Lille – Remeš 2:1 (kon.) | Monaco – Saint-Étienne 3:1 (kon.) | Montpellier – Bordeaux 3:3 (kon.)
Nantes – Brest 3:1 (kon.) | Rennes – Clermont Foot 6:0 (kon.) | Angers – Marseille 0:0 (kon.)
Lens – Štrasburk 0:1 (kon.) | Lorient – Nice 1:0 (kon.) | Lyon – Troyes 3:1 (kon.)
Méty – PSG 1:2 (kon.)
Stade Rennes
6:0 (2:0)
Clermont Foot
Středa 22.09.2021, 19:00 • Roazhon Park, Rennes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 7. kolo

Fotbalisté Rennes dnes deklasovali Clermont 6:0 a po třech ligových porážkách v řadě se výsledkově chytili. Po opatrnějším začátku začali domácí zhruba od 20. minuty dominovat a ze svého tlaku vytěžili první gól ve 32. minutě, kdy se po nakrátko rozehraném rohu a centru kapitána Bourigeauda prosadil hlavou Jonas Martin. O čtyři minuty později si pak vybral slabší chvilku hostující brankář Desmas, jenž propustil do sítě určitě chytatelné zakončení Martina Terriera. Nováček soutěže mohl o chvíli později alespoň snížit, ovšem Hamela vychytal v tutovce gólman Gomis.

Po změně stran hosty definitivně dorazil dvěma slepenými zásahy Kamaldeen Sulemana a pak už to byla naprostá exhibice. Hráči Rennes pak přidali ještě dva góly. V 67. minutě se prosadil Gaëtan Laborde a v 77. uzavřel skóre krásnou střelou Flavien Tait. (20:54:15)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:5.

90+3

90+1
    Hrát se bude ještě tři minuty.

88
    Domácí chtějí dohrát zápas s míčem na kopačkách Ten si vyměňují na půlce hřiště.

86
    Hra se už přeci jen uklidnila. Domácí se už nesnaží za každou cenu přidávat další góly. 6:0 jim naprosto stačí. Fotbalisté Clermontu se už pro změnu těší do šaten a na cestu domů.

83
    Hosté zkusili zahrozit akcí po levém křídle, kterou táhl Elba Rašani. Na jeho centr však nabíhající Mohamed Bayo nedosáhl.

81
    Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Birger Meling, přichází Adrien Truffert.

80
    Hráči Rennes určitě chtěli nováčka porazit a výsledkově se chytit. Že mu ale nasázejí minimálně šest gólů, však určitě nikdo z nic nečekal. A to je Clermont v tabulce před Rennes, což bude platit i po dnešku.

78
    Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Mathys Tel.
    Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Kamaldeen Sulemana, přichází Matthis Abline.
    77. Flavien TAIT - 6:0

77
    Rennes právě vstřelilo branku!
    Destrukce, demolice! Fanoušci Rennes slaví šestý gól svého týmu. FLAVIEN TAIT dovedl míč na půlkruh u pokutového území a pravačkou vymetl levou šibenici z pohledu bezmocného gólmana Clermontu.

76
    Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Sajfaddín Chauí, přichází Jason Berthomier.

75
    Ve vzduchu visel šestý gól Rennes! Flavien Tait se z levé strany řítil proti hostující bráně. Chtěl balón předložit na zadní tyč Sehrouovi Guirassymu, který na něj ve skluzu před prázdnou bránou nedosáhl!

74
    Střely celkem – 18:4

72
    Sulemana se dostal k centru z levé strany. Ten dolétl do rukavic Desmase.

71
    Pod velkým tlakem musel odkopávat míč hostující brankář Desmas. Ten ho hrál po malé domů spoluhráče ve skluzu před napadajícím Labordem. Obrana mu dnes rozhodně nepomáhá.

70
    Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Jodel Dossou.

69
    Bourigeaudův dobrý centr ze standardní situace. Billong míč přizvedl na roh.

Martin Augustin

Branky: 32. Martin (Bourigeaud), 36. Terrier (Bourigeaud), 55. Sulemana (Terrier), 57. Sulemana, 64. Laborde (Martin), 77. Tait

Karty:   30. Génésio (trenér) (REN), 66. Sulemana (REN) – 68. N'Simba (CFT)

Stade Rennes: A. Gomis – Assignon, Omari, Aguerd, Meling (81. Truffert) – Bourigeaud (C), Martin (67. Santamaría), Tait, Sulemana (78. Abline) – Laborde (78. Tel), Terrier (67. Guirassy).
    Náhradníci: Salin – H. Traoré, Badé, Truffert, Santamaría, Ugochukwu, Guirassy, Abline, Tel.

Clermont Foot: Desmas – Zedadka, Hountondji (C), Mendy (58. N'Simba), Billong – Chauí (76. Berthomier), Samed – O. Busquets (58. Iglesias), Allevinah (70. Dossou), Rašani – Hamel (59. Bayo).
    Náhradníci: Djoco – N'Simba, Ogier, Seidu, Berthomier, Iglesias, Tell, Dossou, Bayo.

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu