Magnitogorsk – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Kazaň 1:2 (kon.)
Jokerit – Čerepovec 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Barys 3:1 (kon.) | Spartak Moskva – Nižněkamsk 5:1 (kon.)
Jokerit Helsinky
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Severstal Čerepovec
Pátek 01.10.2021, 18:30 • Hartwall Arena • KHL

Statistiky zápasu

Střely na bránu 39:14 (13:5, 15:1, 11:8)

David Sklenička (JOK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:20
    Adam Liška (ČER) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:29 (20:50:27)

Do zápasu vstoupila lépe Severstal přesilovkovým gólem Vladislava Kodoly. Ještě před sirénou ale dokázal smazat celkově po 169 minutách čisté konto brankáře Šostaka ve vlastním oslabení Teemu Turunen.
    Ve druhé třetině vyvinul Jokerit drtivý tlak, na střely ji vyhrál 15:1 a ujala se jediná, Pakarinenova v přesilové hře. Tentýž hráč potrestal další vyloučení v 53. minutě a v závěru ještě padl pečetící gól v plném počtu hráčů díky teči Briana O´Neilla. Jokerit zapisuje šesté vítězství v řadě, z toho čtvrté v základní hrací době.

59:00
    Dnešní utkání sleduje 4855 diváků.

58:48
    Veli-Matti Savinainen se natlačil zleva před bránu a zblízka prověřil Šostaka, kterému kotouč vyklouzl a lovil ho až napodruhé skokem k tyčce.
    57:33 Brian O'NEILL - 4:1

57:33
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Poprvé padá gól v plném počtu hráčů na obou stranách. Leskinenovu střelu švihem od modré čáry přizvedl jemnou tečí pod břevno BRIAN O'NEILL a je definitivně rozhodnuto.
    Asistence: Otto Leskinen, Julius Junttila.

57:13
    Teemu Turunen vyzval křížnou přihrávkou napravo zcela volného Nicklase Jensena, kterému se skýtalo tolik možností, až se nerozhodl pro žádnou a uvízl za bránou.

55:42
    Lindbäck pod tlakem vyhazuje širokou holí kotouč od mantinelu až za plexisklo, kvůli teči se to obejde bez vyloučení.

54:59
    Michail Tichonov z rohu kluziště našel najíždějícího Adama Lišku, který z dobré pozice těsně minul.
    52:32 Iiro PAKARINEN - 3:1

52:32
    Další přesilovku využívá z levého kruhu skvělou trefou do vzdálenějšího horního růžku nejlepší helsinský střelec IIRO PAKARINEN. Asistence: Otto Leskinen.

51:39
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jakob Stenqvist – 2 min., sekání).

51:38
    Markus Hännikäinen najížděl sám na brankáře, velkorysým obloukem chtěl zvednout kotouč bekhendem pod břevno, jenže Konstantin Šostak se roztáhl na čáře a předvádí lapačkou zákrok večera!

50:51
    Hosté jsou v plném počtu a teprve při čtvrtém trestu dnešního utkání tak nepadl gól.

50:32
    Philip Holm zazvonil od modré na tyč. Severstal vyhazuje odražený kotouč přes celé kluziště.

49:59
    Domácí trpělivě kroužili útočným pásmem a hledali optimální moment pro střelu. Zakončil až z mezikruží Veli-Matti Savinainen, ovšem jen do brankáře.

48:51
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikita Makejev – 2 min., podrážení).

47:49
    Po komerční přestávce se vhazuje v pásmu Jokeritu.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 18. Turunen (B. O'Neill, Kivistö), 24. Pakarinen (Kossila, Joensuu), 53. Pakarinen (O. Leskinen), 58. B. O'Neill (O. Leskinen, Junttila) – 13. Kodola (Chochlov)

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Juvonen) – P. Holm, Lindbohm, D. Sklenička, O. Leskinen, Friman, Kivistö – Nicklas Jensen, B. O'Neill, Junttila – Pakarinen, Norman, Savinainen – Turunen, Kossila, Hännikäinen – H. Ikonen, Björninen, Joensuu.
    Severstal Čerepovec: Šostak (Šugajev) – Stenqvist, Press, M. Chabarov, M. Tichonov, Timašov, Chochlov, N. Makejev, Čurkin – J. Morozov, Jo. Nättinen, Liška – Geraskin, Guslistov, D. Dumbadze – Rooba, Kodola, Vovčenko – Dm. Moisejev, A. Alexejev, Čezganov.

Rozhodčí: Oskirko, Sergejev – Golovljov, Savenkov