Kajrat – Omonia Nikósie 0:0 (kon.) | Karabach – Basilej 0:0 (kon.) | Mura – Arnhem 0:2 (kon.)
Rennes – Tottenham 2:2 (kon.) | Slavia – Union Berlín 3:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Kodaň 1:3 (kon.)
Flora – Gent 0:1 (kon.) | Helsinki – Linz 0:2 (kon.) | Lincoln – PAOK 0:2 (kon.)
Famagusta – Partizan Bělehrad 0:2 (kon.) | AS Řím – CSKA Sofia 5:1 (kon.) | Bodö/Glimt – Zorja Luhansk 3:1 (kon.)
Jablonec – Kluž 1:0 (kon.) | Randers – Alkmaar 2:2 (kon.)
AS Řím
5:1 (2:1)
CSKA Sofia
Čtvrtek 16.09.2021, 21:00 • Stadio Olimpico, Řím • Evropská konferenční liga • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Hezký čtvrteční večer přeji všem fanouškům toho nejlepšího sportu na světě. V Evropě se rozbíhá nová klubová soutěž a my u toho samozřejmě nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenose se podíváme na zápas Evropské konferenční ligy, kde se ve skupině C utká AS Řím a CSKA Sofia. Moje maličkost vám u sledování tohoto zápasu přeje příjemnou zábavu.

AS Řím

Klub z hlavního města Itálie zažívá skvělý vstup do letošní sezóny. V lize jsou po třech odehraných kolech na průběžném první místě se ziskem devíti bodů. Pouť v této soutěži začala v posledním předkole, kde se Římané utkali s tureckým Tabzonsporem, který vyřadili po výsledcích 2:1 a 3:0. Za zmínku také stojí, že AS Řím má od letošní sezóny nového trenéra v podobě slavného Josého Mourinha.

CSKA Sofia

Bulharský tým je v sezóně už skoro dva měsíce. Nejprve tento tým prohrál bulharský superpohár s Ludogorcem. V lize je tento tým zatím neporažen a po odehraných čtyřech kolech jsou průběžně na šestém místě se ziskem deseti bodů. CSKA Sofia musela na rozdíl od dnešního soupeře zdolat dokonce tři předkola. Nejprve Bulhaři dokázali vyřadit Liepaju, následně Osijek a v posledním předkole dokonce i českou Viktorku Plzeň.

2. listopadu 1983 | AS Řím – CSKA Sofia 1:0

AS Řím: Patrício – Karsdorp, Mancini, Smalling, Calafiori – Villar, Diawara – C. Pérez, Lorenzo Pellegrini (C), El Shaarawy – Šomurodov.
    Náhradníci: Fuzato – Ibañez, Cristante, T. Abraham, Veretout, Reynolds, B. Mayoral, Zaniolo, Kumbulla, Darboe, Zalewski, Mchitarjan.

CSKA Sofia: Busatto – Turicov, Mattheij (C), Galabov, Mazikou – Jomov, Muhar, Lam, Wildschut – Carey, Krastev.
    Náhradníci: Jevtimov – Varela, Baï, Čataković, Dončev, Ahmedov.

Rozhodčí: Nyberg – Beigi, Söderqvist (všichni Švédsko).

1

1
    Hostující tým se ujal úvodního výkopu tohoto utkání a bude mu patřit úvodní akce v zápase.

2
    Římský tým je zatím stažený na vlastní polovině a vyčkává na vhodnou příležitost k útoku.

3
    Sofia rozehrávala velmi zajímavou standardní situaci, ale z té nedokázala vytěžit nic nebezpečného.

4
    Thomas Lam se pokusil o střelecký pokus, ale ten domácí branku neohrozil. Domácí brankář bude odkopávat od své branky.

5
    S velkým překvapením hosté jsou zatím více aktivním týmem na hřišti, AS působí zaskočeným dojmem.

6
    Gonzalo Villar se snažil rychle rozehrát domácí protiútok, ale ten nevyšel úplně podle představ.

7
    Jurgen Mattheij si splnil své obranné povinnosti a zamezil útočné akce soupeři před vlastním vápnem.

8
    Eldor Šomurodov se snažil z pravé strany odcentrovat, ale jeho centr byl zablokován pohotovým obráncem.

9
    Domácí tým se začíná probouzet a čím dál víc se tlačí do zakončení. Uvidíme, co z toho vznikne.

10
    Tým CSKA Sofia právě vstřelil branku!
    Hostující tým se dokázal ubránit. Poté rozehrál rychlý protiútok na jejímž konci byl GRAHAM CAREY, který využil nedůslednosti domácí obrany a po přihrávce Wildschuta překonal tvrdou střelou domácího brankáře – 0:1 . Asistence: Yanic Wildschut.
    10. Graham CAREY - 0:1

11
    Rick Karsdorp svým centrem našel hlavičku Stephana El Shaarawyho, který míč poslal vysoko nad branku.

12
    Hostující tým hraje stále překvapivě dobře a nepouští svého soupeře k míči. Domácí trenér musí být s hrou svých svěřenců hrubě nespokojen.

13
    Carles Pérez se snažil dostat do pokutového území, ale svou inviduální akci nedotáhnul do konce. Míč mu utekl do zámezí.

14
    Domácí tým bude rozehrávat svůj první rohový kop v utkání. Uvidíme, co z něj vytěží.

15
    Lorenzo Pellegrini rozehrál rohový kop velmi nepřesně. Míč pouze prolétnul vápnem a skončil v zámezí.

16
    Carles Pérez si pomohl nedovoleným zákrokem a byl mu odpískán faul. Sofia získává míč na své kopačky úplně zadarmo.

17
    Rozhodčí má v tuto chvíli dost práce. Teď odpískal faul na hostující straně. Míč se stěhuje z jedné strany na druhou.

18
    Eldor Šomurodov utekl všem, ale na hostujícího brankáře nevyzrál. Tohle byl velmi důležitý zákrok prvního poločasu.

19
    Následný rohový kop nic zásadního nepřinesl, hostující obrana si s rohem dokázala poradit.

20
    Karlo Muhar položil své tělo do střely jednoho z domácích hráčů. Nádherná oddanost klubu, střela byla zablokována.

21
    Registrujeme rohový kop na druhé straně, který vybojoval agilní Karlo Muhar. Domácí obrana musí být na pozoru.

22
    Carles Pérez se snažil překvapit svou střelou hostujícího brankáře. Míč se k němu ale nedostal, byla zablokovaná.

23
    Domácí tým se snaží o držení míče, ale proti skvělému napadání ze strany soupeře je to velmi těžké.

24
    Kalojan Krastev vyslal střelu pouze do míst, kde byl připraven domácí brankář. Ten si připsal velmi jednoduchý zákrok.

25
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Centr z Karsdorpa si na hranici vápna zpracoval LORENZO PELLEGRINI, který nádhernou střelou překonal brankáře v hostující brance 1:1. Asistence: Rick Karsdorp.
    25. Lorenzo PELLEGRINI - 1:1

27
    Začínáme od začátku. Řím přebírá aktivitu v zápase a tlačí se do zakončení. Obrana Sofie musí být na pozoru.

28
    Gustavo Busatto si chytře počkal na útočníka a až poté chytil míč do rukavic. Tohle bylo od brankáře dost chytré.

29
    Riccardo Calafiori se dostal k centru na levé straně, ale jeho centr byl přetažený a skončil v zámezí.

30
    Domácí kapitán se stal obětí nedovoleného zákroku, a tak Řím bude rozehrávat velmi zajímavou standardní situaci.

31
    Domácí kapitán z přímého kopu nastřelil pouze skvěle postavenou zeď. Domácí tým ale zůstává u míče, protože bude rozehrávat rohový kop.

32
    Chris Smalling si naběhnul na centr z rohového kopu, ale bohužel pro jeho tým nedokázal poslat míč do branky.

33
    Začínají se množit zbytečné fauly na straně hostujícího týmu. Rozhodčí však nechává karty ve své kapse.

34
    Carles Pérez vybojoval pro svůj tým velmi zajímavou příležitost k ohrožení branky. Řím bude rozehrávat přímý kop.

35
    Jenže ani tento přímý kop neohrozil hostující branky, jelikož i v tomto míč trefil pouze dobře postavenou zeď.

36
    Plamen Galabov zablokoval domácí projektil, který mířil na jeho branku. Při tomto zákroku si přivodil nějaké menší zranění, které musí být ošetřeno.

37
    Spolupráce Karsdorpa a Pellegriniho je dnes zatím prvotřídní, ale v tuto chvíli se jejich akce nepovedla. Druhý jmenovaný fauloval.

38
    Domácí tým otáčí během třinácti minut vývoj tohoto utkání. STEPHAN EL SHAARAWY dostal skvělou přihrávku na hranici pokutového území a parádní střelou k tyči nedal brankáři nárok zasáhnout – 2:1. Asistence: Eldor Šomurodov.
    38. Stephan El Shaarawy - 2:1

40
    První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Domácí tým po zbrklém začátku plní roli favorita a vede.

41
    Domácí hráči se snaží o postupný útok, ale obrana Sofie se skvěle posouvá a zároveň vykrývá volné prostory.

42
    Tohle bude aut pro hosty ze Sofie. Riccardo Calafiori se protancoval pouze do zámezí.

43
    Chris Smalling má míč pod svou kontrolou, ale nemá žádnou nabídku od svých spoluhráčů. Proto tento obránce přihrává zpátky brankáři.

44
    Eldor Šomurodov zřejmě přivodil nějaký šrám hostujícímu brankáři, který se těžce zvedá z trávníku.

45
    Chris Smalling skvěle zablokoval a následně i získal míč pro svůj tým. AS opět rychle míří na útočnou polovinu.

45+1
    Rozhodčí tohoto utkání nastavil v prvním poločase tři minuty nad rámec základní hrací doby.

45+2
    Hostující tým rozehrával rohový kop. Pro míč z tohoto rohu si s naprostým klidem došel domácí brankář.

45+3
    Hráči AS drží míč na svých kopačkách a vyčkávají na hvizd rozhodčího, který ukončí toto dějství.

45+4

Domácí tým podcenil úvod utkání a od desáté minuty prohrával po brance Grahama Careyho. Vyrovnání přišlo za patnáct minut později, když se nádhernou střelou trefil Lorenzo Pellegrini. Obrat v prvním poločase dokonal o dalších třináct minut potom další pěknou střelou Stephan El Shaarawy. Domácí tým tedy po prvním dějství vede, ale rozhodně má před sebou ještě velmi těžký druhý poločas, na který vás srdečně zvu.

Druhý poločas začne přibližně v 22:03.

46

46
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Roger Ibañez.

47
    Domácí tým začal druhý poločas rozvážnou rozehrávku z vlastní obrany. Hosté se snaží napadat, ale bez úspěchu.

48
    Hostující tým má před sebou ve druhém poločase velmi těžký úkol. Uvidíme, jak se s ním dokáže popasovat.

49
    Na tahu jsou právě hráči Sofie, ale jejich kombinace se vzápětí ukáže jako nepřesná. Římané budou vhazovat.

50
    Domácí tým si skvěle hlídá své vedení a v tuto chvíli zkouši nákopy na náhodu. Eldor Šomurodov málem využil jeden z nich.

51
    Riccardo Calafiori překonal jednoho, potom druhého a dokonce i třetího obránce. Jeho cesta skončila až u toho čtvrtého, který mu míč ukopnul.

52
    Carles Pérez se snažil udržet míč na hrací ploše, ale to se nepodařilo. Gustavo Busatto bude odkopávat od své branky.

53
    Thomas Lam se odhodlal ke střele z hranice pokutového území. Rui Patrício v brance domácího týmu nemusel zasahovat.

54
    Hostující tým hraje velmi odvážený fotbal, ale v zakončení se jim moc nedaří. Nezmění to ani Graham Carey.

55
    Bradley Mazikou se skvěle dostal přes svého strážce, ale poté už nedokázal odcentrovat do vápna.

56
    Tak tento odkop si domácí brankář určitě nedá za rámeček. Sofia získává autové vhazování na útočné polovině.

57
    Hostující Carey vybojoval pro svůj tým výhodu zajímavé standardní situace, která je na dostřel domácí branky.

57
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Amadou Diawara, přichází Bryan Cristante.

58
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Jordan Veretout.

59
    Karlo Muhar donutil domácího brankáře zasáhnout. Ten si připsal velmi důležitý zákrok v zápase.

60
    Máme za sebou patnáct minut ve druhém poločase, kde jsme se zatím nějaké zajímavé šance nedočkali.

61
    Stephan El Shaarawy si pomohl rukou. Rozhodčí si toho všimnul a odpískal přímý kop proti brance římského AS.

62
    Domácí tým míří do dvoubrankového trháku. Calafiori vlétnul do pokutového území, kde přihrál pod sebe na volného LORENZA PELLEGRINIHO, který následně střelou na přední tyč přidal svůj druhý gól v zápase – 3:1. Asistence: Riccardo Calafiori.
    62. Lorenzo PELLEGRINI - 3:1

64
    Domácí tým už může hrát v naprostém klidu, je strašně blízko k zisku tří bodů.

65
    Thomas Lam vyšlápnul na střídajícího Cristanteho, který se jen velmi těžce zvedal z trávníku.

66
    Riccardo Calafiori ve snaze odehrát míč nepříjemně trefil Plamena Galabova. I tento případ se obejde bez ošetření.

67
    Žlutou kartu dostává Yanic Wildschut (CSKA Sofia).

67
    Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Georgi Jomov, přichází Yohan Baï.

69
    Hostující tým se snaží, ale proti skvěle defenzívě domácího týmu se těžko dokáže prosadit.

70
    Jurgen Mattheij to přehnal s kreativitou a fauloval. Rozhodčí volí pouze ústní domluvu. Zatím se to obejde bez karty.

71
    Domácí tým drží míč, kombinuje na vlastní polovině a nikde se v zásadě netlačí. Tohle jim stačí ke štěstí.

72
    Riccardo Calafiori si příliš předkopnul míč a ten skončil v zámezí. Hostující brankář se protáhne odkopem od branky.

73
    Hostující tým měl k dispozici rohový kop, ale ten úplně nevyšel podle jejich představ. Na druhou stranu domácí musí být v pozoru.

74
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Tammy Abraham.
    Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Ivan Turicov, přichází Asen Dončev.

75
    Patnáct minut do konce utkání a je jasné, že domácí kapitán už nepřidá žádnou branku. Trenér ho radši pošetří do dalších zápasů.

76
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Riccardo Calafiori, přichází Maraš Kumbulla.

77
    Kalojan Krastev se snažil vybojovat odpískání nedovoleného zákroku na jeho osobu, ale rozhodčí byl jiného názoru.

78
    Hosté se opět snaží o konstruktivní rozehrávku, ale napadání jejich soupeře jim dělá velké problémy.

79
    Roger Ibañez si nedělal příliš starostí a radší míč odehrál do zámezí. Hosté budou mít k dispozici další roh.

80
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Yanic Wildschut (CSKA Sofia).

81
    Eldor Šomurodov to vzal sobecky na sebe, ale gól nedal. Domácí útočník vybojoval pouze rohový kop.

82
    Roh sice nevyšel, ale další akce už ano. Centr z levé strany si nejprve našel Smalling, který napálil míč do tyčky. Poté si kulatý nesmysl našel volného GIANLUCU MANCINIHO, který pouze doklepával do prázdné branky – 4:1. Asistence: Chris Smalling.
    82. Gianluca MANCINI - 4:1

83
    Opět zazvonila branková konstrukce hostující branky. Tentokrát po střele Tammyho Abrahama!

84
    Poprvé to nevyšlo, podruhé už ano. TAMMY ABRAHAM si skvěle naběhnul za hostující obranu a krásným obloučkem na vzdálenější tyč překonal hostujícího brankáře. Domácí tým vede už o čtyři branky – 5:1. Asistence: Eldor Šomurodov.
    84. Tammy ABRAHAM - 5:1

86
    Karlo Muhar protáhnul svou střelou domácího brankáře, který musel míč vyrazit na rohový kop.

87
    Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Kalojan Krastev, přichází Ahmed Ahmedov.

87
    Rohový kop byl ale dokonale ubráněn a stav utkání se nemění. Konec zápasu se blíží a už teď je na 99% jasné, že AS dnes vyhraje.

88
    Jordan Veretout si pomohl nedovoleným zákrokem, což znamená, že hosté budou mít k dispozici volný přímý kop.

89
    Míč z toho přímého kopu odvrátil do bezpečí Chris Smalling. AS navíc poté udrželo míč na svých kopačkách.

90
    Rozhodčí za malý moment prozradí o kolik minut prodlouží tento zápas.

90+1
    Domácí brankář si v dnešním zápase připsal tři zásahy.

90+1
    Hostující brankář si v tomto zápase připsal dva zásahy.

90+1
    Rozhodčí nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby tohoto utkání.

90+2
    Tak tohle muselo Eldora Šomurodova bolet. Jeden z hostujících obránců mu přebrousil kotníky. Rozhodčí neváhal odpískat nedovolený zákrok.

90+3
    Domácí tým se pokusí dohrát tento zápas s míčem na kopačkách. Jejich soupeř už ani nenapadá, spíš vyčkává na konec.

90+4

Je dobojováno! Domácí tým nezačal vůbec dobře, jelikož od desáté minuty prohrával zásluhou Careyho. Jenže zbytek zápasu byl už v domácí režii. Dvakrát se trefil kapitán Pellegrini a po jedné brance si připsali hráči jako El Shaarawy, Mancini nebo střídající Abraham. AS Řím potvrdilo skvělý vstup do sezóny a připsalo si další vítězství, tentokrát 5:1.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:11.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a u dalšího přenosu zase někdy na počtenou. (22:57:21)

Radim Polák

Branky: 25. Lorenzo Pellegrini (Karsdorp), 38. El Shaarawy (Šomurodov), 62. Lorenzo Pellegrini (Calafiori), 82. Mancini (Smalling), 84. T. Abraham (Šomurodov) – 10. Carey (Wildschut)

Karty:   67. Wildschut (SOF)   80. Wildschut (SOF)

AS Řím: Patrício – Karsdorp (46. Ibañez), Mancini, Smalling, Calafiori (76. Kumbulla) – Villar (58. Veretout), Diawara (57. Cristante) – C. Pérez, Lorenzo Pellegrini (C) (74. T. Abraham), El Shaarawy – Šomurodov.

CSKA Sofia: Busatto – Turicov (74. Dončev), Mattheij (C), Galabov, Mazikou – Jomov (67. Baï), Muhar, Lam, Wildschut – Carey, Krastev (87. Ahmedov).

Rozhodčí: Nyberg – Beigi, Söderqvist (všichni Švédsko)