Liberec – Jihlava 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 5:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 1:5 (kon.)
Mladá Boleslav – Slavia 6:2 (kon.) | Pardubice – HC Litvínov 2:4 (kon.) | Sparta – Zlín 4:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
6:2 (1:0, 5:0, 0:2)
HC Slavia Praha
Pátek 17.09.2021, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 3. kolo

Tolik z Mladé Boleslavi, u hokeje se odsud ze ŠKOENERGO arény těším opět zítra po obědě. (19:03:44)

Duel končí vítězstvím 6:2 pro domácí Bruslařský klub, který o vysoké výhře rozhodl již během prvních dvou třetin. Slavia sice v posledních minutách utkání snížila na 2:6, nic to však nemění na tom, že tři body zůstávají v Mladé Boleslavi.

59:41
    Zápas se dohrává před brankářem Slavie.

58:46
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté kontrují a přidávají druhý gól, když na 2:6 snižuje FILIP ŠTROMBACH. Asistence: Matěj Kuracina, Robin Míšek.

58:21
    Ještě jedno vyloučení. Za nedovolené bránění vykázal sudí na dvě minuty na trestnou Petra Šímu.

57:30
    Domácí mají tlak před brankářem, ten však zlikvidoval několik dalších soupeřových střel.

55:09
    Po poměrně nudné třetí třetiny jsme tu tak měli drama. Nejprve samostatný únik a pak gól hostů, následně bitka. Nyní už se hraje dál, konkrétně v obranném pásmu Pražanů.

54:44
    Na ledě ještě probíhá úklid krve, jsou zde ledaři. Pokračovat se bude za několik sekund.

54:44
    Současné vyloučení. Jan Matuška (SLA) a Tomáš Moravec (MBL) byli oba vyloučeni na 5 minut plus do konce utkání.

54:44
    Na ledě se odehrála bitka, která se v Extralize juniorů moc často nevidí. Rozhodčí ji navíc nechali plynout. Pustili se do sebe Tomáš Moravec a Jan Matuška. Souboj byl zprvu relativně vyrovnaný, po chvíli měl o něco navrch Tomáš Moravec, ale vítězem byl nakonec slávistický Jan Matuška. Tomáš Moravec navíc odjel z ledu rovnou na ošetřovnu s krvavým zraněním v obličeji.

54:18
    Předchozí únik sice slávisté neproměnili, ale následně překazili Marku Stuchlíkovi čisté konto. Po střele MATĚJE ODEHNALA se puk od mladoboleslavského Michala Simona odrazil do boleslavské brány, šlo tak o vlastní gól. Asistence: Filip Štrombach, Matěj Kuracina.

54:15
    Štrombach ujížděl sám na bránu, najel si do mezikruží, odkud vystřelil, jenže puk trefil beton mladoboleslavského gólmana.

53:44
    Středočeši jsou s pukem v pásmu, Martin Snášel však od modré trefil bránícího Michala Nováka, jehož kotouč zasáhl do oblasti holeně.

51:22
    Zakázané uvolnění hostů.

51:09
    Slavia však s pukem nenaložila účinně, je s ním stále ve vlastní obranné třetině.

50:36
    Bruslaři si znovu najeli do pásma, ale tam Karel Křepelka o puk přišel, Středočeši se tak chvíli budou muset bránit.

50:23
    Nahození a následnou dorážku Jana Závory brankář sešívaných ustál a přerušil hru. Následuje buly po levé ruce Tomáše Voleveckého.

49:25
    Domácí nahodili puk téměř přes celé hřiště, v útočném pásmu se však k ničemu nedostali.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 20. Závora (Šíma, Plíšek), 23. Šíma (Simon, Jasečko), 24. Simon (Hašlar, Křepelka), 30. Polák (Snášel, Vacík), 38. Šíma (Závora, Vacík), 38. Jasečko (Rajgl) – 55. Odehnal (Štrombach, Kuracina), 59. Štrombach (Kuracina, Míšek)

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Krinwald) – T. Moravec, Němec, Vacík (A), Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko – Simon, Závora (C), Polák, Snášel, Brouček, Hruška, Hamršmíd, Hašlar, Šíma, Plíšek
    HC Slavia Praha: Pittr (41. Volevecký) – Hrdlička, Odehnal, Stejskal, Němeček (A), Čapka, Kluch, Klatt – Štrombach, Strnad, Matuška, Míšek, Kuracina, Labuzík (C), Tichý, Novák, Kvasnička, Tomas

Rozhodčí: Kostourek – Špůr, Kettner