Manchester Utd. – Everton 1:1 (kon.) | Burnley – Norwich 0:0 (kon.) | Chelsea – Southampton 3:1 (kon.)
Leeds – Watford 1:0 (kon.) | Wolverhampton – Newcastle 2:1 (kon.) | Brighton – Arsenal 0:0 (kon.)
Chelsea FC
3:1 (1:0)
Southampton FC
Sobota 02.10.2021, 16:00 • Stamford Bridge, Londýn • Anglická Premier League • 7. kolo

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (17:57:16)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:13.

Je konec! Domácí Chelsea nakonec poráží Southampton 3:1. Londýnský celek vstoupil do utkání aktivně. V páté minutě zahodil první šanci Werner. V 9. minutě už ale po rohovém kopu otevřel skóre Trevoh Chalobah. Hosté si jedinou šanci vypracovali ve 22. minutě, ale Ward-Prowse dělovkou těsně minul branku. Poté měl další šanci Loftus-Cheek, nicméně také nemířil přesně. Po krásné kombinaci mohl navýšit vedení Chelsea Chilwell, ale McCarthy jej vychytal. Domácí pak přidali další dva zásahy, ale první neplatil kvůli ofsajdu a Wernerův gól ze závěru první půle odvolal sudí po prohlédnutí záznamu kvůli faulu Azpilicuety.

Po změně stran Chelsea chvíli diktovala tempo hry, ale po hodině hry fauloval ve vápně Chilwell a James Ward-Prowse pokutový kop proměnil! Právě Ward-Prowse se ale v 77. minutě nechal vyloučit po faulu na polovině Chelsea, což rozhodlo o osudu utkání. V 84. minutě totiž vrátil domácím vedení Timo Werner a v 89. minutě přidal pojistku Ben Chilwell.

90+5

90+5
    Žlutou kartu dostává Moussa Djenepo (Southampton FC).

90+4
    Utkání už se pouze dohrává. Chelsea s přehledem kombinuje na polovině soupeře a díky dnešnímu triumfu se alespoň do zítřka posune do čela Premier League.

90+3
    Chelsea se znovu usadila na polovině soupeře. Pro míč si došel Timo Werner, kterého opět poslal k zemi Mohammed Salisu.

90+2
    Hosté jsou po promarněném závěru dnešního souboje hodně frustrovaní. Na trávníku přibývá nedovolených zákroků.

90+1
    Žlutou kartu dostává Mohammed Salisu (Southampton FC).

90
    Nastavuje se pět minut!
    89. Ben CHILWELL - 3:1

89
    Chelsea právě vstřelila branku!
    Neskutečná branka Chelsea! Domácí potvrdili svůj triumf. Lukaku nejprve trefil tyč, následná dorážka Azpilicuety také orazítkovala brankovou konstrukci, ale do zakončení se dostal BEN CHILWELL, jehož rána z voleje skončila podle hodinek hlavního rozhodčího za brankovou čárou!

89
    Trevoh Chalobah uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště a ještě získal pro Chelsea vhazování. Southampton to má v deseti lidech velmi těžké.

88
    Probudili se také domácí fanoušci, kteří nyní ženou Chelsea hlasitým skandováním. Do vápna se hnal Ben Chilwell, ale nepovedlo se mu zpracování.

87
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Mohamed Elyounoussi.

86
    Chelsea navíc pokračuje v ofenzivní snažení. Lukaku v blízkosti velkého vápna vybojoval míč, ale zakončení levou nohou se mu vůbec nepovedlo.
    84. Timo WERNER - 2:1

84
    Chelsea si bere zpět své ztracené vedení! Domácí doslova uspali defenzivu Southamptonu a udeřili po rychlé akci! Na prudkou přihrávku na pravou stranu si naběhl Azpilicueta, který ihned předložil míč na malé vápno a TIMO WERNER z malého vápna doklepl míč do sítě!

84
    Chelsea pokračuje v tlaku na polovině Southamptonu. Domácí teď dlouho kombinovali kolem šestnáctky, kde však nepřiletěl nebezpečný centr.

Tomáš Kubečka

Branky: 9. T. Chalobah (Loftus-Cheek), 84. Werner (Azpilicueta), 89. Chilwell – 61. Ward-Prowse (pen.)

Karty:   55. Silva (CHE) – 34. Romeu (SOT), 90+1. Salisu (SOT), 90+5. Djenepo (SOT)   77. Ward-Prowse (SOT)

Chelsea FC: E. Mendy – Azpilicueta, Silva, Rüdiger – Hudson-Odoi (65. Mount), Loftus-Cheek (83. Barkley), T. Chalobah, Kovačić (73. Jorginho), Chilwell – R. Lukaku, Werner.
    Náhradníci: Arrizabalaga – M. Alonso, Barkley, Havertz, Christensen, Jorginho, Mount, Saúl, Zíjáš.

Southampton FC: A. McCarthy – Livramento, Bednarek, Salisu, Walker-Peters – Walcott (46. Diallo), Romeu, Ward-Prowse, Tella (73. Djenepo) – Redmond (87. M. Elyounoussi), A. Armstrong.
    Náhradníci: Forster – S. Armstrong, Ch. Adams, Diallo, Djenepo, M. Elyounoussi, Lyanco, S. Long, Perraud.

Rozhodčí: Atkinson – Kirkup, Hopton