Mallorca – Osasuna 2:3 (kon.) | Barcelona – Levante 3:0 (kon.) | Real Sociedad – Elche 1:0 (kon.)
Rayo Vallecano – Cádiz 3:1 (kon.) | Real Betis – Getafe 2:0 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
1:0 (0:0)
Elche CF
Neděle 26.09.2021, 18:30 • Reale Arena (San Sebastián) • Španělská LaLiga • 7. kolo

Z mé strany je to vše, děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů nejen z LaLigy zase někdy na počtenou! (20:43:16)

Real Sociedad se protrápil k výhře nad Elche a v tabulce LaLigy poskočil na druhé místo

Favorit tvořil hru, přesto si v prvním poločase nebyl schopen vypracovat jedinou gólovku. To se nedá říct o hostech z Elche, kteří hráli ze zabezpečené obrany a při tom spoléhali na brejky. Při jednom z nich zakončoval Darío Benedetto na zadní tyči ve skluzu a za přesunujícím se Remirem trefil tyč. Do podobného místa mířil při dalším kontru i Lucas Pérez, jemuž k rozpoutání radosti scházely rovněž centimetry. A nevyšlo to ani do třetice, když Piattiho skrytou střelu vyrazil Álex Remiro. První poločas tak branku nenabídl.

A bezgólový stav vydržel i dlouho po přestávce. Piattiho tvrdou ránu totiž opět stopnul Remiro, tentokrát mu k tomu ale pomohlo břevno, a na opačné straně neuspěl ani v jedné akci dvakrát dorážející Mikel Oyarzabal. Ten nejprve zblízka trefil vyběhnutého Casillu, dorážku mu na brankové čáře překazil Enzo Roco a do třetice byla jeho střela zblokována. Náladu si domácí kanonýr spravil deset minut před koncem, kdy za chybujícím Rocem převzal Zubeldiův míč, tváří v tvář obešel brankáře a pak už pohodlně doklepl do zcela prázdné branky.

Závěr už si Real Sociedad pohlídal a po těsné výhře nad Elche se posunul na druhé místo o bod za Real Madrid.

Držení míče: 63% : 37%.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:3.
    Rohy: 6:1. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 12:16.

90+5

90+4
    Portu při další samostatné akci získal pro domácí tým roh. Centrovaný míč spadl na hlavu Enzo Roca, který ho dopravil mimo rizikovou zónu. Elche nutně potřebovalo útočit a ne se jenom bránit. Jenže čas už vypršel.

90+2
    Jenže Elche namísto útočení brání. Do vápna nechali projít Julena Lobeteho a pak měli problém ho od míče odstavit. Nakonec se jim to podařilo, balon skončil za koncovou čárou a Kiko Casilla už spěchá k jeho odkopu.

90+1
    Hráčům Elche zbývá na srovnání 5 minut.

90
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Aritz Elustondo.

88
    Enzo Roco povalil na zem Mikela Merina a tomu se nechce vstát. Těžko říct, zda kvůli zdravotní indispozici, nebo aby ušetřil drahocenný čas.

87
    Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Fidel, přichází Javier Pastore.

85
    Konečně se míče zmocnili fotbalisté Elche, kteří se co nejdříve chtějí dostat dopředu.

84
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Benat Turrientes, přichází Ander Guevara.

84
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Germán Valera.

82
    Real Sociedad je po vstřeleném gólu v laufu a vytrvale zaměstnává soupeřovu obranu.

81
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Střelecké trápení je u konce! Enzo Roco hlavou neodvrátil Zubeldiův vysoký míč, který za jeho zády převzal MIKEL OYARZABAL. Největší strašák pro defenzivu Elche zachoval chladnou hlavu, položil si balon na zem a oběhnul Casillu, aby mohl pohodlně doklepávat do jeho prázdné branky. Radost z gólu slaví v této sezoně LaLigy už popáté.

79
    Domácí se při ataku snaží soupeře zmást změnou pozic. Uvidíme, zda jim to do závěrečných minut pomůže.

77
    Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Pere Milla.