Sparta – Plzeň 4:3 (po pr.) | Kladno – Litvínov 3:2 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 2:3 (1:2 po s.n.)
Olomouc – K. Vary 3:2 (po pr.) | Třinec – Kometa Brno 2:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:1 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 19.09.2021, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 5. kolo

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Na počtenou! (20:06:32)

Statistiky

Střely na bránu: 33 – 24
    Vyloučení: 2 – 5
    Góly v přesilovkách: 0 – 0
    Vhazování: 37 – 24

Skončilo nám utkání 5. kola mezi Olomoucí a Karlovými Vary. Domácí po dvou třetinách vedli 2:0, ale o své vedení nakonec ve třetí části přišli. Za Olomouc se prosadil David Krejčí a Jan Káňa, za hosty pak skórovali Tomáš Vondráček a Jakub Flek. V prodloužení byli Hanáci lepším týmem a 20 sekund před jeho skončením i rozhodli. Rozdílovou branku zaznamenal Petr Kolouch. Olomouc si tak dnes připisuje dva body za výhru 3:2 po prodloužení.

64:40 Petr KOLOUCH - 3:2

64:40
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Dvacet sekund před koncem prodloužení rozhoduje PETR KOLOUCH! Centr čtvrtého útoku Olomouce si našel přihrávku Petra Strapáče z rohu kluziště a prostor nad Novotného betonem trefil naprosto přesně. 3:2 po prodloužení. Asistence: Petr Strapáč.

63:47
    Na druhé straně střílel z neméně nebezpečné pozice Beránek, který z pravého kruhu domácí svatyni těsně minul.

63:07
    Filip Novotný se proti Krejčímu skvěle natáhl. Velkou šanci hvězdného útočníka zastavil.

61:59
    Jan Švrček napálil po rychlé střele z levého kruhu tyč. Jednalo se o druhé olomoucké zakončení do brankové konstrukce v tomto utkání.

61:26
    Jakub Flek se dral do šance, na poslední možnou chvíli jej ale zastavil vracející se Lukáš Klimek.

60:50
    Po Krejčího přihrávce Ondruškovi odskočil puk, takže na kotouči jsou už opět hosté.

60:26
    Nastavený čas začal opatrně. Pulpán drží puk za svou klecí.

60:01

Na Hané se bude prodlužovat. Přestože Olomouc sehrála první dvě třetiny velice dobře, v té závěrečné dvakrát inkasovala. Za hosty se nejprve trefil Tomáš Vondráček a v 50. minutě srovnal Jakub Flek. Hra tří proti třem odstartuje za tři minuty.

60:00

59:46
    Hosté bojují o puk v rohu kluziště v útočném pásmu. Čas pomalu ale jistě míří do svého konce.

59:28
    Beránek hledal Kohouta, jenže puk druhému jmenovanému přeskočil přes hokejku.

59:02
    Karlovarská branka se po kontaktu Novotného s Kucserou ocitla mimo své postavení. Uvidíme, jestli rozhodčí náhodou nevykáží hru do středního pásma.

58:30
    Redlich se protáhl po levém křídle. Jeho ránu Lukáš zastavil mezi svými betony.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 4. Krejčí (J. Káňa, Kucsera), 10. J. Káňa (Ondrušek), 65. Kolouch (Strapáč) – 43. Vondráček (Redlich), 50. Flek (T. Rachůnek, Plutnar)

HC Olomouc: Lukáš (Mokry) – T. Černý, Ondrušek (C), Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner – J. Káňa, Krejčí (A), Kucsera – Klimek, Nahodil, Kunc – Ostřížek, J. Knotek (A), Navrátil – Strapáč, Kolouch, Bambula.
    HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Plutnar, Parkkonen, Pulpán (A), Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, M. Rohan – T. Rachůnek (A), Hladonik, Flek – Průžek, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Miškář, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).

Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Kajínek, Axman

Diváci: 4 450