Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Magnitogorsk – CSKA Moskva 4:0 (kon.)
Jokerit – Soči 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 4:2 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 4:1 (kon.)
Jaroslavl – Ufa 2:3 (po pr.) | Minsk – Petrohrad 1:2 (po pr.)
Barys Nur-Sultan
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Sobota 25.09.2021, 13:00 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Ode mne je to vše. Přeji pěkné odpoledne. (15:33:35)

Československá stopa:

Utkání se nezúčastnil ani jeden český nebo slovenský hokejista.

Utkání je za námi. Po jednom gólu na každé straně ze druhé třetiny nám dospělo až do prodloužení, které rozhodl 57 sekund přesilovkovým gólem Curtis Valk, když tečoval pokus Starčenka. Domácí tým tak nejspíš zaslouženě bere ze zápasu i druhý bod, Novosibirsk si odveze alespoň ten jeden. Mezera mezi oběma týmy je nyní po devíti odehraných utkáních dvoubodová.

64:03 Curtis VALK - 2:1

64:03
    Barys právě vstřelil branku!
    Domácí tým využívá druhou přesilovou hru v zápase a to znamená, že vítězí v dnešním utkání. Roman Starčenko napřáhl, svou střelu ale podržel a následně puk po zemi poslal na bránu. Po cestě jej ještě nohou tečoval CURTIS VALK, který tak rozhodl o tom, že si Barys odnese ze zápasu i druhý bod. Asistence: Roman Starčenko, Nikita Michajlis.

63:45
    V úvodu svého oslabení hosté vyhazují kotouč až k brankáři soupeře.

63:39
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

63:00
    Děmidov dostal puk na ránu z první, jeho střely z vrcholu pravého kruhu ale úspěšná nebyla a hlavně mu moc nesedla.

62:18
    První únik prodloužení převedl domácí útočník Berglund. Na brankáře Säteriho najížděl z levé strany, přestřelil ale horní tyč.

62:00
    Jeden zákrok už jsme viděli, musel jej předvést domácí brankář, to se mu také povedlo.

61:30
    Ani domácí tým však nic nevymyslel a brankáři tak v nastavené pětiminutovce zatím nemuseli zasahovat.

61:15
    Sibir se nějakou dobu držel na kotouči a dvakrát vjel do pásma. To ovšem vedlo pouze ke ztrátě puku a hrát tak nyní mohou domácí.

60:26
    Zatím nic nebezpečného, nyní svou akci rozjíždějí hokejisté hostujícího celku.

60:01

Třetí třetina nám góly a tedy ani rozuzlení nepřinesla. Čeká nás tak prodloužení.

60:00

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 21. D. Dietz (R. Starčenko, Valk), 65. Valk (R. Starčenko, Michajlis) – 34. V. Komarov (Setdikov, Kručinin)

Barys Nur-Sultan: Ortio (Bojarkin) – D. Dietz (C), Morrow, Alsing, Martinsson, Šalapov, Samat Danijar – Michajlis (A), Valk, Lilja – Kunyk, Frattin, R. Starčenko (A) – J. Berglund, Šestakov, Savickij – Petuchov, Gurkov, Musorov – Šaichmeddenov, Asetov.
    HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – N. Děmidov (A), Jefremov, K. Alexejev, J. Alanov, Ilja Morozov, Achijarov, Jermakov – Pjanov, Dubakin, O. Li (C) – Golubev, Litovčenko, Šarov – N. Shore (A), Wedin, Kručinin – V. Komarov, Setdikov, A. Jakovlev – Ovčinnikov.

Rozhodčí: Olenin, Soin – Zacharenkov, Sivov