Ústí n/L – Havířov 4:3 (kon.) | Přerov – Vsetín 4:3 (3:0 po s.n.) | Vrchlabí – Jihlava 1:2 (1:2 po s.n.)
Litoměřice – Kadaň 5:2 (kon.) | Slavia – Šumperk 5:4 (kon.) | Sokolov – Benátky n/J 4:1 (kon.)
Třebíč – Kolín 4:1 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 4:5 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
4:5 (0:3, 1:1, 3:1)
HC Frýdek-Místek
Sobota 25.09.2021, 18:00Chance liga • 5. kolo

Z dnešního zápasu je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (22:03:38)

Frýdek-Místek poskočil ze sestupových příček do pozic znamenající baráž. Prostějov naopak vypadl z první desítky. V dalším kole čeká Prostějov cesta do Benátek, Slezané hostí ve středu doma Ústí nad Labem.

Frýdek-Místek slaví první vítězství, když parádním výkonem ve druhé polovině první třetiny rozhodl o svém dnešním tříbodovém úspěchu. Nebylo to nic jednoduchého, přestože Slezané ve 44. minutě vedli po gólu Komorského už o čtyři góly. Fantastický závěr Prostějova stačil nakonec na snížení ztráty na rozdíl jediného gólu.

59:48
    Střela Kloze z levé strany neskončila v bráně.

59:29
    Nahození Mrázka z pravé strany srazil brankář Foltán ramenem za sebe.

59:20
    Hostům se podařilo vyhodit puk do středního pásma.

58:58
    Altrichter je na střídačce, Prostějov se šesti hráči na buly.

58:58
    Trenér Totter sáhl po oddechovém čase.

58:58
    Martynek zachytil přihrávku soupeře u mantinelu a vyhodil kotouč na střídačku.

58:34
    Tvrdá rána Beránka od modré čáry minula bránu.

58:10
    Jelínek nezachytil přihrávku z obranné poloviny, vhazování před Altrichterem.

57:49
    Lyszczarczyk dostal přihrávku na levou stranu a pronikl do útočného pásma, kde mu puk parádním vypíchnutím sebral Havlík.

57:14
    Frýdek-Místek brání všemi možnými způsoby, nyní přerušil hru za cenu zakázaného uvolnění.

57:07
    Střelu Mrázka z pravého kruhu skončila na Foltánově výstroji.

56:50
    Matyáš opouští led za podpory zdravotníka a spoluhráče.

56:50
    Tvrdá rána Zajíce od modré čáry trefila do hlavy Matyáše.

56:19
    Peterek vyvezl puk do útočného pásma, ale jen k zadnímu mantinelu, tam o něj přišel.

55:49
    Teperovo nahození z vlastní poloviny nenašlo adresáta. Hra se vrací před branku hostů.

55:05
    Trenér Mojmír Trličík sáhl po oddechovém čase.
    55:05 Jiří KLIMÍČEK - 4:5

55:05
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    JIŘÍ KLIMÍČEK dostal přihrávku od Husáka, sjel si mezi kruhy a přesnou střelou do pravé části brány pod ruku Foltána snížil na rozdíl jediné branky! Asistence: Patrik Husák, Jan Kloz – 4:5!

54:22
    Domácí se snaží tlačit svého soupeře, hosté naopak jen vyhazují puky do útočného pásma.

52:52
    Kloz byl v dobré pozici před frýdeckou brankou, natáhl ke střele, ale přestřelil horní růžek Foltánovy svatyně!

52:25
    Mrázek zkoušel ve vzduchu srazit puk letící vedle brány, puk sice zasáhl, ale minul branku.

51:58
    Nahození od modré čáry v podání Jelínka skončilo u gólmana Foltána.

51:36
    Hosté prostějovskou přesilovku přežili a drží dvoubrankový náskok.

51:13
    Frýdek je sevřený před vlastní brankou, tvrdou střelu Švece zpoza levého kruhu brankář Foltán vyrazil.

49:54
    Velká šance Prostějova! Střela Kloze z pravého kruhu se odrazila od brankáře Foltána k Novákovi, ale ten rychlým švihem neusměrnil kotouč do soupeřovy branky.

49:45
    Babkovu střelu z vrcholu pravého kruhu skryl do své výstroje gólman Foltán.

49:35
    Další přesilovka pro Prostějov. Dvouminutový trest za hákování inkasoval Ondrej Šedivý.
    48:51 Jakub BABKA - 3:5

48:51
    Domácí využili přesilovou hru! Po křížné přihrávce Kloze prudce vypálil z první JAKUB BABKA a přesouvajícímu se brankáři Foltánovi propadl puk do brány! Asistence: Jan Kloz, Marek Švec – 3:5!

48:35
    Kloz bekhendovým nahozením našel v pravém kruhu Babku, ale jeho pokus z první zneškodnil gólman Foltán.

48:05
    Po křížné přihrávce Babky vypálil z pravého kruhu Kloz, ale minul Foltánovu branku.

47:35
    Puk je na prostějovských hokejkách, ale za brankou Hanáků.

46:51
    Po střele od modré čáry se puk odrazil od Peterkovy brusle k Valovi, který přebruslil hřiště a po krásném sólu vystřelil na Foltánovu bránu. Navíc byl faulován. Dvě minuty si za sekání odsedí Jakub Michálek.

46:18
    Průnik Bartoše po levé straně zneškodnil brankář Altrichter, když zlikvidoval střelu protivníka po krátkém nápřahu.

45:55
    Nahození Jáchyma od modré čáry ani nedolétlo k brankáři Foltánovi, Frýdečtí vyhodili puk do středního pásma.

45:38
    Nepřesná přihrávka Frýdku-Místku končí zakázaným uvolněním.
    44:06 Petr MRÁZEK - 2:5

44:06
    Prostějov rychle odpověděl na trefu Komorského. Po přihrávce Husáka z levé strany mohl z mezikruží střílet rozjetý Novák, ale akci vyšperkoval přihrávkou na pravou stranu PETRU MRÁZKOVI, který nedal šanci Foltánovi v soupeřově brance! Asistence: Martin Novák, Patrik Husák – 2:5!

43:46
    Husákovo skákavé nahození od modré čáry Foltán odrazil do rohu.
    43:14 Filip KOMORSKI - 1:5

43:14
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Vypadalo to, že Frýdek-Místek nevyužije přesilovou hru, ale v posledních sekundách nastal klíčový útok, když brankář Altrichter vyrazil střelu Martynka z vrcholu pravého kruhu pouze vedle sebe a FILIP KOMORSKI už měl jednoduchou práci v podobě doražení puku do odkryté brány! Asistence: Rostislav Martynek, Alan Lyszczarczyk – 1:5!

41:59
    Puk je ze brankou Frýdku-Místku, domácím se daří dobře bránit pokusy soupeře o usídlení se v prostějovském pásmu.

41:14
    Klimíček zahákoval v obranném pásmu Lyszczarczyka a Frýdek-Místek si zahraje další přesilovou hru.

40:45
    Jestřábi vlétli do třetí třetiny, ale brankáře Foltána neohrozili. Jiránek po souboji se Zbořilem upadl.

40:01

Druhá třetina byla vyrovnanější. Více ze hry měli domácí, měli více šancí a ve 28. minutě se dostali k prvnímu gólu, když Babkovu střelu dorazil do brány Jiránek. Jenže o půl minutu později vrátil Frýdku tříbrankové vedení nahozením od modré Matyáš. Tento stav vydržel až do závěru druhé části. Prostějov tak bude mít co dělat, aby z dnešního zápasu vydoloval aspoň bod.

40:00

39:56
    Klimíček zaútočil z pravého kruhu, ale jeho pokus prolétl kolem branky Foltána až do rohu.

39:44
    Blíží se nám závěr druhé části.

38:52
    Hosté jsou v útočném pásmu bezzubí, to na druhé straně zkusil zahrozit Švec, ale jeho vysoké nahození skončilo pouze v lapačce gólmana Foltána.

37:27
    Babka vyjel z levého rohu až před branku, ale skulinku u bližší tyče Foltánovy branky nenašel.

36:57
    Zajíc pronikl středem do útočného pásma, následovala střela na bránu, kterou Foltán vyrazil do rohu.

35:26
    Jiránek projel do pravého kruhu a zaměstnal brankáře Foltána. Následovala rozmíška, kterou rozhodčí potrestal oboustranným vyloučením. Na trestnou lavici zamířili za hrubost Krejčí s Ciurou. Hrát se bude se čtyřmi hráči do pole.

35:26
    Lyszczarczykovu přihrávku se snažil usměrnit do brány Peterek, ale nebyl přesný. Na druhé straně vznikl závar, po kterém se bude vylučovat.

35:07
    Šedivého vyhození dolétlo na prostějovskou střídačku. Oba týmy střídají, vhazuje se po pravici Foltána.

34:22
    Se střelou Havlíka si poradil brankář Foltán.

34:17
    Na druhé straně byl Szturc natlačen do útočného pásma, a tak následovalo odpískání ofsajdu.

34:10
    Kloz vyhrál buly na Nováka, který se nedokázal dostat k razantnímu zakončení. Skákající kotouč přikryl lapačkou brankář Foltán.

33:56
    Prostějovští už jsou kompletní, navíc se po nepřesném nahození bude vhazovat před gólmanem Foltánem.

33:35
    Peterek našel zpoza branky mezi kruhy Komorského, ale ten tísněný nedokázal vystřelit na prostějovskou branku.

32:44
    Prostějovští svou aktivní obranou nedovolili soupeři prosadit se v útočném pásmu.

31:52
    Vala při přečíslení dva na jednoho sekl Čmiela a zamířil na trestnou lavici, kde si odsedí dvouminutový trest.

31:52
    Frýdek se z ničeho nic dostal do přečíslení dva na jednoho, Ciura se rozhodl pro střelu, ale jeho ránu gólman Altrichter zneškodnil.

30:46
    Nahození od pravého mantinelu přenechal brankář Foltán za brankou svému spoluhráči, ten za pomocí spoluhráčů dostal kotouč do středního pásma.

29:38
    Švec unikl pravou stranou, najel si na vrchol pravého kruhu, ale zápěstím vypálil vedle brány. Vzápětí Švec vypustil z druhé strany nepříliš razantní střelu, která skončila v lapačce gólmana Slezanů.

28:57
    Závar před frýdeckou brankou, ale Prostějovští nedokázali napálit puk na bránu.
    28:24 Jakub MATYÁŠ - 1:4

28:24
    Nahození JAKUBA MATYÁŠE od modré čáry propadlo kolem dvou hráčů až do prostějovské brány! Asistence: Mikuláš Zbořil, Roman Szturc – 1:4!
    27:59 Tomáš JIRÁNEK - 1:3

27:59
    Prostějov se prosadil! Babkovu střelu brankář Foltán pouze vyrazil betonem před branku a TOMÁŠ JIRÁNEK dorazil puk do odkryté branky! Asistence: Jakub Babka, Marek Švec – 1:3!

27:47
    Klimša ujel pravou stranou až před bránu, kde vystřelil na Altrichtera, ale ten vyrazil vynikající šanci hostů.

27:11
    Frýdek byl dlouho v obranném pásmu, přesto se hosté dokázali vymanit z tlaku a po chybě brankáře Altrichtera za prostějovskou brankou přišlo vyhození na zakázané uvolnění.

26:20
    Lyszczarczyk pronikl k pravé tyči po mantinelu, zpětnou přihrávkou hledal Peterka, ale jeho pas zablokovali domácí hráči.

26:00
    Střela Havlíka od modré čáry nepřekvapila bývalého brankáře Poruby. Foltán klekl na kolena a schoval puk do výstroje.

25:07
    Klozova střela přes dva hráče se zastavila a hruď brankáře Foltána.

24:30
    Přihrávku Jelínka od pravého mantinelu zkoušel tečovat před brankou Novák, ale Foltán dokázal jeho teč zneškodnit. Na druhé straně střílel Čmiel, ale ani jeho střela z mezikruží neskončila v bráně.

23:36
    Prostějovští se snažili zatavit svého soupeře v útočném pásmu, ale hráči v bílých dresech se nakonec vymanili z tlaku a vyvezli puk do středního pásma.

23:00
    Frýdečtí vyhodili puk na zakázané uvolnění.

22:46
    Zajícova střela od modré čáry byla sražena vedle branky.

22:04
    Jelínek zpětnou přihrávkou vybídl do šance svého spoluhráče, ale Krejčí z mezikruží přestřelil branku, o chvíli později minul branku Kloz.

21:21
    Teper si najel od modré čáry až před branku, u levé tyče zkusil zamíchat s pukem a překonat brankáře Altrichtera, následně vystřelil Peterek z levého kruhu, puk se od horní tyčky odrazil od ochranné sítě.

20:30
    Střela Babky od pravého mantinelu minula branku, střela Zajíce od modré vylétla vysoko nad bránu a skončila v natažené lapačce frýdeckého gólmana.

20:11
    Domácí zahájili druhou třetinu zakázaným uvolněním.

20:01

První třetina by se dala rozložit do dvou částí. V té první byli jasně lepší domácí hráči, měli několik šancí, ale brankáře Foltána nepřekonali. Hosté se po třinácti minutách oklepali, Šedivého únik ještě gólem neskončil, ale následná akce Szturce už ano. Frýdečtí dostali křídla a ještě dvakrát udeřili. Na 2:0 zvýšil v oslabení střelou přes obránce Christov a třetí gól přidal v přesilové hře Martynek.

20:00

19:55
    Frýdečtí ještě mohli udeřit v závěru, Szturc s Bartošem jeli dva na jednoho, ale Szturcovu přihrávku z pravé strany neusměrnil do brány jeho spoluhráč.

18:43
    Lyszczyrczyk obkroužil s pukem prostějovskou branku a z levého kruhu našel na druhé straně Tepera, jehož prudká střela z první neskončila v bráně.

17:54
    Nahození Zbořila ze středního pásma neletělo do brány, navíc to dopadlo zakázaným uvolněním.

16:38
    Brankář Bláha po třetím gólu zamířil na střídačku, jeho místo zaujal Martin Altrichter.
    16:38 Rostislav MARTYNEK - 0:3

16:38
    Frýdečtí po oslabení střílí gól také v přesilové hře. Po přihrávce od pravého mantinelu nejprve zakončoval Komorski, tuto střelu ještě Bláha vyrazil, následně puk přes rozkročeného gólmana protlačil ROSTISLAV MARTYNEK! Asistence: Filip Komorski, Alan Lyszczarczyk – 0:3!

16:09
    Prostějov byl na ledě v šesti hráčích, čehož si všimli rozhodčí. Na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě zamířil na trestnou lavici Mrázek.
    15:35 Vít CHRISTOV - 0:2

15:35
    Zbořil vyslal do útoku VÍTA CHRISTOVA, který si najel za kruhy a střelou přes obránce Husáka pokořil brankáře Bláhu! Asistence: Mikuláš Zbořil, Jonáš Peterek – 0:2!

15:12
    Husákovu střelu od modré Foltán vyrazil vedle sebe, Novák následně nedorazil puk za ležícího frýdeckého brankáře.

14:26
    Závar před frýdeckou brankou ukončil hvizdem rozhodčí, protože Szturc dotlačil Jelínka do frýdecké branky a tím také posunul brankovou konstrukci mimo své území. Oba hráči si ručně vyměnili názory a nakonec putovali na trestnou lavici. Výrok: 2 minuty – hrubost.

14:09
    Prostějov si zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty za držení byl vyloučen polský reprezentant Alan Lyszczarczyk.
    13:10 Roman SZTURC - 0:1

13:10
    Hosté se dostávají do vedení! ROMAN SZTURC oslavil narozeniny úvodním gólem, když si převzal puk od Bartoše, před brankou si položil na led brankáře Bláhu a bekhendovou střelou uklidil puk do odkryté brány! Asistence: Ondrej Šedivý, David Bartoš – 0:1!

12:57
    Šedivý ujel prostějovským obráncům, ale střelou nedokázal překonat brankáře Bláhu.

12:42
    Střela Mrázka z mezikruží v bráně neskončila.

12:10
    Frýdek-Místek se trápí v útoku, Christov nedokázal rozjet útočnou akci.

11:10
    Havlíkovu střelu od modré srazil Foltán ke svým spoluhráčům, hostům se nepodařilo vyhodit a Havlík znovu vypálil od modré. Ani druhá střela prostějovského hráče v bráně neskončila.

10:48
    Nahrávka od pravého rohu mantinelu před bránu neměla šanci na frýdecký úspěch.

09:55
    Chyba brankáře Foltána, který neodehrál puk dál od brány, zpětnou přihrávku Dubského neusměrnil u pravé tyče do brány Motloch.

08:55
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje po pravici brankáře Foltána.

08:32
    Babka zcela volný mezi kruhy, ale jeho střela zamířila jen do zadního mantinelu. Na druhé straně vypálil z pravého kruhu Martynek a jeho střela skončila v lapačce brankáře Bláhy.

08:13
    Nahození Klimíčka od modré čáry se odrazilo od nohou hostujícího hráče ke Klozovi, který si najel před branku, ale tam gólmana Foltána nepřekonal.

07:59
    Klimíčkova střela od modré byla zblokována na frýdecko-místeckou střídačku.

07:21
    Tvrdý střela Holíka od modré letěla těsně nad ledem, brankář Foltán puk vyrazil vedle brány.

07:04
    Prostějovská přihrávka z vlastního pásma končí u branky Foltána. Hra se stěhuje na druhou stranu.

06:48
    Nahození Zbořila od modré končí v moci brankáře Bláhy.

06:30
    Na druhé straně zakončil akci střelou Lyszczarczyk.

06:16
    Po přihrávce Jelínka od levého mantinelu se do zakončení dostal před frýdeckou brankou Jiránek, který bekhendovým úderem minul levou tyč soupeřovy brány!

05:25
    Další icing v podání Rysů.

05:15
    Prostějov se po oslabení dostávají do tempa. Nyní donutili soupeře zahrát puk na zakázané uvolnění.

04:51
    Motloch se po vyloučení ihned zapojil do protiútoku a brejkovou situaci zakončil střelou do brankáře Foltána, který měl se zkrocením puku velké problémy.

04:21
    Do přesilovky se dostal také Peterek, ale jeho střela z pravé strany minula prostějovskou branku.

03:48
    Nahození Matyáše z pravého kruhu skončilo v lapačce brankáře Bláhy.

03:30
    Hostům se nedaří udržet se v útočném pásmu.

03:05
    Koblížek získal puk v obranném pásmu, projel až mezi kruhy, ale jeho střela minula frýdeckou branku.

02:36
    Motloch podrazil Čmiela a Frýdek-Místek si zahraje první přesilovou hru. Prostějovský hráč byl vyloučen na dvě minuty za podrážení.

02:32
    Tečovaná střela Zbořila od modré čáry minula branku.

02:09
    Martynek přihrávkou z levé strany hledal Krenželoka, ale přihrávka minula hokejku frýdeckého obránce.

01:37
    Domácí se v úvodu dlouho drželi u puku, ale brankáře Foltána, kterému se poslední zápas proti Sokolovu nevyvedl, neohrozili.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Havlík, Zajíc, Klimíček, Husák, P. Krejčí, Vala – Mrázek, T. Jáchym, P. Beránek – M. Novák, J. Kloz, Š. Jelínek – Jiránek, Babka, Švec – Dubský, T. Koblížek, Motloch.

HC Frýdek-Místek: Foltán (Šimboch) – Matyáš, Zbořil, Teper, Ciura, D. Krenželok, J. Michálek, J. Adámek – Šedivý, David Bartoš, R. Szturc – Lyszczarczyk, Peterek, Matiaško – Christov, Komorski, Martynek – Ján Blaško, Čmiel, Klimša.

Rozhodčí: Ondráček, Květoň – Měkýš, Vašíček.

B: Szturc.

Hezké odpoledne u sledování online přenosu z utkání druhé nejvyšší hokejové soutěže mezi Prostějovem a Frýdkem-Místkem. Domácí jestřábi mají po třech zápasech šest bodů za dvě vítězství a jednu prohru.

Frýdek-Místek je na tom mnohem hůř. Slezané nevstoupili do sezóny velmi dobře a ve čtyřech zápasech získali jen jeden bod za prohru v prodloužení na ledě Litoměřic. V dalších třech zápasech vyšli naprázdno. V posledním utkání proti Sokolovu to došlo tak daleko, že fanoušci v poslední třetině přestali fandit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 28. Jiránek (Babka, Švec), 45. Mrázek (M. Novák, Husák), 49. Babka (J. Kloz, Švec), 56. Klimíček (Husák, J. Kloz) – 14. R. Szturc (Šedivý, David Bartoš), 16. Christov (Zbořil, Peterek), 17. Martynek (Komorski, Lyszczarczyk), 29. Matyáš (Zbořil, R. Szturc), 44. Komorski (Martynek, Lyszczarczyk)

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (17. M. Altrichter) – Havlík, Zajíc, Klimíček, Husák, P. Krejčí, Vala – Mrázek, T. Jáchym, P. Beránek – M. Novák, J. Kloz, Š. Jelínek – Jiránek, Babka, Švec – Dubský, T. Koblížek, Motloch.