Ústí n/L – Havířov 4:3 (kon.) | Přerov – Vsetín 4:3 (3:0 po s.n.) | Vrchlabí – Jihlava 1:2 (1:2 po s.n.)
Litoměřice – Kadaň 5:2 (kon.) | Slavia – Šumperk 5:4 (kon.) | Sokolov – Benátky n/J 4:1 (kon.)
Třebíč – Kolín 4:1 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 4:5 (kon.)
HC Slavia Praha
5:4 (3:1, 0:3, 2:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 25.09.2021, 17:00Chance liga • 5. kolo

Strhující zápas je u konce! Slavia si v první třetině vypracovala slušný náskok, který se ale během několika málo minut druhé části rozplynul a ještě v prostřední třetině se dokázal Šumperk dostat do vedení. Třetí dvacetiminutovka se pak dlouho hrála bez branek, necelých osm minut před koncem ale srovnal v přesilové hře Filip Vlček. Když už to vypadalo, že se bude prodlužovat, sehráli slávisté parádní rychlou kombinaci, na jejímž konci byl před odkrytou klecí Robin Všetečka. Hosté už na to nedokázali zareagovat, a tak se nakonec radují z výhry slávisté. (19:29:09)

59:43
    Šumperk si bere oddechový čas.

59:43
    Žejdl se po pravé straně dostal do útočného pásma a bekhendem mířil na opuštěnou klec, jenže puk poslal příliš pomalu a šumperský obránce se ještě stihl vrátit a puk zastavit před brankovou čárou.

59:27
    Hosté to zkouší v šesti!

58:57
    Hosté se drží v útočném pásmu, Mokry zatím zůstává v brance.
    58:17 Robin VŠETEČKA - 5:4

58:17
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté se ani ne dvě minuty před vypršením základní hrací doby vrací do vedení! Krejčí rozjel z obranného pásma rychlý protiútok, který po sérii přihrávek skončil u ROBINA VŠETEČKY, který neměl před odkrytou brankou těžkou úlohu! Asistence: Daniel Kružík a Filip Vlček.

57:43
    Kotouč se od mantinelu odrazil ke Kafkovi, jehož ránu z voleje Mokry bez problémů schoval do své lapačky.

57:00

56:39
    Z pravého kruhu střílel Spratek, mířil o kousek nad.

56:06
    V oslabení vybojoval puk Pšenička a nahrál Žejdlovi, který byl sám před Mokrym, jenže bekhendovou kličkou neuspěl!

55:22
    Tvrdý pokus Drtila dokázal Michajlov ramenem vytáhnout mimo branku.

55:00
    Radek Havel (SLA) chtěl letící puk rukou vyhodit z obranné třetiny, poslal ho však úplně mimo hřiště, a tak musí na trestnou lavici.

54:38
    Vachutka naznačil kličku a následně ihned vypálil, Havel puk srazil vysoko nad branku.

53:02
    Hosté se hnali do rychlého protiútoku, který ale zastavil odpískaný ofsajd.
    52:26 Filip VLČEK - 4:4

52:26
    Slávisté v přesilové hře necelých osm minut před koncem vyrovnávají! Po střele z voleje se k puku dostal Všetečka, který v pádu dokázal za vyjetým brankářem nahrát FILIPU VLČKOVI, a ten trefil zcela odkrytou klec! Asistence: Robin Všetečka a Daniel Kružík.

David Mencl

Branky a nahrávky: 4. D. Krejčí, 6. Žejdl (R. Havel), 18. Pšenička (M. Ondráček, Barák), 53. Vlček (Všetečka, Kružík), 59. Všetečka (Kružík, Vlček) – 19. Macuh (A. Furch, P. Kratochvíl), 21. Šilhavý (Macuh, Vildumetz), 23. D. Kindl (Vildumetz, Pěnčík), 34. Vachutka (D. Kindl, Macuh)

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – D. Krejčí, Veber, Barák, Zelingr, T. Duda, R. Havel – Kafka (C), T. Knotek, Kružík – Poletín, Žejdl, Michnáč – Všetečka, Vlček, Kern – J. Doležal (A), Pšenička, M. Ondráček.
    DRACI PARS ŠUMPERK: M. Holík (21. Mokry) – Pěnčík, Drtil, L. Rutar, Hrachovský, Březák, Dudycha – Vildumetz, D. Kindl, Vachutka – Šilhavý, Macuh, Scheuter – P. Kratochvíl, Kohút, A. Furch – J. Horký, Spratek, Antoníček.

Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Maštalíř, Dědek