Kopřivnice – Val. Meziříčí 4:1 (kon.) | Nový Jičín – Opava 1:0 (2:0 po s.n.) | Kometa Brno B – SHK Hodonín 5:2 (kon.)
Žďár n/S – Vel. Meziříčí 4:2 (kon.) | Letňany – Děčín 4:1 (kon.) | Bílina – Mostečtí Lvi 5:14 (kon.)
Hronov – Nová Paka 5:3 (kon.) | Jablonec n/N – Dvůr Králové n. L. 3:4 (kon.) | Klatovy – Řisuty 3:4 (kon.)
Písek – Havlíčkův Brod 4:8 (kon.) | Tábor – Příbram 2:3 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Středa 29.09.2021, 18:00 • Zimní stadion Kopřivnice • 2. liga skupina Východ • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kopřivnice dnes odehraje svůj čtvrtý zápas v tomto ligovém ročníku. První zápas sezony prohrála na ledě Velkého Meziříčí, druhý doma s Opavou v prodloužení a v sobotu vyhrála na ledě Hodonína za 3 body. Celkem má zatím Kopřivnice 4 body a v tabulce jí patří 4. místo.

Hosté z Valašského Meziříčí dnes odehrají svůj třetí zápas sezóny. V prvním utkání doma porazili vysoko Nový Jičín 9:0 a ve druhém utkání těsně prohráli na ledě Velkého Meziříčí. Celkově mají hráči Valašského Meziříčí 3 body a v tabulce jim patří páté místo.

V soutěži je to jejich první vzájemný zápas tuto sezónu, během přípravných utkání spolu oba týmy odehrály 2 utkání, obě utkání vyhráli dnešní hosté z Valašského Meziříčí.

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Šindelka) – Štěpánek, Krzak, Kyselý, Bail, Marek (A), Slavík – Häring, Mach J. (C), Gola, Mach M., Seidler, Pargáč, Pokorný, Suchý, Pěnčík, Pindel, Vaněk, Sluštík (A) – trenér: J. Kofroň

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Sachr)– Mošnička, Kamas, Liss, Báchor (A), Janota, Holiš – Pořický (C), Křivohlávek, Urbanec, Vavřík, Vávra (A), Kuchařík, Goiš, Podešva, Finsterle, Andris, Weintritt, Stodůlka, Kozubík – trenér: L. Plšek

Rozhodčí: Vaněk – Vengřín, Hladík.

Oba týmy se přivítaly na hrací ploše, utkání co nevidět začíná.

00:01

00:17
    Jako první se do útočného pásma dosztli hráči domácího týmu.

01:03
    Ondřej Sluštík zavezl puk do útočného pásma, ale tam ho o něj obrali hosté.

01:42
    Do útočného pásma se dostali hosté a kombinují za brankou Petra Hromady.

02:23
    tečovaná střela domácích končí v ochranné síti za brankářem Slovákem.

02:50
    Střela Miroslava Marka skončila na vyrážečce golmana hostů.

03:25
    Jiří Pargač protečoval puk do útočného pásma.

03:46
    Hostům se v jejich útočném pásmu píská přihrávka rukou.

04:15
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude po levici Petra Hromady.

05:08
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Sluštík – 2 min., hrubost).

05:08
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Goiš – 2 min., hrubost).

06:18
    Při hře 4 na 4 se do útočného pásma dostávají hosté.

06:47
    Domácí se dostali až před golmana hostů, ale k zakončení to nevedlo.

07:08
    Oba týmy hrají v plném počtu.

07:30
    Ihned po přejetí modré čáry střílel Jiří Goiš.

07:33
    Po vyhraném vhazování střílel Martin Podešva.

08:04
    Domácím se nedaří vybojovat puk ve vlastním obranném pásmu.

08:18
    Hosté nedokázali zachytit puk na modré čáře a tak se píská ofsajd.

08:30
    Další střela hostů, tentokrát z prostoru pro vhazování, ale Hromada i v tomto případě bez problémů chytá.

08:41
    Do úniku se dostal Petr Seidler, ale nedokázal přesně přihrát.

09:13
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Andris – 2 min., nedovolené bránění).

09:26
    Domácí se rozestavili v útočném pásmu a kombinují s pukem.

09:39
    Hosté se dostali do ofsajdové situace, když se snažili o brejk.

09:54
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (M.Mach – 2 min., krosček).

10:21
    Domácí se dostali k puku a přecházejí do útočného pásma.

11:19
    Rostislav Vaněk jel sám na brankáře, při zakončení mu ale vyklouzla hůl z ruky.

11:54
    Oba týmy v plném počtu.

12:24
    Hosté se dostali do útočného pásma a nahazují puky směrem na Hromadovu bránu.

13:11
    Hosté mají výhodu, a tak to zkouší bez brankáře v šesti.

13:30
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Marek – 2 min., faul loktem).

13:50
    Hosté se při početná výhodě dostávají do útočné třetiny.

14:22
    Nepřehlednou situaci vyřešil Petr Hromada přikrytím puku.

14:57
    Hosté opět v útočném pásmu ostřelují bránu domácích.

15:30

15:58
    Domácí nahazují do útočného pásma.

16:18
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Vaněk – 2 min., napadení).

16:18
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Holiš – 2 min., držení).

16:28
    Oba týmy šly opět do 4 hráčů, Kopřivnice opět v útočném pásmu.

17:20
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Marek – 2 min., hákování).

17:20
    Pohotový obranný zákrok Petra Hromady.

17:58
    Do samostatného úniku se dostal Dominik Suchý, ale nepřekonal brankáře hostů.

18:26
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Hostům se podařilo využít přesilovku a otevřeli tak skóre utkání, o to se postaral TOMÁŠ VÁVRA. Asistence: Podešva.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:15
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Kozubík – 2 min., sekání).

19:57
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Další nepřehledná situace před brankou, tentokrát se nejlépe zorientoval JIŘÍ PARGAČ, který dokázal přehodil ležícího gólmana hostů a srovnal tak skóre utkání. Asistence: J. Mach a Gola.

20:00

První třetina byla ve znamení přesilovek a současných vyloučení. Celkem rozhodčí během první dvacetiminutovky rozdal 18 trestných minut, přičemž jednu přesilovku dokázali hosté využít a otevřít skóre utkání. Těsně před koncem, při signalizované výhodě se ale domácím podařilo vyrovnat, a tak šli po vypjatých 20minutách hráči do šaten za stavu 1:1.

Další třetina začne přibližně v 18:52. Máme se na co těšit.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, za chvíli začíná druhá třetina.

20:01

20:35
    Hosté začínají svůj útok z vlastního obranného pásma.

21:17
    Do útočného pásma se dostal Dominik Suchý, ale při střele trefil nohu bránícího hráče.

22:08
    Do útočného pásma s pukem na hokejkách se dostali hosté.

22:30
    Závar před brankou hostů. Brankář se ocitnul mimo brankoviště na zemi, ale puk skončil v rohu klužiště.

23:09
    Hosté stříleli na Hromadovu vyrážečku, ten ale střelu viděl a puk vyrazil.

23:31
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Häring – 2 min., podrážení).

23:43
    Domácím se ihned podařilo vyhodit z obranného pásma přes celé kluziště.

24:19
    Po střele hostů se puk odrazil přímo k domácím a ti mohli opět vyhodit puk mimo obrannou třetinu.

25:31

25:45
    Nebezpečné nahození před brankáře hromadu, ale naštěstí pro domácí nikdo z hostů netečoval.

26:12
    Výborný Hromadův zákrok.

26:32
    Z otočky střílel Daniel Häring, ale puk skončil na bruslích prvního bránícího hráče.

27:05
    Hosté se dostali do situace 3 na 2, ale nedokázali si přihrát a nakonec puk v klidu chytil Petr Hromada.

27:24
    Domácí vyhazují přes celé kluziště, ale zakázané uvolnění se nepíská.

27:56
    Patrik Gola střílel od modré mezi nohama bránícího hráče, ale puk se odrazil od betonů brankáře Slavíka.

28:30
    tentokrát do útočného pásma zavezl puk Ondřej Sluštík.

28:51
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Weintritt – 2 min., sekání).

29:27
    Domácí se dostali do útočné třetiny a kombinují s pukem.

30:02
    Jakub Mach střílel od modré, ale několikrát tečovaný puk skončil vedle brány.

30:40
    Odražený puk od mantinelu schoval pod lapačku Jiří Slovák.

30:51

30:54
    Ondřej Sluštík netrefil prázdnou branku, puk mu sjel z hokejky.

31:38
    Podešva s Vávrou dostali puk do útočného pásma, tak je ale o něj obrali hráči Kopřivnice.

32:46
    Dvakrát za sebou se dostal Rostislav Vaněk sám před golmana ale ani jednou ho nedokázal překonat.

32:57
    Filip Krzak střílel od modré.

33:21
    Kopřivnice opět v útočném pásmu, z první střílel Patrik Gola.

33:55
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Vavřík – 2 min., sekání).

34:31
    Dobře nabito měl Rostislav Vaněk, ale trefil se přesně do prostoru, kde byl připraven brankář.

34:57
    Kopřivnice začíná útok zpoza vlastní branky.

35:32
    Puk vyletěl až do ochranné sítě za brankou hostů.

35:50
    Tentokrát od modré střílel Radim Štěpánek, ale opět na připraveného brankáře.

37:16
    U puku znova hosté a dostali se do útočné třetiny.

37:50
    Rostislav Vaněk stihl vystřelit ještě předtím, než spadl na zem, ale trefil pouze betony brankáře Valašského meziříčí.

38:27
    Matěj Mach dostal puk přes celé střední pásmo přímo na hokejku, ale do zakončení se nedostal.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:38
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Janota – 2 min., podrážení).

39:50
    Domácí měli několik šancí v útočném pásmu, ale ani jednou nedokázali prostřelit golmana hostů.

40:00

Ve druhé třetině bylo naopak vylučovanějším týmem Valašské Meziříčí, které vyfasovalo celkem 6 trestných minut, oproti kopřivnickým 2 minutám. Největš šanci domácích měl i v 36. minutě, kdy nastřelili tyč.

další třetina začne zhruba za 12 minut, tedy v 19:41.

40:01

40:15
    Domácí se ihned dostávají do útočného pásma, mají ještě něco přes minutu z přesilovky.

40:57
    Domácí ztratili útočné pásmo a nedaří se jim dostat se zpět.

41:33
    Čtyři sekundy před koncem početní výhody ji dokázal zužitkovat JAKUB MACH a otočit tak stav utkání ve prospěch Kopřivnice. Asistence: Gola a Krzak.

42:48
    Domácím se podařilo dostat se z obranného pásma.

43:25
    Domácí sice prohráli vhazování ve středním pásmu, ale MARKU PĚNČÍKOVI se podařilo vypíchnout jim puk a následně překonat brankáře a zvýšit tak na rozdíl dvou gólů..

44:38
    Marek Slavík omylem přihrál hostům přímo do jízdy, ale domácí teď podržel brankář Hromada.

45:27
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Suchý – 2 min., držení hole).

46:03
    Domácím se povedlo vyhodit z obranného pásma a mohou vystřídat.

46:27
    Hosté už jsou opět v útočném pásmu, Martin Podešva střílel nad.

47:27

48:00
    Dominik Suchý jel sám na brankáře, ale od brankářova ramene se puk odrazil nad bránu.

48:18
    Ofsajd domácích.

48:34
    Petr Hromada chytil letící puk přímo do lapačky, zabránil tak možným nebezpečným střelám.

48:45
    Při situaci 3 na 2 na kopřivnické straně skončil nakonec místo puku v bráně Vojtěch Pindel.

49:26
    Hosté bojují v rohu útočného pásma o puk.

50:33
    Puk na útočnou modrou dostal Lukáš Finsterle, ale nepřekonal brankáře Hromadu.

50:33
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Finsterle – 2 min., hrubost).

50:54
    Po nahrávce Patrika Goly netrefil branku Jiří Pargáč.

51:22
    Postavení domácího útočícího hráče v brabkovišti.

51:30
    Puk skončil na střídačce hostů.

51:55
    Domácí v útočném pásmu, ostřelují Jiřího Slováka.

52:33
    Dominik Suchý nastřelil z otočky tyč.

52:33

52:43
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Slavík – 2 min., podrážení).

53:05
    Hosté se po odražené střele od plexi vyhnali z útočného pásma.

53:47
    Sérii střel mimo bránu, které se odrazily od mantinelu.ukončila střela do tyče a následné vyhození puku mimo obrannou třetinu domácích.

54:43

54:53
    Další pohotový zákrok Petra Hromady.

55:25
    Tomáš Andris dostal dvakrát za sebou bodyček od domácích hráčů, a jel se z toho oklepat na střídačku.

55:59
    Domácí se dostali k puku ve svém vlastním obranném pásmu, ale nepodařilo se jim jej vyhodit.

56:44
    Domácím se povedlo vyhodit puk mimo obrannou třetinu, ale pouze na chvíli.

57:08
    Až tentokrát jej dokázali vyhodit tak, aby mohli vystřídat.

57:30
    Puk skončil na horní síťce branky hostů.

57:30
    Oddechový čas pro hosty.

57:40
    Hosté vyhráli vhazování a začínají svůj útok.

58:01
    Poslední 2 minuty třetí třetiny a hosté jdou do risku bez brankáře.

58:10

58:28
    Ofsajd hostů.

58:44
    Vojtěch Pindel se snažil poslat puk až do útočného pásma, ale byl zastaven již ve středním pásmu.

59:41
    PATRIK GOLA dostal přihrávku přímo před prázdnou bránu a puk do ní dokázal usměrnit a vstřelit čtvrtý gól domácích. Asistence: Pargáč.

V prvních 40 minutách to nevypadalo, že by mělo padnout celkem 5 branek, ale ve 3. třetině se o to postarali domácí hráči. Nejprve sice prohrávali po gólu Tomáše Vávry, o minutu později ale stihli 3 vteřiny před koncem 1. třetiny srovnat zásluhou Jiřího Pargáče. Ihned ze začátku třetí třetiny pak skóre ve prospěch domácích otočil Jakub Mach, který využil přesilovku pět na čtyři. Na 3:1 pak zvýšil Marek Pěnčík, a na konečných 4:1 pak do prázdné brány upravil Patrik Gola.

Spíš než na góly bylo utkání bohaté na vyloučení. na straně domácích se vylučovalo osmkrát, na straně hostů shodně 8 trestů. Celkem tedy bylo během 60 minut základní hrací doby rozdáni 32 trestných minut.

Na další utkání jede Kopřivnice na led Komety Brno "B", Valašské Meziříčí uvítá doma Žďár nad Sázavou. (20:25:23)

Bořek Vajda

Branky a nahrávky: 20. Pargač (Mach, Gola), 42. J.Mach (Gola, Krzak), 44. Pěnčík, 60. Gola (Pargáč) – 19. Vávra (Podešva)

Rozhodčí: Vaněk – Vengřín, Hladík