Motor ČB – Plzeň 3:4 (po pr.) | K. Vary – Kladno 7:4 (kon.) | Litvínov – Pardubice 4:7 (kon.)
Liberec – Zlín 3:4 (po pr.) | Sparta – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:4 (0:0, 1:0, 2:3 - 0:1)
Berani Zlín
Úterý 21.09.2021, 18:00Tipsport extraliga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

K utkání 6. kola hokejové Tipsport extraligy přijede na sever Čech do Liberce trápící se Zlín.

Severočeši mají za sebou solidní vstup do nového ročníku. Zisk deseti bodů v pěti utkáních stačí svěřencům Patrika Augusty na krásné druhé místo a to jen o skóre za vedoucí Mladou Boleslaví.

Zajímavou skutečností, která provází Bílé Tygry, je fakt, že všechny dosud odehrané zápasy Liberce skončily o jeden gól. Hned třikrát slavily šelmy vítězství, v jednom případě prohrály a jednou rozhodovalo prodloužení.

PSG Berani Zlín
    Extraligovým šampionům z let 2004 a 2014 vstup do nové extraligové sezóny těžce nevyšel. Po pěti zápasech, z nichž hned čtyři odehráli doma, Berani stále čekají na výhru, a dokonce jsou aktuálně na posledním místě tabuky.

Dva body získané za prohry v prodloužení se silnými týmy brněnské Komety a Hradce Králové jsou pro PSG jen slabou útěchou. Povzbudivá rozhodně není ani bilance dvaceti inkasovaných branek, což ze Zlína dělá nejhůře bránící tým soutěže.
    Bude se radovat i po utkání se Zlínem?

Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (Král) – Melancon, Šmíd (A), Vitásek, M. Ivan, Derner, Šedivý – Gríger, Filippi, Birner (A) – Faško-Rudáš, Klepiš, Záborský – M. Zachar, P. Jelínek (C), Ordoš – Šír, A. Najman, Rychlovský.

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Suhrada, Trška, Dluhoš, Žižka, R. Černý, M. Novotný, Hamrlík – Kubiš (A), Fořt (C), T. Mikúš – Šlahař, Fryšara, Köhler (A) – Hejcman, Sebera, R. Veselý – Dobiáš, P. Sedláček, Karafiát.

Rozhodčí: Pražák, Veselý – Lhotský, Svoboda.

00:01

00:34
    Utkání začalo hodně zhurta, oba týmy vypadají velmi živě.

01:30
    Zachar připravil první velkou šanci zápasu Ordošovi, ten ale z levého křídla Kašíka nepřekonal.

01:57
    Dernerovo skryté nahození od modré nadělalo Kašíkovi drobné starosti, dobře ale pro Zlínské dopadlo.

02:50
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Libor Kašík – 2 min., nesportovní chování).

03:18
    Tygři se v útočné třetině prokombinovali až ke Klepišově ráně z voleje z levého křídla, ta však mezi tři tyče nevešla.

04:02
    Na konci další přesilovkové akce byl tentokrát Birner, ten ale z mezikruží vůbec netrefil bránu.

04:56
    Kašík pohotovým semaforem ukončil dlouhou pasáž bez přerušení.

05:35
    Pavelka teď hodně vyděsil domácí příznivce, když se vydal mezi kruhy pomoci obráncům, ale rozehrál jen na hostujícího Seberu, který mohl do prázdné brány otevřít skóre. V obtížné pozici a ve velké rychlosti už ovšem nestačil srovnat mířidla.

06:10
    Birnerovu ránu z vrcholu levého kruhu bez problému lapil Kašík.

06:30
    Ofsajd šelem.

07:47
    Melanconovu nabídku na teč nestačil líznout holí nikdo z domácích.

08:15
    Šmídovu střelu vyrazil Kašík jen před sebe, kde ovšem nehlídkoval nikdo z Tygrů.

08:20
    Icing PSG.

08:45
    Ve velké šanci se teď před Kašíkem zjevil Záborský, který ale z bezprostřední blízkosti ani nadvakrát neuspěl. Následně se neprosadil také dorážející Faško-Rudáš.

09:20
    Zakázané uvolnění Liberce.

09:58
    Icing také na druhé straně.

10:27
    Kotouč se zpoza liberecké klece zničehonic odrazil do blízkosti Pavelkova brankoviště k úplně volnému Fryšarovi, ten ale pálil vedle.

10:58
    Veselý prověřil Pavelku svižnou ranou zápěstím z pravého křídla, liberecký gólman byl pozorný.

11:37
    Ivanovo nahození od pravého mantinelu sice dostalo domácí fanoušky do varu, ovšem byla to jen boční síť, kterou slovenský bek rozvlnil.

12:31
    Rychlovského pokus schoval Kašík do své výstroje.

13:27
    Kubišovu střelu z otočky srazila domácí defenziva za bránu.

13:55
    Najmanova teč z předbrankového prostoru mezi tři tyče nemířila.

14:56
    Ivan napřáhl ke střele od modré čáry, Kašíkův beton byl v permanenci.

15:47
    Zakázané uvolnění Beranů.

16:12
    Faško-Rudáš se podíval do zlínského brankoviště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:40
    Birner střelou zápěstím ztroskotal na prvním clonícím hráči.

17:40
    Zahrála si i ochranná síť za Pavelkovou klecí, hra tak byla okamžitě přerušena.

18:01
    Liberecké zastavil v postupu vpřed ofsajd.

19:29
    Liberečtí propadli ve středním pásmu, což Beranům otevřelo dveře k rychlému brejku. Ten zakončil Bedřich Köhler z úctyhodné dálky, Pavelkův zákrok ale i tak zaslouží velké uznání.

20:00

V úvodních dvaceti minutách utkání tahal za delší konec domácí Liberec. Protože ale svou převahu nedokázal vyjádřit gólově, vstoupí aktéři dnešního duelu do druhé třetiny za bezbrankového stavu. Prostřední dějství bude následovat po krátké čtvrthodinové pauze.

20:01

20:21
    Liberec právě vstřelil branku!
    Severočeši jdou do vedení! Libor Kašík si asi trochu pokazil dojem z dobrého zápasu, když pustil za svá záda nenápadné nahození TOMÁŠE FILIPPI z ostrého úhlu. Dalo by se říct, že se zlínský gólman nechal lacině zaskočit. Asistence: T.J. Melancon.
    20:21 Tomáš FILIPPI - 1:0

21:55
    Liberecký entuziasmus neopadá, ba naopak. Tygrů je teď plný led.

22:40
    Jelínkův křižný pas srazila zlínská obrana mimo ledovou plochu.

23:40
    Birner se pokusil nachytat Kašíka z velké dálky, jeho projektil příklepem prolétl nad.

23:58
    Pavelka musel na zem, aby zakročil proti zajímavé střele z hole Veselého.

24:35
    Faško-Rudáš vypálil od pravého mantinelu, Kašík byl na svém místě.

25:12
    Kubiš se uvolnil ke střele z pravého kruhu a prostřelil klubko těl před Pavelkou. Právě liberecký gólman ale vystavil kotouči stopku.

25:45
    Jelínek zakončoval z předbrankového prostoru, Kašík si připsal další kvalitní zákrok.

26:55
    Kašík teď další libereckou střelu vyrazil jen před sebe a moc nechybělo k tomu, aby Najman ze vzduchu poslal kotouč do sítě. To by ovšem musel puk zasáhnout.

27:54
    Do Pavelkovy ledabylé rozehrávky sáhl Fryšara, žádné velké nebezpečí z toho však pro Liberec nerezultovalo.

28:23
    Faško-Rudáš svedl tvrdý souboj o každý centimetr na hranici zlínského brankoviště, přičemž posunul Kašíkovu klec.

28:51
    Fořt zakončil rychlý kontr Beranů střelou na zadní tyč, Pavelka špičkou betonu zasáhl.

29:42
    Fantastický Pavelka! Liberecký gólman teď doslova ukradl gól zlínskému veteránovi Köhlerovi, který si za promarněnou šanci z předbrankového prostoru bude sypat popel na hlavu.

30:10
    Ordošovu přihrávku na Jelínka si vyčíhal pohotový Žižka.

31:30
    Filippi se dostal ke střele z mezikruží, tu ale hostující defenziva srazila mimo Kašíkovu klec.

31:42
    Kašík raději přikryl puk před dotírajícím Grígerem.

31:52
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jakub Klepiš – 2 min., nesportovní chování).

32:00
    Šelmy se bleskově osvobozují.

32:48
    Liberec i ve čtyřech hráčích na ledě nadále kontroluje hru, Berani jsou v početní výhodě bezradní.

33:34
    Až nyní se k pořádné střele dostal Šlahař, Pavelka však nezaváhal.

34:13
    Najman si proklestil cestu až před Kašíka, na kterého se snažil vyzrát bekhendovou kličkou. Zkušený gólman však drží akcie svého týmu stále relativně vysoko.

35:03
    Ordoš nabral rychlost ve středním pásmu a prudkou střelou rozezněl zadní mantinel.

35:34
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Štibingr – 2 min., podrážení).

36:20
    Tygři i tentokrát zvládají oslabení bravurně.

37:22
    Puk už poněkolikáté letí přes všechny čáry až ke Kašíkovi.

38:20
    Birner z rohu hřiště připravil tutovku pro Faška-Rudáše. Kašík si proti němu hodně povyjel a zmenšení střeleckého úhlu se nakonec pro slovenského forvarda skutečně ukázalo jako neřešitelný problém.

38:51
    Ofsajd PSG.

39:14
    Melancon si nepohlídal modrou čáru, Bílí Tygři se museli odporoučet do středního pásma.

40:00

Zatímco v úvodních dvaceti minutách jsme na branku čekali marně, v druhé třetině se červené světlo rozsvítilo prakticky okamžitě. Trefa Tomáše Filippi však nakonec byla také jediným zásahem prostředního dějství, a tak se po čtyřiceti minutách rozešly oba týmy za stavu 1:0 pro Liberec. Pokračovat se bude přibližně v 19:45.

40:01

40:38
    Fořt vypálil z ostrého úhlu, Pavelka se nachytat nenechal.

41:02
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Štěpán Fryšara – 2 min., držení).

41:15
    Berani rychle posílají kotouč do bezpečí.

41:54
    Šmídovo nahození v pohodě lapil Kašík.

42:32
    Teď si Kašík musel připadat jako na střelnici, když se na něj hrnuly pokusy z levé i pravé strany. Ordoš i Záborský však zlínského gólmana nepřekonali.

44:23
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani teď na dlouhou dobu uzamkli Tygry před Pavelkou a sklízí za to ovoce. Pavelka neudržel ve své výstroji ránu Mikúš a volný kotouč se stal kořistí pro veterána BEDŘIHA KÖHLERA, který z předbrankového prostoru pohotově doklepl puk do sítě. Asistence: Tomáš Mikúš, Matyáš Hamrlík.
    44:23 Bedřich KÖHLER - 1:1

46:05
    No pozor, je to najednou všechno jinak! Faško-Rudáš lacině ztratil kotouč na polovině hřiště, čímž rozjel zlínský protiútok. Ten vzal na svá bedra BEDŘICH KÖHLER, který v přečíslení dva na jednoho nepřihrával a naopak propálil Pavelku. Asistence: Tomáš Fořt.
    46:05 Bedřich KÖHLER - 1:2

46:50
    Zakázané uvolnění PSG.

47:12
    Kubišovu tvrdou ránu zblokovali liberečtí beci do ochranné sítě.

47:42
    Najman se, podobně jako Filippi v prostředním dějství, pokusil Kašíka překvapit z ostrého úhlu, ovšem nebyl tak přesný jako jeho spoluhráč.

48:44
    Faško-Rudáš vyslal na Kašíka střelu z pravého křídla, zlínský gólman ale dnes má svůj den.

49:16

49:51
    Filippi se proháčkoval až před Kašíka, jeho bekhendový pokus byl ale přizvednut do ochranné sítě.

50:18
    Veselého průnik od útočného pásma zastavil ofsajd.

51:24
    Začínáme odznova! Filippi se po levém křídle natlačil až před zlínskou klec a faulovaný připravil kotouč před prázdnou bránu TOMÁŠI ZÁBORSKÉMU, který i s přispěním Suhrady zapsal svůj první gól v extralize. Asistence: Tomáš Filippi.
    51:24 Tomáš ZÁBORSKÝ - 2:2

51:56
    Home Credit arény je v šoku! Trvalo to totiž jen půl minuty, než se Berani dostali zpět do vedení. Veselý fantastickou přihrávkou našel před bránou nikým nehlídaného BEDŘICHA KÖHLERA, jenž pohotovým zakončením zkompletoval hattrick. Asistence: Radek Veselý, Pavel Sedláček.
    51:56 Bedřich KÖHLER - 2:3

53:00
    Tygři jsou viditelně otřesení, takový průběh třetí třetiny si asi nepředstavovali.

54:00
    Zlín teď drží Liberecké na distanc od své brány a dobře brání střední pásmo.

54:43
    Kašík dnes předvádí famózní výkon, který teď vyšperkoval ukázkovým semaforem, kterým rozesmutnil Rychlovského.

55:11
    Liberecká aréna už už křičela gól, jenže Kašík dalším fantastickým zákrokem vytěsnil pokus Záborského na břevno.

55:50
    Köhler, zatím velký hrdina dnešního zápasu, teď zblokoval Melanconovu ránu a ještě vyvezl kotouč daleko do bezpečí.

56:47
    Köhler se po individuální akci Fořta dostal do dalšího nebezpečného zakončení, které musel zlikvidovat Pavelka.

57:14
    Šmíd dostal prostor ke střele, která orazítkovala tyč. Rána zkušeného beka jen stvrzuje parádní podívanou z posledních minut.

Oddechový čas pro hosty.

57:59
    Pavelka teď neopatrnou přihrávkou našel jen Fryšaru, ten ale rychle vrátil puk na liberecké hokejky.

58:30
    Liberec se usadil v útočném pásmu, Berani jedou na morál!

59:00
    Pavelka na střídačce, Liberec v šesti!

59:28
    Tygři se po obrovském závaru dočkali branky, ta je ovšem zatím podrobována průzkumu videorozhodčího.

59:28
    Bílí Tygři se dočkali vyrovnání za pět minut dvanáct! Už Ivan byl velmi blízko vyrovnání, jenže jeho pokus zastavil jeden ze zlínských na brankové čáře. Vzápětí však s dorážkou ze vzduchu přispěchal DÁVID GRÍGER, který přibližuje strhující zápas k prodloužení. Asistence: Michal Ivan.
    59:28 Dávid GRÍGER - 3:3

60:00

Třetí třetina zápasu mezi Libercem a Zlínem jednoznačně předčila to, co bylo k vidění předtím. Bojovný Zlín sahal po prvním vítězství v sezóně, když mu ho málem vystřílel veterán Bedřich Köhler. Půlminutu před koncem základní hrací doby však Berani inkasovali kritický třetí gól a o svou první výhru ještě budou muset zabojovat v prodloužení.

60:01

60:42
    Filippi vypáli, ale našel jen lapačku Kašíka.

60:47
    Vitáskovu rána nasměrovali zlínští hokejisté do ochranné sítě.

61:13
    Fryšarův pokus po teči jednoho z Tygrů nedoputoval k Pavelkovi, nýbrž do ochozů.

61:47
    Veselý si dobrou stahovačkou udělal prostor ke střele, ta ale Pavelku nemohla vyděsit.

62:46
    Fryšarovu dělovku lapil Pavelka, jenž i pohotově rozehrál.

63:16
    Filippi se natlačil do brankoviště, bekhendem orazítkoval tyč a ještě zboural gólmana Kašíka.

63:59
    Záborský prověřil Kašíka, ten schoval kotouč pod svým betonem.

64:07
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Tomáš Filippi – 2 min., držení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

64:12
    Liberec bleskově vyhazuje.

64:39
    Není pochyb o tom, kdo je králem dnešního utkání! BEDŘICH KÖHLER čtvrtým gólem v utkání, tentokrát v přesilové hře z levého kruhu, dovedl Zlín k první výhře v tomto ročníku. Tohle byla čtyřbranková galashow zlínského dlouhána. Asistence: Peter Trška, Tomáš Mikúš.
    64:39 Bedřich KÖHLER - 3:4

Berani slaví první vítězství v sezóně 2021/2022. Postarali se o něj především dva muži – brankář Libor Kašík a čtyřgólový hrdina Bedřich Köhler. PSG si odváží z Liberce dva body za výhru 4:3 po prodloužení.

S tímto konstatováním se s vámi loučím, přeji hezký zbytek dne. (20:42:39)

Jan Kousal

Branky a nahrávky: 21. Filippi (Melancon), 52. Záborský (Filippi), 60. Gríger (M. Ivan) – 45. Köhler (T. Mikúš, Hamrlík), 47. Köhler (Fořt), 52. Köhler (R. Veselý, P. Sedláček), 65. Köhler (Trška, T. Mikúš)

Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (Král) – Melancon, Šmíd (A), Štibingr, Vitásek, M. Ivan, Derner, Šedivý – Gríger, Filippi, Birner (A) – Faško-Rudáš, Klepiš, Záborský – M. Zachar, P. Jelínek (C), Ordoš – Šír, A. Najman, Rychlovský.

Rozhodčí: Pražák, Veselý – Lhotský, Svoboda