučana byla sražená do rohu, hrát může opět Boleslav.

59:11
    Domácí zachybovali v obranné třetině, Bruslaři se poté tlačili do šance, jenomže skvělým obranným zákrokem se prezentoval Antonín Lučan.

60:00

Ani šedesát minut hry nerozhodlo o dnešním vítězi, po krátké přestávce bude zápas pokračovat prodloužením.

60:01

60:37
    Adam Benák se neproháčkoval do střelecké pozice, hosté vzápětí vyhazují kotouč tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

61:14
    Stále čekáme v prodloužení na první střelu na bránu, ani jedno z mužstev nechce hlavně udělat žádnou chybu,

62:01
    Hlinský sám před Jansou, domácí brankář se zaskvěl skvělým zákrokem.

63:12
    Puk v rohu, kde se o něj svádí tuhý boj.

64:01
    Začala poslední minuta prodloužení.

64:38
    Jakub Vítek střílel přes obránce, Jansa chytá.

64:56
    V posledních vteřinách je sám na Jansu Vochvest, Jansu tentokrát zachránila tyč.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nenabídlo vítěznou branku, o vítězi tohoto duelu tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.