Ústí n/L – Benátky n/J 1:4 (kon.) | Vrchlabí – Poruba 2011 4:3 (kon.) | Litoměřice – Vsetín 3:2 (kon.)
Slavia – Jihlava 3:7 (kon.) | Sokolov – Šumperk 2:5 (kon.) | Havířov – Frýdek-M. 2:3 (kon.)
Třebíč – Kadaň 5:1 (kon.) | Prostějov – Kolín 4:2 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
SC Marimex Kolín
Sobota 02.10.2021, 18:00 • Zimní stadion Prostějov • Chance liga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

SC Kolín

Kolín má prozatím pět bodů v tabulce, když po šesti zápasech má bilanci 1-0-2-3. Ono jediné vítězství za tři body uhrál překvapivě proti Slavii Praha (5:4). V posledním duelu prohrál po prodloužení se Sokolovem (3:2p). V daném zápase dvakrát vedl o jednu branku a dokonce výsledek 2:1 byl v jejich prospěch 48 sekund před koncem. Sokolov však v power play dokázal vyrovnat a vynutit si prodloužení.

Jestřábi střídají dobré výkony s těmi špatnými. Během pěti odehraných utkání dvakrát prohráli a třikrát slavili vítězství. V minulém zápase přišla jedna z těch výher, kdy si poradili 4:1 na ledě Benátek.
    V daném zápase přišel jeden hrůzostrašný okamžik, kdy obránce Prostějova, Petr Krejčí, dostal pukem do tváře a musel být odvezen do nemocnice. Inkriminovaný okamžik se stal šest minut před koncem. Utkání se nakonec dohrálo a Prostějov jej dotáhl do vítězného konce.
    Paradoxem Prostějova je, že obě prohraná utkání prohrál na svém ledě – s Ústí nad Labem a s Frýdkem- Místkem. Dokáže si dnes připsat své první domácí vítězství?

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (Micka) – Zajíc, Husák, Klimíček, Vala – Motloch, Babka, P. Beránek – T. Jáchym, Rudovský, Martin Novák (C) – J. Kloz (A), Mrázek, Jiránek (A) – Štefka, Švec, Dubský – T. Koblížek, Š. Jelínek.

SC Kolín: Kiviaho (Sajdl) – Piegl, V. Čížek (A), Čáp, Váchal, Kukla, Kachyňa – J. Sklenář, Da. Šafránek (C), J. Veselý – Jankovský, Štohanzl, Z. Král – Matyáš Svoboda, Morong, L. Krejčík (A) – Zumr, Matějček, Poppel – J. Dvořák.

Rozhodčí: Koziol, Marek – Zídek, Komínek.

00:01

00:18
    První útočná akce domácích, Jan Kloz vyzkoušel pozornost Kiviaho.

01:20
    Beránek se snažil rovněž ohrozit branku kozlů, jeho pokus ke Kiviahovi nedošel.

01:31
    Krejčíkova střela prověřila také gólmana domácích, Bláha zasáhl betony.

02:15
    Jestřábi bojovali o puk ve středním pásmu, projít do útočné třetiny se jim nepodařilo. K puku se nakonec dostali hosté, kteří vystřelili, Bláha kryje.

03:16
    Sklenář se pokoušel téměř do odkryté klece zakončit, ale Bláha proti němu vytasil zákrok poslední záchrany, střelu kolínského útočníka.

03:25
    Jankovský s Králem si vyměnili kotouč, následně se puk dostal ke Štohanzlovi, kterému střela ve výborné pozici nesedla. Prostějov je zatím pod velkým tlakem.

04:59
    Prostějov konečně pronikl do pásma, Zajíc vyzkoušel betony kolínského gólmana.

05:06
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Matěj Morong – 2 min., vysoká hůl).

05:39
    Prostějov se usazuje v útočném pásmu, první střela z hole Mrázka nebyla naštěstí pro hosty tečována před brankou.

06:12
    Prostějov zakládá akce v obranném pásmu.

06:20
    Jiránek pronikl do útočného pásma.

07:01
    Rudovského pokusy velmi zaměstnali domácí obránce.

07:06

07:15
    Morong po svém návratu na led vyhodil puk neobratným způsobem, že kotouč vypadl mimo ledovou plochu. Morong bude tedy muset znovu usednout na trestnou lavici.

08:01
    Klíčkova nebezpečná střela od modré čáry nebyla pro Kiviaho velkým nebezpečí, ale gólman Kolína, díky pokusům domácích zůstává v neustálé permanenci.

09:12
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Prostějov využil přesilovou hru! Mrázek našel v pozici falešného obránce na kruhu výborně stojícího JANA RUDOVSKÉHO. Rudovský ze své pozice poslal smrtící ránu, jíž prostřelil hostujícího gólmana a poslal svůj tým do vedení. Asistence: Patrik Husák a Tomáš Jáchym.
    09:12 Jan RUDOVSKÝ - 1:0

11:13
    Kolín se snaží na branku zareagovat, Šáfrankovu střelu zablokoval jeden ze zadáků Jestřábů.

12:11
    Kolín je nyní pro Prostějov velkou hrozbou. Střelu od modré čáry se snažil tečovat Morong.

13:11
    Hosté opět hrozí v obranném pásmu, trojice Šáfránek, Veselý a Sklenář stojí o vyrovnání.

13:30
    Veselý vybojoval faul, Kolín, kterému se v posledních minutách velmi dařilo, dostane výhodu jednoho muže.

14:37
    Šafránek si kličkou obešel Koblížka, ale jeho střela byla zvednuta do bezpečí mimo Bláhovu klec jedním z Jestřábů.

15:15
    Čížek vystřelil, Štohanzl se natahoval po dorážce, ale marně.

15:30

16:09
    Kachyňova střela od modré čáry rozhodila Bláhu.

16:52
    Na druhé straně se pokoušel vystřelit Babka, který dnes působí na pozici obránce. Střela Babkovi nesedla.

17:08
    Veselý se trefil do Bláhovy masky, rozhodčí hru přerušuje, kolínský útočník se domácímu gólmanovi sportovně omluvil.

17:45
    Kupředu jde opět Kolín. Čáp se pokusil prověřit Bláhu střelou z dálky.

18:08
    Ke střele se dostali po delší době i domácí. Následně Dubský trefil Kiviaho do masky, což se nelíbilo Čápovi, který prostějovského obránce sejmul k zemi.

18:41
    Mrázek vyslal svou ránu na Kiviaho, jeho pokus hostující brankář kryje.

19:19
    Poslední minutu první třetiny jsou aktivnější domácí, jejich pokusy ale ke Kiviaho brance nedoputovaly.

19:53
    Nahození Babky skončilo icingem.

20:00

Za námi je první třetina dnešního utkání. Vedení se ujal domácí Prostějov. Domácí využili přesilovou hru z hole Jana Rudovského. Následně se ale ke slovu dostávali spíše hosté. Kolín si vytvářel mnoho šancí a byl rozhodně aktivnější než domácí celek. Hostům ale chyběla k brance koncovka. Po prvních dvaceti minutách lze zápas hodnotit jako velmi ofenzivně laděny, který by mohl v dalších minutách přinést zajímavou podívanou.

Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:02
    Šafránek vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny.

20:56
    K první šanci se ale dostal Prostějov. Rudovský se naskytl v příležitosti připsat si druhou branku v dnešním zápase.

21:44
    Kloz hledal Nováka, oba prostějovští byli ve výborné pozici na navýšení, ale výborně proti nic zasáhl Kiviaho, který se roztáhl na brankové čáře a nedal prostějovským šanci.

22:55
    Prostějov je nadále aktivní v útočné třetině.

23:06
    Zumr byl zasažen mimo hru hokejkou do oblasti hlavy a krku, kolínský útočník se ve svém útočném pásmu sesunul k zemi.

23:20
    Bláha chyboval, nabídl kotouč Šafránkovi přímo na hokejku, následně Veselý minul naprosto prázdnou bránu.

23:22
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ondřej Bláha – 2 min.).

25:20

25:59
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Martin Štohanzl – 2 min., vysoká hůl).

26:45
    Prostějov v přesilové hře nebezpečné kombinuje v útočném pásmu.

27:38
    Mrázek poslal přesnou přihrávku na Kloze, tomu se v zakončení nezadařilo.

27:59

28:18
    Mrázkova střela nebyla přesná.

28:27
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Prostějov byl ve druhé třetině, hlavně ve své početní výhodě aktivní. Letka ale doplatila na to, že nebyla schopná své šance zúročit a Kolín srovnal. Do přečíslení dva na jednoho se dostala dvojice Svoboda – Štohanzl. První jmenovaný v rychlosti střílel z levého kruhu, jeho střelu Bláha vyrazil, ale pouze na hokejku MARTINA ŠTOHANZLA, který srovnává stav utkání. Asistence: Matyáš Svoboda a Lukáš Krejčík.
    28:27 Martin ŠTOHANZL - 1:1

29:25
    Ani ne během jedné minuty se Kolín dostal do vedení! Šafránek vystihl rozehrávku soupeře, následně se neunáhlil, s rozmyslem ponechal kotouč na své holi a všiml si na pravém kruhu úplně volně stojícího JANA VESELÉHO. Veselý poslal puk po zemi za Bláhu a Kolín jeho zásluhou vybojoval rychlý obrat. Asistence: David Šafránek a Jakub Sklenář.
    29:25 Jan VESELÝ - 1:2

31:32
    Piegl zůstal v bolestech ležet na ledové ploše po kontaktu s Klozem. Hostující obránce byl zřejmě zasažen do míst, kde není chránič. Domácí útočník bude potrestán.

32:43
    Jiránek se Švecem se dostali do přečíslení, jejich akce byla sice pro Kiviaho nebezpečím, ale kolínský gólman situaci zachránil. Kolín by měl ve vlastní přesilovce myslet i na defenzívu.

33:25
    Sklenář výborně našel Štohanzla, v cestě ke třetí brance Kolína stál pouze famózně zasahující Bláha.

33:32

34:27
    Jestřábi se v pokusu o rychlé založení útočné akce vystavili ofsajdu.

35:45
    Husák našel Nováka, který zkoušel zakončit k tyčce, to se mu nepovedlo, ale kotouč zůstal ležet před Kiviahem, kde se jej pokusil dorážet Mrázek.

36:05
    Hra se nyní rozprostřela, týmy si v rámci středního pásma vyměňují kotouč.

37:00
    Valovo nahození končí na zakázaném uvolnění.

37:16
    Babka na měl na modré čáře dobrou pozici, ale jeho rána byla sražena mimo kolínskou klec.

38:08
    Novák s Mrázkem zůstali naprosto osamoceni před Kiviahem, který musel vystřihnout skvělý zákrok, aby zabránil srovnání.

39:02
    Prostějov je opět, stejně jako v první dvacetiminutovce, v poslední minutě aktivnější.

39:58
    Koblížek v posledních sekundách našel Motlocha, který byl osamocen před Kiviahem.

40:00

Druhá třetina je minulostí a vedení se překlopilo na stranu hostů. Stačila na to ani ne minuta. Kolín vstřelil první, srovnávací gól z přečíslení dva na jednoho, kdy dobře dorážel Martin Štohanzl. Následně na 2:1 pro Kolín zvýšil defenzívou domácích zapomenutý Jan Veselý. Domácí se po dvou inkasovaných brankách dostali opět do tempa, které v úvodních minutách druhé části hry postrádali a snažili se na situaci reagovat. Prostějov tlačil, ale další branku mu zatím nedovolil Kiviaho, který stáží zodpovědně kolínskou klec. Na druhé straně je důležité vypíchnout i výkon Ondřeje Bláhy. Zda se jeho celku povede opět vyrovnat, to ukáže třetí třetina.

Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

40:20
    Klimíček prověřil první střelou ve třetí části Kiviaho.

40:45
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Václav Jankovský – 2 min., hákování).

41:36
    Prostějov se snaží útočit, Kolín výborně blokuje.

42:18
    Husák s Rudovským ohrožují Kiviaha.

42:45

43:10
    Babka po přesné přihrávce Štefky střílel, jeho rána se neujala.

44:06
    Jankovský vystartoval do útočného pásma po chybě jednoho z prostějovských,

44:16
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (David Vala – 2 min., sekání).

44:29
    Síly na ledě se srovnají, Piegl si nedovoleně přidržel protihráče.

45:40
    Novák se sám dostal je střele, Kiviaho kotouč nechytil a nabídl někomu z prostějovských dorážku. Té se Prostějov nechopil.

46:16

46:29

47:01
    Mrázek se naskytl sám v předbrankovém prostoru, zakončit nedokázal.

47:47
    Sklenář se předvedl tvrdým zákrokem proti Beránkovi.

48:43
    Kolín vytvořil závar před Bláhovou brankou.

50:39
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Jan Veselý – 10 min. osobní trest, nesportovní chování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu SC Kolín (David Šafránek – 2 min., vražení na hrazení).

50:59
    Prostějov okamžitě využívá početní výhodu. Prostějovští vytvořili ve své útočné třetině mnoho prostoru. Mrázek našel TOMÁŠE JÁCHYMA, který ze středu kluziště dojel ke kolínské brance a Kiviaho překonal bekhendem. V Prostějově je srovnáno. Asistence: Petr Mrázek a Tomáš Jiránek.
    50:59 Tomáš JÁCHYM - 2:2

51:24
    Stejně rychle jako ve druhé třetině Kolín nabyl vedení, stejně tak rychle jej ve třetí třetině pozbyl. V přečíslení sice Novák upadl a už to mohlo pro Jestřáby vypadat beznadějně, ale prostějovský útočník i v kleče dokázal svou přihrávkou najít PETRA MRÁZKA, který posílá Prostějov podruhé v utkání do jednobrankového vedení. Asistence: Martin Novák a Jan Kloz.
    51:24 Petr MRÁZEK - 3:2

52:06
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Rudovský – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SC Kolín (Martin Štohanzl – 2 min., hrubost).

54:06
    Oba týmy hrají v plném počtu.

55:58
    Prostějov je v útočném pásmu, kde Kolín zašlápl kotouč v rohu.

56:31
    Husák ohrozil Kiviaho svou střelou, kolínskému gólmanovi puk vypadl, ale na dorážku už byli prostějovští krátcí.

56:54
    Štohanzl po delší době pronikl do útočného pásma.

57:56
    Kolín se v posledních dvou minutách bude snažit získat pásmo.

59:12
    Kolín to zkouší bez gólmana.

59:35
    Čížek zatopil Bláhovi, ten ale v posledních sekundách drží Prostějov.

59:39
    Oddechový čas pro hosty.

59:50
    Prostějov si zajišťuje deset sekund před koncem utkání výhru. Kapitán MARTIN NOVÁK vyrazil společně s Klozem do útočné třetiny, kde první jmenovaný zacílil do prázdné klece a upravil konečný stav utkání na 4:2. Asistence: Jan Kloz a Jakub Babka.
    59:50 Martin NOVÁK - 4:2

Konec zápasu. (20:22:02)

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 10. Rudovský (Husák, T. Jáchym), 51. T. Jáchym (Mrázek, Jiránek), 52. Mrázek (Martin Novák, J. Kloz), 60. Martin Novák (J. Kloz, Babka) – 29. Štohanzl (Matyáš Svoboda, L. Krejčík), 30. J. Veselý (Da. Šafránek, J. Sklenář)

SC Marimex Kolín: Kiviaho (Sajdl) – Piegl, V. Čížek (A), Čáp, Váchal, Kukla, Kachyňa – J. Sklenář, Da. Šafránek (C), J. Veselý – Jankovský, Štohanzl, Z. Král – Matyáš Svoboda, Morong, L. Krejčík (A) – Zumr, Matějček, Poppel – J. Dvořák.

Rozhodčí: Koziol, Marek – Zídek, Komínek