Jihlava – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Sparta 5:4 (4:3 po s.n.) | Hvězda Praha – PZ Kladno 8:0 (kon.)
Technika Brno – Tábor 3:1 (kon.) | Třemošná – Plzeň 0:7 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 5:3 (kon.)
Motor ČB – Kobra 7:1 (kon.) | Kometa Brno – HK MD Šumperk 2:4 (kon.) | Třinec – Zlín 10:3 (kon.)
HC Litvínov – K. Vary 4:6 (kon.) | Poruba – Vsetín 6:2 (kon.) | Kladno – Liberec 2:8 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 3:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HC Olomouc
Sobota 18.09.2021, 16:30 • MFH Ostrava • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Dnešní zápas nenabídl moc gólů, šancí však bylo hodně, a tak mohli brankáři předvést své umění. Domácí byli o něco živější, i když ve druhé třetině byla hra vyrovnaná, ve třetí opět dominovali hráči z Ostravy. Vítkovice tedy vítězí a jsou zatím neporaženy. V tabulce mají náskok tří bodů před Kometou Brno. (19:17:16)

59:58
    Ofsajd domácích.

59:41
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A je hotovo! K odraženému kotouči se dostal Tobola, který před prázdnou branku poslal přihrávku MARTINU MILATOVI, ten už pouze posunul kotouč do brány. Asistence: Tomáš Tobola.

59:08
    Hosté zkoušejí hru v šesti, během toho už nad vítkovickou bránu pálil Galvas.

58:49
    Oddechový čas pro hosty.

58:49
    Vítkovice v ofsajdu.

57:59
    Pokus Miškovského vyráží Smolka vyrážečkou.

57:20
    Kotouč se v útočném pásmu Olomouce odrazil ke Golaisovi, ten vypálil mimo.

55:54
    Milata přihrál před bránu Štiakovi, ten zakončil pouze do betonů.

54:31
    Ke Krčmarskému se u modré čáry odrazil puk, domácí hráč s číslem 7 jel úplně sám na Čerbáka, kterému pomohla tyčka!

53:32
    Další bomba Toboly proletěla kolem brány.

53:03
    Pokus Matějky se snažil tečovat Tobola, Čerbák ale úspěšný.

52:33
    Krčmarského střela Čerbákovi vypadla, v blízkosti olomoucké brány ale nebyl nikdo, kdo by dorážel.

51:14
    Velký závar před vítkovickou bránou! Vůbec nebylo vidět, kde je puk. Teď už je ale za bránou, kde si ho berou domácí.

49:48
    Galvasova střela poskakovala před Smolkou, nakonec ji však domácí gólman stihl přikrýt.

49:16
    Čerbák měl hodně práce, šli na něj dorážky ze všech stran, olomoucký gólman si ale dokázal poradit.

49:03
    Zakázané uvolnění Olomouce.

48:59
    Saxa si posunul kotouč daleko před sebe, a proto se k němu dostávají hosté.

48:29
    Saxa výborně napadá a Olomouc se vůbec nemůže dostat z obranného pásma.

47:47
    Útočná akce Vítkovic byla zastavena ofsajdem.

47:19
    Pokus Galvase z mezikruží vyrazil Smolka s velkým štěstím!

46:00

45:30
    Čerbák musel zasáhnout proti střele Činčaly, puk je ale stále na hokejkách Vítkovic.

44:50
    Hosté se ale i v oslabení dostávají do útočné třetiny, střela Galvase ale mířila hodně mimo.

44:23
    Štiak se vrací za vlastní bránu pro kotouč.

44:00
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vrána – 2 min., hákování).

43:58
    Milata napřáhl, ale odskočil mu puk.

43:13
    Po chybě rozhodčích se bude vhazovat ve středním pásmu.

42:37
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Už to vypadalo, že bude kotouč daleko od brány, dostal se k němu ale DOMINIK JEŘÁBEK, který se z levé strany trefuje do střední části vítkovické branky. Asistence: Tomáš Galvas.

42:28
    Zakázané uvolnění domácího celku.

41:54
    Fojtíkovu nepřesnou rozehrávku zpoza brány bere Najman, který otáčí směr hry.

41:04
    Chlán si krásně obhodil hostujícího obránce a dostal se až před bránu, zakončil ale těsně vedly tyče.

40:10
    Po úvodním vhazování pálil Milata, hostující brankář kotouč vyrazil hrudí.

40:01

Ve druhé části se hra srovnala a bylo k vidění mnoho šancí obou celků. Gól však padl opět pouze jeden a znovu to byly Vítkovice, které se mohly radovat, když ve 38. minutě využil přesilovou hru Tobola. Stále je před námi jedna třetina, zda Vítkovice svůj náskok udrží, nebo Olomouc dokáže s výsledkem něco udělat, se dozvíme již za chvíli.

Další třetina začne přibližně v 17:56.

40:00

39:47
    Bohatý z pravé strany přestřelil bránu.

37:44
    Domácím se vyplatila snaha v útočném pásmu a využívají přesilovou hru. Bialeho bomba se zastavila před hostujícím gólmanem, pozorný TOMÁŠ TOBOLA však kotouč dokázal zvednout nad Čerbákův beton a zvyšuje vedení Vítkovic na 2:0. Asistence: Šimon Bialy, Marek Chaloupka.

37:34
    Tentokrát pálil Bialy, ani jeho pokus se však k bráně nedostal.

36:49
    Střela Štiaka od modré byla zblokována Jeřábkem.

36:37
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Bohatý – 2 min., podrážení).

35:20
    Z pravé strany pálil Konobejl, Smolka ale včas sklapl betony.

35:11
    Nahození Pastrnka k bráně zastavil Lazár.

34:35

34:22
    Hra se ale vyrovnala a vidíme spoustu šancí na obou stranách.

33:51
    Jeřábkovi sjel puk z hole těsně před bránou, proto nestihl zakončit.

32:41
    Krčmarský je zpátky na ledě, domácí už tak hrají ve čtyřech.

32:40
    Bialy zblokoval pokus Golaise.

32:35
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Falhar – 2 min., sekání).

31:14
    Bohatý vyslal několik střel, ani jedna však nebyla přesná.

30:41
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Krčmarský – 2 min., vražení na hrazení).

30:19
    Drábkovu střelu chtěl do brány usměrnit Pastrnek, ten ale kotouč těsně minul.

29:39
    Úmyslný ofsajd Vítkovic, proto se bude vhazovat před Smolkou.

28:09
    Pastrnek přihrával Golaisovi před bránu, druhý jmenovaný ale nestihl zakončit, protože domácí gólman včas přikryl puk lapačkou.

27:32
    Píská se ofsajd Vítkovic.

26:54
    Krčmarský posouval kotouč před bránu, tam se ale nikdo z domácích nedostal k zakončení.

26:28
    Nepřesná rozehrávka Vítkovic končí na hokejkách Olomouce.

25:41

25:18
    Olomouc se natlačila do útočné třetiny a Šulgan vyzkoušel pozornost domácího gólmana, ten obstál.

25:10
    Znovu musí rozehrávat olomoucký gólman.

24:42
    I teď putuje puk za všechny čáry zásluhou Bialeho.

24:29
    Domácí se osvobodili.

24:06
    Hosté kombinují v útočném pásmu, zatím však nedochází k žádné střele.

23:41
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Krčmarský – 2 min., podrážení).

23:11
    Tobola nedokázal zkrotit přihrávku, kterou dostal před olomouckou branku.

22:36
    Čerbák musel zasáhnout betony proti střele Bialeho.

21:25
    Další ofsajd domácích.

20:44
    Šenkova bomba zaduněla pouze o zadní mantinel.

20:26
    Domácí v ofsajdu.

20:01

Vítkovice nasadily vysokou rychlost zápasu a zdá se, že Olomouc moc nestíhá, na skóre to ale zatím není vidět, neboť domácí proměnili pouze jednu šanci, střel ale měli o hodně víc než hostující celek. Po první třetině tak Vítkovice vedou 1:0, je před námi ale ještě dlouhá doba a stát se tedy může cokoliv.

Další třetina začne přibližně v 17:13.

20:00

19:23
    Nyní se hostující celek dostal až před Smolku, kterého prověřil Galvas, domácímu gólmanovi sice puk vypadl z lapačky, ale žádné nebezpečí se nekonalo.

18:27
    Olomouci se pořádně nedaří rozehrát, i proto jsou u kotouče znovu Vítkovice.

16:31

15:11
    Olomouc se osvobodila.

15:00
    Domácí vyslali už několik střel, žádná však nebyla přesná.

14:31
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Čerbák – 2 min., nedovolené bránění). Trest odpyká Kučera.

14:06
    Puk už byl sice zpátky ve středním pásmu, ale Bialy se k němu dostal a dobře našel MARTINA MILATU u modré čáry, domácí útočník s číslem 13 si vybruslil do levého kruhu a prostřelil olomouckého gólmana. Asistence: Šimon Bialy, Matěj Štiak.

13:58
    Najman se nestihl zorientovat ve středním pásmu a ke kotouči se dostává Milata.

12:30
    Po delší době je v útočném pásmu i Olomouc, Golaisova střela od modré prošla až ke Smolkovi. Domácí gólman byl však připraven a puk schoval do lapačky.

11:01
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

10:43
    Galvasovu nepřesnou rozehrávku má Chlán, který přihrává Saxovi.

10:11
    Píská se ofsajd domácích.

09:33
    Štiak chtěl vypálit z otočky, puk mu ale od hole odskočil.

08:45
    Matějka bez problémů prošel do útočné třetiny, tam ale narazil na olomouckou obranu.

08:14

08:08
    Domácí se ale stále drží v útočném pásmu, žádná střela však nepřichází.

07:54
    Hosté jsou ve čtyřech.

06:57
    Střela Činčaly jen těsně minula bránu.

06:15
    Domácím začíná přesilová hra 5 na 3! Vhazování před Čerbákem pro Vítkovice, které si začínají velice rychle přihrávat.

06:14
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Dokoupil.

05:54
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Galvas – 2 min., vysoká hůl).

05:45
    Domácí mají výhodu a míří do útočné třetiny.

05:16
    Odražený puk schovává Smolka raději pod lapačku.

04:01
    Saxa chtěl přihrávat před bránu, puk však zachytil Najman, ten se ale nemůže dostat z vlastního obranného pásma.

03:50
    Olomouc v ofsajdu.

03:41

02:41
    Jeřábek nejdříve netrefil téměř odkrytou bránu, chvíli po něm zazvonila tyč po střele Kučery!

01:41
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Činčala – 2 min., podrážení).

01:09
    O první střelu zápasu se postaral olomoucký Šulgan, který si krásně najel mezi kruhy, zakončení se mu však příliš nepovedlo.

00:28
    Tobola bojoval za olomouckou bránou o puk, nakonec však byli úspěšnější hosté.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Smolka (Vávra) – Chaloupka (A), Bialy, Fibigr, Činčala, Falhar, Man, Lazár – Milata, Štiak (C), Tobola (A), Saxa, Krčmarský, Chlán, Vítek, Matějka, Fojtík, Lerch

HC Olomouc: Čerbák (Frgál) – Drábek (C), Němec, Šlahora (A), Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Šulgan, Šenk, Miškovský (A), Kučera, Najman, Dokoupil, Jeřábek, Pastrnek, Konobejl, Golais

Rozhodčí: Koziol – Rychlý, Návrat.

HC Olomouc
    Olomouc se ve třetím kole představila doma proti Havířovu. Skóre otevírali domácí v páté minutě, když se trefil Šulgan, o další gól se se ve dvanácté postarala opět Olomouc, tentokrát se prosadil Galvas, Havířov ale v téže minutě snížil na 2:1, to byla však jediná branka, která padla z havířovských holí. Golais ještě v první třetině zvýšil vedení na 3:1. Druhá část hry žádnou branku nenabídla. V poslední třetině Kohouti pouze upravili výsledek na 5:1, po střelách Drábka a Jeřábka.

Vítkovičtí odehráli poslední utkání na půdě Vsetína. První třetina sice žádný gól nenabídla, Vítkovice ale ve druhé třetině zabraly a nasázely Vsetínu 3 branky, o ty se postarali Štiak, Krčmarský a Tobola. Ve třetí části hry mohli hokejisté z Lapače klidně vyrovnat, neboť vstřelili dva góly a stav utkání byl 2:3, v závěru utkání však Vítkovice své vedení zvýšily zásluhou Milaty a Chlána. Vsetín tak prohrál 2:5 a všechny body putovaly do Ostravy.

Extraliga dorostu pokračuje čtvrtým kolem, domácí Vítkovice vyjedou na led proti Olomouci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 15. Milata (Bialy, Štiak), 38. Tobola (Bialy, Chaloupka), 60. Milata (Tobola) – 43. Jeřábek (Galvas)

Rozhodčí: Koziol – Rychlý, Návrat