Motor ČB – Plzeň 3:4 (po pr.) | K. Vary – Kladno 7:4 (kon.) | Litvínov – Pardubice 4:7 (kon.)
Liberec – Zlín 3:4 (po pr.) | Sparta – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
HC Sparta Praha
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
BK Mladá Boleslav
Úterý 21.09.2021, 18:30 • O2 arena, Praha 8–Libeň • Tipsport extraliga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Příjemné úterý z Prahy! Los v pořadí již šestého kola nového ročníku Tipsport extraligy dnes večer zavede Mladou Boleslav na půdu Sparty.

HC SPARTA PRAHA (12. místo)
    3 Z, 1-1-0-1, 13:12 (+1), 5 bodů

Sparťané si v neděli spravili chuť po pátečním nezdaru proti Třinci a z duelu s Plzní vytěžili dva body, úplná spokojenost ale v jejich táboře po vítězství panovat nemohla. Svěřence Josefa Jandače totiž srážela na lopatky častá vyloučení, která je hned dvakrát v bitvě dostala do nepohodlné situace.

Na konci první třetiny nejprve po vykázání Janduse za podrážení poslal hosty do dvougólového vedení Schleiss, přičemž domácím se podařilo v následném průběhu utkání vyrovnat i otočit. Pak se ovšem po vyhrocené situaci v čase 51:31 do sprch vydal Dvořák a jen krátce poté putoval na trestnou Mikliš, přičemž indiáni šancí nepohrdli a gólem ve dvojnásobné přesilovce poslali zápas do prodloužení.

V něm o výhře Pražanů rozhodl střelou k pravé tyči Erik Thorell, jenž tak udělal tečku za pro něj poměrně speciálním soubojem – nastoupil v něm totiž proti svému staršímu bratrovi Gustavovi, který hájí barvy Západočechů. Uvidíme, jak se Spartě povede dnes proti Mladé Boleslavi.

5 Z, 3-0-1-1, 16:11 (+5), 10 bodů

Tým z města motorů sice ročník zahájil dvěma prohrami, rychle se ale oklepal a momentálně se veze a vlně tří výher v řadě. Všechny navíc vybojoval v duelech proti papírově silným soupeřům – Kometě, Plzni a Liberci. Právě díky těmto solidním představením se nyní nachází na samotné špici extraligové tabulky.

V nedělním utkání proti Bílým Tygrům udeřil jako první. V samotném závěru osmnácté minuty v přesilovce Šťastného projektil z modré čáry mimo dosah hostujícího Kváči tečoval Jakub Kotala, jenž si tak na své konto připsal již čtvrtý přesný zásah v nové sezóně.

Litý boj ve Ško-Energo Aréně pokračoval bez branek, a to až do samotného konce třetí třetiny. Liberečtí ještě hodlali duel zdramatizovat ve hře bez gólmana, jenže tah se jim nevyplatil a David Šťastný zásahem opuštěné klece potvrdil výhru domácích. Krošelj si ale nakonec čisté konto přeci jen neudržel – 29 sekund před sirénou ho o něj obral Marek Zachar, který upravil skóre na konečných 2:1.

27. 9. 2020: Mladá Boleslav – Sparta Praha 4:2
    17. 11. 2020: Mladá Boleslav – Sparta Praha 2:3pp.
    24. 1. 2021: Sparta Praha – Mladá Boleslav 3:2pp.
    7. 3. 2021: Sparta Praha – Mladá Boleslav 2:3
    Protáhnout Bruslaři v Praze svou vítěznou sérii na čtyři zápasy?

HC Sparta Praha: Salák (Neužil) – Moravčík, Mikliš, Němeček, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Jeřábek, Tomek – E. Thorell, R. Horák, Řepík (C) – Sobotka, D. Kaše, F. Chlapík – Buchtele (A), Vitouch, M. Forman (A) – Z. Doležal, Zikmund, Prymula.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Pýcha, Ševc (C), Jánošík (A), Pláněk (A), Bernad, Fillman, D. Moravec – Kelemen, A. Zbořil, Šťastný – O. Flynn, O. Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Lunter, Bičevskis, Jan Eberle.

Rozhodčí: Šír, Svoboda – Ondráček, Špůr.

Po ledě krouží trojice rozhodčích, velmi skromně zaplněné ochozy v O2 areně se pomalu připravují na vjezd hráčů mezi mantinely. Startujeme za chvíli.

Domácí jsou seřazeni na modré čáře, na hosty stále čekáme. Úvodní buly se pomalu ale jistě blíží.

Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!

00:01

00:08
    Utkání šestého kola se rozběhlo! Jako první se po úvodním buly dopředu přesouvají hráči.

00:43
    Dvořák startuje s kotoučem na holi zpoza vlastní svatyně, Sparta se snaží poprvé v zápase proniknout před Krošeljovu branku.

01:25
    Zatím sledujeme poněkud opatrnou podívanou z obou stran, domácí opakovaně a zatím bezúspěšně nahazují puk na soupěřovu klec.

02:15
    Pražané zamkli Boleslav v jejím obranném pásmu, lehká střela z pravého kruhu se od výstroje slovinského gólmana odrazila do ochranné sítě.

02:49
    Doležalův pokus z modré čáry byl zblokován, hosté se po delší době dostávají ke kotouči.

03:20
    Thorell se pokusil rozehrát pryž na Dvořáka, místo toho jí ale naservíroval na čepel Kelemenovi.

03:53
    Sparťanský kotel ostrými slovy vyprovází z ledové plochy Davida Šťastného (MBL), který je vyloučen za podrážení.

04:19
    Středočeši zatím drží hru u mantinelů a úspěšně krájí cenné vteřinky z úvodu svého prvního oslabení.

04:58
    Sparta právě vstřelila branku!
    Přežít ho bez inkasovaného gólu se jim ale nakonec nepodařilo, Sparta se na konci páté minuty ujímá vedení! Domácí rychle pronikli do útočného pásma a Martin Jandus se rozhodl Krošelja prověřit z modré čáry, přičemž kotouč ještě cestou mezi tři tyče mimo dosah brankáře tečoval MIROSLAV FORMAN – 1:0! Asistence: Martin Jandus, Filip Chlapík.
    04:58 Miroslav FORMAN - 1:0

05:53
    Dění v O2 areně nyní pozastavuje domácí ofsajd, který nás posílá do dnešní první komerční pauzy.

Střely na branku: 3 – 1.

06:43
    O relativně rychlou odpověď se chtěl postarat Bernad, který ale z prostoru pro vhazování minul.

06:58
    Sparta se dostala zpět ke kotouči a z vlastní části hrací plochy nyní zakládá další ofenzivní tažení.

07:27
    Sobotka přenechal pryž Kašemu, který jí následně nahodil na modrou čáru. Pražané mají více ze hry.

07:57
    Lvi odráží jeden domácí výpad za druhým, samotným se jim ale nedaří prorazit za neutrální zónu.

08:26
    Eberle zastavil přihrávku spoluhráče u hranice útoku, dojíždějící protihráč mu ale naprosto bleskově kotouč zase sebral.

08:58
    Salák musel zasahovat proti rutinnímu projektilu zprava, přičemž následně se rozhodl kotouč do hry nevrátit. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

09:18
    Jeřábkova střela z modré lízla plexisklo za Krošeljovou svatyní. Sparta znovu útočí.

10:07
    Erik Thorell nenápadnou přihrávkou vybídl k zakončení Romana Horáka, který byl volný těsně před brankovištěm! Krošelj ale měl akci přečtenou a kotouč zastavil.

10:44
    Pokus z dílny Vladimíra Sobotky zaplul do výstroje připraveného gólmana Mladé Boleslavi.

11:20
    Forman bodyčekem pozdravil Pláňka, který se po souboji z ledu však zvedl velmi rychle.

11:41
    Adam Zbořil chtěl Saláka překvapit střelou z vysokého úhlu, domácí brankář odpověděl betonem.

12:20
    Kelemena u mantinelu pronásleduje Řepík a snaží se ho co nejdříve připravit o pryž.

12:58
    Bolka nyní prožívá dosud asi nejaktivnější pasáž v zápase, Salák má ale stále celkem málo práce.

13:26
    Oscar Flynn zahodil celkem kvalitní šanci, z dobré pozice trefil jen mantinel za Salákovou klecí.

14:15
    Rozehrávaka Kotaly končí na domácí střídačce, následuje krátká pauza na úpravu ledové plochy.

Střely na branku: 7 – 4.

14:39
    Sledujeme poměrně vyrovnanou hru, které ale chybí nějaké větší střelecké šance. Těch je úplné minumum.

15:22
    Další odpískané zakázané uvolnění aspoň na pár sekund přesune hru před branku Alexandera Saláka.

15:49
    Zbořil byl rychle zbaven puku dvojicí domácích zadáků, za brankou s ním nyní operuje Dvořák.

16:24
    Ondřej Mikliš se protáhl do bezprostřední blízkosti brankoviště a Krošelj se musel hodně natáhnout, aby jeho nepříjemné bekhendové zakončení vykryl!

16:49
    Před Krošeljem se schylovalo k nebezpečné skrumáži, jeden z hostů ale včas kotouč vyšťouchl do rohu.

17:23
    Dvě a půl minuty před koncem prvního dějství je to v Libni o dvě branky! Na střeleckou listinu se zapisuje ERIK THORELL, který Krošelja překvapil zakončením z otočky z poměrně vysokého úhlu. Kotouč zaletěl přesně ke vzdálenější tyči – 2:0! Asistence: Michal Řepík.
    17:23 Erik THORELL - 2:0

18:21
    Dlouhou strkanici o pryž za hostující klecí nakonec vyhrála Mladá Boleslav, jejíž následnou akci Salák ukončil schováním kotouče pod svou rukavici.

18:44
    Středočeši tentokrát celkem rychle rozložili domácí ofenzívu a znovu si berou puk na své hole.

19:06
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

19:28
    Hra se drží ve středním pásmu, oba celky už vyhlíží pauzu. Ta přijde za půl minuty.

19:51
    Perioda se dohrává před svatyní Alexandera Saláka, sparťané ale své soupeře drží na uzdě.

Využití přesilovek: 1/1 – 0/0.

Možná trochu ospalá první třetina nám přinesla dvě branky, obě padly do klece Gaspera Krošelja. Domácí měli po většinu úvodní dvacetiminutovky více ze hry a celkem zaslouženě tedy vedou, zatímco hosté toho zatím dnes v O2 areně moc nepředvedli. Uvidíme, co nabídne následující dějství.

20:01

20:10
    Pokračujeme! Sparta se snaží navázat na povedený výkon z prvního dějství a znovu míří vpřed.

20:35
    Moravčík měl v patách dotěrného Kelemena, pro jistotu se tak rozhodl pro malou domu na Mikliše.

21:18
    Najman přenechal kotouč Kousalovi, jehož střela z kruhu následně skončila na betonu Alexandera Saláka.

21:58
    Kotouč velmi často mění svého majitele, ani jeden tým momentálně nepůsobí úplně sehraně.

22:44
    Forman nahodil puk za Krošeljovu svatyni a odjel střídat, zbytek sparťanů ho rychle následuje.

23:38
    Hra se nyní pohybuje hlavně ve středním pásmu, ani jednomu týmu se nedaří prorazit dopředu.

23:57
    Mladá Boleslav nyní kombinuje v útočné třetině a snaží se se dostat do nějaké lepší pozice pro střelu.

24:17
    Alexander Salák si na své konto připsal další úspěšný zákrok a na malý moment se rozhodl hru přerušit.

24:38
    Oscar Flynn se snažil prokousat skrz houževnatou domácí obranu, což se mu ovšem nepodařilo.

25:18
    Nyní musel zasahovat zase Gašper Krošelj na druhém konci hrací plochy, buly proběhne po jeho levici.

25:46
    Slovinský gólman vychytal Chlapíkovu střelu do horního rohu lapačkou, krásný zákrok.

26:14
    Nepovedená domácí rozehrávka poslal do útoku Bičevskise, ani on se ale přes soupeřovu defenzívu neprobil.

27:06
    Ránu z prostoru pro vhazování zastavila ochranná síť na Krošeljem, v O2 areně probíhá reklamní pauza.

Střely na branku: 13 – 10.

27:34
    Průběh prostřední dvacetiminutovky nyní na chvíli zastavuje zase postavení mimo hru domácích.

28:09
    Moravčík se zbavil protihráče a z kruhu vypálil, jenže pryž poslal přímo do Krošeljova hrudníku.

28:27
    Forman se obtočil kolem boleslavské klece a mířil ke vzdálenější tyči, puk ovšem nakonec projel vedle branky.

29:15
    Po strkanici před hostující brankou se současně vylučuje, menší tresty za hrubost dostávají Patrik Prymula (SPA) a Mário Lunter (MBL).

29:53
    Řepíkova slabá střela Krošelja až nečekaně potrápila, slovinský brankář byl ale nakonec schopen kotouč včas dostat pod kontrolu.

30:04
    Hra ve čtyřech na obou stranách zatím více vyhovuje domácím, kteří drží dění v soupeřově třetině kluziště.

30:34
    Claireauxova rána se od Salákova betonu odrazila před brankoviště, strážce sparťanské klece následně po kotouči pro jistotu skočil.

31:24
    Oba celky už hrají v plném počtu, Sparta se usadila před Krošeljem a rozjíždí další kombinaci.

31:51
    Bičevskis z pravé strany zasáhl jen vzdálenější beton připraveného gólmana Sparty, přerušuje se.

32:16
    Pryž pleskla o mantinel za hostující svatyní, dění se znovu drží před hostujícím brankovištěm.

32:57
    Blesková chaotická skrumáž u Krošelja vypadala nebezpečně, nic z toho ale nakonec nebylo!

33:37
    Horák našel pěknou přihrávkou na střed najíždějícího Řepíka, který následně pryž napálil do nastražené vyrážečky maskovaného muže v bílém dresu.

Střely na branku: 22 – 12.

34:15
    Sparťané překombinovali velmi nadějně vypadají přečíslení tři na jednoho, velká škoda pro domácí!

34:56
    Dění na ledě momentálně připomíná pražskou přesilovku, hosté jsou zatlačeni před svou klecí.

35:25
    Jánošík z modré čáry míříl do bližšího dolního rohu, Salák jeho pokusu včas nastavil do cesty beton.

36:12
    Po delší době jsme v libeňské hale viděli zakázané uvolnění, které si do statistik zapisuje Boleslav.

36:37
    Moravec obral o kotouč Chlapíka a vyvezl ho ven ze své obranné třetiny, Sparta se ale rychle vrátila zpět.

37:14
    Domácí kotel se dožaduje další branky, jejich tým má v posledních minutách na ledě jasnou převahu.

37:47
    Pavel Pýcha chtěl vyšťouchnout puk za modrou čáru a ukončit nápor soupeře, jenže těsně před hranicí zóny ho na čepel své hole zachytil Jandus.

38:27
    Hostující obrana se rozpadla a těsně před klec se vkradl Buchtele, Krošelj to znovu neměl jednoduché.

38:49
    Míříme do finiše, do konce prostřední části zbývá jen něco málo přes minutu. Uvidíme, kdo závěr zvládne lépe.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

39:31
    Flynn byl v rohu za Salákem přitlačen na mantinel, Sparta se snaží v klidu přečkat konec třetiny.

Trestné minuty: 2 – 4.

Prostřední část nenabídla ani gól, nějakých větších šancí bylo též k vidění jen poskrovnu. Sparta, která měla na ledě v uplynulých minutách celkem jasně více ze hry, si tak před startem poslední části základní hrací doby stále drží dvoubrankový náskok. Udrží si ho až do konce a zajistí si na konto další tři body, nebo hosté ještě duel zdramatizují? Nechme se překvapit.

40:01

40:16
    Ševc chtěl odšputnovat poslední dějství ranou z modré čáry, nakonec ale na hraně pásma jen promáchl.

40:59
    Na nějakou dobu z ledu míří Radek Jeřábek (SPA), který byl vykázán za hákování.

41:26
    Mladá Boleslav rozjela kombinaci, mezi kruhem a modrou s kotoučem operuje Adam Zbořil.

41:38
    Puk po propagační střele z levé strany zmizel v Salákově výstroji, hra je na malou chvíli přerušena.

41:51
    Roman Horák se dostal k pryži a bez váhání jí vyšťouchl do neutrální třetiny, hosté musí z útoku ven.

42:16
    Kotouče se zmocnil Řepík, který ho zaváží za Saláka. Středočeši se rozhodli prostřídat.

42:43
    Ve vlastním oslabení se nyní dopředu dostal Sobotka, jehož rána k prostoru pro buly letěla nad horní tyč.

43:10
    Domácí jsou na ledě v pěti, oslabení teď zvládli na jedničku a snaží se se přesunout ke Krošeljovi.

43:50
    Misky pomyslných vah ale místo toho znovu obrací na stranu lvů, kteří si nyní v útočném pásmu počínají nebezpečněji než za celou uplynulou přesilovku.

44:41
    Dění se přelévá z jednoho konce libeňské haly na druhý, hra se pomalu ale jistě začíná vyrovnávat.

45:03
    Řepík chtěl krátkou přihrávkou zpoza klece připravit ideální střeleckou příležitost pro Horáka, který ale na jedoucí kotouč hokejkou nedosáhl.

45:44
    Hosté se probojovali zpět dopředu, protihráči je ale velmi rychle zatlačili k mantinelu a chtějí je obrat o puk.

46:13
    Pláněk sebral vyhozený puk za svou klecí a obratem o předal Kotalovi, uvidíme, co Bolka vymyslí.

46:55
    Sparta má o něco málo více ze hry, soupeři ale zvládají jejich výpady odrážet.

47:28
    Sledujeme poměrně fyzickou hru, ani jeden tým momentálně svým sokům nenechává nic bez boje.

48:03
    Výsledkem takové hry je ale velmi málo střel na branku, Salák s Krošeljem jsou momentálně bez práce.

48:38
    Hodně nepřesná rána z pravé strany proletěla kolem vzdálenější tyče sparťanské svatyně.

49:04
    Fillman drží kotouč v rohu kluziště a přemýšlí, komu by jej měl rozehrát. Hosté se snaží udeřit.

49:56
    Dění je však stále zasekunuto mrtvém bodě, od posledního přesného projektilu kteréhokoliv celku už uběhlo bez nadsázky několik minut.

50:40
    Hodně nevýraznou pasáž ukončila střela z pravé strany, se kterou si Krošelj hravě poradil.

Střely na branku: 27 – 18.

50:49
    Lunter po vyhraném buly před svou klecí rychle projel dopředu a z kruhu bekhendem proklepl Salákovy reflexy, sparťanský brankář byl připraven.

51:22
    Někdo z hostujících borců drží kotouč za Krošeljem, Boleslav se připravuje na další ofenzivní tažení.

51:57
    Sparta kvalitním forčekem zamkla své protihráče v jejich obranné zóně, ke kotouči se jí ale nedaří se probojovat.

52:49
    Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes sedm minut, Salák nyní zachytil nahozenou pryž na svou hůl a obratem jí zahrál za brankoviště.

53:35
    Mikilš si před boleslavskou brankou rozuměl se Sobotkou, jenž poté ale nedokázal pořádně zakončit.

53:58
    Dovolím si tipnout, že stav 2:0 se udrží až do konce. K vidění je stále naprosté minimum střel.

54:44
    Nepříjemnou ránu středočeským nadějím na zdramatizování zápasu zasadil David Moravec (MBL), jenž je trestán za nedovolené bránění.

55:09
    Sparťanská přesilovka je zatím hodně statická, svěřenci Josefa Jandače nechtějí udělat zbytečnou chybu.

55:39
    A pozor, hosté půjdou do tří! Salák už zmizel na střídačku, Pražané jsou v šesti!

55:58
    Moravcovi jede na osmačtyřicet sekund dělat společnost Jan Eberle (MBL), rovněž za nedovolené bránění.

56:27
    Kašeho střele zprava chyběla notná dávka razance, Krošelj jí velmi hravě vykopl betonem.

56:53
    V O2 areně je rozhodnuto – pokud se nestane zázrak, tři body i tentokrát zůstanou v hlavním městě! Na hattrick si tři minuty před koncem zadělal MIROSLAV FORMAN, jenž se jako první zorientoval v chaotické situaci před brankou a doklepl puk za bezmocného Krošelja – 3:0! Asistence: Filip Chlapík, Erik Thorell.
    56:53 Miroslav FORMAN - 3:0

Střely na branku: 37 – 20.

57:38
    Pražané ještě stále nemají dost a snaží se si svou výhru pojistit, opět působí před hostujícím brankovištěm.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:07
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tak pozor, že by to přeci jen ještě bylo drama? Nahození Martina Ševce se od mantinelu odrazilo zpět před brankoviště a přesně na hokejku JANA DUFKA, který naplno využil příležitosti a zakončil do odkryté domácí klece – 3:1! Asistence: Martin Ševc, David Bernad.
    58:07 Jan DUFEK - 3:1

58:53
    Kelemen byl odzbrojen ve středním pásmu, Sparta si zodpovědně hlídá závěr základní hrací doby.

59:46
    Utkání se chýlí ke konci, oba celky už jsou s výsledkem smířeny. Tři body poputují na konto Sparty.

Dnešní utkání sledovalo 4 296 diváků.

Dohráno! Sparta dnes v O2 areně předvedla velmi zodpovědný výkon a možná až nečekaně hravě překonala Mladou Boleslav, která toho dnes v Praze moc nepředvedla. Domácí měli po většinu utkání celkem jasně více ze hry a bez sebemenších obtíží si dokráčela k dalšímu bodovému zisku. Lvi skutečně působili bezzubě, jejich výkon na úspěch nestačil.

To je ode mne z Libně vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočetnou příště! (20:49:51)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 5. M. Forman (M. Jandus, F. Chlapík), 18. E. Thorell (Řepík), 57. M. Forman (F. Chlapík, E. Thorell) – 59. J. Dufek (Ševc, Bernad)

Diváci: 4 296