Zlín – Vítkovice 3:6 (kon.) | Motor ČB – Olomouc 5:2 (kon.) | Liberec – Kladno 3:2 (kon.)
Mountfield HK – K. Vary 3:2 (kon.) | Sparta – Třinec 4:7 (kon.)
HC Sparta Praha
4:7 (1:1, 2:4, 1:2)
HC Oceláři Třinec
Pátek 17.09.2021, 18:30 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Tipsport extraliga • 4. kolo

51:00
    Pozor! Po faulu Michala Kovařčíka (TRI) měli sparťané ponechanou výhodu, ve které sice vstřelili branku, ale branka nemůže být uznána, jelikož hra už byla přerušena. Sparťané budou hrát v přesilové hře.

48:38
    Další nedovolený zákrok z domácí strany. Obránce Martin Jandus (SPA) vyfasoval od sudích dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

37:29
    Sotva se třinečtí hokejisté ubránili, nyní je čeká další oslabení ve čtyřech. Na trestnou lavici usedá útočník Třince Miloš Roman (TRI) za podrážení.

34:57
    Za hosty míří na trestnou lavici kapitán Třince Petr Vrána (TRI), jenž pyká za hrubost. Za stejný prohřešek jede na lavici hanby obránce David Musil (TRI) a ze sparťanských řad Filip Chlapík (SPA).

26:15
    Nyní je hra přerušena. Na trestnou lavici usedá útočník Patrik Prymula (SPA), který dostává od rozhodčích dvě trestné minuty za podrážení.

23:43
    Sparťané budou mít v dalších minutách možnost vyrovnat. Obránce Milan Doudera (TRI) vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za držení.

18:32
    Uběhlo jen pár vteřin a rozhodčí chystají opět vylučovat. Na trestnou lavici tentokrát zavítá domácí útočník Zdeněk Doležal (SPA) za nedovolené bránění, Miloš Roman (TRI) za hrubost a Filip Chlapík (SPA) opět za hrubost.

16:08
    Za domácí Spartu je vyloučen Jan Buchtele (SPA) za hrubost, současně na trestnou lavici usedá útočník Petr Vrána (TRI) za zásah do oblasti hlavy a krku a druhý třinecký hráč na trestné lavici je Patrik Hrehorčák (TRI). Poslední jmenovaný dostal trest rovněž za hrubost.

11:26
    Bude se podruhé v tomto utkání vylučovat, tentokrát na obou stranách. Za domácí jede pykat na lavici hanby Ladislav Zikmund (SPA), za Třinec odjíždí na trestnou lavici Petr Vrána (TRI). Oba hráči vyfasovali trest za hrubost.

00:22
    V první minutě utkání se bude vylučovat, a to z hostujících řad. Obránce David Musil (TRI) vyfasoval od rozhodčích dvouminutový trest za držení.

Petr Pavlík

Branky a nahrávky: 3. Moravčík (Tomáš Dvořák, F. Chlapík), 24. F. Chlapík (Thorell, M. Jandus), 30. Vitouch (Moravčík, Polášek), 52. Thorell (F. Chlapík, D. Kaše) – 19. Hrňa (Martin Růžička, Marcinko), 21. Kundrátek, 27. Martin Růžička (P. Vrána, M. Doudera), 28. Hrehorčák (Miloš Roman), 31. M. Kovařčík (M. Adámek, A. Nestrašil), 49. A. Nestrašil (Kundrátek, M. Kovařčík), 60. Hrehorčák (Miloš Roman)

HC Sparta Praha: Neužil (28. Salák) – Moravčík, Mikliš, Tomáš Dvořák, T. Pavelka, Polášek, M. Jandus – Sobotka, R. Horák, Řepík – Thorell, D. Kaše, F. Chlapík – Buchtele, Vitouch, M. Forman – Z. Doležal, Zikmund, Prymula.
    HC Oceláři Třinec: Mazanec (30. Kacetl) – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, Marinčin, Zahradníček, M. Adámek, Jaroměřský – Daňo, P. Vrána, Martin Růžička – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Miloš Roman – Kofroň, Dravecký, Hrňa.

Rozhodčí: Kika, Pražák – Svoboda, Lhotský

Diváci: 5 973