Washington – New Jersey 4:5 (kon.) | Columbus – St. Louis 5:2 (kon.) | Ottawa – Toronto 0:4 (kon.)
Dallas – Florida 3:4 (0:1 po s.n.) | Winnipeg – Edmonton 5:1 (kon.) | Chicago – Detroit 3:4 (2:3 po s.n.)
Calgary – Seattle 3:4 (1:2 po s.n.) | Anaheim – Arizona 1:4 (kon.)
Washington Capitals
4:5 (1:1, 3:2, 0:2)
New Jersey Devils
Čtvrtek 30.09.2021, 01:00 • Capital One Arena, Washington • Příprava NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:56:38)

– 0+1, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:08
    Christián Jaroš (NJD) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 17:15
    Marián Studenič (NJD) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 11:32.

Zachary Fucale (WSH)
    – 12 zákroků, 3 OG, úspěšnost 80,0%, odchytal 39:56
    Ilja Samsonov (WSH) – 6 zákroků, 2 OG, úspěšnost 75%, odchytal 19:02
    Jonathan Bernier (NJD) – 13 zákroků, 4 OG, úspěšnost 76,5%, odchytal 40:00
    Nigel Daws (NJD) – 10 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 20:00.

Střely na branku: 27 – 23 (8:8, 9:7, 10:8).

Capital One Arena viděla devět gólů navzdory tomu, že nešlo o žádný strhující hokej. New Jersey třikrát za sebou ztratilo těsný náskok a v poslední minutě druhé třetiny dokonce začalo prohrávat gólem Vecchioneho. V závěrečné části se však misky vak opět naklonily na stranu Devils. Dawson Mercer vyrovnával v čase 45:35 a Nico Hischier si nechal vítězný gól až na závěr 59. minuty.

Cvičný nájezdový rozstřel poznal jediného úspěšného střelce v osobě Alexandera Holtze. Před tímto Švédem se postupně neprosadili Oshie, Hischier, Kuzněcov, Hughes, Ovečkin, Šarangovič a Carlson.

59:43
    Domácí neměli ani špetku času na vytvoření šance. Po sérii soubojů citlivě odhodil kotouč do bezpečí Joonas Siegenthaler.

59:03
    Samsonov byl odvolán na střídačku. Caps hrají v šesti a mají na ledě to nejsilnější, co dnes mají k dispozici. Jde o Ovečkina, Kuzněcova, Oshieho, Manthu, Lapierrea a Carlsona.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    58:48 Nico HISCHIER - 4:5

58:48
    Devils právě vstřelili branku!
    Dvaasedmdesát vteřin před vypršením základní hrací doby jsou Devils blízko výhře! NICO HISCHIER vyhrál vhazování nad Pinhem. Nestrážen se přemístil před brankoviště a díky nahrávce Seversona bekhendem zasunul puk za vysoko postaveného Samsonova. Asistence: Damon Severson.

58:45

58:43
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Alexejev – 2 min., vysoká hůl).

58:25
    Nikita Ochotjuk pohodlně vyhazuje a to už se zdá, že Devils tohle oslabení přečkají bez gólové újmy.

57:46
    Snad poprvé dostal Ovečkin od Carlsona nahrávku do své oblíbené pozice. Pumelice golfákem však letěla mimo bránu.

57:18
    Jevgenij Kuzněcov vyrazil na menší sólo, které skončilo až těsně před zasahujícím Dawsem.

57:05
    Dvě ze čtyř přesilovek dnes Washington využil. Tu pátou ale začíná ztrátou útočného pásma.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 10. Carlson, 24. Carlson (Kuzněcov, Mantha), 33. Oshie (Lapierre, Kempný), 40. Vecchione (Lapierre) – 6. Šarangovič (Holtz, Ochotjuk), 21. Hughes, 33. Holtz (Severson, Šarangovič), 46. Mercer (Johnsson), 59. Hischier (Severson)

Washington Capitals: Fucale (41. Samsonov) – J. Carlson (A), Alexejev, Iorio, Kempný, Jensen, Irwin – Mantha, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), Lapierre, Protas – Vecchione, McMichael, Jonsson-Fjällby – Clark, Pinho, Gersich.
    New Jersey Devils: Bernier (41. Daws) – Severson (A), Walsh, Jaroš, Siegenthaler, Bahl, Ochotjuk – Holtz, J. Hughes (A), Šarangovič – Clarke, Hischier (C), Vesey – Zetterlund, Jankowski, Johnsson – Studenič, Mercer, N. Foote.

Rozhodčí: Furlatt, O´Donnell – Cormier, Daisy

Diváci: 13 012