Mohuč – Union Berlín 1:2 (kon.) | Bayern – Frankfurt 1:2 (kon.) | Bielefeld – Leverkusen 0:4 (kon.)
DSC Arminia Bielefeld
0:4 (0:2)
Bayer Leverkusen
Neděle 03.10.2021, 19:30 • SchücoArena (Bielefeld) • Německá Bundesliga • 7. kolo

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů nejen z Bundesligy zase někdy na počtenou! (21:43:05)

Leverkusen se bodově dotáhl na vedoucí Bayern, za kterým zaostává pouze o skóre. Právě s klubem z Mnichova se po reprezentační pauze utká v přímém souboji o první místo tabulky. A hrát bude doma.

Šestigólový Patrik Schick už v tabulce střelců šlape na paty Erlingu Haalandovi a Robertu Lewandowskému, na vedoucí duo ztrácí jediný gól.

Schick pomohl dvěma góly k výhře Leverkusenu

První poločas nabídl líbivý fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Hladovější byl Leverkusen, který skóroval hned dvakrát. Poprvé v 18. minutě, kdy přízemní centr zprava Schick špičkou kopačky posunul kolem bránícího Brunnera a Moussa Diaby zesměšnil Ortegu jesličkama. Netrvalo to dlouho a domácí se radovali z vyrovnání. Jenže pouze dočasně, VAR odhalil ofsajd. Ve 24. minutě přišla chvíle českého bombarďáka. Patrik Schick převzal Wirtzův balon do uličky a před brankářem si počínal chladnokrevně, když balon poslal kolem jeho pravé nohy. Další z mnoha příležitostí zůstaly nevyužity, a tak Leverkusen vedl v Bielefeldu po první půli 2:0.

Ve druhém dějství se hrálo víceméně jen na jednu branku. A znovu byl vidět Patrik Schick. V 57. minutě si naběhl na Frimpongův balon od koncové čáry, na malém vápně přetlačil Piepera a hlavou s přispěním horní tyče poslal míč do sítě za zkoprnělého Ortegu. V optimální pohodě hrající Leverkusen byl střelecky dál aktivní, i když žádné větší šance nepřicházely. Teprve v nastaveném čase se Bayer už bez Schicka na hřišti dočkal penalty. Tu si vzal na starost Kerem Demirbay a střelou do protipohybu gólmana zvýšil na konečných 4:0 pro Leverkusen.

Držení míče: 41% : 59%.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 7:12.
    Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:7.
    Pozápasová děkovačka vítězů

90+3

90+2
    Žlutou kartu dostává Stefan Ortega (Bielefeld).

90+1
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Smutný večer pro Bielefeld završila penalta, při jejímž provedení KEREM DEMIRBAY poslal míč do protipohybu Ortegy. Ten se poté pustil do diskuze s rozhodčím a za nesportovní chování vidí žlutou kartu.

90+1
    Jeden z obránců se před odkopem míče na kraji vápna neobratně ohnal po soupeři. Felix Zwayer šel v přerušené hře k systému VAR a vyslovil jasný verdikt: penalta pro Leverkusen!

90
    Stefan Ortega si vylepšil statistiky zákrokem proti křižné ráně Karima Bellarabiho.

88
    Po překročení půlící čáry hosté balon ztratili a Bielefeld ho okamžitě nakopl dopředu. O nabíhajícího hráče se postaral Jeremie Frimpong.

87
    Edimilson Fernandes pobízí své spoluhráče k napadání, ti se k tomu ale nějak nemají.

86
    Leverkusenští si ve vlastním území vyměňují krátké přihrávky, zatím vyčkávají na správný moment k přechodu do útoku.

84
    Soupeři je vyhnali a zahrál si i Lukáš Hrádecký, jehož do kombinace zapojili obránci.

83
    Cédric Brunner uklidil míč před dotírajícím Demirbayem hlavou do zámezí. Hosté získávají území.

82
    Amine Adli se chtěl po sprintu do šestnáctky okamžitě pomstít, levačkou však přestřelil.

81
    Jenže Manuel Prietl byl v souboji s Aminem Adlim příliš pozdě a přišlápl mu nárt.

80
    Bielefeld chce zabojovat alespoň o čestný gól. Od levé lajny vhodí balon do hry Nathan de Medina.

Lukáš Jasoněk

Branky: 18. Diaby, 24. Schick (Wirtz), 57. Schick (Frimpong), 90+1. Demirbay (pen.)

Karty:   10. Brunner (BIE), 55. Wimmer (BIE), 66. Czyborra (BIE), 90+2. Ortega (BIE) – 7. Hincapié (LEV)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 7:12. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:7.
    DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Czyborra (77. de Medina) – Prietl, Schöpf (62. Kunze) – Wimmer (62. Krüger), Okugawa, Hack (77. E. Fernandes) – Klos (77. Lasme).
    Náhradníci: Kapino – Černy, de Medina, Krüger, Lasme, Kunze, Ramos, Laursen, E. Fernandes.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Frimpong, Kossounou, Tah, Hincapié (64. Sinkgraven) – Ch. Aránguiz (75. Amiri), Demirbay – A. Adli, Wirtz (75. Bellarabi), Diaby (64. Paulinho) – Schick (75. Alario).
    Náhradníci: Luňov – Amiri, Alario, Bellarabi, P. Retsos, Sinkgraven, Paulinho.

Rozhodčí: Zwayer – Foltyn, Achmüller