Bordeaux – Rennes 1:1 (kon.) | Brest – Méty 1:2 (kon.) | Remeš – Nantes 3:1 (kon.)
Troyes – Angers 1:1 (kon.) | Clermont Foot – Monaco 1:3 (kon.) | Marseille – Lens 2:3 (kon.)
Stade Brestois 29
1:2 (0:1)
FC Méty
Neděle 26.09.2021, 15:00 • Stade Francis-Le Blé, Brest (FRA) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 8. kolo

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a užijte si zbytek víkendu. Na viděnou. (17:04:54)

Brest pojede v dalším kole na hřiště třetího Nice. Méty budou hrát na stadionu čtvrtého Angers.

Méty se po premiérovém letošním triumfu dostaly v tabulce před svého soupeře na osmnáctou pozici. Brest klesl na devatenácté místo.

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 16:16.

Souboj dvou týmů, které před tímto utkáním nepoznaly od začátku sezony příchuť vítězství, skončil lépe pro Méty. Ty byly po většinu zápasu pasivnějším a bránícím se týmem, Brestu ale udělily lekci z produktivity.

V prvním poločase dokázali hosté proměnit svou jedinou šanci. Gueye přihrával z pravé strany na střed vápna, odkud prostřelil Bizota Nicolas de Préville. Jinak to byli domácí, kdo byl v úvodním dějství jednoznačně aktivnější. Dobrou možnost měl třeba Del Castillo, jenž hlavičkoval těsně nad branku, či tradičně hodně viditelný Honorat, který jednou střílel do boční sítě a podruhé na bližší tyč, kde však číhal připravený Úkíddžá.

Brest byl lepším celkem i po změně stran a v 68. minutě si vysloužil pokutový kop. Ten přízemní střelou k pravé tyči proměnil Romain Faivre. Jenže nerozhodný stav vydržel pouhých šest minut. Centonzeho střelu vyslanou z hranice vápna tečoval mimo dosah vlastního brankáře nešťastník Duverne. Domácí ani přes závěrečný tlak už na vyrovnání nedosáhli.

90+5

90+5
    Již běží poslední nastavená minuta. Brest drží balon na půlící čáře, kde je aktivně napadán.

90+4
    Jedna z posledních možností Brestu skončila odpískáním ofsajdu. Alexandr Úkíddžá zasahovat nemusel.

90+3
    Balon se pohodlně dokutálel až do rukou hostujícího brankáře. A asi nepřekvapí, že Alexandr Úkíddžá se svou následnou rozehrávkou nikterak nepospíchal.
    90+2. Niane měl na kopačce pojistku.

90+2
    Méty podnikly výlet do otevřené domácí obrany. Ibrahima Niane nejprve upadl v pokutovém území, pak se ale vyškrábal na nohy a tváří v tvář střílel do před sebou stojícího Marca Bizota.

90+1
    Brest zahrával roh z pravé strany. Agoumého centr prodlužoval do zámezí Ibrahima Niane. Ten si poté chvíli poležel a nasbíral tak pro Méty další cenné vteřinky.

90+1
    Bude to pět minut.

90
    Pomalu končí poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik se rozhodčí Willy Delajod rozhodne nastavit.

89
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Habib Maïga, přichází Warren Tchimbembé.

88
    Brendan Chardonnet inkasuje v závěru duelu žlutou kartu za faul na Boubacara Traorého.

87
    Brest kombinuje s balonem na útočné polovině. Když už se ale dostane do pokutového území, tak jedině vzduchem. A tam pravidelně kraluje Alexandr Úkíddžá.

86
    Hosté teď pomalu více polehávají na trávníku, než aby hráli. Inu není se co divit – v sázce je první letošní vítězství. Na to zatím oba celky čekají od začátku sezony marně.

85
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Julien Faussurier.