Sparta – Plzeň 4:3 (po pr.) | Kladno – Litvínov 3:2 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 2:3 (1:2 po s.n.)
Olomouc – K. Vary 3:2 (po pr.) | Třinec – Kometa Brno 2:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:1 (kon.)
HC Sparta Praha
4:3 (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Neděle 19.09.2021, 13:00 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Tipsport extraliga • 5. kolo

52:55
    Komplikace pro Spartu budou ovšem ještě větší! Na trestnou lavici míří za hákování obránce Ondřej Mikliš (SPA). Sparťané budou hrát dvě minuty ve třech.

51:31
    Nyní je tu ovšem velká komplikace pro Spartu. Obránce Tomáš Dvořák (SPA) vyfasoval od sudích pětiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku.

50:03
    Uběhlo jen pár vteřin a bude se znovu vylučovat. Z domácích řad je vyloučen Jan Buchtele (SPA), za hosty míří na trestnou lavici Jan Schleiss (PLZ). Oba hráči vyfasovali dvouminutové tresty za hrubost.

47:08
    Vyloučeným hráčem je domácí útočník Vladimír Sobotka (SPA), jenž vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za hákování. Plzeň hraje přesilovku.

20:51
    Dalším vyloučeným hráčem na straně Plzně je obránce Peter Čerešňák (PLZ), který dostává dvě trestné minuty za sekání. Sparta hraje přesilovou hru.

17:09
    Další komplikace pro Spartu. Obránce Martin Jandus (SPA) nevyužil svou šanci v útočném pásmu a vzápětí podrazil svého soupeře. Plzeň hraje přesilovku pět na tři.

15:26
    Jeden z domácích hokejistů měl na hokejce velkou šanci, kterou ovšem nevyužil. Naopak rozhodčí budou vylučovat Miroslava Formana (SPA) za hrubost.

13:53
    Pražané si za malou chvíli vyzkouší další přesilovou hru. Brankář Dominik Pavlát (PLZ) vyfasoval dvě minuty za zdržování hry, trest odpyká Martin Lang.

10:26
    Plzeňští hokejisté už jsou v útočném pásmu a bude se vylučovat. Na trestnou lavici odjíždí obránce Ondřej Mikliš (SPA), který vyfasoval trest za držení.

01:08
    Uběhla jen minuta ze zápasu a hned se bude vylučovat. Na trestnou lavici putuje obránce Plzně Peter Čerešňák (PLZ), který dostává trest za podrážení.

Petr Pavlík

Branky a nahrávky: 32. Polášek (R. Horák, Řepík), 50. R. Horák (Sobotka), 52. Moravčík (E. Thorell), 62. E. Thorell (F. Chlapík) – 9. G. Thorell (Kvasnička), 18. Schleiss (Dzierkals, Bulíř), 54. Schleiss (Dzierkals, Bulíř)

HC Sparta Praha: Salák (Neužil) – Moravčík, Mikliš, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Polášek, Jeřábek – Sobotka, R. Horák, Řepík – E. Thorell, D. Kaše, F. Chlapík – Buchtele, Vitouch, M. Forman – Z. Doležal, Zikmund, Prymula.
    HC Škoda Plzeň: Pavlát (D. Furch) – Budík, Čerešňák, Graňák, Jiříček, J. Kindl, Kvasnička, L. Kaňák – Dzierkals, Mertl, Schleiss – Kantner, Kodýtek, Bulíř – Blomstrand, G. Thorell, M. Lang – Malát, Přikryl, Kuťák.

Rozhodčí: Hodek, Šindel – Brejcha, Votrubec

Diváci: 5 641