Ústí n/L – Havířov 4:3 (kon.) | Přerov – Vsetín 4:3 (3:0 po s.n.) | Vrchlabí – Jihlava 1:2 (1:2 po s.n.)
Litoměřice – Kadaň 5:2 (kon.) | Slavia – Šumperk 5:4 (kon.) | Sokolov – Benátky n/J 4:1 (kon.)
Třebíč – Kolín 4:1 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 4:5 (kon.)
HC Slavia Praha
5:4 (3:1, 0:3, 2:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 25.09.2021, 17:00Chance liga • 5. kolo

Strhující zápas je u konce! Slavia si v první třetině vypracovala slušný náskok, který se ale během několika málo minut druhé části rozplynul a ještě v prostřední třetině se dokázal Šumperk dostat do vedení. Třetí dvacetiminutovka se pak dlouho hrála bez branek, necelých osm minut před koncem ale srovnal v přesilové hře Filip Vlček. Když už to vypadalo, že se bude prodlužovat, sehráli slávisté parádní rychlou kombinaci, na jejímž konci byl před odkrytou klecí Robin Všetečka. Hosté už na to nedokázali zareagovat, a tak se nakonec radují z výhry slávisté. (19:29:09)

59:43
    Šumperk si bere oddechový čas.

59:43
    Žejdl se po pravé straně dostal do útočného pásma a bekhendem mířil na opuštěnou klec, jenže puk poslal příliš pomalu a šumperský obránce se ještě stihl vrátit a puk zastavit před brankovou čárou.

59:27
    Hosté to zkouší v šesti!

58:57
    Hosté se drží v útočném pásmu, Mokry zatím zůstává v brance.
    58:17 Robin VŠETEČKA - 5:4

58:17
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté se ani ne dvě minuty před vypršením základní hrací doby vrací do vedení! Krejčí rozjel z obranného pásma rychlý protiútok, který po sérii přihrávek skončil u ROBINA VŠETEČKY, který neměl před odkrytou brankou těžkou úlohu! Asistence: Daniel Kružík a Filip Vlček.

57:43
    Kotouč se od mantinelu odrazil ke Kafkovi, jehož ránu z voleje Mokry bez problémů schoval do své lapačky.

57:00

56:39
    Z pravého kruhu střílel Spratek, mířil o kousek nad.

56:06
    V oslabení vybojoval puk Pšenička a nahrál Žejdlovi, který byl sám před Mokrym, jenže bekhendovou kličkou neuspěl!

55:22
    Tvrdý pokus Drtila dokázal Michajlov ramenem vytáhnout mimo branku.

55:00
    Radek Havel (SLA) chtěl letící puk rukou vyhodit z obranné třetiny, poslal ho však úplně mimo hřiště, a tak musí na trestnou lavici.

54:38
    Vachutka naznačil kličku a následně ihned vypálil, Havel puk srazil vysoko nad branku.

53:02
    Hosté se hnali do rychlého protiútoku, který ale zastavil odpískaný ofsajd.
    52:26 Filip VLČEK - 4:4

52:26
    Slávisté v přesilové hře necelých osm minut před koncem vyrovnávají! Po střele z voleje se k puku dostal Všetečka, který v pádu dokázal za vyjetým brankářem nahrát FILIPU VLČKOVI, a ten trefil zcela odkrytou klec! Asistence: Robin Všetečka a Daniel Kružík.

52:16
    Vlčkovu ránu po ledě vytáhl Mokry pravým betonem.

51:15
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Denis Kindl – 2 min., hrubost).

50:01
    Havel se dokázal protáhnout až do útočného pásma, jeho následnou střelu musel Mokry vyrážet do rohu.

48:51
    Furchovu střelu z otočky ještě tečoval Kratochvíl, Michajlov stihl zareagovat.

47:00
    Pokus Doležala z levého kruhu hosté srazili do ochranné sítě.

46:29
    Krejčí jako poslední hráč trefil napadajícího Březáka, který se rázem dostal sám před Michajlova, kterého ale kličkou do bekhendu nepřekvapil!

45:11
    Pšenička z dobré pozice nemířil přesně, Ondráček se k dorážce neprotlačil.

44:31
    Kohút se dostal ke střele zpoza obránce, Michajlov se musel po puku natahovat.

43:27
    Žejdlovu svižnou ránu vytáhl Mokry mimo tři tyčky.

41:43
    Barák se vrátil na ledovou plochu.

41:17
    Tentokrát pálil Hrachovský, Michajlov puk přizvedl nad branku.

40:42
    Střelu Drtila z první Michajlov dokázal nadvakrát zastavit.

40:01

Druhá třetina úplně obrátila průběh utkání. Slávisté přišli o svůj náskok z první části hned na startu prostředního dějství, kdy se trefili Vojtěch Šilhavý a po parádní přihrávce do úniku i Denis Kindl. Dlouho se pak hrálo aktivně z obou stran a nakonec se Šumperk dočkal dokonce i vedoucí trefy. V přesilové hře se puk dostal k Danielu Vachutkovi, který dokázal mířit přesně k tyči. Slávisté se pak ještě hodně rozčilovali, že tomu gólu předcházel šumperský ofsajd, na gólu to však už nic nezměnilo. Třetí dějství začne přibližně v 18:50.

40:00

39:43
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jindřich Barák – 2 min., nedovolené bránění).

39:10

38:42
    Slávisté se s pukem dostávají ven z obranného pásma.

37:51
    Vildumetz před brankou tečoval nabídku Vachutky, puk ale poslal vedle.

37:10
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomáš Pšenička – 2 min., podrážení).

36:48
    Kafka se tlačil před obránce, jenže při zakončení byl lehce přidržený soupeřem, a tak Mokrého ani neprověřil.

35:07
    Po souboji u mantinelu za šumperskou brankou se otevřely dvířka ven z ledu, rozhodčí tak musel přerušit hru.

34:49
    Poletínův pokus z levé strany Mokry v klidu vyrazil do rohu.
    33:09 Daniel VACHUTKA - 3:4

33:09
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk ve druhé třetině otáčí skóre na svoji stranu! V přečíslení se nejlépe zorientoval Kindl, který puk poslal do druhé vlny k DANIELU VACHUTKOVI, který z mezikruží trefil přesně k pravé tyčce! Asistence: Denis Kindl a Rok Macuh.

32:13
    V oslabení se dostal k tvrdé ráně Krejčího, jehož pokus Mokry jen vyrazil! Dorážet se snažil Doležal, ale šumperský brankář se ještě v leže stihl natáhnout a rukou kotouč zastavit!

31:35
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Václav Veber – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Martin Pěnčík – 2 min., hrubost).

30:58

30:13
    Hosté vyhazují přes celé hřiště.

29:50
    Knotek našel mezi kruhy volného Žejdla, kterému se ale střela vůbec nepovedla.

28:58
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jakub Březák – 2 min., napadení).

27:47
    Vlčkovu střílenou přihrávku nikdo netečoval, Šumperk následně vyhazuje přes celé hřiště.

27:06
    Puk se nečekaně odrazil ke Kafkovi, který byl úplně sám před brankářem, jenže Mokrého pouze trefil do výstroje.

26:01
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jakub Březák – 2 min., nedovolené bránění).

25:38
    Žejdlovu střelu z levé strany si Mokry pohlídal.

24:18
    Kindl se poměrně hladce dostal až mezi kruhy, bekhendem ale mířil nepřesně.

22:59
    Po souboji u mantinelu zůstal na ledě ležet Duda, který je následně ošetřován na střídačce.
    22:45 Denis KINDL - 3:3

22:45
    Ani ne po třech minutách druhé části je srovnáno! Slávistická obrana úplně zapomněla na DENISE KINDLA, kterého do úniku vyslal parádním pasem Vildumetz a zkušený šumperský útočník se prudkou střelou nad lapačku nemýlil! Asistence: Tomáš Vildumetz a Martin Pěnčík.

21:47
    Po zákroku brankáře se puk odrazil k Vlčkovi, který ale před zcela odkrytou klecí na kotouč o pár centimetrů nedosáhl!
    20:59 Vojtěch ŠILHAVÝ - 3:2

20:59
    Už je to jen o gól! Slávistická obrana nebyla na brankovišti důrazná, čehož využil Macuh, který puk přistrčil VOJTĚCHU ŠILHAVÉMU, a ten bez váhání poslal kotouč do odkryté klece! Asistence: Rok Macuh a Tomáš Vildumetz.

20:01
    Střídání v týmu DRACI PARS ŠUMPERK: ze hřiště odchází Martin Holík, přichází Vojtěch Mokry.

20:01

Je za námi první třetina, která rozhodně nenudila. Nakonec se fanoušci dočkali hned čtyř gólů, více se však dařilo domácí Slavii. Ta se do vedení dostala ve 4. minutě, kdy se trefil Daniel Krejčí. Na svého spoluhráče velmi brzy navázal Lukáš Žejdl a po parádní samostatné akce se prosadil i Tomáš Pšenička. Hosté nakonec ještě stihli snížit po zakončení Roka Macuha a následně ještě nastřelili tyčku. Druhá část začne přibližně v 17:55.

20:00

19:12
    Už to mohlo být jen o gól! Hrachovský totiž vypálil z dobré pozice a trefil tyčku!
    18:39 Rok MACUH - 3:1

18:39
    Šumperku se daří odpovědět! ROK MACUH se dostal ke střele z levé strany, kterou sice Michajlov dokázal vyrazit, jeden z dobruslujících slávistů si však nešťastně puk skopl do vlastní klece! Asistence: Aleš Furch a Petr Kratochvíl.
    17:52 Tomáš PŠENIČKA - 3:0

17:52
    Ještě před koncem první třetiny přidávají slávisté třetí trefu! TOMÁŠ PŠENIČKA dostal puk do rychlosti ve středním pásmu, objel bezradného obránce a po krátké kličce poslal puk mezi Holíkovy betony! Asistence: Martin Ondráček a Jindřich Barák.

17:05
    Hosté se dostali pod tlak, který vyřešili vyhozením puku na zakázané uvolnění.

16:11
    Rutar vyslal střelu z pravé strany a Michajlov reagoval trochu později, a tak musel rychle puk schovat do výstroje.

14:13
    Pšenička si hodil puk do bekhendu, kterým také prověřil pozornost Holíka. Slávistický útočník následně neuspěl ani s dorážkou.

13:01
    Barák zavezl kotouč až za branku soupeře a v pravý čas našel volného Knotka, jehož rychlou střelu z voleje zastavil pozorný Holík.

12:39
    Macuh se tlačil za obránce a s pukem se nakonec dostal až za branku, odkud chtěl zadovkou hledat spoluhráče na zakončení, puk se však od branky odrazil do rohu.

12:24
    Žejdl od mantinelu jen lehce přiťukl kotouč Kafkovi, jehož okamžitou ránu vyrážel Holík na poslední chvíli.

10:37
    Drtil od modré pálil o kousek vedle, Michajlov se po puku jen ohlédl.

09:57
    Krejčí dostal kotouč do druhé vlny, odkud místo střel chtěl ještě hledat volného Všetečku, ten ale na kotouč nedosáhl.

08:59
    Macuh vyslal z levé strany tvrdou ránu, Michajlovovi puk vypadl z výstroje, slávistické brankář však volný kotouč rychle ukryl do lapačky.

08:18
    Vachutka z otočky mířil vedle.

06:52
    Slávisté dobře napadali a donutili tak soupeře pouze odpálit puk na zakázané uvolnění.
    05:50 Lukáš ŽEJDL - 2:0

05:50
    Pražané velmi rychle odskakují do dvoubrankového vedení! Havel našel z obranného pásma dlouhou přihrávkou volného LUKÁŠE ŽEJDLA, který v úniku propálil Horkého mezi betony! Asistence: Radek Havel.

05:20
    Zelingr třikrát za sebou nedokázal rozehrát, hosté ani jedno situaci nevyužili k ohrožení slávistické klece.

04:18
    Po chybě slávistické obrany měl v levém kruhu dostatek prostoru Kratochvíl, mířil ale jen do připraveného Michajlova.
    03:05 Daniel KREJČÍ - 1:0

03:05
    Slávisté se velmi rychle ujímají vedení! Po střele z pravé strany se puk odrazil k DANIELU KREJČÍMU, který okamžitě z úhlu vypálil! Puk prolétl nad ramenem brankáře, který zároveň při snaze o zákrok posunul branku, gól však podle pravidel platí! Bez asistence.

01:57
    Ondráček dostal kotouč na střed, jeho pokus ale skončil po teči nad brankou.

01:04
    Oba týmy už si zahráli s pukem, ani jeden se však do zakončení nedostal.

00:01

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – D. Krejčí, Veber, Barák, Zelingr, T. Duda, R. Havel – Kafka (C), T. Knotek, Kružík – Poletín, Žejdl, Michnáč – Všetečka, Vlček, Kern – J. Doležal (A), Pšenička, M. Ondráček.

DRACI PARS ŠUMPERK: M. Holík (Mokry) – Pěnčík, Drtil, L. Rutar, Hrachovský, Březák, Dudycha – Vildumetz, D. Kindl, Vachutka – Šilhavý, Macuh, Scheuter – P. Kratochvíl, Kohút, A. Furch – J. Horký, Spratek, Antoníček.

Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Maštalíř, Dědek.

Slávisté měli ideální vstup do sezony, když si doma poradili desítkou nastřílených branek s Havířovem. Následně zvládli i souboje s Frýdkem-Místkem a Benátkami nad Jizerou. V posledním kole však přišlo první klopýtnutí, když neuspěli na ledě Kolína. Přestože měli Pražané jasnou střeleckou převahu, tak si vylámali zuby na skvělém brankáři Kiviahovi, který je kmenovým hráčem Mountfieldu. Slavia má v sestavě aktuálně tři nejproduktivnější hokejisty v Chance Lize, tím nejlepším je Tomáš Knotek, který si za čtyři duely stihl připsat už čtrnáct bodů.

Šumperku se na startu nové sezony daří. Ve čtyřech zápasech dokázal vybojovat osm bodů, což ho řadí na pátou příčku. Draci navíc bodovali v každém odehraném zápase, třikrát se však muselo rozhodovat až v prodloužení nebo v nájezdech. Šumperští hokejisté dokázali přetlačit Litoměřice a Porubu, bod vybojovali i na ledě Vrchlabí. Jedinou výhru za tři body zvládli na domácí půdě, když o gól porazili Přerov. Nejvíc se v Šumperku spoléhají na střelce Petra Kratochvíla, který už nasázel čtyři góly. V čele klubového bodování je pak Rok Macuh, který má na svém kontě pět bodů.

Vítejte u sledování textového on-line přenosu z 5. kola Chance Ligy. Proti sobě se postaví HC Slavia Praha a DRACI PARS ŠUMPERK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

David Mencl

Branky a nahrávky: 4. D. Krejčí, 6. Žejdl (R. Havel), 18. Pšenička (M. Ondráček, Barák), 53. Vlček (Všetečka, Kružík), 59. Všetečka (Kružík, Vlček) – 19. Macuh (A. Furch, P. Kratochvíl), 21. Šilhavý (Macuh, Vildumetz), 23. D. Kindl (Vildumetz, Pěnčík), 34. Vachutka (D. Kindl, Macuh)

DRACI PARS ŠUMPERK: M. Holík (21. Mokry) – Pěnčík, Drtil, L. Rutar, Hrachovský, Březák, Dudycha – Vildumetz, D. Kindl, Vachutka – Šilhavý, Macuh, Scheuter – P. Kratochvíl, Kohút, A. Furch – J. Horký, Spratek, Antoníček.

Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Maštalíř, Dědek