Olomouc – Chomutov 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Jihlava 2:4 (kon.) | Pardubice – Slavia 2:4 (kon.)
Plzeň – Kometa Brno 3:1 (kon.) | K. Vary – Zlín 4:2 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 4:1 (kon.)
Salzburg – Havířov 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 3:1 (kon.) | Liberec – Sparta 3:5 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
AZ Havířov
Sobota 02.10.2021, 14:30DHL Extraliga juniorů • 9. kolo

Třetí třetinu začali lépe domácí a nad soupeřem si během prvních minut vytvořili převahu. Phillip Ziesche aktivitu proměnil v druhou branku Salzburgu. Zbytek dějství se odehrával v tempu podobném zbytku zápasu a k vidění byly hlavně menší souboje u mantinelu. O poněkud větší souboj se postaral rakouský celek ve 48. minutě, kdy se tři hráči domácích pustili do Hledíka. Salzburg dostal dva dvouminutové tresty a AZ dvojnásobnou přesilovku. Tuto příležitost využil přesnou střelou Fabien Kočí, který snížil na opětovný rozdíl jednoho gólu. Šanci na vyrovnání ucítili Havířovští v poslední dvouminutovce, ale domácí už si vedení vzít nenechali.
    Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. (16:36:00)

59:59
    AZ už se nestihne dostat do dobrého postavení. Kočí střílí ze středního pásma, ale branku míjí. Salzburg se může radovat ze zisku třech bodů.

59:45
    Havířov vyhrál vhazování v útočném pásmu, do přihrávky ale skočil domácí útočník a dostal puk mezi modré čáry. Hostům se situace komplikuje.

59:44
    Salzburg vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Hra je přerušena a vhazovat se bude před Clarou. Následuje oddechový čas domácích.

59:31
    Hosté jsou v útočném pásmu. Nowak dostal pokyn a míří na střídačku. Místo něj jde to hry Kočí.

58:46
    Hraje se ve středním pásmu. Havířovští se snaží prodrat dopředu, ale soupeř jim to neumožňuje.

58:06
    Třetí třetina se pomalu blíží ke konci. S ubývajícím začal Havířov hrát aktivněji, uvidíme, jestli dosáhne až na vyrovnání.

56:10
    Rafalski vystřelil od modré čáry. Jeho pokus končí na zadním mantinelu a hráči v modrém dostávají puk na druhou stranu kluziště.

54:37
    Týmy bojovaly o kotouč v rohu za havířovskou brankou. Úspěšnější byli hosté, kteří z vlastního pásma rozehrávají.

53:03
    Salzburg operuje před Nowakem, ale Havířovští soupeře ke střele nepouštějí.

51:17
    Pavlačka vyvezl puk z pásma, ale mezi modrými čarami jej už začal ohrožovat soupeř. Rozhodl se proto přihrát spoluhráči, který najel směrem dopředu. Individuální akce Havířova nechala vyniknout Claru a jeho zákrok levým betonem.

49:27

47:58
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté dvojnásobnou početní výhodu využívají. Souhru na zakončil na pravém křídle FABIEN KOČÍ. Asistence: Ondřej Becher, David Pastor.

47:27
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Szieber – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Kofler – 2 min., podrážení).

47:27
    Menší potyčka se strhla ve středním pásmu. Tři hráči Salzburgu se nahrnuli k Hledíkovi, kterého chtěli odtlačit k mantinelu. Havířovský útočník se z nepříjemné situace šikovně vysmýkl a rozhodčí nyní budou řešit udělení trestů za tuto strkanici.

46:59
    Ve třetí třetina je Salzburg lepším týmem. Drží se v útoku a Havířovu dovoluje jen osvobození ve formě vyhození kotouče.

45:22
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Domácí svůj tlak do branky proměňují v druhý gól, o který se střelou nad beton postaral PHILLIP ZIESCHE. Asistence: Julius Sumpf.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 27. Weber (Sinn, Bürgelt), 46. Ziesche (Sumpf) – 48. Kočí (Becher, Pastor)

EC Red Bull Salzburg: Clara (Wolf) – Sinn, Weber, Venier, Rafalski, Winkelmann, Schober – Mackner, Sumpf, Vinzens, Kerber, Stiegler, Bürgelt, Kofler, Szieber, Ziesche, Krotsch.
    AZ Havířov: Nowak (Zlatnický) – Zavřel, Kočí, Kubíček, Kremnický, Fědor, Kyselý – Špaček, Byčkov, Horváth, Pavlačka, Becher, Pastor, Hledík, Mastič, Kolat, Kalčík, Valach.

Rozhodčí: Huber, Wimmler – Vierthaler, Zacherl