Mladá Boleslav – Zürich 0:1 (kon.) | Jastrzębie – Frisk Asker 4:3 (kon.) | Skellefteå – Tappara 6:1 (kon.)
IFK Helsinky – Frölunda 2:3 (kon.) | TPS – Växjö 3:1 (kon.) | Leksands IF – Fribourg 2:5 (kon.)
Eisbären – Lugano 6:3 (kon.) | Mnichov – Zug 3:4 (kon.) | Salzburg – Bolzano 3:5 (kon.)
SønderjyskE – Rögle BK 2:3 (kon.)
IFK Helsinky
2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Frölunda HC
Úterý 05.10.2021, 18:05 • Barona Areena • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

To je ode mě vše. U dalších zápasů Hokejové Ligy mistrů se těším na počtenou! (20:30:51)

Ve třetí třetině jsme viděli hned tři branky. Nejprve strhl vedení na stranu IFK Jordan Schmalz. Poté ovšem přišla chvíle Patrika Carlssona, jenž dvěma brankami v krátkém sledu otočil utkání ve prospěch Frölundy. Druhá trefa, která se nakonec ukázala i jako vítězná, navíc padla v oslabení. Hosté tak zvítězili 3:2 a osamostatnili se na čele tabulky skupiny B s 11 body. Pro Helsinky tato porážka znamená propad na třetí místo, jelikož Zurich zvládl svůj duel na půdě Mladé Boleslavi. Poslední kolo, ve kterém se oba dnešní soupeři setkají znovu, nám tedy nabízí velmi zajímavý souboj o postup. Uvidíme, které z mužstev bude nakonec tím štastnějším.

59:59
    Nene, to už domácí nezvládnou. Frölunda už si výhru pohlídá.

59:58
    Koivistoinenova střela se odrazila od zadního mantinelu do středního pásma. Následně hosté poslali puk až za prázdnou branku. Udělali tak ale ještě před červenou čárou, kvůli čemuž pískají rozhodčí zakázané uvolnění. Poslední šance pro Helsinky na vyrovnání!

59:41
    Nyní sice Frölunda vyhodila, avšak pouze za cenu zakázaného uvolnění.

59:17
    Hráči Helsinek jsou napasováni v útočném pásmu a pokouší se o vyrovnání.

58:59
    Nyní jsou domácí v útočném pásmu a Garteig míří na střídačku!

58:44
    Stejně tak dopadl i další pokus hostujícího celku. Poté, co Garteig přikryl kotouč, si vzal trenér Helsinek oddechový čas. Můžeme tedy očekávat, že v nejbližší době zkusí finský tým závěrečnou powerplay.

58:31
    Do zajímavé pozice se dostal Olsson, avšak Garteig předvedl úspěšný zákrok.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:36
    Zatím se ale Helsinkám nedaří dostat do útočného pásma, natož si v něm vytvořit tlak.

57:00
    Do konce třetiny nám zbývají tři minuty. Pokusí se domácí celek o hru v šesti?

56:33
    Asten se snažil prosadit v útočné třetině, avšak ztroskotal na prvním obránci Frölundy.

55:53
    Garteig vyrazil střelu Soderbloma mimo tři tyče.

54:58
    Jaaska se dostával do šance, avšak obrana hostujícího celku jej od kotouče na poslední chvíli odstavila.

54:35
    Zakázané uvolnění Helsinek.

54:05
    Obrana Frölundy si s útočným pokusem bez problému poradila. Puk je ve středním pásmu.

53:48
    Souboj u mantinelu vyšel lépe pro domácí, ti tak mohou zaútočit.

Lukáš Losleben

Branky a nahrávky: 13. Asten (Motin), 46. Scmaltz (Innala, Koivistoinen) – 40. Johansson (Carlsson, Olsson), 48. Carlsson (Elliot), 50. Carlsson (Olsson)

IFK Helsinky: Garteig (Halonen) – Kotkansalo, Schmaltz, Auvitu, Teravainen, Ahonen, Motin, Teissala, Karjalainen – Innala, Koivistoinen, Palola – Hirvonen, Paajanen, Hede – Talberg, Vaananen, Jaaska – Asten, Wirtanen, Karvinen
    Frölunda HC: Tomkins (Rubin) – Edvinsson, Folin, Gronlund, Elliot, Olsson, Johansson, Miloševič, Persson – Muršak, Lundqvist, Friberg – Carlsson, Sundstrom, Lasch – Henriksson, Špaček, Rosseli Olsen – Soderblom, Niederbach, Nassen

Rozhodčí: Joonas Kova, Anssi Salonen – Lauri Nikulainen, Hannu Sormunen