Ústí n/L – Havířov 4:3 (kon.) | Přerov – Vsetín 4:3 (3:0 po s.n.) | Vrchlabí – Jihlava 1:2 (1:2 po s.n.)
Litoměřice – Kadaň 5:2 (kon.) | Slavia – Šumperk 5:4 (kon.) | Sokolov – Benátky n/J 4:1 (kon.)
Třebíč – Kolín 4:1 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 4:5 (kon.)
HC Baník Sokolov
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Sobota 25.09.2021, 17:15 • ZS Sokolov • Chance liga • 5. kolo

Ve třetí třetině padla jen jedna branka a to opět v síti Benátek. Ty prodlužují svou černou sérii proher a stále se nedočkaly prvních bodů v sezóně. Sokolov slaví své první domácí vítězství a svým způsobem byl lepším týmem po celou dobu zápasu. (19:25:41)

59:37
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Vít Jiskra – 2 min., podrážení).

59:02
    Na druhé straně ještě Pohl zakončoval z levého úhlu, ale tohle si Král pohlídal.

58:38
    Špaček se zpoza branky pokoušel najít Duška, ale puk k němu nedoputoval.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a Sokolov je blízko ke svému vítězství.

57:18
    Šmerha přihrál před branku na Janduse, který už mířil do odkryté branky, ale Král proti puku ještě stačil vysunout svůj beton!

56:18
    Sokolov měl našlápnuto do přečíslení dva na jednoho, ale čárový rozhodčí odhalil ofsajd Sokolova.

55:25
    Prudká střílená přihrávka neměla šanci na úspěch a Vracovský jen puk před modrou čarou protečoval, aby nedošlo k zakázanému uvolněním.

53:46
    David Aubrecht se nedostal přes bránícího hráče a Sokolov stále v poklidu drží své vedení a kontroluje závěr utkání.

52:24
    Sokolov nyní hraje spíše udržovací hru a už se moc do útočení nežene.

51:07
    Přesilovka Benátkám vůbec nevychází a Sokolov nyní vyhazuje puk přes všechny čáry.

50:01
    Benátky nyní hrají přesilovou hru a rána Klapky se nevešla mezi tři tyče!

49:27
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jaromír Kverka – 2 min.).

47:49
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jan Strejček – 5 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Špaček – 5 min., hrubost).

47:49
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Špaček – 2 min., hrubost).

Nyní velká strkanice u střídačky Sokolova a určitě dojde k nějakým vyloučením.

47:10
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Ondřej Jurčík – 2 min., hrubost).
    45:35 Petr HAŠEK - 4:1

45:35
    Baník právě vstřelil branku!
    Benátky už nechávají díry v obraně a nyní ji dokázali domácí využít! Do útoku dva ne jednoho se dostal PETR HAŠEK se Šmerhou, který mu adresoval přesnou přihrávku a Hašek neměl problémy zakončit přesnou ranou. Asistence: Tomáš Šmerha.

45:15
    Šik se dostal do dobrého úniku po levé straně, odkud vyslal pěknou ránu, která orazítkovala břevno!

44:32
    Puk se ocitl před Beranem, ale žádný hráč Benátek nedokázal sebrat puk poslat jej na banku.

43:53
    Dlouhý se proháčkoval do útočného pásma, vzápětí je hra přerušena pro ofsajd hostí.

42:43
    Král nyní předvedl důležitý zákrok proti dorážce Janduse a jen díky brankáři Benátek mají hosté ještě určitou šanci na nějaký zvrat v dnešním duelu.

42:13
    Ovšem Novákovo nahození, které tečoval Hašek, už vypadalo nebezpečně a puk skončil za brankou.

41:33
    Sokolov útočil ve třech hráčích, proti dvěma hráčům Benátek. Hosté však stačili situaci dobruslit a nakonec z této situace Sokolov nezahrozil.

40:58
    U modré čáry číhal Tomi, ale byl soupeř odtlačen od puku a nedostal se k pokračování své akce.

40:28
    První zákrok si v úvodu třetí třetiny připsal Beran, na kterého vystřelil Dušek, prozatím jediný střelec Benátek.

40:01

Třetí třetina začne v 18:50!

I ve druhé třetině byly k vidění dvě branky. O ty se postaral domácí celek, který tak navýšil své vedení a je na dobré cestě k dalšímu vítězství. Zato hostující celek míří ke své další prohře a jestli chce dnes vydolovat své první body v této sezóně, tak musí ve třetí třetině výrazně přidat.

40:00

39:31
    V závěru třetiny přišla ještě prudká střela, kterou Král nezachytil a puk skončil na zadním mantinelu.

37:54
    Tomi se pokoušel dostat před branku, ale soupeř jej nepustil do žádného zakončení. Sokolov je nyní na koni a kontroluje svou hru.
    36:33 Tomáš VRACOVSKÝ - 3:1

36:33
    Baník využívá druhou přesilovou hru. Kverka vybojoval puk u mantinelu a následně si TOMÁŠ VRACOVSKÝ perfektně nabruslil do střelecké pozice a poslal puk nad rameno Krále. Asistence: Jaromír Kverka.

36:18
    Domácí se nyní sami vyhnali z útočného pásma a musí zakládat novou útočnou akci.

36:03
    Dlouhý trochu zbytečně fauloval Pohla a oslabuje svůj celek před koncem druhé třetiny.

35:41
    Tomi poslal puk před branku, kde operoval Jiskra. Ovšem nyní obránci Benátek dobře zavřeli prostor a odrazili puk do bezpečí.

34:32
    Daniel Špaček se dostal ke střele švihem a poslal puk nad branku Baníku.

34:13
    Jandus obkroužil branku soupeře a předal puk na Nováka, kterému střela nesedla zcela ideálně a nedošlo k navýšení skóre.

33:17
    Po delší době tvrdý zákrok Berana, který čelil tvrdému projektilu od Dlouhého!

32:39
    Hosté zvládli toto oslabení. Sokolov se prakticky ve své přesilovce nedostal k žádné nebezpečné situaci.

32:05
    Další úspěšné vyhození Benátek a tato přesilová hra se moc Baníku nedaří.

31:23
    Král nedokázal udržet puk po tvrdé střele a ten vypadl před jeho branku. Strhla se menší mela, nakonec puk vyplavala do volného prostoru a Benátky jej vyhodily přes všechny čáry.

30:35
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Kolmann – 2 min., krosček).

30:32
    Šmerha si nyní svou bojovností a dobrým pohybem vybojoval faul na svou osobu a Sokolov bude mít k dispozici další přesilovou hru.

29:23
    Šír se nedostal s pukem daleko a ihned za modrou čarou byl zpacifikován a přišel o puk. Nyní sledujeme pasáž hry, kdy se hra přelévá z jedné strany na druhou a to bez střelby na branky.

28:29
    Jiskra se uvolnil, ale záhy přišel o puk. Hráčská lavice reklamovala faul na Jiskru, ovšem hra pokračuje.

27:08
    Drobná strkanice u branky Sokolova, kdy si Beran sebral puk pro sebe a přerušil hru.

26:51
    Dobře myšlená přihrávka od hráče Benátek, tu však dokázal jeden z hráčů Sokolova včas zachytit.

25:35
    Král musel dávat pozor na střelu z pravé strany. To už v době, kdy se hraje v pěti na obou stranách.

25:04
    Dobrá práce Benátek na vlastní modré čáře, kdy nepustili rozjetého soupeře do vlastní třetiny.

24:41
    Jurčík se probíjel do obranného pásma, ale nakonec mu soupeř nedovolil nic kloudného vymyslet. Na druhé straně Beran zasáhl puk svou lapačkou.

23:59
    Šik si najížděl do slibné střelecké pozice, ale upadl na ledovou plochu a přišel o puk.

23:33
    Přesilovka Sokolova rychle skončila. Za brankou Beran podržel hokejku soupeři a dostal za tento počin dvě minuty.

23:16
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Erik Čermák – 2 min., hákování).
    22:47 Ondřej JURČÍK - 2:1

22:47
    A tlak Sokolova přinesl jejich další trefu. Tomi za brankou udržel puk a rozehrál na střed, kde si ONDŘEJ JURČÍK vybruslil do střelecké pozice a svou trefou otáčí vývoj utkání. Asistence: Vít Jiskra a Vojtěch Tomi.

22:25
    Sokolov se pohybuje v pásmu Benátek a vytváří si tlak.

21:59
    Klapka si nyní pohlídal soupeře a u pravého mantinelu mu znemožnil další rozehrávku.

21:06
    Adam Dlouhý bekhendem chtěl posunout puk od pravého mantinelu k brance, ale trefil bránícího hráče a Sokolov se dostal ze svého pásma.

20:21
    Hráč Sokolova ještě udržel pásmo a nahodil puk na branku. Ten šel mimo a následně se černé pryže ujali hosté

20:01

Další třetina započne v 18:00!

Benátky začaly toto utkání dobře, když se jako první dostaly do vedení. Jejich soupeř dokázal vyrovnat po přesilové hře a to bleskurychle na jejím začátku. Následně měl o něco více ze hry domácí celek, který byl nebezpečný před brankou Benátek, ale k další změně ve skóre už v první třetině nedošlo.

20:00

19:50
    V těsném závěru první třetiny jsme registrovali další dobrý pohyb hráčů Sokolova před Králem, ten nakonec sebral puk a přerušil hru.

18:53
    Sokolov je nastěhovaný před brankou soupeře a střela Nováka nebyla vůbec špatná. Puk šel jen těsně kolem levé tyčky!

18:03
    Jurčík dostal puk do jízdy a ocitl se před brankou. Král se dokázal ve své brance roztáhnout a zamezit téměř jasné brance!

17:19
    Klapka ve středním pásmu dohrál Vracovského, který už neměl puk u sebe a Baník si v závěru první třetiny zahraje svou první přesilovou hru.

16:02
    Jiskra dokázal za brankou na chvíli sebrat puk, ale nakonec proti trojici bránícím hráčům Benátek neměl šanci na další své počínání.

14:53
    Nakonec je však vyloučen za krosček Strejček.

14:52
    Kverka v souboji s Duškem u střídaček Benátek. Kverka ztratil i helmu a hra je přerušena. Nakonec se všichni rozjeli na své střídačky a vhazovat se bude před Beranem.

13:54
    Přihrávka z levé strany neprošla na druhou stranu a Benátkám se daří otočit hru na druhou stranu.
    12:23 Tomáš VRACOVSKÝ - 1:1

12:23
    Baník velmi rychle využívá svou první přesilovou hru, kdy na branku Krále vyslal tvrdou ránu TOMÁŠ VRACOVSKÝ. Asistence: Jaromír Kverka a Tomáš Rohan.

12:02
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Klapka – 2 min., příliš mnoho hráčů).

12:01
    Petr Hašek zavezl puk do útočné třetiny a rozehrál na levou stranu a v dobré situaci rázem rozhodčí přerušil hru, neboť jejich soupeř hrál v šesti hráčích.

11:20
    Nejprve měl dobrou šanci Dlouhý, který vystřelil z pravého kruhu, na druhé straně zase Šik, který však nedokázal dostat puk mezi tři tyče.

10:25
    Nakonec byl vyslán puk od levého mantinelu, který si Beran schoval do své lapačky.

10:06
    První třetina se nám přehoupla do své druhé poloviny. Benátky operují s pukem v útočné třetině.

08:40
    Dobrá střílená přihrávka na branku Sokolova, kterou jen těsně mimo branku tečoval jeden z hráčů. Benátky se dostávají před branku Sokolova méně, ale tato jsou více nebezpečnější.

07:12
    Střela nyní neprošla až na branku soupeře, puk se zastavil někde ve výstroji bránícího hráče.

06:31
    Signalizovaný ofsajd a Sokolov měl nyní dost času, aby se mohl zkoncentrovat ve své obranné třetině.

06:20
    Další šance Benátek, kdy po střele Beran jen vyrazil puk před sebe a Filip Jansa se ještě dostal k dorážce a puk zamířil jen těsně mimo levou tyčku!

05:28
    Na druhé straně Beran betonem vyrazil střelu soupeře k bočnímu mantinelu a následně se puku ujímají jeho spoluhráči.

05:13
    Hráč Sokolova dobře zajel za branku Benátek a předložil puk před branku. Tam moc nechybělo, aby se další hráč Sokolova dostal k dorážce!

04:47
    Dobrý přechod přes střední pásmo a rázem to byla dobrá šance Sokolova. Ten se snaží o rychlé vyrovnání.
    03:28 Antonín DUŠEK - 0:1

03:28
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    A máme tu první branku zápasu, kdy se Benátky dostaly do protiútoku a po střele ANTONÍNA DUŠKA se puk ocitl za zády Berana. Asistence: Petr Kolmann.

03:04
    Sokolov měl dobrý pohyb v útočné třetině, ale nedokázal z toho vytěžit nic zásadního.

02:12
    Otakar Šik, který mimo jiné včera hrál za Energii, vystřelil na branku, ovšem trefil jen brusle bránícího hráče.

01:56
    Rohan se dostal k dobré střele a Král utlumil puk na své hrudi.

01:38
    Brankář Benátek toho sice moc neviděl, ale puk nezamířil mezi tři tyče.

00:48
    V brance Sokolova dostal poprvé v této sezóně důvěru od trenéra brankář Adam Beran, který nyní čelil taky prvnímu zakončení soupeře.

00:30
    S menším zpoždění nám začalo utkání. Hráči Sokolova se jako první dostali do útočné třetiny.

00:01

Oba celky už nastupují na ledovou plochu a utkání za chvíli začne.

Začátek utkání bude opožděno o 15 minut. Důvodem je oprava plexiskla.

HC Baník Sokolov: A. Beran (Cichoň) – A. Rulík, J. Novák, J. Pohl, Strejček, Klikorka, Kadeřávek, Klejna – Vracovský, Kverka (A), Pořízek – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – Šik, T. Rohan (C), M. Sloboda – T. Jandus, Hašek, Šmerha.

HC Benátky nad Jizerou: Král (Žajdlík) – Šedivý, Kolmann (C), Aubrecht, Bukač, Kunst, Žůrek, Hampl – D. Špaček (A), Dušek, Šír – Jiruš, Jansa, A. Dlouhý (A) – Wiencek, Čederle, Klapka – Vomáčka, E. Čermák, Křepelka.

Rozhodčí: M. Grech, T. Micka – P. Baxa, R. Coubal.

Baník doslova střídá v úvodu nové sezóny výhry a prohry. V úvodním zápase prohrál 5:0 s Prostějovem. Následně vyhrál 4:3 na ledě Ústí nad Labem. Svou výhru nepotvrdil v zápase s Havířovem, se kterým padl 3:2 po prodloužení. V minulém kole Baník vyhrál 4:1 nad Frýdkem-Místkem.
    V čele kanadského bodování v rámci týmu je V. Jiskra (3+1) a pak jsou tří bodoví V. Tomi, O. Jurčík a T. Vracovský.

Benátky nemají vůbec dobrý start do nového ročníku! Ve čtyřech duelech obdržely celkem 12 branek, čtyři vstřelily a na svém kontě mají nula bodů. Všechny tři první zápasy skončily dvou brankovým rozdílem. Až v posledním utkání s Třebíčí svítala pro Benátky naděje na první bodový zisk. Nakonec však odešly z ledu po porážce 3:2. A to v daném utkání dvakrát vedly a ani to nestačilo k prvním bodům v sezóně. O ty se pokusí zabojovat dnes proti Sokolovu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 13. Vracovský (Kverka, T. Rohan), 23. Jurčík (Jiskra, Tomi), 37. Vracovský (Kverka), 46. Hašek (Šmerha) – 4. Dušek (Kolmann)

Rozhodčí: M. Grech, T. Micka – P. Baxa, R. Coubal