Benátky n/J – Havířov 1:3 (kon.) | Jihlava – Třebíč 4:5 (1:2 po s.n.) | Vsetín – Slavia 5:0 (kon.)
Kolín – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Šumperk – Prostějov 3:4 (1:2 po s.n.) | Kadaň – Sokolov 3:4 (kon.)
Poruba 2011 – Litoměřice 2:3 (kon.) | Přerov – Vrchlabí 3:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
HC Stadion Litoměřice
Středa 06.10.2021, 18:00 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 8. kolo

Z dnešního večera je to ode mne vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (20:23:12)

Poslední třetina byla o tom, kdo má více síly na přetlačované misi. Hodně bruslení, hodně skákavých puků a odrazů od všeho možného utvářely hru nekonstruktivní a plnou zvratů. Na pozoru se musel mít na ledě každý hráč. Nakonec si výhru uzmuly Litoměřice, když v sedmé minutě třetího dějství poslal puk do brány Přemysl Svoboda a jak se později ukázalo, byla to branka vítězná.
    Domácí v závěru zkusili hru bez gólmana, což vedlo k šancím, jenže ne do černého. Hosté uhájili roli favorita i hubené vedení a z Poruby odjíždí se třemi body.

Utkání sledovalo z tribun 670 diváků.

59:57
    Kankovo napřažení letí až na Krále, který si skákavý puk chytil.

59:50
    Icing Poruby. Muštukovs se vrací do brány.

59:37
    Kozákova dělovka je odražena od Jebavého brusle mimo brankoviště.

59:30
    Poruba hraje bez gólmana. Vhazuje se před Králem.

58:58
    Gumana zastavuje na mantinelu Pinkas.

58:25
    Icing Poruby.

58:15
    Bitten s Gřešem operují pod střídačkou hostů a loví s Procházkou a Jíchou puk.

57:20
    Muštukovskovy betony zaduněly po střele Ticháčka.

56:50
    Kozákova střela končí na betonech, následně má možnost skórovat Korkiakoski. Litoměřická obrana hájí náskok všemi prostředky.

56:34
    Vhazování po pravé ruce hostujícího gólmana vyhrává Jícha, ale zahrává zakázané uvolnění.

56:33
    Domácí nepouští soupeře přes střední pásmo a vysloužili si tak další gólovou šanci. Král drží jednobrankový náskok.

55:25
    Guman zastavuje na útočné modré ve středním pásmu puk nahozený Holým a vybízí tak Tomana k obratu k bráně. Král nemusí zasahovat. Litoměřická obrana pracuje výborně.

54:56
    Guman vypichuje kotouč do středního pásma. Koláček ale hru otáčí zpět a Muštukovs zasahuje holí.

54:40
    Jebavého projektil končí na zadním mantinelu. Následně střílí mezi kruhy Procházka. Muštukovs má puk v lapačce.

53:50
    Réway protahuje nahrávku do útočné třetiny, kde ale nedojíždí oražený puk Korkiakoski. Blíže jej má Procházka a tak se hra přesouvá před porubskou svatyni.

53:10
    Špaček se prodírá kolem mantinelu přes Přikryla.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 1. Korkiakoski (Réway, M. Houdek), 26. Vachovec (Husa, Korkiakoski) – 10. Válek (Sihvonen, R. Přikryl), 13. O. Procházka (J. Jícha, M. Kadlec), 47. P. Svoboda (Koláček, T. Urban)

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Brízgala) – M. Houdek, Husa, T. Voráček, Žovinec, Szathmáry, Lukáš Kozák (A), Urbanec – Réway, Vachovec (C), Korkiakoski – Jenyš, R. Toman, Ma. Špaček – Guman, Bitten, Gřeš – Kanko (A), Hotěk, Brodek.
    HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Sklíba) – Jebavý (A), Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), Pinkas, O. Baláž, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, M. Kadlec – T. Urban, Koláček, P. Svoboda – Chlubna, Berka, Pajer.

Rozhodčí: Cabák, Marek – Gančarčík, Hranoš