Empoli – Sampdoria 0:3 (kon.) | Venezia – Spezia 1:2 (kon.) | Lazio – Cagliari 2:2 (kon.)
Hellas Verona – AS Řím 3:2 (kon.) | Juventus – AC Milán 1:1 (kon.)
S. S. Lazio
2:2 (1:0)
Cagliari Calcio
Neděle 19.09.2021, 18:00 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 4. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:05:35)

Červené karty: 0 – 1.

Walter Mazzarri začíná svou novou trenérskou štaci cennou remízou, která Cagliari přesto nepomohla ven ze sestupového pásma. Lazio je po čtyřech kolech na sedmi bodech a na sedmé pozici.

Partie mezi Laziem a Cagliari se rozjížděla pomaleji. Aktivnější Lazio nebylo dlouho nebezpečné, dokud se těsně před přestávkou neprosadil Ciro Immobile. Jak skvěle pro Římany první půle skončila, tak druhá začala přímo hrůzostrašně. Už po dvaceti vteřinách Pepeho Reinu ukázkově přeloboval João Pedro. Z domácího pohledu bylo ještě hůře, neboť v 62. minutě skóroval i bývalý hráč Lazia, Keita Baldé. Na víc už se Cagliari nezmohlo a zbývající půlhodinu se rozhodlo betonovat před Cragnem. Velkému tlaku nakonec hosté podlehli v 83. minutě – krásně se trefil střídající Danilo Cataldi. V posledních minutách Lazio ještě tlačilo, ale gólový efekt se již nedostavil.

90+5

90+5
    Danilo Cataldi by rád přidal ke gólu i asistenci. Uprostřed velkého vápna ale nalezl jen hlavu Alessandra Deioly. Na víc už čas nezbyde.

90+5
    Jedna z posledních standardních situací ztroskotala na hlavě Ceppitelliho. Následně si muži ve světle modrém vypracovali ještě jednu rozehrávku od praporku.
    90+4. Červená karta po 2. žluté pro Zappu

90+4
    Gabriele Zappa odchází předčasně do šaten. Do souboje s rozběhnutým Zaccagnim přišel pozdě. Místo trefení míče svého soupeře podkopl a obdržel za to svou druhou žlutou kartu.

90+3
    Moro přenesl hru na volnější levou stranu. Z rohu vápna centroval Zaccagni, ale těžká hlavička Milinkoviće-Saviće neměla razanci k překonání Cragna.

90+2
    Odraz od hostujícího hráče poskytl Laziu roh. Cataldi nenašel žádného spoluhráče, ovšem Akpa-Akpro se zapříčinil aspoň o Marušićovo vhazování.

90+1
    Trochu naivní rána Marušiće málem přistála na noze Immobileho. Skutečně nescházelo moc, aby domácí kapitán mohl prodloužit střelu ke Cragnovi.

90
    Na digitální tabuli čtvrtého rozhodčího evidujeme informaci o pětiminutovém nastavení.

89
    Adam Marušić si nerozuměl s příjemcem své přihrávky. Alessio Cragno zkusí ukrojit co nejvíce času při odkopu od branky.

88
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Raúl Moro.

88
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.

88
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází João Pedro, přichází Leonardo Pavoletti.

87
    Akpa-Akpro a Moro ještě přijdou osvěžit domácí síly na hrací ploše. Musí si ale počkat na nějaké přerušení, domácí teď nespěchají z vlastní poloviny.

Michal Břuchanský

Branky: 45. Immobile (S. Milinković-Savić), 83. Cataldi – 46. João Pedro (Marin), 62. K. Baldé (João Pedro)

Karty:   42. Luiz Felipe (LAZ) – 6. M. Cáceres (CAG), 61. Zappa (CAG)   90+4. Zappa (CAG)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 3:11.
    S. S. Lazio: Reina – Lazzari (74. Marušić), Luiz Felipe, Acerbi, Hysaj – S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (65. Cataldi), Alberto (88. Akpa-Akpro) – Anderson (88. Moro), Immobile (C), Pedro (65. Zaccagni).
    Náhradníci: Adamonis, Strakoša – Akpa-Akpro, Bašić, Cataldi, Escalante, Marušić, Moro, Muriqi, Patric, S. Radu, Zaccagni.

Cagliari Calcio: Cragno – M. Cáceres (56. Zappa), Ceppitelli, Carboni – Lykogiannis (74. Bellanova), Marin, Nández, Deiola, Dalbert (56. Walukiewicz) – João Pedro (C) (88. Pavoletti), K. Baldé (74. Pereiro).
    Náhradníci: Aresti, B. Radunović – Altare, Bellanova, Farias, Grassi, Ch. Oliva, Pavoletti, Pereiro, Walukiewicz, Zappa.

Rozhodčí: Ghersini – Bresmes, Lo Cicero