Zlín – Mountfield HK 6:5 (3:2 po s.n.) | Salzburg – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Motor ČB – Liberec 2:4 (kon.)
HC Litvínov – K. Vary 1:3 (kon.) | Havířov – Olomouc 3:4 (kon.) | Slavia – Sparta 2:8 (kon.)
Jihlava – Kladno 5:1 (kon.) | Chomutov – Plzeň 0:11 (kon.)
HC Slavia Praha
2:8 (0:5, 1:2, 1:1)
HC Sparta Praha
Pátek 24.09.2021, 18:00 • Zimní stadion Eden • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Pro dnešek děkuji za pozornost a těším se zas někdy na hokeji, napočtenou. (20:01:58)

Hosté dnes zvítězili zejména kvůli výborné první třetině ve které dali pět gólů. Slávisté se pořádně zlepšili od prostřední třetiny, dohnat takové manko se jim ale nepovedlo

58:12

57:30
    Hosté se těžko probíjejí do útočného pásma. U sebe stojící kompaktní blok červenobílých je stojí hodně sil.

56:12
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kuracina – 2 min., držení).

54:59
    Strnad čistým způsobem odstavil od puku sparťana Vágnera, sešívaní tak získávají kotouč.

53:49

52:34
    Slavia právě vstřelila branku!
    Filip Štrombach dostal přihrávku před hostujícího golmana. Kvůli souboji se sparťanským obráncem ale nemohl zakončit. Proto posunul puk na volného Jiřího STEJSKALA, který bez nejmenšího problému překonal ležícího brankáře Krbečka. Asistence: Filip Štrombach.

51:49
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Matuška;; – 2 min., krosček). Hraje se tak po čtyřech hráčích na obou stranách.

51:20
    Červenobílí kombinují v útočné třetině, ale vinou vlastní nepřesnosti se z výhodného pásma rychle sami vyženou.

50:42
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kubánek – 2 min., sekání).

48:44
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparťané už posledních osm minut dobývají třetinu Slavie. Gól padl až po přesné přihrávce vyslané Tomovem. Puk přistál na čepeli Michala VÁGNERA a ten se zblízka nemýlil. Asistence: Nino Tomov.

47:27
    Zápas se teď v uplynulých minutách hraje následovně: hosté se snaží dostat se do svého útočného pásma, sešívaní ale zlepšili svoji činnost v obraně a vysvobozují se krátkými výpady a vyhozeními do středního pásma.

44:16
    Slávisté se po delší dobé osvobodili ze zajetí ve vlastní třetině. Štrombach po jednom ze soubojů sebral kotouč a jel vstříc golmanovi Krbečkovi. Ten ale ani zasahovat nemusel, s obrannou činností mu vypomohl Ducháč.

41:45
    Kuracina zblokoval nepříjemnou střelu z levého kruhu s velkým nasazením. Skočil do střely a puk se od něj odrazil mimo branku Slavie.

40:04
    Hned po buly se domácí pustili do útoku, jejich záměr byl ale zmařen špatným přechodem přes modrou čáru. Píská se tak ofsajd.

40:01

Slávisté v druhé třetině zabrali a nepouštěli soupeře do tolika vyložených šancí. Odměnou jim byl i gól Jana Matušky, který rozjásal slávistickou střídačku. Hosté ale i přes zlepšení hry domácích našli cestu ke dvěma dalším brankám. Slávisté mohli v samotném závěru vyrovnat skóre ve druhé třetině po samostatném úniku Štrombacha, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal bekhendovým blafákem oklamat hostujícího brankáře.

Michael Schuster

Branky a nahrávky: 29. Matuška (Labuzík, Strnad), 53. Stejskal (Štrombach) – 3. Theimer (Červenka, Tomek), 11. Theimer (Zembol, Senčák), 14. Tomov (Theimer), 17. Senčák (Zembol), 20. Vitouch (Krupička, Tomek), 30. Vágner (Tomov, Zembol), 35. Zembol (Vitouch, Kubánek), 49. Vágner (Tomov)

HC Slavia Praha: Volevecký (Pittr) – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Čapka, Kluch, Klatt, Kulinič, Brotánek – Štrombach, Strnad, Matuška, Míšek, Kuracina, Borodenko, Labuzík, Tichý, Novák
    HC Sparta Praha: Krbeček (Hrabal) – Tomov, David, Tomek, Červenka, Ducháč, Chvátal, Port – Senčák, Kubánek, Hauser, Krupička, Kalný,Slavíček, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol

Rozhodčí: Battěk – Beneš, Hnát