Jihlava – Motor ČB 5:4 (kon.) | Zlín – Přerov 2:5 (kon.) | Třemošná – Liberec 1:7 (kon.)
Mladá Boleslav – Hvězda Praha 4:0 (kon.) | Technika Brno – Mountfield HK 1:7 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 0:3 (kon.)
Sparta – Kobra 11:1 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 2:4 (kon.) | Třinec – HK MD Šumperk 5:1 (kon.)
Poruba – Havířov 5:2 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 6:5 (po pr.) | Tábor – Slavia 0:6 (kon.)
Vsetín – Olomouc 5:2 (kon.) | K. Vary – PZ Kladno 10:1 (kon.)
Berani Zlín
2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
HC ZUBR Přerov
Sobota 02.10.2021, 12:00 • PSG aréna - Zlín • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zdravím všechny příznivce českého mládežnického hokeje. Dnes se společně zaměříme na osmé kolo Extraligy Dorostu mezi domácími Berany ze Zlína a hosty z nedalekého Přerova

Když se podíváme na situaci ve skupině Východ zjistíme že nás dnes čeká souboj dvou tabulkových sousedů. Berani zatím získali 9 bodů ze sedmi zápasů což stačí právě na sedmé místo. To Zubři z Přerova odehráli zápasů pouze pět a vyválčili v nich 6 bodů díky čemuž tedy okupují osmé místo tabulky.

HC ZUBR Přerov:
    V kabině hostů se zatím nejvíce daří Tobiáši Kuchtovi, který skóroval třikrát a na dvě branky nahrál. Dvoubrankové střelce mají Zubři ještě v Janu Hanákovi a Ondřeji Kolaříkovi (oba 2+1). Nejproduktivnějším obráncem je potom David Svozil jenž posbíral tři přesné asistence.

Roli jedničky plní v přerovském dresu Martin Vojtek jehož úspěšnost zákroků dosáhla hodnoty 86,36%. Dvakrát se v brankovišti objevil i Vojtěch Ryšavý (91,49%).

PSG Berani Zlín:
    Když se podíváme do statistik domácích, zjistíme že nejvíce se daří Lukáši Hešovi, jenž ve třech zápasech pětkrát skóroval a dvakrát asistoval. Stejně bodů dokázal získat i Richard Marek (2+5) a o bod za touto dvojicí zaostává Tomáš Pilát jenž vsítil čtyři branky a na dvě přesně přihrál. Mezi obránci je nejvíce vidět Adam Hamrla (1+3)

Roli jasné jedničky v úvodu sezony plní Tomáš Málek jenž nastoupil do šesti zápasů a drží si úspěšnost 87,43%. Dvakrát potom naskočil i Marek Uherek (73.53%) a jednou se v bráně mihl Samuel Kowalczyk (92.31%)

PSG Berani Zlín: Málek (Kowalczyk) – Stuchlík, Řezníček, Hamrla, Mikel, Lukaštík, Špaňhel, Šišák – Vaculík, Hampl, Holba, Pilát, Marek, Babulík, Kaláč, J. Heš, Klimek

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Ryšavý) – Antony, Svozil, Janek, Polame, Harásek, Nášel, Veselý – Grézl, Galnor, M. Hanák, J. Hanák, Kolařík, Toman, Dobša, Kuchta, Klouda, Svoboda

Rozhodčí: Šico – Bařinka, Kociňák.

Oba celky už se nacházejí na ledové ploše, začínáme za několik málo okamžiků.

00:01

00:18
    První útok si na starosti bere drzým průnikem Tomáš Pilát, nakonec neúspěšně.

00:34
    Icing hostů.

01:48
    Berani to tentokrát zkoušeli od modré čáry, brankář Vojtek vyráží.

02:23
    Do útoku se vrhli také hosté, připraven ale i brankář domácích. Následuje zakázané uvolnění ševců.

03:17
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Klimek – 2 min – napadení.).

04:05
    Berani se zatím brání dobře, puk je až za Vojtkovou bránou.

04:35
    Tomáš Pilát zahrozil dokonce v oslabení, ke střele se ale nakonec nedostal.

05:00
    Přerov právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec pár vteřin před koncem přesilové hry skórují. MAX KLOUDA vstřelil svou první branku v novém ročníku. Asistence: Kryštof Janek a Ondřej Kolařík.

06:03
    Hosté zásluhou MARKA VESELÉHO odsakují během jediné minuty na rozdíl dvou branek. Asistence: David Svozil a Filip Grézl.

07:35
    Velmi dobrá šance domácích na snížení skóre, Tomáš Pilát ale v přečíslení dva na jednoho trefil pouze lapačku hostujícího brankáře.

08:25
    Berani jsou aktivnější a chtějí se vrátit do zápasu, obrana Přerova ale zatím odolává.

08:58
    Rozruch teď byl i před domácí svatyní, vše ale vyřešil Tomáš Málek.

11:37
    Na pozoru teď musel být brankář Málek, který raději přikryl puk před dojíždějícím soupeřem. Vhazuje se před svatyní beranů.

12:12
    Dlouhá přihrávka Libora Stuchlíka nenašla žádnou hokejku a domácím se tak píská zakázané uvolnění.

13:01
    Při chuti jsou teď i hosté kteří tráví spoustu času v útočné třetině.

13:38
    Přetlačovanou v rohu obranného pásma Beranů přerušuje až hvizd jednoho z rozhodčích. Vhazuje se před Málkem.

14:00
    Další slibná šance domácích, kterou ale zastavuje Martin Vojtek .

14:21
    Nechybělo mnoho a hosté mohli vést už o tři branky, jeden z přerovských útočníků ale v ideální pozici minul branku Tomáš Málka.

15:09
    Icing hostů z Přerova.

15:30
    Další zakázané uvolnění Zubrů.

15:46
    Málek raději přikryl puk aby zamezil případným dorážkám a hosté tak získali alespoň vhazování v útočném pásmu.

16:42
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (2 min. – příliš mnoho hráčů).

17:47
    Zubři se v úvodu přesilovky bránili dobře, teď už ale Berani rozvíjí kombinaci v útočném pásmu.

18:18
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí se prosazují po velmi povedené přesilovkové akci. Po parádní přihrávce skrz útočné pásmo od Tomáše Piláta se prosazuje RICHARD MAREK. Asistence: Tomáš Pilát a J. Heš.

18:42
    V závěru první třetiny se nám s brankami roztrhl pytel. Ani ne minutu po brance domácích vrací hostům dvoubrankové vedení MATYÁŠ HANÁK. Asistence: Tomáš Kuchta.

20:00

S první dvacetiminutovkou mohou být spokojenější hosté kteří v šesté minutě vedli už 2:0. Berani sice dokázali snížit ale Zubři si dvoubrankové vedení vzali velmi rychle zpět a do druhé třetiny tedy půjdeme za stavu 3:1.

20:01

20:10
    Do prvního útoku druhé třetiny se hnali hosté, které ale zastavuje ofsajd.

20:31
    Hosté pokračují v kanonádě i ve druhé periodě a ranou Jana Hanáka vyhání Tomše Málka z brány. Asistence: Max Klouda a Dalibor Harásek.

21:37
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Svozil – 2 min., sekání).

22:33
    Beranům se zatím nedaří vytvořit si v přesilovce gólovou šanci a dokonce se teď musejí i bránit.

23:17
    Úmyslný ofsajd domácích hráčů přesouvá hru před bránu Samuela Kowalczyka.

23:36
    Nebezpečnou střelu vyslal v úplném závěru přesilovky Marek Šišák ale neuspěl.

24:31
    Další šance domácích ševců končí jen v náruči Martina Vojtka.

25:01
    Dopředu se teď tlačí i hosté, nakonec ale zakončit nedokázali.

25:49
    Velmi dobrý forčeking Zubrů nakonec k vytvoření vážnější šance nevedl.

26:57
    Dobša se snažil probít přes celou zlínskou obranu, puk ale záhy ztrácí.

27:46
    Berani ostřelují branku soupeře, zatím ale nemířili do prostoru mezi tři tyče.

28:29
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (M. Hanák – 2 min., podrážení).

28:52
    Domácím se nezdařil ani začátek druhé přesilové hry v prostřední části, nakonec puk přeci jen letí na Vojtkovu bránu.

29:43
    Zubři vyhazují, bránit se budou muset ještě půl minuty.

30:04
    Další vyhození hostů.

30:26
    Zubři zahrozili i v oslabení, samostatný únik ale vyřešil Samuel Kowalczyk. Za pár vteřin budou hosté kompletní.

31:22
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (J. Hanák – 2 min., sekání).

32:03
    Zubři opět hrozili v oslabení, Matyáš Hanák ale přestřelil Kowalczykovu bránu.

32:41
    Velmi dobrá příležitost také v podání domácích, kteří ale nedokázali využít zmatku před Vojtkovou bránou.

33:00
    Tato přesilovka už vypadá v podání ševců mnohem lépe, ale vypadá to že zůstane také nevyužita.

33:31
    Zubři kompletní.

34:07
    Kaláč se snažil ohrozit svatyni zubrů, jeho pokus ale končí pod lapačkou Martina Vojtka.

34:48
    Zubři opět hrozili v útočném pásmu, Matyáš Hanák ale zadovkou hledal ještě svého spoluhráče a hrozba je tak v podání ševců zažehnána.

35:14
    Icing domácích.

35:29
    Samuel Kowalczyk úspěšně kryje další pokus hostů.

36:09
    Sledujeme dlouhou pasáž hry bez přerušení, hra se teď přelévá z jedné strany na druhou.

36:47
    Berani dokázali využít skrumáže před brankou hostů a snižují. Druhou branku si dnes připisuje RICHARD MAREK. Asistence: Jakub Heš a Adam Hamrla.

38:03
    Puk vypadl ze hřiště a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

38:21
    Chybně odpískaný icing vyvolal rozruch na střídačce domácích, vhazovat se nakonec bude ve středovém kruhu.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny už je v plném proudu.

39:34
    Za brankou Zubrů zůstal otřesený jeden z hostujících hráčů a rozhodčí tak přerušují hru.

39:34
    Doufejme že se nebude jednat o nic vážného, zmiňovaný hráč už sedí na střídačce.

40:00

Ve druhé třetině byly k vidění dva góly přičemž jeden skončil v síti hostů a jeden v brance domácích. Do třetí části která startuje zhruba ve 13:40 tak půjdeme za stavu 2:4.

40:01

40:42
    Do třetí třetiny vstupují lépe domácí Berani, jejich další útočné snažení ale zastavuje ofsajd.

41:09
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Špaňhel – 2 min., sekání).

41:43
    Hosté se drží v pásmu a kombinují, Kowalczyk zatím musel likvidovat ránu od modré v podání Davida Svozila se kterou si brankář ševců poradil.

42:26
    Zahrozili také domácí, puk ale končí nad bránou.

43:13

43:47
    Po puku se marně natahoval Jakub Heš a hra se tak přesouvá za bránu hostů.

44:03
    Berani teď okupují útočné pásmo, gólovou šanci si ale zatím nevypracovali.

44:30
    Ofsajd domácích.

46:58
    Dlouhou pasáž bez přerušení a výraznějších momentů utne signalizované vyloučení na straně hostů.

46:58
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Galnor – 2 min. podrážení).

47:31
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Špaňhel – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Svoboda – 2 min., hrubost).

48:07
    Vzhledem k tomu že se tresty vykrátily, pokračujme v klasické přesilovce.

49:03
    Domácí nakonec přesilovku nevyužijí, Zubři hrají v pěti.

49:49
    Martin Vojtek si tentokrát připisuje zákrok z kategorie jednodušších a vhazuje se po jeho pravici.

50:19
    Berani se snaží zápas ještě strhnout na svou stranu, obrana Přerova v čele s Martinem Vojtkem ale odolává.

51:25
    Domácí se hnali do útoku, puk se ale nešťastně odrazil na lavičku hostů a rozhodčí tak hru přerušují.

51:46
    Další samostatný únik v podání domácích, puk se ale jen pomalu klouzal vedle brány.

53:49
    Sledujeme opět dlouhou část bez přerušení a domácím už velmi utíká čás. Třetí třetina se bude hrát ještě nějakých šest minut.

54:31
    Berani se navíc budou muset bránit přesilovce hostů. Na dvě minuty za hrubost jde pykat Martin Holba

56:15
    Beranům se teď dlouho nedařilo vyhodit až přerovští se vyhnali z pásma sami díky ofsajdu

56:34
    Zbytek přesilovky už ševci přežili a jsou kompletní.

57:05
    V obrovské příležitosti se teď nacházel Martin Holba jenž ukořistil rozehrávku vyjetého brankáře Vojtka. Puk ale končí mimo tři tyče a píská se kvůli posunuté brance.

58:00
    Berani mají poslední dvě minuty na srovnání skóre

58:09
    Domácí riskují bez brankáře!

58:18
    Autorem branky je TOBIÁŠ KUCHTA, který jel sám na prázdnou branku a bez sebemenších potíží trefil. Asistence: Matyáš Hanák a Jakub Galnor.

Berani tedy nedokázali svého tabulkového souseda porazit a prohrávají 2:5. Základ tohoto důležitého vítězství pro Zubry přišel už v polovině první třetiny kdy hosté vedli 2:0. Ve třetí třetině už jsme viděli pouze gólovou pojistku v podání Tobiáše Kuchty do prázdné brány. Zubři si tak připisují tři body do tabulky y a přeskakují svého dnešního soupeře!

S tímto konstatováním se s Vámi loučím a zase někdy na počtenou. (14:13:11)

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 19. Marek (Pilát, J. Heš), 37. Marek (J. Heš, Hamrla) – 5. Klouda (Janek, Kolařík), 7. Veselý (Svozil, Grézl), 19. M. Hanák (Kuchta), 21. J. Hanák (Klouda, Harásek), 59. Kuchta (Galnor, Hanák)

Rozhodčí: Šico – Bařinka, Kociňák