Lens – Lille 1:0 (kon.) | Saint-Étienne – Bordeaux 1:2 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:2 (0:1)
Girondins Bordeaux
Sobota 18.09.2021, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 6. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:58:38)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:11.

Je konec. Girondins Bordeaux v sezóně poprvé vítězí a to na stadionu Saint-Étienne poměrem 2:1. Bláznivý zápas nám přinesl plno šancí a zábavy. Hosté vstoupili do utkání velice aktivně a už v 7. minutě se dočkali branky, kterou vstřelil Hwang Ui-jo. Posléze už ale byli nebezpeční pouze domácí. Ve 14. minutě vypálil Denis Bouanga vedle levé tyče. Ve 26. minutě pálil Romain Hamouma rovněž mimo tři tyče. Pár minut před přestávkou se dostal ke střele také Vahbí Chazrí, ale toho vychytal Benoît Costil. Na začátku druhé půle jsme byli svědky obrovského slejváku, ovšem rozhodčí nechal hru pokračovat a k vidění byly zábavné momenty, kdy se hráči plácali na trávníku jako v bazénu a míč si dělal co chtěl. V 73. minutě ale domácí dokázali srovnat, když se trefil Chazrí. Ovšem hrdinou dneška je Hwang Ui-jo, který se v 80. minutě trefil podruhé a posunul tři body Bordeauxu. V 90+1. minutě sice málem bylo srovnáno, ale právě špatné podmínky zastavily míč od domácího hráče, který mířil do brány.

90+6

90+5
    Saint-Étienne se opět nepodařilo nic vymyslet po pravé straně a Benoît Costil bude mít odkop od své brány.

90+4
    Volný kop domácích opět skončil na hlavě obránce Bordeauxu.

90+3
    Další nedovolený zákrok ze strany hostů a Saint-Étienne tak bude zahrávat opět standardní situaci z pravé strany.

90+2
    Domácí posléze získali volný kop z pravé strany, ale ten nepřinesl nic nebezpečného.
    90+1. Míč se pozastavil v kaluži před brankovou čárou!

90+1
    Tak teď byl vlastní trávník a přírodní podmínky proti Saint-Étienne! Harold Moukoudi se totiž v obrovské šanci dostal do zakončení, ale míč se těsně před brankovou čárou pozastavil v kaluži a následně jej hostující obránce odkopl!

90
    Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

89
    Domácí si ke konci zápasu nemohou vytvořit nějaký tlak a je to spíše Bordeaux, který je nebezpečný v útoku.

88
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Abdel Medioub.
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Sekou Mara.

88
    Timothee Pembélé se skvěle prodral po pravém křídle až do vápna, kde následně hledal Hwanga Ui-ja, ale ten nedokázal míč trefit podle svých představ.

86
    Mickael Nade to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jeho rána letěla daleko vedle brány.

84
    Mahdi Camara zkoušel odcentrovat z levé strany, ale balón letěl pouze do zámezí, což hraje do karet Bordeauxu.

83
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Adil Aouchiche.

82
    Opět se Bordeaux snaží něco vymyslet, ale střela Jeana Emile Onany letěla vedle brány.

Michal Raška

Branky: 73. Chazrí – 7. Hwang Ui-jo (Adli), 80. Hwang Ui-jo (Oudin)

Karty:   17. Hamouma (SET) – 32. J. E. Onana (BOR), 56. Mangas (BOR), 64. Dilrosun (BOR), 74. Costil (BOR)

AS Saint-Étienne: Green – Sow (45+2. M. Camara), Moukoudi, Nade, Kolodziejczak (67. Krasso) – Douath, Neyou – Hamouma (C) (67. Nordin), Chazrí, Bouanga (83. Aouchiche) – Ramírez (67. Trauco).
    Náhradníci: Bajič – Aouchiche, Boudebouz, M. Camara, Nokoue, Krasso, Nordin, Trauco, Youssouf.

Girondins Bordeaux: Costil (C) – Gregersen (72. Zerkane), Kwateng, Mexer, Pembélé, Mangas – J. E. Onana, Otávio (72. Fransérgio), Adli (88. Medioub) – Hwang Ui-jo (88. Mara), Dilrosun (64. Oudin).
    Náhradníci: Poussin – Briand, Fransérgio, Kalu, Lacoux, Mara, Medioub, Oudin, Zerkane.

Rozhodčí: Gautier – Aube. Courbet