Kladno – Zlín 1:3 (kon.) | Mountfield HK – HC Litvínov 1:0 (kon.) | Pardubice – Chomutov 2:3 (po pr.)
Sparta – Kometa Brno 8:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 6:2 (kon.) | Liberec – Slavia 7:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
6:2 (4:1, 0:0, 2:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 18.09.2021, 16:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobrý den z města automobilů. Domácí Mladá Boleslav přivítá na ledě ŠKOENERGO Arény od 16 hodin Duklu Jihlava.

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Krinwald) – T. Moravec, Němec, Vacík (A), Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko – Simon, Závora (C), Polák, Snášel, Brouček, Broš, Hruška, Hašlar, Šíma, Plíšek

HC Dukla Jihlava: Maláč (Krejčí) – Kerber, Sapík (C), Zeman, Vovsík, Matějíček, Šabatka – Báťa, Melenovský, Jungwirth, Menšík (A), Pavelec, Rauš, Čermák, Straka, Bulík, Nevšímal, Doležal

Rozhodčí: Lacina – Hynek, Ganger.

Hokejisté už jsou na ledě, utkání zápasu prakticky nic nebrání.

00:01

00:03
    Jihlava vyhrála vhazování a může do útočného pásma.

00:33
    Brankář Jihlavy vyjel pro puk až do pravého kruhu, kam přijeli i ostatní hráči, ale Dukla měla štěstí a neinkasovala.

01:39
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Středočeši se dostávají do rychlého vedení. Z protiútoku si najel do levého kruhu DOMINIK BROUČEK a překonal Filipa Maláče v jihlavské bráně. Asistence: Karel Křepelka.

02:16
    Další gól v síti Dukly. Po střele z JANA ZÁVORY pravého kruhu poskakoval kotouč po brankové čáře, až doputoval za gólmanova záda. Nešťastný gól pro hosty. Asistence: Dominik Brouček, Dominik Vacík.

02:47
    Bruslaři měli situaci dva na jednoho, ale Vojtěch Polák nestihl zakončit mezi tři tyče.

03:55
    Na boleslavského brankáře ujížděl Adam Rauš, ale klička mu nevyšla.

04:13
    Utkání začalo ve velkém tempu, hraje se poměrně rychlý hokej a šance jsou na obou stranách.

05:59
    Dukla právě vstřelila branku!
    Po vhazování měli hosté tlak. Nejprve po střele z kruhu zacinkala tyč, o chvíli později se už po střele PATRIKA ČERMÁKA Jihlavští radují ze snížení na 1:2. Asistence: Šimon Báťa.

06:41
    Stále se hraje v rychlém tempu, nyní skončil puk až na tribuně, bude se tedy vhazovat ve střední třetině.

07:43
    Po jednom z dalších jihlavských brejků zazněla ŠKOENERGO arénou opět tyč v boleslavské brance.

08:02
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

10:04
    Domácí se snažili dostat do brejku, přihrávka jim však nevyšla a puk doputoval až k brankáři, který přerušil hru.

10:24
    Utkání sleduje 80 diváků.

13:05
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale Dukla je do výraznějších šancí nyní nepouští.

13:27
    Po nedovoleném držení při samostatném úniku pojede Jonáš Jungwirth trestné střílení, fauloval ho Tomáš Rajgl.

13:27
    Jonáš Jungwirth toho moc nepředvedl, Marka Stuchlíka trefil do betonu. Jihlava tak nevyrovnala a nadále prohrává o jednu branku.

13:47
    Z následného protiútoku domácí navyšují své vedení. Z mezikruží se prosadil MARTIN SNÁŠEL. Asistence: Petr Šíma.

14:01
    Buly v útočném pásmu Jihlavy se opakuje.

15:09
    Puk skončil v prostoru u střídaček, následuje buly po levé ruce Filipa Maláče.

16:28
    Domácí vedou už 4:1, a to díky JANU HAŠLAROVI, který z levého kruhu nedal brankáři Jihlavy šanci. Asistence: Dominik Vacík, Jan Závora.

16:45
    Po jedné ze střel hostů zasáhl Stuchlík betonem, hra plyne dál.

18:08
    Filip Maláč byl bez helmy, hra tak byla přerušena.

18:18
    První vyloučení tohoto utkání. Za sekání byli shodně na dvě minuty vyloučeni hráči na obou stranách. Jde o Petra Šímu (MBL) a Patrika Čermáka (JIH).

18:38
    Hra ve čtyřech zpočátku svědčila domácím, kteří měli tlak v útočném pásmu. Nyní se hra otočila a kotouč je v útočné třetině Jihlavy.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:47.

První třetina tohoto duelu nabídla hned pět branek. Vyzněla mnohem lépe pro domácí, kteří měli dobrou produktivitu. Jihlava sice zaznamenala hned několik gólových šancí, ale nevytěžila z nich branky. Hosty může mrzet zejména neproměněné trestné střílení.

Rolba již opustila led, jakmile dorazí rozhodčí a hráči, může utkání pokračovat druhou třetinou.

Zbývá ještě 17 sekund dohrát čtyři na čtyři.

20:01

20:18
    Oba týmy hrají v plném počtu.

21:37
    Domácí budou hrát přesilovku. Menší trest za podrážení obdržel Patrik Zeman (JIH).

22:05
    Domácí byli poměrně aktivní před brankářem a hnali se do zakončení, ale Filip Maláč přerušil hru.

22:32
    Znovu měli Boleslavští velký tlak kolem brankoviště, i tentokrát však hosty podržel gólman.

22:59
    Po střele od modré čáry zamířil puk na mantinel za Maláčovou brankou.

23:34
    Hosté se dostali do úniku, ale nakonec se jim nepodařilo zakončit.

23:37

25:06
    Jindřich Plíšek se napřahoval u modré čáry ke střele, ale jeden ze soupeřů mu to znemožnil.

25:34
    Icing na straně Bruslařů.

25:50
    V krátkém časovém sledu je Boleslavi podruhé pískáno zakázané uvolnění.

26:45
    Puk poskakoval kolem brankoviště domácích, ale nakonec konstrukci přelétl a skončil z vnější strany sítě.

30:25
    Obrovská šance a zároveň smůla Jihlavy. Puk se po střele Štěpána Šabatky smolně odrazil od břevna mladoboleslavské branky.

31:41
    Po střele z rohu poskakoval puk boleslavským brankovištěm, zamířil ale do dalšího rohu, takže gólman neměl prakticky žádnou práci.

31:55
    Po skrumáži na druhé straně kluziště se vychýlila jihlavská branka mimo svou pozici, naštěstí nebylo nutné přivolat ledaře s vrtačkami. Po upevnění sudími se hraje dál.

33:53
    Po přerušení se vhazuje před Filipem Maláčem.

34:26
    Výborný Jan Hašlar, který byl sice stíhán soupeřem, ale i tak si našel cestu až přímo před brankáře a zakončil. Trefil ale jen Maláče.

34:54
    Na druhé straně byl v dobré pozici Šimon Báťa, který chtěl vystřelit podél levé tyče, to mu ale Bruslaři nedovolili.

35:37
    Obrovská skrumáž v brankovišti Mladé Boleslavi nakonec gólem neskončila. Marek Stuchlík sice zjevně vůbec netušil, kde je puk, ten se ale naštěstí pro něj dostal za bránu.

38:42
    Adam Rauš byl v dobré pozici, tváří v tvář brankáři ale neuspěl.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:31.

Po divoké pětigólové první třetině ta druhá nenabídla ani jednu branku. I nadále tak vedou třígólovým rozdílem domácí.

Rolba už je pryč a hrací plocha připravená na závěrečnou třetinu. Čeká se na příchod aktérů utkání.

40:01

40:17
    O kotouč se bojovalo v rohu nedaleko jihlavské branky, domácím se jej ale podařilo následně udržet v jejich útočném pásmu.

40:37
    Po jedné ze střel přerušil Filip Maláč hru.

41:23
    Zakázané uvolnění hostů.

41:58
    Domácí využili tlaku, který si po icingu hostů vytvořili, a z mezikruží navyšuje jejich vedení DOMINIK BROUČEK. Bez asistence.

42:22
    Boleslavští jsou nadále v pásmu a drží Duklu pod tlakem.

43:22
    Jihlavští snižují. Z pravého kruhu sklepl puk do branky MATOUŠ MENŠÍK. Asistence: Adam Rauš.

43:33
    Po přerušení se do sebe trochu pustili dva hráči, ale čároví rozhodčí jejich šarvátku rychle ukončili.

43:55
    Filip Maláč znovu vyjel poměrně dost ze své brány, ale i tentokrát hosté situaci ustáli. Nyní už je puk před Markem Stuchlíkem.

44:36
    Za brankou Jihlavy zůstal ležet jeden z hráčů a drží se za hlavu, spěchá k němu zdravotnice.

44:36
    Situace nevypadá dobře. Hráč leží bezvládně na ledě, jsou kolem něj hráči, rozhodčí, zdravotnice i ledař.

44:36
    Na led jsou přinášena nosítka, vypadá to, že hráč neodejde po svých. Patrik Zeman mezitím stále leží na ledě.

44:36
    Nakonec Patrik Zeman odjel podepřen svými spoluhráči, ti jej dovedli na ošetřovnu. Zdá se, že bude muset do nemocnice.

44:36
    Rozhodčí dává pokyn, aby se pokračovalo, vhazuje se před Filipem Maláčem.

44:45
    Je krátce po buly a Matyáš Sapík přišel o hokejku. Domácí však výhody nevyužili, Dukle se podařilo dostat puk do útočného pásma.

47:43
    Domácím je pískáno zakázané uvolnění.

48:42
    Nádherný gól. Přímo před brankáře si mezi kruhy najel PETR ŠÍMA a poslal puk do šibenice, čímž nedal jihlavskému brankáři šanci. Asistence: Jan Závora.

48:53
    Bruslařům je pískán ofsajd, následuje tedy vhazování ve střední třetině.

49:28
    Domácí si zahrají přesilovku. Menší trest za napadení dostal David Straka (JIH).

50:20
    Hostům se podařilo osvobodit a dostali puk na druhou stranu kluziště.

50:47
    Broučkovu střelu zblokoval Jungwirth.

51:01
    Středočeši se opět vraceli pro puk, čas z jejich přesilovky se krátí.

51:28

52:23
    Jihlavě se daří v posledních minutách poměrně dobře bránit obranné pásmo, Bruslaři se tak už nedostávají do tolika šancí.

54:36
    Další vyloučení na straně hostů. Michalu Brošovi, trenérovi Jihlavy se to sice nelíbí a u hlavního rozhodčího Petra Laciny výrazně protestuje, ale Lacina přesto vykázal Davida Straku (JIH) na dvě minuty za napadení.

54:42
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Dvě minuty dostal také Sebastian Jasečko (MBL).

55:15
    Domácí mají puk na svých hokejkách, jsou s ním v útočném pásmu.

56:05
    Přímo během hry se do sebe pustili Petr Šíma (MBL), který dostal dvě minuty za hrubost a dvě minuty za držení hole a Michal Kerber (JIH), který dostal jen dvě minuty za hrubost. Šíma nejprve poslal Kerbera v pěstním souboji poměrně rychle k zemi, poté ale inkasoval několik pěstí i Šíma od Kerbera. Následně se oba hráči pohádali ještě na trestných lavicích.

56:22
    V pravém kruhu se napřáhl Patrik Čermák, proti němuž ale parádně zasáhl Marek Stuchlík a přerušil hru.

56:39
    Domácí vyhodili puk, mezitím se na led vrátili hráči, kteří byli vyloučeni ještě před bitkou.

57:27
    Opět se vylučuje. Po faulu domácích na Jonáše Jungwirtha dostal dvě minuty Jan Hašlar (MBL).

57:27
    Dvě minuty tak Dukla bude hrát pět na tři.

57:27
    Oddechový čas pro hosty.

57:53
    Dukla má tlak v pásmu, ale zatím si spíš přihrává a málo střílí.

58:08
    Domácí jsou ve čtyřech.

58:22
    Z pravého kruhu vystřelil Patrik Čermák, brankář puk vyrazil.

59:27

Divoký zápas plný gólů, ve finále také poměrně dost vyloučení a jedné bitky je u konce. Domácí Bruslaři ho ovládli jasně 6:2. Jihlava může litovat mnoha neproměněných šancí.

Hokejisté si nyní podávají ruce a loučí se. Ze ŠKOENERGO arény je to pro dnešek vše, přeji dobrý večer. (18:11:56)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 2. Brouček (Křepelka), 3. Závora (Brouček, Vacík), 14. Snášel (Šíma), 17. Hašlar (Vacík, Závora), 42. Brouček, 49. Šíma (Závora) – 6. Čermák (Báťa), 44. Menšík (Rauš)

Rozhodčí: Lacina – Hynek, Ganger