KHL
Vladivostok – Magnitogorsk 0:5 (kon.) | Novosibirsk – Kunlun 1:0 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 0:5 (kon.)
Kazaň – Viťaz 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Soči 0:1 (kon.) | Jaroslavl – Jokerit 1:4 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pondělí 20.09.2021, 18:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Já Vám děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek večera! (20:25:01)

Československá stopa:
    Utkání se odehrálo bez české a slovenské účasti

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 20:22 (6:9, 6:4, 8:9)
    Zblokované střely – 9:8
    Vyhraná vhazování – 34:24
    Trestné minuty – 10:4
    Hity – 6:9

Hokejisté Kazaně vydřeli proti Viťazu vítězství 2:1! Pro domácí to ale rozhodně nebylo jednoduché. Od 3. minuty sice po gólu Artura Brovkina vedli, ovšem ve 13. minutě srovnal Daniel Audette a od té doby už na ledě kralovaly především obrany. Velmi dobře si vedla zejména ta hostující, která dlouho odolávala optické převaze Ak Bars. Ve třetí třetině navíc hosté přežili tyčku Safonova a příležitost Petrova a už to vypadalo, že duel dovedou do prodloužení. V čase 58:21 však vyhrál Safonov buly na Kirilla Petrova a ten pohotovou střelou rozhodl.

59:50
    10 sekund před koncem přichází další icing Kazaně.

59:41
    To se píská až teď. Viťaz stále živí naději.

59:16
    Domácí vyhodili, navíc tak, že to není zakázané uvolnění.

59:05
    Techničtí pracovníci ještě upravují ukotvení hostující branky. Ta ale už zůstane bez svého strážce.

59:05
    Hosté si vyžádali oddechový čas! Ilja Ježov už zůstává na střídačce.
    58:21 Kirill PETROV - 2:1

58:21
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí z ničeho nic dávají dost možná vítězný gól! Ilja Safonov vyhrál buly na KIRILLA PETROVA, následně navíc dobře zablokoval svého oponenta, který chtěl proti Petrovovi vystartovat a domácí útočník švihem prostřelil Ježova. Ten toho zřejmě mnoho neviděl. Asistence: Ilja Safonov.

58:17
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Ilju Ježova.

57:56
    Nahození Voronkova přidržel ve výstroji Biljalov. Vhazuje se v útočném pásmu hostí.

57:36
    Rozhodčí domácím odpískal zřejmě přihrávku rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

56:56
    Teď drží puk na hokejkách hosté a čas ubíhá.

56:15
    Od modré čáry to zkusil Steven Kampfer. Hosté zablokovali jeho střelu.

55:30
    Fjodor Malychin to nezměnil ranou od červené čáry. Biljalov byl pozorný.

55:19
    Už jen necelých pět minut do konce třetí třetiny. Skóre je stále nerozhodné.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Brovkin (Burmistrov), 59. K. Petrov (Safonov) – 13. Audette (Borodkin, Indrašis)

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov, Valjullin) – Kampfer, Chenkel, Judin, Žuravljov, N. Ljamkin, Rukavišnikov, Adamčuk – Brovkin, Burmistrov, Lukojanov (C) – Kovalenko, A. Galimov, Kagarlickij – Bulatov, Safonov, Voronkov – K. Petrov, P. Lindholm, Tarasov – Kvartalnov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov, Kloberdanec) – Vi. Antipin, Voronkov, K. Ljamin, Steklov, Borodkin, D. Musin, Jepišin – Ojamäki, M. Aaltonen, Indrašis – Leščenko, Audette, Jaremčuk – Malychin (C), V. Popov, Smolin – Nesterov, S. Děmidov, Laričev – N. Gončarov.

Rozhodčí: Naumov, Oskirko – Osipov, Sysujev