Opava – SHK Hodonín 1:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Žďár n/S 4:5 (po pr.) | Hronov – Letňany 3:0 (kon.)
Dvůr Králové n. L. – Bílina 8:1 (kon.) | Cheb – Havlíčkův Brod 1:3 (kon.) | Písek – Klatovy 8:4 (kon.)
Příbram – Kobra 6:4 (kon.) | Mostečtí Lvi – Nová Paka 12:1 (kon.) | Kometa Brno B – Kopřivnice 3:4 (po pr.)
Vel. Meziříčí – Nový Jičín 2:4 (kon.) | Děčín – Jablonec n/N 0:5 (kon.) | Tábor – Řisuty 7:2 (kon.)
HK Opava
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
SHK Drtiči Hodonín
Sobota 02.10.2021, 15:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 5. kolo

Konec zápasu. (17:03:17)

59:43
    Závar před Kubáněm! Hodonínský brankář se kotouče nakonec zmocnil, vzniká ještě krátká strkanice. Opavě zbývá sedmnáct sekund a kouč Tomášek si bere oddechový čas.

59:01
    Obrovská šance na vyrovnání! Kunc dostal kotouč na modré, sjel si mezi kruhy, ale napálil jen vyjetého Kubáně!

57:55
    A nyní se domácí navíc dopouští icingu.

57:42
    Opavě už utíká čas hodně rychle.

57:06
    Kotouč se ocitá mimo hru, vhazuje se před Kubáněm.

56:32
    Další zakázané uvolnění hostujícího celku.

56:20
    Drtiči odpalují jen za cenu icingu.

55:51
    Slezan v ofsajdu.

55:11
    Šindelář nahodil kotouč a Opava získává pásmo. Dočkají se Slezané ještě vyrovnání?

55:01
    Kotouč se z ledu odrazil do prostoru mezi střídačkami. Vhazovuje se ve středovém kruhu.

54:10
    Rouskova rána směřovala mezi betony, Kubáň opět chytá.

52:40
    Hodonín už hru hodně zjednodušil a nic složitého nevymýšlí.

51:24
    Beránkova formace teď půl minuty honila za Kubáňovou brankou. Hodonínský brankář se však nakonec kotouč zmocnil.

50:11
    Opava se v tuto chvíli tlačí kupředu.

49:12
    Římský vybídl ke skórování parádní otočkou Šindeláře, ten ale vyrovnání odmítl a kotouč netrefil!

48:42
    Rána Tomáše Dřímala sice šanci na úspěch postrádala, Piták ji ale raději i tak kryje.

47:48
    Po buly se kotouč odrazil ke Kubáňovi, vhazování si zopakujeme.

47:43
    Zakázané uvolnění Hodonína.

47:36
    Opava právě vstřelila branku!

Slezan se konečně dočkal z nenápadné akce! JAN VAŠENKA si najel do pásma a svou střelu přes obránce před Kubáněm dokonale schoval. Asistence: Lukáš Prokop.

45:40
    Je to tak, Beránek jede na střídačku a kape z něj krev. Vylučovat se nebude.

45:40
    U opavského útočníka už je lékařka, vypadá to na nějaké krvavé zranění v obličeji.

45:40
    Beránek byl při přechodu útočné modré zasažen a zůstává ležet. Hra je nyní přerušena, vylučovat se ale asi nebude.

45:20
    Komínek odpaluje do bezpečí.

45:09
    Fišera po odpískání zbytečně sekl Štindla a zaslouženě si jde odpočinout.

44:40
    Dobša zakončuje přečíslení Hodonína vysoko nad!

43:50
    Icing Hodonína.

43:40
    Rousek se proháčkoval až k zakončení, Kubáň je i tentokrát pozorný. Opava získává alespoň pásmo.

42:30
    Na druhé straně měl dobrou šanci ke snížení Jakub Římský, ani nadvakrát ale Kubáně nepřekonal!

42:00
    Zapletal ztratil na útočné modré a už to zavánělo protiútokem, Opavští se ale stačili vrátit.

41:02
    Drtiči právě vstřelili branku!

Drtiči se ujímají dvoubrankového vedení! STANISLAV BALÁN do opavské třetiny vjel po levé straně, vystřelil a Pitákovi kotouč propadl. Asistence: Martin Miklík.

39:59
    Hodonín se ještě dostal k jedné střele, tvrdý projektil Balána Piták vyráží.

39:41
    Rousek zbytečně fauluje v útočném pásmu a daruje Hodonínu v závěru druhé třetiny přesilovou hru.

38:47
    Neuvěřitelný chaos před opavskou brankou! Kotouč se snad půl minuty všelijak odrážel od všech přítomných těl. Nakonec se dostal k zakončení Komínek, kterého vychytal Piták!

37:56
    Opavští v ofsajdu.

37:30
    Zouharovi na útočné modré utíká kotouč do střední třetiny...

36:30
    Slezané rozehrávají z vlastního pásma.

35:18
    Je až neuvěřitelné, co dokáže Opava nedat a zároveň Kubáň chytit! Teď se hodonínský brankář famózně přesunul proti střele z levého kruhu Maliny.

34:20
    V posledních minutách je k vidění na obou stranách především velké množství ztrát, kotouč často mění svého majitele.

33:14
    Kubáňova svatyně se nyní ocitla mimo své vymezené území. Vhazovat se bude v pásmu Drtičů.

31:48
    Chvíli po vhazování se kotouč ocitl na opavské střídačce, vhazuje se před Kubáněm.

31:38

30:30
    Opavští se tlačí za vyrovnáním. Rousek si v útočném pásmu vzal kotouč a objel s ním celou třetinu. Následně vystřelil. Kubáň kotouč vyrazil, ale nikdo z hráčů v bíločerveném nedokázal puk dorazit.

29:00
    Opavští ujížděli do přečíslení dvou na jednoho, ale hodonínská defenziva nakonec útok dokázala zastavit.

28:00
    O puk se v poslední minutě vedl boj před Andreasem Kubáněm. Ten ale mohl zůstat klidný, zasahovat nemusel.

26:50
    Nahození opavského zadáka Kunce bylo tečované a puku se zmocňuje Kubáň.

25:50
    Opavě byl nyní možná odpuštěn faul ve vlastním pásmu, jeden z Hodonínských byl asi zasažen do hlavy. Nicméně se nepíská a Opava je v pásmu Hodonína.

24:10
    Komínek si na Pitáka zblízka nepřišel. Opavský brankář zvládl utěsnit prostor u své levé tyčky.

23:00
    Slezan se dostal do přečíslení dva na jednoho. Kotouč měl Malina, Kubáně si natáhl na svou stranu a nahrával. Druhý z Opavských by zakončoval do prázdné, přihrávka ale neprošla.

22:38
    Miklík střílí hned po vhazovní, Piták chytá a celý proces se bude opakovat.

22:35
    Branka Dominika Pitáka byla nyní posunuta Opavskými a bude se vhazovat.

22:20
    Hodonín má kotouč na hokejkách a zakládá útok.

20:50
    Ovšem Opava nesmí zapomínat i na zadní vrátka! Potrestat její lehkovážnost mohl Balán, který s kotoučem na holi projel půl kluziště a následně si vychutnal i bránícího Štindla, jeho střelu do protipohybu ale Piták chytá!

20:38
    I druhá třetina začíná náporem Opavy, ze kterého nejprve vzešla střela Rouska a o chvíli později icing Drtičů.

20:01

20:00

19:21
    Slezan je v plném počtu.

18:48
    Vašenka se v útočném pásmu dobře porval o puk a ušetřil cenné vteřinky. Hodonínská přesilovka se chýlí ke konci.

18:34
    Drtiči se prokombinovali ke střele od modré, kterou schoval Piták v lapačce.

17:50
    Slezan puk odpaluje až ke Kubáňovi.

17:40
    Miklík vysoko přestřeluje.

17:21
    Vojtovič v nejhorší možné chvíli zlomil na modré hokejku a vzniklý požár musel hasit faulem.

17:21
    Hodonín v plném počtu.

16:15
    Podlaha se v oslabení dostal do samostatného úniku, Piták se ale skvěle roztáhl a drží své spoluhráče!

15:52
    Vašenka zůstal ležet v rohu kluziště po střetu s vlastním spoluhráčem. Bude nicméně v pořádku.

15:30
    Drtiči rychle vyhazují.

15:18
    Za katr putuje za faul v mezikruží Tadeáš Dřímal.

14:40
    Žádný efekt ale jejich snažení nepřineslo. U puku už jsou znovu domácí.

13:57
    Drtiči kombinují před Pitákem.

13:16
    Šindelářovi se nedaří rozehrát, Opava se dopouští icingu.

12:14

Drtiči otevírají z čista jasna skóre! Hodonín nějakou dobu kombinoval v pásmu Opavy, z čehož nakonec vznikla Růžičkova přihrávka z rohu na TOMÁŠE KOMÍNKA, který se zblízka nemýlil. Asistence: Marek Růžička.

11:18
    Hodonín už je kompletní a zatím může být hodně rád, že je skóre 0:0.

11:15
    Ani klasická přesilovka Opavě nevychází.

10:36
    Beránkovu ránu Kubáň hlavičkuje nad. Slezané s dvojnásobnou přesilovkou nenaložili vůbec dobře.

10:20
    Drtiči ve čtyřech.

10:10
    Hodonínská trojice znovu vyhazuje a navíc i střídá.

09:44
    Rousek ztratil kotouč, Drtiči vyhazují.

09:22
    Opava má puk a kombinuje.

09:18
    Gabrhelík v rohu zbytečně fauluje, Opava má před sebou minutu dlouhou přesilovku pět na tři.

08:40
    Kubáň Vašenkovi z bezprostřední blízkosti chytá stoprocentní gól!

08:19
    Sedláček vyhazuje z vlastního pásma kotouč mimo hru a půjde si sednout za katr.

08:14
    Hodonínští znovu pod tlakem.

07:06
    Konečně se něco zajímavého odehrálo i před Pitákem. K zakončení se zblízka dostal Sedláček, brankář Slezanu chytá. Daří se mu lapit i další střelu, která vznikla z následného vhazování.

06:44
    A znovu vzrušení před Kubáněm. Tentokrát se drala do zakončení čtvrtá pětka domácích, hodonínský brankář se ale zmocňuje kotouče.

05:51
    Druhá velká příležitost Opavy v dnešním zápase! Beránek byl trestuhodně osamocen před hodonínskou brankou a dostal se ke střele z první, zaskvěl se však Kubáň, který kotouč lapil někde v podpaží.

05:16
    Po delší době tady máme přerušení. Krupa zatáhl puk do pásma, předal jej napravo rozjetému Damaškovi, jehož ránu Kubáň drží v lapačce.

04:20
    Hodonínské přihrávky jsou zatím dost nepřesné, hosté jakoby se neuměli dostat do zápasu.

03:30
    Útočné snažení Slezanu končí špatným zpracováním na útočné modré. Domácí jsou však u kotouče i nadále.

02:40
    Opava rozehrává z vlastního pásma. To se ji ale nedaří a kotouče se ujímají Hodonínští. Akci zakládá Sedláček.

01:20
    Další zajímavý moment v pásmu Drtičů. Kubáň se rozhodl vyjet k volnému kotouči a málem se mu to vymstilo. Damašek ale nebyl důrazný a pro Hodonín všechno dobře dopadlo.

00:30
    Slezané si hned v úvodu vytvořili dvě zajímavé šance! Při první střele Kubáň zasahovat nemusel, pak ale dostal do ideální pozice kotouč Rousek a z mezikruží mohl otevřít skóre. Proti byl však brankář Drtičů.

00:01

HK Opava: Piták (Baldik) – Věntus, Ficek, Kunc, Zapletal, Šindelář (C), Thiel, Prokop, Zouhar – Beránek, Malina, Římský, Vojtovič, Štindl, Kadula, Rousek, Peterka, Damašek, Krupa, Vašenka, Wolf (A)

SHK Hodonín: Kubáň (Martinčík) – Uhříček, Gabrhelík, Hefka, Dřímal Tomáš., Hohl, Fišera, Miklík, Sedláček (A) – Sokolík, Růžička, Rozsahegyi, Balán (A), Komínek (C), Lekeš, Janeček, Podlaha, Janás, Dřímal Tadeáš, Dobša, Romančík

Rozhodčí: Grygera – Rychlý, Bartoň.

HK Opava
    Oproti tomu Opava může být se vstupem do soutěže spokojená. Slezan z úvodních čtyřech kol vytěžil osm bodů, což stačí na průběžnou druhou příčku, hned za překvapením z Velkého Meziříčí. Poprvé poznali Opavští hořkost porážky ve středu, když prohráli 1:0 po nájezdech v Novém Jičíně. Slezanům v utkání chyběl větší hlad po gólu a hráči v poli mohli za bod děkovat především fantasticky chytajícímu Dominiku Pitákovi.

SHK Hodonín

Z dlouhodobého hlediska jeden z elitních druholigových celků zažívá nelehké období. Po letech boje o pozice nejvyšší je hodonínský hokej tak trochu v útlumu. Jak před sezonou podotkl kouč Drtičů Tibor Janás, hlavním úkolem pro letošní sezonu je především záchrana ve druhé lize.

Jeho obavy byly oprávněné, oranžovomodrým nehraje do karet ani početná marodka, kvůli které muselo být odloženo hned první kolo s Valašským Meziříčím. Pro druhé kolo dali borci ze Slovácka kádr alespoň natolik dohromady, aby mohli nastoupit na ledě Žďáru nad Sázavou, kde prohráli 5:3. Poté přišly ještě porážky s Kopřivnicí (2:4) a také v brněnské hale Rondo, kde Baníkovci nestačili na rezervu Komety (5:2). Na první letošní body tak Hodonín stále čeká.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 48. Vašenka (Prokop) – 13. Komínek (Růžička), 42. Balán (Miklík)

SHK Drtiči Hodonín: Kubáň (Martinčík) – Uhříček, Gabrhelík, Hefka, Dřímal Tomáš., Hohl, Fišera, Miklík, Sedláček (A) – Sokolík, Růžička, Rozsahegyi, Balán (A), Komínek (C), Lekeš, Janeček, Podlaha, Janás, Dřímal Tadeáš, Dobša, Romančík

Rozhodčí: Grygera – Rychlý, Bartoň