Dynamo Moskva – Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:3 (kon.) | Kazaň – Ufa 2:0 (kon.)
Petrohrad – Nižněkamsk 2:0 (kon.) | Soči – Minsk 3:7 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 2:0 (kon.)
HK Soči
3:7 (1:1, 1:3, 1:3)
HC Dinamo Minsk
Neděle 03.10.2021, 16:00 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

To je ode mne pro tuto chvíli vše a přeji pěkný večer. (18:48:22)

Čas v útočném pásmu: 7:53 – 11:04

Končí zápas mezi HK Soči a Dinamem Minsk. Po většinu zápasu byli aktivnější hosté za což byli také odměněni sedmi góly. Domácí se svým soupeřem drželi krok pouze v první třetině. Obě zbývající periody pak prohráli 1:3.
    Na straně hostů se zaskvěli Pavel Varfolomejev (2+0) nebo Kirill Voronin (0+2)
    Šance Soči pak dlouho držel na dostřel kapitán Nikita Točickij (2+0)

59:16 Pavel VARFOLOMEJEV - 3:7

59:16
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    PAVEL VARFOLOMEJEV dostal velmi pěknou přihrávku do mezikruží a zakončuje mezi betony! Asistence: Mattias Tedenby a Ilja Usov.

58:30
    Závěrečná minuta a půl, Soči už se k vyrovnání asi nedostane, navíc se musí bránit.

58:12
    Vyloučení v týmu HK Soči (Janis Jaks – 2 min., držení).

57:18
    Oba celky zůstávají v pěti, útok zakládá Soči, které se nadechuje k závěrečnému náporu.

56:31
    Vyloučení v týmu HK Soči (Ivan Miščenko – 5 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Gorbunov – 5 min., hrubost).

56:31
    Přichází pěstní výměna názorů mezi Ivanem Miščenkem a Romanem Gorbunovem, která nakonec končí pomyslnou remízou.

55:21
    Nebezpečná střela od modré čáry v podání Nikity Točickijého, puk se několikrát odrazil, brankář hostů si ale nakonec poradil.

54:15
    Domácí velmi dobře napadali a vytvořili si i náznak šance, hra se už ale znovu otáčí na druhou stranu.

53:34
    Domácím se píská velmi těsné zakázané uvolnění.

52:51
    Ivan Miščenko vyhazoval puk a má štěstí že se otřel o plexi sklo, jinak by si šel odpočinout na dvě minuty za zdržování hry.

52:34
    Domácí se ještě snaží vrátit do zápasu, tentokrát je ale brzdí ofsajd.
    49:10 Mario KEMPE - 3:6

49:10
    Mario Kempe stál na konci krásné kombinace a zakončuje přesilovkovou kombinaci do prázdné brány! 3:6. Asistence: Lukas Bengtsson a Taylor Beck.

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 20. Jaks (Miščenko, Peťkov), 23. Točickij (Miščenko, Jaks), 48. Točickij – 10. R. Gorbunov (Almqvist, K. Voronin), 22. Alistrov (A. Lindholm, Graovac), 29. L. Bengtsson (T. Beck, Graovac), 37. M. Kempe (Suvorov, Sapego), 44. Varfolomejev (K. Voronin), 50. M. Kempe (L. Bengtsson, T. Beck), 60. Varfolomejev (Tedenby, Usov)

HK Soči: Hellberg (44. Treťjak) – Jaks, Kamalov, J. Alexandrov, Rundblad, Baldajev, Miščenko, Zorkin – Točickij (C), Bakoš, Peťkov – Pilipenko, Vicharev (A), Babenko – Žabrejev, A. Nikolajev, Garajev – Bakanov, Lipon, Feoktistov (A) – Glotov.
    HC Dinamo Minsk: Kolosov (Rybár) – L. Bengtsson, D. Korobov (C), Almqvist, V. Jerjomenko, Šinkevič (A), A. Lindholm, Sapego, J. Krejčík – Tedenby, M. Kempe, Suvorov – Alistrov, Graovac, T. Beck (A) – K. Voronin, Varfolomejev, R. Gorbunov – Kogaljov, Usov, Bujnickij.

Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Ivanov, Čeryšov