Barys – Jekatěrinburg 5:4 (po pr.) | Čerepovec – Novosibirsk 1:0 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 5:2 (kon.)
Omsk – Jaroslavl 1:4 (kon.) | Minsk – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Riga – Soči 2:1 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 6:5 (2:1 po s.n.)
Dinamo Riga
2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
HK Soči
Pondělí 27.09.2021, 18:30 • Arena Riga • KHL

Z mé strany je to vše, děkuji vám za pozornost a u přenosů nejen z KHL zase někdy na počtenou! (21:07:14)

Riga přetlačila Soči a poskočila před něj na předposlední místo

V první třetině na tom byli lépe hokejisté Soči, kteří i díky přesilovkám vyslali třikrát více střel než jejich soupeř. Dinamo Riga za celých dvacet minut zaznamenalo jen čtyři pokusy. Jestliže chtěl lotyšský klub uspět, musel svou hru zjednodušit a hlavně přestat faulovat. Byla to právě nekázeň hráčů, co ho sráželo ke dnu. Naštěstí pro Dinamo chytal spolehlivě Johan Mattsson, jenž pokryl všech dvanáct střel. A protože bezchybný byl i jeho krajan Magnus Hellberg, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Po přestávce se Riga zlepšila jak střelecky, tak kázní a na ledě to bylo znát. Po gólu volaly hlavně šance Freibergse a Meiji, proti ale vždy stála zeď jménem Magnus Hellberg. A protože stoprocentní zůstal i Johan Mattsson, byl souboj švédských brankářů stále nerozhodný.

O svou neprůstřelnost oba přišli až ve třetí třetině. Hellbergovi ji ve 47. minutě vzal Nikolajs Jelisejevs, Mattssonovi pak o šest minut později Amir Garajev. Vítězný gól padl v čase 58:32, to rozradostněl tribuny Daniels Berzinš.

Riga porazila Soči 2:1 a v tabulce Východní konference poskočila před něj na předposlední pozici.

Zápas sledovalo 1 813 diváků.

Střely na branku: 24:30 (4:12, 13:9, 7:9).

59:55
    Hosté v koncovce selhali, soupeř je následně vyhnal z pásma a už je jasné, jak utkání dopadne.

58:56
    Už není nač čekat, Magnus Hellberg vystartoval z branky a Soči hraje vabank!
    58:32 Daniels BERZINŠ - 2:1

58:32
    Riga právě vstřelila branku!
    Necelou minutu a půl před koncem základní hrací doba si Riga bere ztracený náskok zpět! Karsums u mantinelu vyhrál puk pro DANIELSE BERZINŠE, který ze středu vypálil kolem Hellbergovy lapačky. Zabránit mu v tom nedokázal ani klečící J. C. Lipon. Asistence: Martinš Karsums a Gints Meija.

58:01
    Icing Rigy stěhuje hru před Mattssona.

57:26
    Jsou tu však i domácí. Daniels Berzinš posunul na Huntera Shinkaruka, tomu zatarasil cestu obránce a volný puk doklouzal až k Hellbergovi.

56:12
    Viktor Baldajev neudržel pásmo a jeho spoluhráči ze Soči musí začít od píky.

54:43
    Kirill Peťkov vysunul po mantinelu J. C. Lipona a ten mu vracel zadovkou. Tento úmysl odhalil jeden z domácích obránců, jenž přihrávku zblokoval.

54:03
    Na programu je reklamní přestávka.
    52:42 Amir GARAJEV - 1:1

52:42
    Soči právě vstřelilo branku!
    I hosté se dočkali a v lotyšské metropoli máme srovnáno! Ze souboje u mantinelu vyplaval puk na střed a mezi vrcholy obou kruhů byl připravený AMIR GARAJEV. Jeho bomba proletěla Mattssonovi mezi rukou a tělem a s přispěním levé tyče z pohledu střelce skončila až v síti. Asistence: Arťom Nikolajev.

51:11
    Po Hellbergově zákroku betonem se k bekhendové dorážce dostal Lukáš Radil. Čáslavský rodák puk nezvedl dostatečně a gólman Soči ho dostal pod kontrolu.

50:03
    Kombinaci Soči přerušil Nerijus Ališauskas a jak je vidět, jeho tým si po vstřeleném gólu věří.

48:50
    Soči se rychle snaží vyrovnat, ale Johan Mattsson nic takového nepřipouští.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 47. Jelisejevs (Gormley), 59. Berzinš (Karsums, Meija) – 53. Garajev (Nikolajev)

Dinamo Riga: Mattsson (Machovský) – Ališauskas, Freibergs, Gormley, Scarlett, Čukste, Sotnieks, Ozolš – Radil, Tiivola, J. Karjalainen – Shinkaruk (A), Poirier, Karsums (A) – Meija (C), Berzinš, Jelisejevs – Buncis, Švanenbergs, Wännström.
    HK Soči: Hellberg (Pleškov) – Kamalov, Jaks, Valencov, Rundblad, Miščenko, Baldajev, Zorkin – Ruděnkov (A), Vicharev (C), Pilipenko – Lipon, Točickij (A), Peťkov – Bakanov, Jakimov, Feoktistov – Žabrejev, Garajev, Nikolajev – Glotov.

Rozhodčí: A. Gofman, R. Gofman – Viljugin, Černyšjov

Diváci: 1 813