Magnitogorsk – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Kazaň 1:2 (kon.)
Jokerit – Čerepovec 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Barys 3:1 (kon.) | Spartak Moskva – Nižněkamsk 5:1 (kon.)
CSKA Moskva
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Ak Bars Kazaň
Pátek 01.10.2021, 18:00 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Z mé strany je to vše, děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů nejen z KHL zase někdy na počtenou! (20:42:29)

O výhře Kazaně na ledě CSKA Moskva rozhodl dvěma góly Dmitrij Kagarlickij

První třetina byla statisticky nebývale vyrovnaná. Skóre, střely na branku, zblokované střely, vyloučení, ale třeba i bodyčeky byly naprosto stejné. Vymykala se jen kolonka "vyhraná buly", jež hrála ve prospěch CSKA. To nejdůležitější však zůstalo neměnné, třebaže nějaké šance na obou stranách byly. Výbornou práci každopádně odvedli brankáři – Adam Riederborn i Igor Bobkov pokryli shodně všech sedm střel.

Dlouho bezgólová byla i druhá třetina. Teprve na jejím konci, konkrétně ve 39. minutě, zužitkoval Dmitrij Kagarlickij přesilovku. Hráči CSKA Moskva tak doplatili na špatné střídání, kterým se v uplynulé části provinili hned dvakrát. Sergej Fjodorov tak měl plnou hlavu starostí. Domácí trenér musel přijít na lepší systém při střídání a rovněž vymyslet způsob, jak nepříznivý průběh otočit ve svůj prospěch.

To se mu však dlouho nedařilo. A když v 58. minutě využil Dmitrij Kagarlickij další přesilovku, zdála se být veškerá naděje na bodový zisk ztracena. Ale pozor. Domácí se odhodlali k power-play a závěr ještě zdramatizoval Anton Slepyšev, který se prosadil dvanáct vteřin před koncem. Na srovnání už to ale bylo pozdě, takže souboj čtvrtých týmů ovládla Kazaň.

Česká a slovenská stopa

Zápas se odehrál bez česko-slovenské účasti.

Utkání sledovalo 2 314 diváků.

Střely na branku: 21:29 (7:7, 8:11, 6:11).

59:48
    Reideborn jde logicky zpět do brány. Jeho týmu už ale nezbývá moc času.
    59:48 Anton SLEPYŠEV - 1:2

59:48
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Tak pozor, dvanáct sekund před koncem vykřesal ANTON SLEPYŠEV jiskru naděje! Wallmark ho od zadního mantinelu oslovil zadovkou, Igor Bobkov nedovřel přední tyč a pravděpodobně nad jeho pravým ramenem puk proletěl do sítě. Ještě nás čeká drama! Asistence: Lucas Wallmark.

58:43
    CSKA už nemá na co čekat a Reideborn spěchá z branky!

57:53
    Oba týmy jsou kompletní.
    57:44 Dmitrij KAGARLICKIJ - 0:2

57:44
    Kazaň vstřelila branku!
    Další gól v přesilovce – tentokrát 4 na 3! Kampfer přiťukl na levý kruh DMITRIJI KAGARLICKÉMU a ten bez přípravy svou druhou trefou v utkání zřejmě rozhoduje tento duel. Asistence: Steven Kampfer.

57:20
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Nestěrov – 2 min., nedovolené bránění).

56:53
    Je to tak. Zatímco CSKA tvoří, Kazaň puky většinou jen vyhazuje. Prioritou je ubránit těsný náskok.

55:53
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách, což by mohlo více vyhovovat domácím.

55:53
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Grigorenko – 2 min., sekání).

55:27
    Jeden z křídelníků CSKA naznačil střelu, načež přihrál na střed Michailu Grigorenkovi. Toho hosté stihli dostoupit, čímž mu znemožnili střílet.

54:27
    Osamocený Nikolaj Kovalenko z Kazaně se proti početnější přesile neměl šanci prosadit.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 60. Slepyšev (Wallmark) – 39. Kagarlickij (Kovalenko, Kampfer), 58. Kagarlickij (Kampfer)

CSKA Moskva: Reideborn (Ivan Fedotov) – Ar. Sergejev, Dahlbeck (A), N. Nestěrov, Lugovjak, Gilmour, Svedberg, N. Makarov – P. Karnauchov, Andronov (C), Slepyšev – Sošnikov, Wallmark, Grigorenko (A) – S. Plotnikov, Mingačjov, Okulov – Jurtajkin, Sorkin, Kotkov.
    Ak Bars Kazaň: I. Bobkov (Achtjamov) – Chenkel, Kampfer, Žuravljov, Judin, Rukavišnikov, Adamčuk, N. Ljamkin – M. Gluchov (A), Burmistrov (A), Lukojanov (C) – Kovalenko, A. Galimov, Kagarlickij – Dyňak, Safonov, Voronkov – K. Petrov, P. Lindholm, Tarasov.

Rozhodčí: Bělov, Gašilov – Viljugin, Novikov

Diváci: 2 314