Rennes – PSG 2:0 (kon.) | Angers – Méty 3:2 (kon.) | Lorient – Clermont Foot 1:1 (kon.)
Monaco – Bordeaux 3:0 (kon.) | Nantes – Troyes 2:0 (kon.) | Lille – Marseille 2:0 (kon.)
Saint-Étienne – Lyon 1:1 (kon.)
FC Nantes
2:0 (0:0)
ESTAC Troyes
Neděle 03.10.2021, 15:00 • La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 9. kolo

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer. (17:01:49)

Utkání je za námi. Nantes se podařilo ve druhém poločase dvakrát prosadit a díky tomu si zajistilo vítězství. Hlavičkou po rohu nejprve v 58. minutě otevřel skóre Andrei Girotto, přibližně o deset minut později se pak z penalty prosadil Ludovic Blas. Troyes naopak nedokázalo ani jednou rozvlnit síť a svou sérii zápasů bez výhry tak dnes nekončilo.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:10.

90+4

90+3
    Žlutou kartu dostává Pedro Chirivella (FC Nantes).

90+2
    Troyes se stále nedaří dostat se ke střele. Dnes se hostům body ze zápasu urvat nepodaří.

90+1
    Stejně jako v prvním poločase přidává hlavní rozhodčí další tři minuty nad rámec.

90
    Nyní bude následovat odkop od domácí brány. Přibližně zároveň s tím nám končí základní hrací čas a čekáme tak na nastavení.

89
    Troyes sice nyní okupuje polovinu svého soupeře, přes obranný val Nantes se mu ovšem nedaří tvořit střelecké pozice.

88
    Přihrávka do úniku z pohledu Nantes byla zastavena obráncem soupeře. Pojistky jsme se tak nedočkali.

87
    Vícenásobné střídání nyní převedli i domácí, kteří tak posílají do hřiště čerstvé síly, které jim v závěrečných minutách mají pomoci s udržením vedení.

86
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Charles Traoré, přichází Sébastien Corchia.
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Jean-Charles Castelletto, přichází Nicolas Pallois.
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Marcus Coco.

85
    Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Gerson Rodrigues, přichází Levi Lumeka.

85
    Troyes už se nyní postupně dostává blíže k bráně Nantes. Je také už načase.

84
    Gól z této možnosti ovšem nepadl a hosté tak i nadále ztrácejí dva góly. Do konce přitom zbývá už asi jen deset minut.

83
    Žlutou kartu dostává Nassim Chadli (ESTAC Troyes).

83
    Zakřikl jsem to, protože nyní musel Lafont reflexivně nohou vykopávat přízemní střelu z malého vápna po přihrávce z pravé strany!

83
    Ani Rodriguesovi, který byl dnes asi nejlepším hráčem hostů, se nyní úplně nedaří. Od první trefy Nantes jsem opravdu zatím neviděli ani jednu pořádnou šanci Troyes.

82
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Samuel Moutoussamy.

Filip Krůza

Branky: 58. Girotto (Cyprien), 69. Blas (pen.)

Karty:   45+3. Castelletto (NAT), 90+3. Chirivella (NAT) – 67. Rodrigues (TRY), 83. Chadli (TRY)

FC Nantes: Lafont – D. Appiah, Castelletto (86. Pallois), Girotto, Ch. Traoré (86. Corchia) – Blas (86. Coco), Cyprien, Chirivella – Geubbels (25. Bukari), Kolo Muani, Simon (82. Moutoussamy).
    Náhradníci: Descamps – Bukari, Coco, Corchia, K. Coulibaly, Merlin, Moutoussamy, Pallois, Pereira De Sa.

ESTAC Troyes: Gallon – Kaboré, Salmier, Palmer-Brown (77. Domingues) – El Hajjam, Kouamé, Chavalerin, Y. Koné (77. Larouci) – M. Baldé (77. Suk Hjun-Čun), Rodrigues (85. Lumeka) – Ripart (77. Chadli).
    Náhradníci: Moulin – Domingues, Chadli, Chambost, Larouci, Lumeka, Mazou-Sacko, Mutombo, Suk Hjun-Čun.

Rozhodčí: Brisard J.