Dukla Praha – Prostějov 0:1 (kon.) | Brno – Sparta B 2:1 (kon.) | Jihlava – Táborsko 3:1 (kon.)
FK Dukla Praha
0:1 (0:1)
1. SK Prostějov
Pátek 01.10.2021, 16:00 • Na Julisce, Praha-Dejvice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 10. kolo

Zdravím všechny fanoušky druholigového fotbalu! Víkendový program odstartujeme už v 16 hodin soubojem Dukly proti Prostějovu.

Dukla Praha bude chtít na domácí půdě vylepšit svou nepříznivou bilanci, protože po velmi dobrém vstupu do sezony přišel zásek. Po šesti kolech vedli Pražané tabulku, pak ale nejprve prohráli 0:3 v Líšni, nezvládli domácí přestřelku s Příbramí po třech neubráněných rozích 2:3 a v malém pražském derby na Žižkově uhráli jen bod za remízu 1:1.
    Střelci: 3 – Buchvaldek, Fábry, 2 – Barac, Peterka, Kozel, Faleye.

1. SK Prostějov se musí pro změnu vypořádat s odchodem trenéra Jiřího Jarošíka, kterého nahradil Daniel Šmejkal. Tým nepřebírá po vydařeném týmu, protože Moravané nejprve vypadli v poháru s Bohemkou, načež nezvládli domácí druholigové utkání s Opavou, které podlehli 0:1.
    Střelci: 4 – Žák, 2 – Koudelka, Kušej.

Rozkaz zní tedy jasně: Dukla touží zpátky do trojky, Prostějov s ní chce udržet krok. Aktuálně jsou domácí pouze o skóre za třetím Varnsdorfem, leč na zádech mají Líšeň.
    Věřme, že dnešní utkání bude gólově pestřejší, než tomu bylo v loňské sezóně, kdy padl dohromady jen jediný gól. Po bezbrankové remíze v Praze ho na jaře vsítil na domácí půdě prostějovský a dnes již mladoboleslavský Píchal.

Dnešní utkání je pro Duklu důležité nejen kvůli bodům, ale také pro oslavy 73. výročí od založení klubu. Na Julisce odstartují oslavy už hodinu před výkopem doprovodným programem.

Dukla Praha: Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – Buchvaldek, Kozma (C), Peterka, Šebrle – Faleye, Fábry.
    Náhradníci: Šťovíček – Kovernikov, Konan, Doumbia, Kozel, Adediran, Pázler.

1. SK Prostějov: Mucha – Machynek, Schuster (C), Schaffartzik, Zapletal – Bartolomeu, Kopřiva, Omale, Jiráček, Urbanec – Žák.
    Náhradníci: Bárta – Vichta, Stříž, Bialek, Hausknecht, Vlachovský, Koudelka.

Rozhodčí: Křepský – Mikeska, Dresler.

Těsně před začátkem čekají za krásného slunečného počasí na Julisce na nástup obou mužstev odhadem tak tři stovky diváků, ale další ještě přicházejí. V každém případě je tribuna proti minulým zápasům prořídlá.

Na hřiště přicházejí fotbalisté Dukly v červenožluté kombinaci, za nimi Prostějovští v modrobíle pruhovaných dresech.

1

1
    Domácí Ruml si pokryl nakopávaný míč před Kopřivou a nechal ho doskákat do zámezí.

2
    Po faulu na Kozmu rozehrála Dukla trestný kop, který odvracejí Prostějovští na roh.

3
    Buchvaldek centruje přímo do rukavic brankáře Muchy.

4
    Hned po rozehrávce střílí zpoza šestnáctky nepřesně hostující Jakub Urbanec.

7
    Prostějov právě vstřelil branku!
    V rohu šestnáctky se zastavil s míčem JAKUB URBANEC, rozhlédl se a přes Kozmu, který ho se zájmem sledoval, vypálil nádherně do vzdálenější šibenice.

8
    Při protiútoku je Dukle máván ofsajd.

9
    Mucha podběhl centrovaný míč a zleva se do něj opřel z voleje Šebrle. Prostějovský Schaffartzik vyhlavičkoval prudký míč z brankové čáry!

10
    Hanáci ubránili druhý roh Dukly a volí postupnou rozehrávku.

12
    Urbanec centroval již v době, kdy byl míč celým objemem mimo hřiště. Rozehrává se tedy od Radovy brány.

14
    Žlutou kartu dostává Marek Fábry (Dukla Praha) za faul na Omaleho na středové čáře.

16
    Hostům jsou při přechodu do útoku dvakrát v krátkém sledu pískány útočné fauly.

17
    Žlutou kartu dostává Daniel Kozma (Dukla Praha) opět za faul na půlce.

20
    Prostějovský kapitán Schuster se vrátil a konstruktivně rozehrál přes dvojici napadajících útočníků Dukly.

21
    Na hrací ploše leží otřesený Fábry, přes celé hřiště k němu spěchá domácí masér Libor David.

22
    Hra pokračuje, slovenský útočník je v pořádku.

25
    Uprostřed poločasu se na Julisce nic zajímavého neděje, ani jedno z mužstev se nedokáže ani přiblížit na dostřel.

27
    Trestný kop Prostějova vyhlavičkoval hned první bránící hráč, po následném autu ale hosté vybojovali roh.

28
    Tak tenhle signál museli hosté dlouho pilovat... Jiráček rozehrává nakrátko Bartolomeuovi, míč si několikrát vyměnili, až ho druhý jmenovaný posílá nikým neobtěžován do autu.

31
    Prostějovský hrot Filip Žák si počínal nedovoleně ve výskoku na velkém vápně.

32
    Buchvaldek si sólem dobře navedl míč ke střele, zleva však nepropálil početný modrobílý val.

34
    Dukla Praha ještě v prvním poločase střídá: ze hřiště odchází Marek Fábry, kterého nahrazuje Quadri Adediran.

35
    Žlutou kartu dostává Solomon Omale (1. SK Prostějov).

36
    Následný Baracův polovysoký trestný kop zasáhl z voleje Jiří Piroch, bylo to však podrážkou a tak míč směřuje daleko od tří tyčí.

38
    Buchvaldek si posadil Machynka a po rychlé kličce vypálil křížně po zemi. Po dlouhé době nebezpečná střela proletěla vedle zadní tyče.

39
    Adediran vnikl s míčem na noze do šestnáctky, kde si ho přišlápl a místo střely obstaral nechtěnou komickou vložku.

39
    Nigerijec se rozhodně nenechal předchozím nezdarem odradit, za nějakých 40 vteřin to zkusil znovu a po rychlé zasekávačce pálí po zemi na bránu. Vůbec první ostrý zákrok si na čáře připisuje Filip Mucha.

42
    Ondřej Ruml (Dukla Praha) zezadu podrazil unikajícího Machynka a vidí žlutou kartu.

43
    Jiráčkův trestný kop vyhlavičkoval z šestnáctky Kulhánek.

45
    Jan Schaffartzik odkopává špičkou boty před Buchvaldkem na roh.

45
    Po sérii hlaviček odkopl Bartolomeu míč jen k Faleyemu, který ho zpoza šestnáctky posílá placírkou nad břevno.

45+1
    Sudí Křepský nastavuje jednu minutu.

45+1

Prostějov je zatím na Julisce blíže vítězství, když ze své jediné šance udeřil v 7. minutě Urbancem. Dukla z mírné převahy v sotva průměrném poločase nic nevytěžila.

Statistiky první půle:
    Držení míče 48% – 52%, střely na bránu 1:1, střely mimo 3:2, rohy 3:1, fauly 8:10, ofsajdy 1:0.

46

48
    Šebrle se probíjel k míči přes Zapletala nedovoleným způsobem.

49
    Kozma pěkně narazil Faleyemu, kterého v dostřelové vzdálenosti od brány podrazil bývalý reprezentant Petr Jiráček.

50
    Lukáš Buchvaldek zkusil překvapit z trestného kopu obstřelem zdi, ale svůj pokus z 25 metrů otřel jen o boční síť.

52
    Nadějnou akci Pražanů zhatil ofsajd Adedirana.

54
    Vyrovnání viselo na vlásku! Adediran přihrával pod sebe na penaltovou značku Šebrlemu, ale ani on, ani dorážející Peterka blok prostějovského gólmana a zadáků nepřekonali.

54
    Filip Mucha stahuje ze vzduchu Buchvaldkův přímý kop.

55
    Žlutou kartu dostává Jan Peterka (Dukla Praha).

57
    Po přímém kopu mohutně útočící Dukly se ve skrumáži skácel k zemi Sunday Faleye, rozhodčí však jeho teatrální pád nezbaštil.

59
    Adediranovu zpětnou přihrávku odráží vracející se Schuster na roh.

60
    Na opačné straně zastavuje Šebrleho opět jen za cenu rohu Urbanec.

60
    Buchvaldek rozehrává po zemi na Kozmu, jehož střela placírkou končí za bránou Prostějova.

61
    Žlutou kartu dostává Michal Zapletal (1. SK Prostějov).

62
    Další závar na malém vápně vynesl Dukle pouze rohový kop.

62
    Faleye zakončoval nůžkami z postavení mimo hru. Míč stejně chytil Mucha, takže hlavní rozhodčí nehledě na signalizaci pomezního nechává pokračovat ve hře.

65
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Michal Stříž.

65
    Současně střídá i Dukla Praha: ze hřiště odchází Štěpán Šebrle, přichází Mohamed Doumbia.

67
    Hanáci se od přestávky pouze brání, za 22 minut hry se ještě nedostali přes půlící čáru. Tlak Dukly je však dost platonický.

69
    Omale vypíchl míč Doumbiovi, ale zárodek brejku zazdil přihrávkou za paty Urbancovi.

70
    Jiráček přiťukl míč Kopřivovi, který se vyhnul protihráči a tečovanou střelou z velkého vápna získává pro hosty roh.

71
    Dnešní utkání sleduje 506 diváků.

71
    Jiráček přetáhl centr z rohu na Urbance, který zprava posílá míč pouze na kopačky Pražanů.

74
    Žlutou kartu si za řeči vysloužil i Filip Rada (Dukla Praha).

74
    Hosté převzali iniciativu a vybojovali další roh...

75
    ...po jeho rozehrávce se však museli honem vracet před vlastní bránu. Buchvaldkův centr přiklepl Kozma hlavou v pádu Doumbiovi, který nastřelil jen nejbližšího protihráče.

76
    Barac přihrál pod sebe Faleyemu, jehož kolmici spoluhráči vůbec nepojali a míč pomalu klouže do připravené náruče brankáře Muchy.

77
    Dukla dostřídala: ze hřiště odcházejí Sunday Faleye, Ondřej Ruml a Daniel Kozma, přicházejí Jan Pázler, Artěm Kovernikov a David Kozel.

79
    Na Buchvaldkův centr naskakoval Quadri Adediran (Dukla Praha), kterému za faul na brankáře ukazuje rozhodčí žlutou kartu.

81
    Prostějov hrál chvilku bez Lubomíra Machynka, který byl ošetřen za brankou, ale již se hlásí do hry.

81
    Žlutou kartu dostává Petr Jiráček (1. SK Prostějov).

82
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jakub Kopřiva, přichází Jan Koudelka.

84
    Pěknou sérii narážeček domácího mužstva zakončuje David Kozel tvrdou střelou metr vedle pravé tyče.

85
    Lubomír Machynek získává autové vhazování pro hosty na útočné půlce, míč však končí u brankáře Rady, který si ho snad poprvé za poločas osahal.

87
    K Buchvaldkově nelibosti neuznává rozhodčí Křepský předčasně rozehraný trestný kop a vrací míč na místo přestupku. Dukla nakonec vytěžila jen aut.

88
    Domácí Jiří Kulhánek v běžeckém souboji předstihl Koudelku a nepustil ho do nájezdu.

90
    Rada vyhání spoluhráče dopředu a sám běží rozehrát ke středovému kruhu.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty. Začátek nastavení stráví Prostějov v bezpečné vzdálenosti, faulován byl totiž pronikající Urbanec.

90+1
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Filip Žák, přichází Daniel Bialek.

90+2
    Po zdlouhavé rozehrávce si Prostějovští nepohlídali ofsajd.

90+3
    Buchvaldek centruje od koncové čáry do Muchových rukavic. S Pražany to už nevypadá dobře.

90+3
    Jubilejní desátou žlutou kartu dnešního zápasu si prohlédl Mohamed Doumbia (Dukla Praha).

90+4

Fotbalisté Prostějova vydřeli jedinou střelou zápasu hned ze 7. minuty zásluhou Jakuba Urbance vítězství na Julisce. Trápící se Dukla platonickou převahu nijak nevyužila a z posledních čtyř duelů získala jediný bod.

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:19. (17:53:12)