Havířov – Přerov 1:2 (kon.)
AZ Havířov
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
HC ZUBR Přerov
Úterý 28.09.2021, 17:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Ve třetí třetině Zubři svou druhou brankou dokonali obrat zápasu a vítězí v Havířově těsně, a trochu i šťastně, 2:1.

Ode mne je to pro dnešek vše, napočtenou u dalších přenosů. (19:07:27)

59:49
    Puk u havířovské branky, zápas je rozhodnut.

59:40
    Boj o puk u pravého mantinelu, následně Vojtek vyráží do rohu holí slabou střelu.

59:27
    Zielinski pálí pohotově, ale mimo.

59:20
    Maňásek zůstává na střídačce, AZ to zkusí se šesti bruslaři!

59:20
    Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Hra přerušena, bude se vhazovat před Vojtkem.

58:01
    Hostům pískán icing, po opravě se bude vhazovat ve středním pásmu.

57:15
    Pasáž s chybami ve středním pásmu na obou stranách ukončil svým průnikem do pásma Grygar, ale AZ z toho nic nevytěžil.

56:04
    Hosté jeli 2 na 1, Klouda zakončoval z pravé strany a mířil nad.

55:26
    AZ teď nesehrál špatnou přesilovku, ale hosté už jsou v plném počtu.

54:49
    Nápor AZetu na brankovišti, Valouch se tlačil za pukem, ale nepřehodil Vojtkův beton.

53:50
    A jako už dnes tradičně při přesilovce AZetu tu máme únik hostujícího hráče. A jako už tradičně, Maňásek zůstal v této herní situaci, od Kuchty nepřekonán.

53:26
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Galnor – 2 min., sekání).

52:44
    AZ teď tlačí vše na bránu, nahození z dálky raději Vojtek ukryl pod lapačkoiu.

52:17
    Opět našel přerovský gólman puk ve své lapačce po střele Jelénka z levého kruhu.

52:04
    Jelének ujížděl na levém křídle, z kruhu zkusil střelu, Vojtek puk nadvakrát zkrotil v lapačce.

51:16
    Valouchova střela od modré nemířila mezi tři přerovské tyče.

50:43
    Nyní je to spíše boj než pohledný hokej.

49:34
    AZ to zkusil dlouhou přihrávkou, ale je z toho icing.

49:06
    Middleton zastaven ve středním pásmu na hraně faulu, hra pokračuje dál.

48:31
    Icing AZetu.

48:06
    Obránce Zielinski to zkusil individuálně, projel s pukem hřiště i zakončil, Vojtkův zákrok přerušuje hru.

47:36
    Tentokrát Maňásek ve svém brankovišti ukryl puk pod lapačku, hra přerušena.

46:35
    Přerov právě vstřelil branku!
    Hosté strhávají vedení na svou stranu. Veselý nahodil od modré puk na domácí branku a JAN HANÁK z dorážky na brankovišti překonává Maňáska – 1:2. Asistence: Jakub Galnor a Marek Veselý.

45:45
    Po buly na přerovské modré se dostal ke střele Bošek a z mezikruží mířil pěknou střelou těsně nad.

45:24
    Hansel individuálně pronikl do útočné třetiny, byla ale vytlačen za branku a tam poslán k ledu.

44:52
    Na druhé straně Vojtek teď zabránil havířovským dostat puk za svá záda. Hra přerušena.

43:58
    Klouda úspěšně napadal havířovskou rozehru, získal puk, ale Maňásek jeho pokus zastavil betonem.

42:11

41:17

40:15
    AZ dohrává přesilovku.

40:01

I ve druhé třetině se bylo celkem na co dívat, jediným úspěšným střelcem byl však přerovský Kuchta a tak máme skóre srovnané na 1:1. Uvidíme, kdo strhne ve třetí třetině zápas na svou stranu.
    Hra bude pokračovat od 18:30.

40:00

39:33
    Hosté se osvobozují.

39:17
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Klouda – 2 min., sekání).

38:32
    Vojtek nyní v sedě vyřešil nebezpečnou situaci ve svém brankovišti.

37:37
    Domácí tlačí v útočném pásmu, ale mají okénka v obraně, kterých se hosté snaží využívat.

36:53
    Middleton si šikovně objel protihráče, ale pak zakončil z blízka do Vojtkova betonu. Následně hosté zahráli na icing.

35:51
    Hosté teď využili rozhozené domácí obrany a máme vyrovnáno. TOBIÁŠ KUCHTA se dostal sám s pukem do mezikruží a přesnou střelou do levé šibenice srovnává na 1:1. Bez asistence.

35:39

35:15
    Jung chyboval na útočné modré, Kolařík se dostal do úniku, ale na Maňáska si opět nepřišel.

34:28
    AZ pokračuje v přesilovce, ze 4 na 3 je to nyní 5 na 4.

33:39
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Nášel – 2 min., vražení na hrazení).

33:39
    Nášel teď tvrdě zezadu poslal na mantinel domácího Maršálka. Hra přerušena. Domácí hráč zůstal ležet otřesen na ledě, ale naštěstí se po chvíli za pomoci spoluhráčů odebral na střídačku.

33:25
    Jurček teď šikovně zastavil průnik Kuchty.

32:57
    Hrajeme 4 na 4, hosty nyní zastavuje těsný ofsajd.

32:28
    Přesilovka AZetu ale brzy končí. Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Middleton – 2 min., podrážení).

31:54
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Veselý – 2 min., podrážení).

31:50
    Grygar byl při dorážce na hraně brankoviště faulován, AZ bude hrát přesilovku.

31:28
    Hosté jsou nyní více na puku, ale bez brankových příležitostí.

30:43
    Kuchta zkusil střelu švihem z levého kruhu, Maňásek má puk v lapačce.

30:02
    Hosté v přesilovce nenašli recept na havířovskou obranu a domácí už jsou v plném počtu.

29:04
    Icing hostů.

28:55
    Bošek vyvezl puk do útočné třetiny a poslal jej na Vojtka. Ten svým zákrokem přerušil hru.

28:29
    Loza teď osvobozuje havířovskou čtveřici.

28:10
    Kuchtova střela z levého kruhu míří nad.

28:02
    Druhá přesilovka pro hosty. Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jelének – 2 min., krosček).

27:05
    Hromadný souboj o puk v rohu havířovské třetiny, nakonec jej získali Zubři, do zakončení se však nedostali.

25:58
    Jung zavezl puk do útočného pásma, po něm zakončoval Bošek, z pravé strany těsně minul vzdálenější tyč.

25:21
    Maršálek zastavil útočnou akci soupeře, ale vzápětí sám narazil na protihráče. Puk poté skončil mimo led.

24:47
    Až nyní se podařilo dostat puk domácím po skončení přesilovky ven ze třetiny, vzápětí hosté zahráli úmyslný ofsajd.

24:16

23:25
    Hostující obránce David Svozil to zkusil od modré několikrát, ale na Maňáska si nepřišel.

22:40
    AZ se na chvíli osvobozuje.

22:16
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jelének – 2 min., podrážení).

22:00
    Zajímavé momenty na obou stranách, nejprve Grygar svou střelou těsně minul levou tyčku, a pak na druhé straně Maňásek předvedl dobrý zákrok.

20:50

20:10
    Domácí pokračují v přesilovce z úvodní třetiny, ještě jim zbývá cca 40 vteřin.

20:01

První třetina nabídla zajímavý útočný hokej s řadou šancí na obou stranách. Tu jedinou proměnili domácí a tak vedou 1:0.
    Druhá třetina začne v cca 17:43.

20:00

19:51
    Na chvilku dostali domácí puk do útočné třetiny, ale vzápětí o něj zase přišli.

19:18

18:52
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Nášel – 2 min., podrážení).

17:50
    Hostující Jan Hanák zůstal ležet v havířovském pásmu na ledě. Hra přerušena, ale nakonec odjel po chvíli sám na střídačku.

17:45
    Puk opustil hrací plochu, vhazovalo se ve středním pásmu, útočnou akci teď vedou hostů.

17:12
    AZ usazen v útočném pásmu, prudká střela od modré o kousek minula horní tyč.

16:41
    Hraje se teď v rychlém tempu, ale bez šancí. Vojtek s přehledem holí vyřešil pokus Hansela.

15:12
    Svozil s Boškem zatápějí hostující obraně, ta ale nakonec odolala.

14:35
    Grygar si našlápl na levém křídle, dostal se až do útočného pásma, ke střele ale už ne.

14:02

13:32
    Na druhé straně Zubři na chvíli v útočném pásmu, ale ani oni se přes domácí obranu nedostali k zakončení.

12:28
    Moddleton se Svozilem teď dostali puk trochu kostrbatě do pásma, ale šance z toho nebyla.

11:43
    Havířov právě vstřelil branku!
    Rychlá akce AZetu vede k první brance utkání. JAKUB LOZA dostal v mezikruží od Boška perfektní přihrávku do jízdy a rychlou střelou nad vyrážečku překonal Vojtka – 1:0. Asistence: Lukáš Bošek.

10:41
    Maňásek teď musel řešit další samostatný nájezd soupeře, Matyáše Hanáka vychytal pravým betonem.

10:10
    Grygar byl aktivní na hraně brankoviště, Vojtek ale svou branku uhájil.

09:45
    Nepřesnosti na obou stranách znemožňují dotáhnout útočné snažení ke střeleckým pokusům.

08:51
    Maňásek teď raději ukryl pod lapačkou puk, který přeskočil jednomu z obránců čepel hokejky.

07:57
    Daniel Svozil vybojoval puk v obranném pásmu, následně z mezikruží pálil Karas, ale mimo tři tyče. Chvíli poté musel Vojtek vyrážečkou řešit střelu Middletona.

06:44
    Hostům je pískáno zakázané uvolnění.

06:29
    Souboj o puk v rohu domácího pásma, nakonec jej získávají havířovští. Daleko se ale nedostali.

05:26
    Zubři jsou nyní více na puku a v útočném pásmu, až nyní Middleton posunul puk dále od havířovské branky.

04:25
    Hostující Klouda se prosmýkl mezi domácími beky, ale své zakončení namířil těsně mimo.

04:02

03:08
    Jinak se ale hosté brání úspěšně, domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

02:25
    Hostující útočník ale při TS ani pořádně nevystřelil, puk mu sklouzl z čepele a tak Maňásek ani nemusel zasahovat.

02:25
    Za faul na unikajícího Kuchtu je nařízeno trestné střílení!

02:02

01:58
    Bošek šikovně přešel přes dva protihráče a svou individuální akci zakončil v pádu do tyče. Byl ale při tom faulován, takže AZ bude hrát přesilovku.

00:38
    Puk opustil hrací plochu, buly v přerovském pásmu.

00:01

Oba týmy už za sebou mají předzápasové rozbruslení, ledová plocha Gascontrol Arény je opět vzorně připravena, utkání tak může za pár minut začít.

Vítáme vás u on-line přenosu z dohrávky 4. kola extraligy dorostu mezi AZ Heimstaden Havířov a HC ZUBR Přerov. Souboj 8. a 9. týmu tabulky východní skupiny slibuje vyrovanou dramatickou podívanou.

AZ Heimstaden Havířov
    Havířovští mladíci zatím z pěti zápasů zapsali jednu výhru (ve Vsetíně) a čtyři porážky – ve Zlíně, Olomouci, Šumperku a naposledy v sobotu v Brně. Se ziskem tří bodů a skóre 9:15 jim patří v desetičlenné skupině 8. příčka. Nyní se AZeťáci poprvé předsataví na domácím ledě a budou jistě chtít získat důležité body.

Mladí Zubři vyhráli v 1. kole v Olomouci, ale pak prohráli na Kometě a se Šumperkem, Další utkání z důvodu marodky neodehráli. Tři body a skóre 7:15 je v tabulce řadí na 9. místo. Dnes se tedy po téměř dvou týdnech vrací do zápasového rytmu a jistě budou chtít zahájit výhrou.

Komu a jak se podaří v utkání bodovat uvidíme v úterý v podvečer. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně v 17:00.

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 12. Loza (Bošek) – 36. Kuchta, 47. Hanák Jan (Galnor, Veselý)

AZ Havířov: Maňásek (Přecechtěl) – Beleš, Maršálek, Valouch, Zielinski, Koubek, Jurček, Pilíšek, Vadovič – Bošek, Karas, Middleton, Hansel, Jelének, Grygar, Jung, Daniel Svozil, Loza
    HC ZUBR Přerov: Vojtek (Ryšavý) – Antony, David Svozil, Janek, Harásek, Nášel, Veselý – Grézl, Galnor, M. Hanák, J. Hanák, Kolařík, Toman, Dobša, Kuchta, Klouda, Svoboda

Rozhodčí: Koziol – Hladík, Veselý