Kopřivnice – Val. Meziříčí 4:1 (kon.) | Nový Jičín – Opava 1:0 (2:0 po s.n.) | Kometa Brno B – SHK Hodonín 5:2 (kon.)
Žďár n/S – Vel. Meziříčí 4:2 (kon.) | Letňany – Děčín 4:1 (kon.) | Bílina – Mostečtí Lvi 5:14 (kon.)
Hronov – Nová Paka 5:3 (kon.) | Jablonec n/N – Dvůr Králové n. L. 3:4 (kon.) | Klatovy – Řisuty 3:4 (kon.)
Písek – Havlíčkův Brod 4:8 (kon.) | Tábor – Příbram 2:3 (kon.)
po s.n. (2:0)
HK Nový Jičín
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
HK Opava
Středa 29.09.2021, 18:00 • Nový Jičín • 2. liga skupina Východ • 4. kolo

Viděli jsme opět skvělý zápas, kde dominovaly obrany a zejména Piták. Ten měl dnes fantastický den a zcela určitě jej můžeme označit jako muže zápasu. Z Opavy byl ještě viditelný Vašinka. Z domácích hráčů musím vyzdvihnout také gólmana Šimonů a moc se mi líbil Maliník. Ďáblové i Opava však zaslouží velkou kolektivní pochvalu za disciplínu, bojovnost a férovost. (20:22:45)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Nový Jičín.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nepomohlo určit vítěze, následují trestné střílení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:23
    To už není možné, co dnes dokáže Piták chytit. Pavouček v levém vinklu žije...

62:30
    Dvě obrovské šance promarnil Beránek a má se proč držet za hlavu!

61:56
    Opava drží kotouč a nechce ho půjčit Ďáblům za žádnou cenu.

60:36
    Opava již zvedala ruce, ale Šimonů zachránil na brankové čáře!

60:19
    Přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

60:01

Třetí třetina skončila také bez branek a čeká nás prodloužení.

60:00

59:00
    Horný Posílá bombu od modré čáry, ale netrefuje branku.

58:05
    Vašenkovu střelu chytá Šimonů, ale Vašenka naráží na branku a posunuje ji.

57:15
    Urputný boj o každý centimetr ledu.

56:03
    V obrovské šanci je Maliník, ale Piták je dnes opravdu nepřekonatelný a fantastickým zákrokem zachraňuje.

55:36
    Nyní zase Opava mačká domácí jako citrón.

54:59
    Zakázané uvolnění Ďáblů.

54:05
    Maliník se ocitl sám před gólmanem Opavy, ale zakončoval 5 cm vedle levé tyčky.

53:24
    Zdeněk se hnal do šance ale byl nepřesný.

52:15
    Vašinka to nyní zkoušel obtočit se kolem branky, ale Šimonů byl pozorný.

51:29
    Opět se Ďáblové tlačí před Pitáka, ale obrana Opavy je dnes fak hodně pozorná.

49:35
    Omlouvám se za časové nepřesnosti, ale hapruje mi nějak nastavení.

48:42
    Vypadá to, jako by Opava ztrácela tempo. Ďáblové jsou čím dál tím více jedovatější.

53:16
    Opět Piták likviduje střelu Kafky. Ta ale nebyla z těch nebezpečných.

54:47
    V této fázi utkání mají Ďáblové navrch a Piták je v jednom ohni.

56:29
    Další výborný Pitákův zákrok, kdy si puk stahuje ze vzduchu.

57:59
    Viděli jsme vynikající souhru Ďáblů a excelentní zákro Pitáka, který chytá skoro jistý gól!

59:48
    Vyloučení v týmu HK Opava (2 min. – hákování).

59:30
    Ďáblové začínají náporem a první zásah si připisuje Piták

40:01

Máme za sebou druhou třetinu a obrázek hry se nezměnil. Obrovská zodpovědnost obou obran. Jednou má navrch Opava, podruhé Ďáblové. Zdá se, že vstřelit branku bude dnes obtížné obou týmům. Sledujeme ale velmi zajímavý hokej.

40:00

38:39
    Ďáblové zrychlili hru a mají navrch.

37:20
    Káňa netrefil prázdnou branku Opavy!

36:24
    Nyní je přesilovka Ďáblů o hodně lepší, ale skvěle také chytá Piták.

35:15
    Vyloučení v týmu HK Opava (2 min.). Za vyhození puku jde pykat Horný

34:50
    Ďáblům se přesilovka vůbec nedaří.

33:24
    Vyloučení v týmu HK Opava (2 min.). Kafka se nyní ocitl na druhé straně a pocítil tvrdý faul Šindeláře.

32:11
    Vašenka se ocitl v dobé šanci ale netrefil puk.

31:03
    Uběhla skoro celá přesilovka Opavy a neviděli jsme ani jednu střelu na branku.

29:19
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (2 min.). Kafka má dnes smůlu. Jde ven za technický přestupek.

34:15
    Poruba dostal skvělou přihrávku za obranu, ale na třikrát nezpracoval puk.

33:14
    Již druhé zakázané uvolnění Opavy.

32:48
    Opět je to o střední části ledové plochy.

28:47
    Až nyní došlo ke střele na branku, ale Šimonů střela nepřekvapila.

25:30
    Tak tento zápas bude o zodpovědnosti a asi i o první brance.

23:29
    Každý ze soupeřů si hlídá střední pásmo a je těžké přes něj přejít.

21:10
    Poruba se zčista jasna zjevil před Pitákem, ale nezpracoval puk.

20:41
    Šimonů spolehlivě zasahuje.

20:01
    Hosté budou hrát více jak minutu přesilovku.

20:01

První třetina byla z obou stran hodně opatrná a zodpovědná. Obě obrany si svou třetinu pozorně hlídaly, ale i přesto se objevilo pár šancí, kterých měli více domácí. Nicméně nezahřmělo a na první branku utkání si budeme muset zřejmě počkat do druhé třetiny.

20:00

19:09
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (2 min.). Také hosté si zahrají přesilovku, Kafka si neuhlídal koleno a byl z toho faul.

18:54
    Je vidět že nikdo nechce udělat chybu a hraje se hodně opatrně.

17:05
    Přesilovka domácích přinesla jednu nepřesnou střelu.

15:05
    Vyloučení v týmu HK Opava (2 min.). Kadula předvedl ukázkové držení a byl po zásluze odměněn.

14:53
    Maliník byl v obrovské šanci, ale nedal.

13:51
    Parádní zákrok lapačkou předvedl Piták.

12:49
    Flok se parádně prodral do třetiny hostů, ale následně udělal chybu na své modré čáře. Hosté ale střílejí do připraveného Šimonů.

12:29
    Zakročit musel také Piták.

12:12
    Opava je před brankou domácích velmi důrazná a Šimonů musel zasahovat.

11:42
    Na ledě se nám začíná trochu jiskřit, ale rozhodčí zatím nechává hru plynout.

11:39
    Opavský Rousek se těžce sbírá z ledu.

11:29
    Hraje se 5 na 5.

10:57
    Hra je přerušena, bude se vhazovat v opavském obranném pásmu.

08:59
    Lehečka byl blízko gólu ale netrefil centr.

07:29
    Vyloučení v týmu HK Opava (2 min.). Na dvě minuty si jde odpočinout za Podrážení.

06:29
    Poruby nyní z úhlu vyzkoušel Pitáka, ale ten to měl snadné.

Oba týmy hrají nesmírně zodpovědně, přesto nyní musel zasahovat Šimonů.

04:04
    Zakázané uvolnění Opavy.

03:28
    Ďáblové se po oslabení nastěhovali do opavského obranného pásma.

01:29
    Váňa nejprve spálil vyloženou šanci, aby následně hákoval. Opava má přesilovku.

00:27
    Do branky hostů se postavil Piták, branku domácích bude hájit Šimonů.

Opět Vás zdravím ze Zimáku v Novém Jičíně.
    Dnes se máme opravdu na co těšit. Na zdejším ledě se představí mužstvo HC Opavy, které je v tabulce na druhém místě a v závěsu za ní jsou právě domácí Ďáblové. Jestli má být tedy pro diváka nějaký zápas zajímavý, pak je to právě tento.
    Opava má za sebou tři zápasy, kdy vyhráli doma s Kometou 1:0 v prodloužení, pak byli, také v prodloužení, úspěšní s Kopřivnicí venku 2:3 a nakonec se dočkali plných třech bodů doma se Žďárem, kterému sice nasázeli 6 branek, ale také 4 dostali.
    Ďáblové si pocit vítězství za tři body vychutnali již v prvním zápase se Žďárem, se kterým vyhráli 4:3, aby pak zažili ponižujících 0:9 ve Valašském Meziříčí a ve třetím kole porazili Kometu ve velmi kvalitním zápase 5:3.
    Oba celky se také setkaly v přípravě, kdy byli úspěšní opavští, kteří nejprve doma vyhráli 4:1, a následně porazili na samostatné nájezdy Ďábly i v jejich prostředí 2:3.
    Pokud chcete tedy zažít zajímavý zápas, pak se domnívám, že je čas navštívit dnes od 18,00 hodin Zimák v Novém Jičíně. Vám, kdo nemohou, a přesto je to zajímá, jsem k dispozici já, Bob.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.