Kobra – Havlíčkův Brod 3:7 (kon.) | Liberec – Hvězda Praha 10:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 8:3 (kon.)
Zlín – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Sparta – Technika Brno 12:0 (kon.) | Slavia – Motor ČB 3:2 (kon.)
Olomouc – Poruba 4:2 (kon.) | HK MD Šumperk – Havířov 2:1 (kon.) | PZ Kladno – HC Litvínov 1:14 (kon.)
Vsetín – Třinec 1:6 (kon.)
HC Olomouc
4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
HC RT TORAX Poruba
Čtvrtek 23.09.2021, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Při dalším dorosteneckém utkání na viděnou. (20:16:37)

Dnešní zápas byl gólově bohatý, nebylo tomu tak ale hned. V první třetině jsme na olomouckém ledě žádný gól vidět nemohli, přesto šance na otevření skóre k vidění byly. V druhé třetině se s góly roztrhl pytel, a to zejména na olomoucké straně. Během pár vteřin poslali svůj tým do vedení Adam Drábek, Viktor Šulgan a Nickolas Miškovský. Na to stihla Poruba odpovědět na konci třetiny, a to díky trefě Maxima Vehovského. V poslední periodě se Olomouc dostala opět do tří brankového náskoku, o to se postaral opět Adam Drábek. Hostům se povedlo snížit díky střele Tadeáše Kalužíka. To však nebylo hostům nic platné a Kohouti si tak připisují další vítězství z domácího ledu.

58:54
    Olomouc opět vozí jednu střelu za druhou k porubské brance.

58:00
    Právě běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:07
    Poruba právě vstřelila branku!
    Porubský gól zavěsil do pravého rohu Frgálovy branky TADEÁŠ KALUŽÍK. Asistence: Matyáš Veselý, Vincent Glos.

56:37
    Domácí dne odvádí opravdu chvályhodný výkon.

55:28

54:51
    Porubská tyčka teď rozezvonila olomouckou plecharénu.

53:38
    Do plného počtu nepustil svůj tým porubský Moravec, ten se provinil sekáním.

53:28
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Moravec – 2 min., sekání).

52:21
    Střela, střela a zase střela. Přesně tak to teď vypadá v obranném pásmu hostí.

51:38
    Další přesilová hra pro domácí celkem.

51:28
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Jeřábek – 2 min., hákování).

51:13
    Na hrací ploše se opravdu nic nemění. Kotouč je stále na hokejkách domácích.

50:21
    Olomouc nepouští hostující Porubu k hernímu kotouči.

49:35
    Olomoucký tým jakoby byl na střelnici. Porubskou branku zásobuje množstvím střel.

48:33
    Olomouc opět odskakuje na rozdíl třech branek.

47:57
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Za Marečkovi záda poslal kotouč olomoucký ADAM DRÁBEK, připisuje si tak druhou branku v dnešním utkání. Asistence: Matyáš Bohatý.

Jakub Škoda

Branky a nahrávky: 22. Drábek (Galvas), 23. Šulgan, 24. Miškovský (Najman, Galvas), 48. Drábek (Bohatý) – 37. Vehovský (Moravec, Kalužík), 58. Kalužík (Veselý, Glos)

HC Olomouc: Frgál (Čerbák) – Drábek (C), Marek, Němec, Šlahora (A), Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Šulgan, Šenk, Miškovský (A) – Kučera, Najman, Jeřábek – Pastrnek, Konobejl, Golais.
    HC RT TORAX Poruba: Chylík (Mareček) – Jeřábek, Kyjovský, Kalužík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Gavroň, Vendelín – Hlaváč, Veselý, Moravec (C) – Murín, Szczesniak, Šrubař – Kalužík (A), Vehovský (A).

Rozhodčí: Ilona Novotná – Tomáš Bezděk, Petr Přecechtěl.