Kobra – Havlíčkův Brod 3:7 (kon.) | Liberec – Hvězda Praha 10:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 8:3 (kon.)
Zlín – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Sparta – Technika Brno 12:0 (kon.) | Slavia – Motor ČB 3:2 (kon.)
Olomouc – Poruba 4:2 (kon.) | HK MD Šumperk – Havířov 2:1 (kon.) | PZ Kladno – HC Litvínov 1:14 (kon.)
Vsetín – Třinec 1:6 (kon.)
HC Sparta Praha
12:0 (5:0, 2:0, 5:0)
Technika Hockey Brno
Čtvrtek 23.09.2021, 18:00 • Tipsport arena, Praha 7–Bubeneč • Extraliga dorostu • Skupina Střed

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště! (20:07:17)

V Tipsport areně máme hotovo a výsledek, myslím, mluví za vše. Sparta si dnes velmi sebevědomým výkonem zajistila zisk dalších třech bodů a porazila papírově slabší Techniku jasně 12:0. Hosté sice zpočátku nehráli špatně, rychle jim ale došly síly.

59:23
    Sparta právě vstřelila branku!
    A ještě jeden gól! Hostující zadák hodně nepovedenou rozehrávkou odevzdal puk ALEXANDRU SKURATOVOVI, jenž jej následně uklidil k pravé tyči brněnské klece – 12:0! Bez asistence.

58:21
    Ze sparťanské střídačky na led přistály dvě čepice, asistent kapitána ANDREJ FÁBRY ve vlastním oslabení kompletuje hattrick – 11:0! Asistence: Martin Vašíček, Jakub Hašek.

58:03
    Domácí utkání dohrají ve čtyřech, aspoň tedy pokud se Brno neprosadí. Michael Hrabal (SPA) dostává trest za sekání, který za něj odsedí Mikuláš Odehnal.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:34
    Dvě a půl minut před sirénou je odpískáno postavení mimo hru, kterého se dopustili domácí hráči.

56:57
    Pražskou gólovou show korunuje desátou brankou MIKULÁŠ ODEHNAL, Technika na tenhle výlet do hlavního města bude chtít co nejrychleji zapomenout – 10:0! Bez asistence.

56:13
    Sparta se ani tentokrát v oslabení moc nepotí, dokonce se jí i daří držet hru před Ryglem.

55:36
    Matěj Vildomec zachytil kotouč za svou brankou a nyní čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

54:44
    Šanci upravit skóre protihráčům dává Mikuláš Odehnal (SPA), který byl vyloučen za podrážení.

54:37
    Brankář Techniky opět pádí na střídačku, hosté mají ponechanou výhodu a budou hrát přesilovku.

53:53
    V neutrální zóně s kotoučem operuje Potoma, který se s ním snaží projít zpět před Ryglovu klec.

53:28
    Zotavený Janský otestovat pozornost hostujícího brankáře střelou z modré, Rygl byl ve střehu.

52:44
    Sedm minut před koncem třetí třetiny se hra přelévá ze strany na stranu, duel se už jen dohrává.

51:55
    Rygl znovu předvedl zákrok betonem, kterým umožnil svému celku zamířit do rychlého protiútoku.

51:22
    Přináším dobrou zprávu: Jan Janský je zpět na ledě, a z hodně ošklivě vypadající srážky ve druhé třetině si tak neodnesl žádné zranění.

50:45
    Technika po dlouhé době vycenila zuby a trochu kousala, Hrabal byl po nepříjemném zakončení z hranice klece nucen kotouč pro jistotu zalehnout.

50:06
    Domácí se po šňůře spálených šancí přeci jen dočkali! Pod devátý zásah Sparty se podepisuje RICHARD ŽEMLIČKA, který za bezmocného Rygla doklepl odraženou ránu Petra Poláčka – 9:0! Asistence: Petr Poláček, Lukáš Novák.

49:14
    Další domácí přečíslení zhatila bídná přihrávka, Rygl tak tentokrát ani nemusel do akce.

48:27
    Stepanchuk v přečíslení dva na jednoho přenechal puk Odehnalovi, jehož následnou střelu Rygl vyrazil do ochranné sítě!

47:50
    Jeden ze sparťanů z pravého kruhu trefil mantinel, Technika už nemá sílu na to jít do útoku.

46:51
    Křišťan ze středního pásma prostrčil puk za modrou čáru, kam se za ním nyní honí Potoma.

46:24
    Pražané už oslavovali zásah číslo devět, ale sudí jim rychle zkazil zábavu – jeden z nich byl totiž dle něj v brankovišti, a gól tak neplatí!

45:47
    Puk na zakázané uvolnění nyní poslal zase druhý tým, hra se nese v klidném tempu.

45:28
    Čtrnáct a půl minut před koncem se píská icing, další buly proběhne vedle svatyně Techniky.

44:54
    Tahanice o kotouč za Ryglem zatím nemá vítěze, hosté se zoufale snaží odzbrojit své protihráče.

44:22
    Hrabal zastavil kotouč u zadní čáry a přenechal ho vracejícímu se Žmolovi, domácí opět jdou do útoku.

43:48
    Odehnal našel krátkou přihrávkou Nováka, kterému obratem vypíchl puk z hole jeden z protihráčů.

42:58
    Rychlá šňůra přihrávek vedla ke střele z modré čáry, která jen proskákala vedle pravé tyče branky Brna.

42:36
    Miloš Langmann (TEC) si do statistik zapisuje trest za hákování, domácí mají přesilovku.

41:59
    Sparta vyhrála buly těsně před soupeřovým pásmem, kam okamžitě zaváží kotouč.

41:28
    Blížíme se k desítce! Obrana Techniky zkolabovala a jen krátce poté, co Vašíček nastřelil Ryglův beton, za něj puk doklepl nedostatečně hlídaný ANDREJ FÁBRY – 8:0! Asistence: Martin Vašíček.

40:57
    Patrik Rygl včas zakročil a následně padl na puk, za malou chvíli uvidíme buly po jeho pravici.

40:14
    Poslední dějství právě začalo, z obou obran musí jako první zpozornět ta domácí. Brno míří vpřed.

40:01

Před námi je sice ještě jedna třetina hry, výhra Sparty je ale už takřka jistá. Pokud se v posledních dvaceti minutách nestane zázrak, poputují tři body právě na jejich konto. Podaří se Technice ve třetí třetině aspoň trochu upravit skóre, nebo i závěrečnou část ovládnou domácí? Nechme se překvapit.

Další třetina začne přibližně v 19:32.

40:00

39:36
    Prostřední část hry zřejmě uzavře tahanice o kotouč za Hrabalem, do které je zapojena řada hráčů.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

38:58
    Sparta má hru plně pod kontrolou, protihráči si už několik desítek sekund pořádně nesáhli na kotouč.

37:57
    Od ní je nyní dělilo jen pár milimetrů, za Ryglem tentokrát zazvonila tyčka!

37:42
    Technika je opět zamčena ve své obranné zóně, sparťané chtějí před pauzou dát branku číslo osm.

36:58
    A Patrik Rygl musel znovu do akce, tentokrát si počínal o poznání úspěšněji. Hra je na chvíli přerušena.

36:27
    Pěknou střelou z mezikruží se nyní blýskl JAKUB ŽMOLA, přičemž puk po jeho zakončení zmizel v brněnské brance! Rygl ze své klece loví další puk, v kolonce domácích gólu se rozsvěcuje sedmička – 7:0! Asistence: Mikuláš Odehnal, Lukáš Novák.

35:50
    Lukáš Novák sbírá puk před svou brankou, Sparta se opět snaží dobýt své útočné pásmo.

34:57
    Jen pár sekund po buly zkusil z kraje kruhu štěstí Jindřich Sladký, i jeho pokus byl ale zblokován.

34:52
    Sparťanský gólman bez obtíží zklividoval projektil z levé strany, hosté ho ani tentokrát nezaskočili.

33:58
    Hrabal zachytil vyhozenou pryž za svou klecí a obratem jí poslal vracejícímu se Křišťanovi.

33:34
    Posledních pár minut se hraje hlavně před Patrikem Ryglem, větších šancí je ale k vidění minimum.

32:49
    Křišťan tuhle situaci mohl vymyslet lépe, z kruhu puk poslal jen do opodál stojícího Pospíšila.

32:18
    Jakub Hašek modrou přejel moc pozdě, resp. jeden z jeho spoluhráčů do pásma vjel příliš brzy. Dění nyní na malou chvíli přerušuje ofsajd.

31:35
    Pražská obrana zapomněla na Patrika Uhera, kterému ale nevyšlo zakončení!

30:56
    Po delší době bylo k vidění další zakázané uvolnění, které putuje do statistik domácího celku.

30:27
    Bitvu o pryž ve středním pásmu zvládl hostující Straka, který ale obratem o puk zase přišel.

29:48
    V posledních minutách se výrazně zvedlo tempo hry, sledujeme i o poznání agresivnější podívanou.

28:58
    Hodně nepovedená brněnská rozehrávka skončila na holi Vašíčka, situaci musel zachránit další hráč Techniky.

27:57
    Stepanchuk hostujícího brankáře potrápil několika dorážkami, nakonec se ale neprosadil!

27:32
    Sparťané jsou opět v plném počtu a rychle se přesouvají před brankoviště Patrika Rygla.

26:44
    Souhra Novotného a Sladkého měla potenciál Hrabalovi pořádně zatopit, jenže druhý jmenovaný před klecí do kotouče jen zbrkle plácl!

26:08
    Hra už pokračuje dál, Sparta ani tentokrát nedovoluje svému soupeři v přesilovce nějak zahrozit.

25:08
    Jan Janský (SPA) dostává menší trest za podrážení, vzhledem k aktuální situaci ale místo něj jde ven ze hry Lukáš Brož.

25:08
    Dva spoluhráči nyní skoro bezvládnému Janského, který se na bruslích drží jen silou vůle, pomáhají na střídačku. Doufejme, že bude v pořádku.

25:08
    Tohle nevidíme rádi. Souboj před brankovištěm skončil srážkou dvou hráčů s Hrabalem, přičemž Janský zůstává ležet na ledě. To nevypadá vůbec dobře.

24:45
    Pryž za modrou tentokrát poslal Odehnal, Hrabal dosud v oslabení snad ani jednou nezasahoval.

24:12
    Janský nahodil puk na druhý konec kluziště, domácí využívají situace a jednou rychle prostřídat.

23:24
    Sparta odráží jeden hostující výpad za druhým a nepouští své soky k Michaelu Hrabalovi.

22:58
    Dvě minuty na trestné lavici tentokrát stráví Alexandr Skuratov (SPA), a to za hákování.

22:55
    Technika má ponechanou výhodu, hraje se ale v jejím pásmu. Rygl tak nemůže na střídačku.

22:11
    Domácí jsou už nějakou dobu kompletní a nyní rozjíždí další kombinací před svatyní Patrika Rygla.

21:30
    Pražané budou za malou chvíli v plném počtu, závěr oslabení zvládají bránit bez nejmenších obtíží.

20:57
    Domácí brankostroj nezastavilo ani oslabení, tohle už zavání pořádným debaklem! Rychlý útok v šestý gól Sparty v první minutě druhé třetiny přetavil MARTIN VAŠÍČEK – 6:0! Asistence: Andrej Fábry, Petr Křišťan.

20:29
    Prostřední část začala. Nutno připomenout, že Technika do ní vstupuje v početní výhodě.

20:01

Pospíšilova střela se sirénou přistála ve výstroji připraveného Hrabala, stav se tedy v poslední minutě nezměnil. Sparta zatím v Tisport areně hraje prim a nad papírově slabší Technikou vede už o pět branek. Nutno však podotknout, že Brněnští dnes podávají lepší výkon, než se při pohledu na skóre může zdát. Doplácí ale na nedůslednost v obraně. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet dál.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

20:00

19:35
    Hosté dostávají šanci zahrozit, za sekání se nyní na trestnou lavici odebírá Bogdan Stepanchuk (SPA).

19:27
    V nebezpečné pozici před brankovištěm se nacházel Novák, který ale na odražený kotouč nedosáhl.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:55
    Jakub Žmola v rohu za Hrabalem obral protihráče o puk, který nyní vyváží do neutrální zóny.

18:11
    Skóre v Tipsport areně pomalu ale jistě přestává odpovídat předvedené hře, pětibrankové manko je pro Techniku možná až příliš kruté. Necelé dvě minuty před sirénou se poprvé v zápase prosazuje ŠIMON POTOMA – 5:0! Asistence: Jakub Hašek, Andrej Fábry.

17:52
    Vhazování se bude opakovat, jen pár vteřin po tom posledním totiž puk vyletěl za hostující střídačku.

17:49
    Průběh závěru první třetiny přerušuje domácí ofsajd, buly tak proběhne před modrou čarou Techniky.

16:59
    Pobyt hostů vepředu stále nevede ke střelám, pražská obrana zatím podává výborný výkon.

16:53
    Brněnští po dalším kolapsu opět zabrali a bojují, Hrabal ale stále nemusí mockrát zasahovat.

15:55
    Domácí nápor znovu nese ovoce, Sparta si sebevědomě jde za třemi body a na konci šestnácté minuty vede už o čtyři branky! Rygla z hranice brankoviště o čisté konto obral ANDREJ FÁBRY – 4:0! Asistence: Martin Vašíček, Petr Křišťan.

15:17
    Haškovo nepřesné nahození z hranice pásma zaletělo za brankoviště, Pražané tlačí na Rygla.

14:31
    Sparťané jsou už několik desítek sekund nepřetržitě v útoku, protihráči je ale nesmlouvavě drží u mantinelu.

13:45
    Technika znovu srovnala krok se svým soupeřem, stále se jí ale nedaří zakořenit v útočném pásmu.

12:49
    Hodně nepovedená přihrávka jednoho z domácích na modrou poslala do úniku Vítka Apolenáře, který ale se zakončením příliš otálel a nakonec puk poslal jen do mantinelu!

12:17
    Odehnalův projektil zaletěl přímo do Ryglovy nastražené rukavice, na pár sekund si dáme pauzu.

11:32
    Trochu snížit manko se z kruhu pokusil Vildomec, Hrabal zareagoval rutinním pohybem betonem.

10:58
    Sparta nechala soupeře na malou chvíli nadechnout, nyní je však znovu jako přikovaná před jejich klecí.

10:35
    Z hostujícího konce hrací plochy se ozvalo dunění gólmanské výstroje, Rygl má za sebou první zákrok.

09:56
    Střídání v týmu Technika Hockey Brno: ze hřiště odchází Jakub Hnízdil, přichází Patrik Rygl.

09:56
    Sparťanům na využití přesilovky stačilo jen osm sekund, Sladký se velmi rychle vrací zpět do hry! Jen krátce po vyhraném buly před Hnízdilem se prosazuje TOMÁŠ BARTOŇ – 3:0! Asistence: Jakub Žmola.

09:48
    Situace se pro brněnské borce komplikuje, za napadení je trestán jejich útočník Jindřich Sladký (TEC).

08:53
    Snad vůbec první icing dnešního utkání aspoň na pár sekund přesune hru před Michaela Hrabala.

08:22
    Hnízdil viděl rozjetého Stepanchuka a pro jistotu se rozhodl pryž hokejkou zahrát daleko od své svatyně.

07:48
    Technika se nevzdává a snaží se na inkasované zásahy nějak odpovědět, domácí obrana má ale hru pod kontrolou. Hrabal je zatím bez práce.

07:22
    Teď se to ovšem svěřencům Františka Ptáčka a Tomáše Netíka vyšlo, druhý gól je na světě! Po souhře s Novákem a Potomou se na střeleckou listinu zapisuje MARTIN VAŠÍČEK – 2:0! Asistence: Šimon Potoma, Lukáš Novák.

06:58
    Sparta se snaží se protlačit zpět před Hnízdila, nekompromisní brněnská obrana jí ale nepouští za modrou.

06:30
    Hra se nyní přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, sledujeme celkem vyrovnanou podívanou.

05:57
    Krejčího střelu od modré někdo před brankou tečoval, pryž ovšem následně zamířila mimo tři tyče.

04:58
    Stepanchuk chtěl poslat pryž na mezikruží, kam mířil jeho spoluhráč. Ten se tam ale nakonec nestihl včas dostat.

04:38
    Technika agresivně forčekuje a aktivní hrou se snaží protihráče zachybovat a odevzdat jí puk.

03:36
    A jen pár sekund nato vidíme první branku, Pražané se už v polovině čtvrté minuty dostávají do vedení! Stepanchuk puk poslal na hokejku volného PETRA KŘIŠŤANA, který se následně nemýlil – 1:0! Asistence: Bogdan Stepanchuk.

03:29
    Stepanchuk přebruslil dva protihráče a dojel za nahozenou pryží do rohu, Sparta se usazuje v útoku.

02:56
    Jakub Hnízdil si poradil s prvním vážnějším projektilem, který na jeho klec dosud mířil.

02:22
    Janovský se pokusil vyhodit kotouč do neutrální zóny, těsně před modrou ho ale na hůl zachytil protihráč.

01:59
    Podruhé v zápase se bude vhazovat po levé ruce Michaela Hrabala, hosté mají v úvodu více ze hry.

01:05
    Hra se nyní přelila zpět z Hnízdilovi, domácím se však nedaří se dostat do lepší střelecké pozice.

00:44
    Hrabal si na své konto připsal první úspěšný zákrok a rozhodl se na malou chvíli přerušit hru.

00:16
    Technika rychle rozebrala první ofenzivní tažení Sparty a nyní sama s kotoučem míří před klec soupeře.

00:01

Sudí svolává borce do kruhu, jdeme na to!

Oba celky míří z tunelu mezi mantinely, úvodní buly se pomalu ale jistě blíží. Hráči se řadí na modrých.

HC Sparta Praha: Hrabal (Kogler) – Hašek, Vrabec, Bartoň (C), Byakov, Janský – Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Potoma, Žemlička, Novák, Fábry (A), Skuratov, Poláček, Křišťan, Brož, Žmola.

Technika Hockey Brno: Hnízdil (Rygl) – Vildomec, Pospíšil (C), Hrabinec, Krejčí, Dvořák, Hejduk – Sladký, Netopil, Apolenář (A), Langmann, Straka, Janík, Novotný, Szemmelroth, Uher, Malý, Janovský.

Rozhodčí: Hrdlička – Stanko, Thuma.

Duel bude dnes v Tipsport areně řídit Tomáš Hrdlička, čáry budou hlídat David Thuma a Jakub Stanko.

TECHNIKA HOCKEY BRNO | 6. místo
    4 Z, 2-0-0-2, 9:14 (-5), 6 bodů

Techniku najdeme o dvě místa níže, přičemž na své dnešní soky má tu nejmenší možnou ztrátu. Sezónu zahájila těsnou porážkou 2:3 v souboji s Motorem, následně vyhrála 2:1 v Kotlině a proti Dukle utrpěla debakl 2:9. Dosud naposledy do akce naskočila v sobotu, kdy v Lužánkách zdolala Tábor 3:1. Uvidíme, jak se jí povede dnes v ikonické pražské hale.

4 Z, 2-0-1-1, 21:14 (+7), 7 bodů

Pražané v úvodu sezóny podávají možná trochu rozpačité výkony. Po prohře 2:3 proti Hradci Králové sice porazili Dynamo 4:2 a následně rozdupali České Budějovice výsledkem 11:4, v dosud posledním odehraném utkání na ledě Havlíčkova Brodu však padli 4:5 po nájezdech. Se sedmi body na kontě jim momentálně patří čtvrtá příčka.