Jihlava – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Sparta 5:4 (4:3 po s.n.) | Hvězda Praha – PZ Kladno 8:0 (kon.)
Technika Brno – Tábor 3:1 (kon.) | Třemošná – Plzeň 0:7 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 5:3 (kon.)
Motor ČB – Kobra 7:1 (kon.) | Kometa Brno – HK MD Šumperk 2:4 (kon.) | Třinec – Zlín 10:3 (kon.)
HC Litvínov – K. Vary 4:6 (kon.) | Poruba – Vsetín 6:2 (kon.) | Kladno – Liberec 2:8 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 3:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 18.09.2021, 13:15 • RT TORAX ARENA • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Z utkání dorostu je to ode mne vše. Děkuji za pozornost a příští sobotu opět na počtenou.

Přeji krásnou sobotu a vydařenou neděli. (15:45:54)

Do třetí třetiny vlétl Vsetín s odhodláním se stavem 3:2 něco udělat. Od prvního střetu puku s ledem to bylo hodně znát. Jenže. Poruba je v obraně hodně kvalitně připravená a i když se přihodí zádrhel, škobrtnutí, dokáže soupeře eliminovat. Navíc do útoku je RT TORAX také silný což ve třetí třetině patřičně ukázal. Těsně před koncem první minuty třetího dějství navýšil vedení Tadeáš Kalužík, který tři minuty před koncem základní hrací doby dokonal čistý hattrick. A aby toho nebylo na Vsetínské málo, za minutu se opět dívali na porubskou radost, když Čadu překonal Dominik Konečný.

ROBE Vsetín měl utkání dobře rozehrané. Co na tom, že Poruba mu dvakrát stav vyrovnala a šla do brankového vedení. Třetí třetina se ale nevyvedla.

To RT TORAX Poruba se doma raduje z výhry poprvé a za výkon v poslední dvacetiminutovce zaslouženě.

59:08
    Hraje se už v poklidu. Vsetín body už získat nemůže a Poruba je už dost namlsaná a těší se na první domácí oslavy.

58:56
    Pejchal ukočíroval domácí obranu a zůstal v útočné třetině. na pomoc mu přijel Budín, ovšem ke střele se vsetínští snajpři nedostali. Puk jim utekl do pravého rohu.

58:00
    Poruba právě vstřelila branku!
    Destrukce vsetínské obrany pokračuje. DOMINIK KONEČNÝ navyšuje vedení na 6:2. Asistence: Tomáš Wendelín.

56:57
    TADEÁŠ KALUŽÍK získává čistý hattrick poté, co mu parádně nahrál kapitán David Moravec. Asistence: David Moravec.

56:13
    Stasiuk otočil směr hry ve středním pásmu, když sebral kotouč Šedlbauerovi. Ten svou chybku napravil a nedovolil porubskému útočníkovi dále pokračovat.

55:50

55:21
    Teď se Poruba usazuje před Čadou. Dělovka Šrubaře neměla přesné míření.

54:50
    Minuta oslabení Vsetína je pryč. Dokázal držet soupeře mimo své pásmo.

53:50
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Zedek – 2 min., nesportovní chování).

53:01
    Na Chylíkovi si teď vlámal zuby i Urge. Puk je v lapačce porubského brankáře.

52:40
    Útočník Kalužík byl zablokován, tak to s pukem zkusil Vehovský, ale až Moravec dostal prostor vystřelit. Čada jen tak tak puk betonem zastavil a dorážku Tadeáše Kalužíka také dokázal zastavit. Ale pěkně se protáhl.

52:29
    Bude se vhazovat před Chylíkem. Poruba zahrála puk přes všechny čáry.

51:50
    ROBE je pod tlakem. Snaží se držet soupeře u mantinelu, aby se nedostal do střeleckých pozic.

51:26
    Chylík vytěsnil pokus Budína.

50:32
    Wendelín rozjíždí akci od vlastní modré. Šrubař sekunduje a je z toho velmi nebezpečná akce.

49:02
    Moravec vyhrává buly před svou brankou a okamžitě se do útoku žene Vehovský s Kalužíkem. Herman s Kotrlou je pokryly a na druhé straně se musel v brankovišti činit Chylík. Kovář ani Škarka neuspěli.

48:44
    Stasiuk neuhlídal protihráče a je z toho Koláčkova střela.

48:33
    Z třetího bule je střela na Čadu.

48:30
    Icing Vsetína.

47:55
    Vsetínská přečíslení a rychlé protiútoky dokáže domácí obrana pacifikoval a eliminovat tak případné hrozby.

47:45
    Vsetín rozehrál na dlouhou hůl a je z toho zakázané uvolnění.

47:00
    Vsetín hodně otevřel hru a domácím dává prostor k střelbě. Stasiuk je no pár milimetrů minul pravou Čadovu tyč.

45:16
    Tak tohle muselo Juráně hodně bolet! Přebruslil obránce, kotouč zpracovával za tělem a přesto nečekaně vystřelil. Ovšem porubský gólman mu dělovku z blízky lapil do lapačky a dostalo se mu velkého potlesku tribun.

44:59
    Urge se těžce zvedá z ledu.

44:20
    Škarkovo nahození nemohlo dvoubrankové vedení Poruby ohrozit.

43:45
    ROBE zahrálo přihrávku rukou a tak se hra přesunuje do středního pásma.

43:13
    Poruba byla blízko další branky, ale akci zastavuje sudí pro hru vysokou holí. Bude se vhazovat po Chylíkově levici.

40:58
    Budínovi Chylík nedopřál gólovou radost. A dorážka Juráně nedopadla na úrodnou půdu. Porubská obrana byla na místě včas.

40:50
    TADEÁŠ KALUŽÍK jel za dorážkou a to se povedla. Čada zasáhl proti střele úspěšně, obránci už byli v obloucích do hřiště, ale porubský forvard stále viděl možnost dostat puk do brány. Klepl do něj a ten přeletěl Čadova ramena. Asistence: Maxim Vehovský.

40:25
    Na hostech jde vidět, že rozhodně nechtějí odjíždět bez bodů. S každým získáním puku jedou směr porubská brána.

40:09
    Vsetín se tak hrnul do útoku, že zahrál zakázané uvolnění.

40:01

Velmi dlouhá třetina je za námi. Dlouhá kvůli častému přerušování skrz fauly a jednak skrz góly. Vsetín opět skóroval ve třetí minutě. Tentokrát překonal Chylíka v přesilovce nejproduktivnější hráč Vsetína Sam Budín. A po vzoru soupeře i Poruba vyrovnala v sedmé minutě parádní akcí Tadeáš Kalužíka s Maximem Vehovským nahrávkou zpoza brány. Domácí strhli vedení na svou stranu o dvě minuty později akcí jako přes kopírák jen s opačným garde nahrávky a střílejícího. Tadeáš Kalužík dostal nabito Vehovským a Poruba taktéž proměnila početní výhodu. Konec třetiny byl opět aktivní a do poslední sekundy byl stav 3:2.

40:00

39:30
    Útok domácím nevychází kvůli nedorozumění na modré útočné lajně. Vsetín v posledních vteřinách může se stavem něco udělat.

39:05
    Vhazuje se v pásmu Poruby, protože se provinila icingem.

38:35
    Glos trefuje od modré jen stojícího útočníka v zeleném dresu. Moravec se snaží kotouč získat, ovšem marně. Škarka je rychlejší a jede směr soupeřova brána.

38:25
    Útočnou akci RT TORAX zastavuje hra vysokou holí.

38:13
    Poruba se osvobozuje zakázaným uvolněním. Vhazování se chystá po pravici Chylíka.

37:25
    Čada je v pohotovosti při dělovce Vehovského.

37:05
    Zmatky na obranné modré dostávají Vsetín do slibné šance na vyrovnání. Stasiuk ovšem svou chybu na modré odčiňuje blokem střely Urgeho.

36:11
    Konečný se Šrubařem udrželi puk pod mantinelem a donutili sudího přerušit hru. Vhazovat se bude po pravici vsetínského gólmana.

34:54
    Moravec získal puk a nahazuje jej ze středního pásma za branku. Pak se akce vyvíjí ve střelu Tadeáše Kalužíka jenže mimo tři tyče. Čada zasahovat nemusel.

34:39
    Čada chytá nahození Szsceśniaka a nutí jej přerušit hru. Vhazuje se po gólmanově levici.

34:17

33:55
    Nahození od mantinelu z hole Koláčka končí u Chylíka v lapačce. Nepřerušuje se, puk míří na hůl Šrubaře, který o mantinel dostává hru mimo obranné pásmo.

33:05
    Střela Šedlbauera nedoplula k bráně. Puk vyhazuje přes všechny čáry Moravec.

32:17
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Szcześniak – 2 min., hákování).

31:50
    Urge, Juráň, Koláček nevyužili porubského zaváhání při rozehrávce. Chylík zachraňoval odrazy betonem.

31:28

30:59
    Vehovský získává puk a zaváží jej až za Čadovu bránu. Šetří tak cenné vteřiny oslabení.

29:28
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Szsceśniak – 2 min., podrážení).

28:42
    TADEÁŠ KALUŽÍK a Maxim Vehovský si vyměnili role a akcí jako přes kopírák předchozího gólu dostávají tým do vedení navíc využitou početní výhodou. Asistence: Maxim Vehovský.

27:55
    Od modré pálí Kršík a před brankou cloní vysoký Šrubař. Čada si přesto kotouč našel a nedopouští přerušení hry. Domácí tak dál mohou pokračovat v držení pásma, protože Šrubař puk u mantinelu vybojoval.

27:12
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Dočekal – 2 min., hákování).

26:53
    MAXIM VEHOVSKÝ zůstal stát před brankoviště a jen čekal na odražený puk od zadního mantinelu. Což se stalo a tak máme opět vyrovnáno. Asistence: Kalužík T..

26:38
    RT OTRAX zastavuje ofsajd.

26:10
    Dlouhý pas Vehovský dostal na paty a tak neměl prostor zpracovat puk dle přání. Do útoku se tak dostává Koláček.

24:40
    Icing Poruby.

24:01
    Na druhé straně měli výbornou šanci Wendelín s Konečným. Druhý jmenovaný parádní nahrávku neumístil do volného prostoru. Resp. gólman se stačil přesunout.

23:50
    Kovář přebruslil porubskou obranu a sám proti Chylíkovi neuspěl. Dorážku mu gólman vykryl betonem a další střela skončila na boční síti brány.

22:30
    Druhý icing Vsetína.

22:11
    Vsetín právě vstřelil branku!
    ROBE využívá přesilovku díky DAVIDU DOČEKALOVI. Asistence: Jakub Zedek a Matěj Juráň.

21:58
    Domácí ve čtyřech.

21:32
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kršík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

20:30
    Juráň zanechal na útočné modré puk pro svého spoluhráče, jenže ten se už dávno vydal na střed hřiště a tak byl kotouč lehkou kořistí pro porubského kapitána Moravce. Zajel až do pásma, kde počkal na nahrávku najíždějícímu Vehovskému a poslal mu ji do jízdy před bránu. Kličku ale Čada vystihl a tak se střídačka s tribunami nemohla radovat z gólu v oslabení.

20:01

V kulise áčkového týmu, při kterém hraje hudba a nástup na led je pompézní, začal RT TORAX malinko rozpačitě. Od třetí minuty prohrával gólem Davida Dočekala, který dostal parádní nahrávku zpoza brány a z mezikruží nemohl střelou po ledě bránu minout. O čtyři minuty později se odhodlání a důraz před vsetínskou brankou proměnil ve vyrovnání. Tomáš Wendelín nastavil v pravý čas čepel hole.
    Pak dokázal tým Poruby ustát oslabení ve třech a to minutu a čtvrt dlouhé. Možná pomohla hudební kulisa při každém přerušení hry a možná odhodlání konečně doma vyhrát.
    Otěže třetiny pomalu přebíral z rukou Vsetína domácí celek, a přestože se nezdařilo přetavit přesilovku ve vedení, je na co se po přestávce těšit. Ani Vsetín nehodlá odjet bez bodů, což ukázal v závěru třetiny, kdy si vysloužil přesilovku.

20:00

19:58
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kalužík T. – 2 min., nedovolené bránění).

19:55
    Poslední pokus Vsetína v první třetině zastavuje před kruhy Michalčík s Jeřábkem.

19:42
    Hraje se před Čadou.

19:05
    Před útočným pásmem Poruby se píská ofsajd.

18:55
    Chylík přerušuje hru po střele Budína.

18:40
    Juráň trefuje tyč. Hra pokračuje a s ní i vsetínské útočení.

18:09
    Wendelínovo nahození dojíždí z druhé strany Konečný. Čada pravou tyč dobře utěsnil.

18:01
    Porubu zastavuje ofsajd.

17:22
    Budín zkusil přechytračit Chylíka, ale ani druhý pokus mu nevyšel. Porubský gólman čte hru velmi dobře.

17:00
    Dobrá nahrávka zpoza branky, ale nikdo v bílém kotouč nezachytil. Vsetín tak může rozjet svou akci.

16:36

15:50
    Čada neudržel střelu Pavlíčka a tak mohl dorážet z druhé vlny Kršík. Puk se o konec brankářské hole odráží do zadního plexi.

15:10
    ROBE se osvobozuje a střídá. Rozehrávku Poruby zařizuje Kršík.

14:36
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Stodůlka – 2 min., faul kolenem).

13:49
    Glos přebral nahrávku Vsetína a prokličkoval se ke střele z osy hřiště. Puk jen těsně míjí pravou Čadovu tyč.

13:02
    Křižnou nahrávku si Urge zpracoval a před levým kruhem vystřelil. Chylík jen odráží do pravého rohu.

12:34
    Boj v levém porubském rohu vyhrává Pejchal, ale do útoku se nakonec probojovává Tadeáš Kalužík a nutí Čadu přerušit hru.

12:20
    Ofsajd Vsetína.

11:51
    Domácí v plném počtu. Bránit ve třech minutu a patnáct vteřin zvládli skvěle.

11:06
    Poruba je ve čtyřech.

10:50
    Juráň se Škarkou nedokázali využít prázdné prostory branky. Puky mířili buď hodně vysoko nebo mimo tyče.

10:23
    Tadeáš Kalužík vyhazuje přes všechny čáry a trojice Porubských může pohodlně vystřídat.

09:51
    Jeřábek vyhazuje puk mimo hřiště a dostává dvě minuty.

09:06
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Pavlíček – 2 min. hákování).

08:46

08:36
    Mnoho šancí měl RT TORAX v přesilovce a přestože i dorážek bylo nespočet, Vsetín oslabení zřejmě ustojí.

06:46
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Urge – 2 min., podrážení).

06:27
    Tlak domácích je pečetěn vyrovnávací brankou TOMÁŠE WENDELÍNA. Stál před brankou lehkou tečí dopravil puk za Čadova záda. Asistence: Štěpán Kršík.

06:10
    Jakub Kalužík pálil od modré, ale nastřelil jen protihráče.

05:11
    Moravec vyhrává vhazování, Kalužík Tadeáš se protáhl přes obranu a Čada měl co dělat se střelou i dorážkami.

05:00
    Icing RT TORAX.

04:47

04:10
    Stasiuk spolu s Murínem připsali vsetínskému brankáři zásahy. Další pokus skončil na boční síti.

02:40
    Vyrovnání bylo záhy na spadnutí, jenže Čada oba prostory kolem tyčí dokonale vykryl.

02:14
    Při souboji za brankou Poruby byl úspěšný Kotrla, který pohotově nahrál před branku nehlídanému DAVIDU DOČEKALOVI a ten zametl kotouč Chylíkovi do protipohybu. Asistence: Matěj Juráň a Tomáš Urge.

01:51
    Vsetínští se drží v pásmu také zásluhou nepřesných vyhození domácího celku.

01:14
    Čada likviduje únik Wendelína.

00:40
    Střela Koláčka končí pod lapačkou.

00:21
    Pokus o vyhození po mantinelu končí pukem na domácí střídačce. Vhazování opět v pravém kruhu před porubským gólmanem.

00:10
    Při útočení Vsetína se dostává střetem s obranou puk mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před Chylíkem.

00:01

Krásné sobotní odpoledne z RT TORAX ARÉNY přeji a hned nabízím

HC RT TORAX Poruba: Chylík (Mareček) – Michalčík, Jeřábek, Kršík, Pavlíček, Glos, Janeček, Kalužík J., Kyjovský – Vehovský, Moravec, Kalužík T. – Wendelín, Šrubař, Konečný – Szcześniak, Murín, Stasiuk – Veselý

VHK ROBE Vsetín: Čada (Konečný) – Stodůlka, Zedek, Hrdinka, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Urge, Koláček, Juráň, Kovář, Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal

Rozhodčí: Holibka – Kociňák, Jiráček.

Jak duel dopadne? Vyhraje Poruba poprvé doma? Odehraje Vsetín první utkání venku s radostným koncem?

Odpovědi na tyto a jiné otázky dostaneme v sobotním odpoledni. Utkání začíná v 13:15 v RT TORAX ARENĚ.

Poslední vzájemný zápas byl odehrán 25.9.2020 a Poruba ve Vsetíně vyhrála 3:4 po samostatných nájezdech.

Stejně jako Vsetín získala Poruba ze tří kol jen tři body. Domácí zápasy nebyly co do bodování úspěšné, ovšem herně bylo na co koukat. Dorostenci Komety i Třince odjížděli z RT TORAX ARENY s výhrami 8:2 a 4:0.
    Ve čtvrtek svěřenci trenérů Moravce a Suchánka excelovali na ledě Zlína. Vypracovali si gólový náskok, který za celých šedesát minut udrželi a výhrou 5:3 získali první body.
    V týmu RT TORAX jsou hned dva hráči s více jak jedním gólem na kontě – Tadeáš Kalužík a David Moravec dali po dvou gólech. První jmenovaný na další dva góly také nahrál.

Po třech kolech Extraligy dorostu, které odehrál Vsetín na svém ledě, má na kontě jen tři body za výhru nad Draky 4:1. Havířovu a Vítkovicím vsítili svěřenci trenéra Baruse po dvou gólech. K celkem osmi vstřeleným gólům devět ROBE inkasoval.
    Na začátku soutěže jen těžko hledáme výrazné osobnosti týmu, které statisticky vyčnívají. V týmu ROBE je dvougólový zatím jen Sam Budín a jako nahrávač se prosazuje nejvíce Adam Raušer jenž má na kontě tři asistence.
    Vsetín dnes odehraje první utkání na ledě soupeře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 7. Wendelín (Kršík), 27. Vehovský (Kalužík T.), 29. Kalužík T. (Vehovský), 41. Kalužík T. (Vehovský), 57. Kalužík T. (Moravec), 58. Konečný (Wendelín) – 3. Dočekal (Juráň, Urge), 23. Dočekal (Zedek, Juráň)

Rozhodčí: Holibka – Kociňák, Jiráček